sobota, 3 czerwca 2023
Najnowsze: Atalanta - Monza gdzie oglądać?

Naziemny punkt przyjmowania zakładów

Co zmieniła nowelizacja ustawy hazardowej w kwestii punktów stacjonarnych?

Odbierz kod promocyjny Fuksiarz
Oferta na bonus Fuksiarz VIP ważna do 30 czerwca 2023
Spis treści
Rozwiń
  1. Kto może prowadzić punkt przyjmowania zakładów wzajemnych?
  2. Kto może obstawiać zakłady w punktach stacjonarnych?
  3. Warto wiedzieć
punkt bukmachera STS
Punkt naziemny przyjmowania zkłaów wzajemnych legalnego bukmachera STS
źródło: www.frwarszawa.pl

Niewątpliwie ustawodawca miał na myśli miejsce w rozumieniu przestrzeni fizycznej, a nie wirtualnej – punktem przyjmowania zakładów nie może być witryna internetowa.

 NAJLEPSZY POLSKI BUKMACHER 
Zobacz, który legalny bukmacher jest najlepszy

Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie, w Wyroku z dnia 13 stycznia 2016 r., sygn. akt II GSK 1170/14 orzekł, że złamanie tej zasady i przyjęcie zakładu za pośrednictwem internetu stanowi rażące naruszenie zasad przyjmowania zakładów wzajemnych. Element ten stanowi podstawę funkcjonowania punktu przyjmowania zakładów wzajemnych.

Pozostałe obwarowania dotyczą podmiotów prowadzących takich działalność oraz dodatkowych zastrzeżeń ustawowych i regulaminowych, takich, jak ograniczenia wiekowe uczestnika gry hazardowej.

Kto może prowadzić punkt przyjmowania zakładów wzajemnych?

Podstawowym wymogiem, stawianym podmiotom, zamierzającym prowadzić działalność w zakresie przyjmowania zakładów wzajemnych – niezależnie od tego, czy chcą oferować zakłady bukmacherskie w punktach stacjonarnych, czy online – jest prowadzenie działalności w formie spółki akcyjnej lub spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, przy czym, wysokość ich kapitału zakładowego nie może wynosić mniej niż 2.000.000 zł. Spółki te, poza jednoosobową spółką Skarbu Państwa, nie mogą mieć akcji (udziałów) uprzywilejowanych.

Spółka taka musi wystąpić z wnioskiem do Ministra Finansów o wydanie odpowiedniej koncesji na prowadzenie określonej liczby punktów przyjmowania zakładów wzajemnych. By móc starać się o koncesję, spółka musi mieć „czyste konto” – tzn. w terminie 6 lat przed datą złożenia wniosku nie może zostać jej cofnięta koncesja ani zezwolenie z powodu rażącego naruszenia warunków określonych w koncesji, zezwoleniu lub regulaminie.

Rzecz jasna, podmiot starający się o koncesję MF na oferowanie zakładów wzajemnych w punktach naziemnych nie może mieć również w historii swojego funkcjonowania innych przewinień, dotyczących określonych przepisami warunków wykonywania działalności, na którą udzielono koncesję, czy zezwolenie.

Lista legalnych polskich bukmacherów, którzy mają mega bonusy i aktywne kody promocyjne dla nowych graczy

Minister Finansów ma prawo odmówić bukmacherowi udzielenia koncesji na prowadzenie punktów stacjonarnego przyjmowania zakładów wzajemnych, jeśli zajdą w stosunku do niego uzasadnione zastrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa państwa, porządku publicznego lub interesów ekonomicznych państwa, a także przestrzegania przepisów regulujących przeciwdziałanie praniu pieniędzy czy finansowaniu terroryzmu.

W tym celu Minister Finansów, powołując się na art. 11 ust. 2 Ustawy o grach hazardowych, może wystąpić z wnioskiem do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej, Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego lub Komendanta Głównego Policji, które to jednostki zobowiązane są do przeprowadzenia analizy funkcjonowania spółki, starającej się o koncesję.

Ponadto, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, w Wyroku z dnia 9 stycznia 2013 r., sygn. akt VI SA/Wa 2082/12, stwierdził, że podmioty wskazane w art. 11 ust. 2 wspomnianej ustawy, mają wyłączne prawo do wszczęcia postępowania w sprawie cofnięcia upoważnienia udzielonego spółce.

Kto może obstawiać zakłady w punktach stacjonarnych?

Bardzo ważną kwestią w świetle nowelizacji ustawy hazardowej jest to, czy każdy ma prawo (i na jakich zasadach) wstępu do punktu przyjmowania zakładów wzajemnych. Legalny bukmacher, odpowiedzialnie prowadzący punkt przyjmowania zakładów wzajemnych, ma obowiązek weryfikacji wieku graczy, co sprowadza się do ograniczenia możliwości wstępu do punktu jedynie do osób, które ukończyły 18 rok życia.

W tym celu, podmiot zobowiązany jest umieścić przed wejściem do miejsca urządzania zakładów wzajemnych informację o zakazie zawierania zakładów wzajemnych przez osoby niepełnoletnie. W razie potrzeby, prowadzący punkt naziemnego przyjmowania zakładów wzajemnych ma prawo wylegitymować uczestników, co do których zachodzi obawa, że nie osiągnęły jeszcze wieku zezwalającego na udział w grze (art. 27 ustawy o grach hazardowych).

Istotne jest też to, jakie obowiązki spoczywają na prowadzącym punkt zakładów wzajemnych. Podmiot prowadzący działalność bukmacherską w punktach stacjonarnych jest więc zobowiązany zapewnić utrzymanie porządku i ładu na terenie ośrodka gier i w punkcie przyjmowania zakładów wzajemnych. Dodatkowo ustawodawca zobowiązał prowadzącego punkt przyjmowania zakładów wzajemnych do zapoznania uczestników gry przed przystąpieniem do niej z zasadami i możliwościami wyboru zakładu wzajemnego oraz z innymi, wymienionymi w regulaminie zastrzeżeniami, dotyczącymi sposobu zawierania zakładów.

BONUSY BUKMACHERSKIE

Promocje bukmacherskie najczęściej występują w wersji online. Listę najnowszych bonusów, które można odebrać z naszym kodem promocyjny, można znaleźć w tym miejscu. Bukmacherzy w ramach promocji internetowych udostępniają: darmowe bonusy (freebety), bonusy bez ryzyka (cashbacki) oraz bonusy od depozytów (bonusy 100%).

Prowadzący punkt przyjmowania zakładów wzajemnych odpowiada ponadto za bezpieczeństwo każdego uczestnika gry, obstawiającego zakłady w danym punkcie, musi też zapewnić im możliwość korzystania z oferowanych zakładów zgodnie z obowiązującym regulaminem. W razie potrzeby może więc odmówić wstępu albo usunąć z punktu przyjmowania zakładów wzajemnych osobę, która nie przestrzega postanowień regulaminu zakładu wzajemnego lub stosuje techniki gry, mogące wpłynąć na przypadkowość wyniku gry przez:

  1. sporządzanie notatek dotyczących przebiegu gry przy użyciu notesów, elektronicznych urządzeń obliczeniowych, zapisów audio lub wideo;
  2. posługiwanie się łącznością telefoniczną, radiową lub podobną w celu sporządzania lub wykorzystania analiz przebiegu gry (art. 22 ustawy o grach hazardowych).

Warto wiedzieć

  • Spółki, które złożą wniosek o przyznanie koncesji na prowadzenie punktu przyjmowania zakładów wzajemnych, przechodzą szczegółową analizę poprawności ich funkcjonowania;
  • Spółka prowadząca punkt przyjmowania zakładów wzajemnych zobowiązana jest zapoznać uczestników gry z zasadami zawierania zakładów;
  • Nie zawrzesz zakładu wzajemnego, jeśli nie jesteś pełnoletni.
20.02.2018, 20:07
Aktualizacja: 20.02.2018, 20:07
Autor: R. Legalsport.pl
Komentarze (1)
Naziemny punkt przyjmowania zakładów
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
Buk
skomentowano ponad miesiąc temu
Mam straszny sentyment do stacjonarnych buków. To tam zaczęła się moja przygoda z obstawianiem. Pierwsze trafione, no i nietrafione kupony 😀 Można było pogadać z innymi typerami na poważnie, wymienić się informacjami, typami. Teraz wszystko przenosi się do neta, a do ziemniaków chodzą tylko najbardziej wytrwali xD Szkoda!
Adi
skomentowano ponad miesiąc temu
Ja też mam podobne wspomnienia 🙂 Zawsze można było podpatrzyć kupon od lepszych graczy. No i te tablice z wynikami xD Wchodzisz, a tam twoje dane w czubie tabeli 🙂 Poezja!

Inni czytali również

Nowe oblicze polskiego bukmacherstwa
Nowe oblicze polskiego bukmacherstwa
1747
50
Przed nowelizacją ustawy o grach hazardowych obstawianie zakładów wzajemnych, zwłaszcza w sieci, kojarzyło się z czymś nielegalnym – i trudno się temu dziwić, ponieważ 90% rynku bukmacherskiego stanowiły firmy bukmacherskie działające bez zezwolenia Ministra Finansów. Zmiany prawne pomogły licencjonowanym spółkom nie tylko podwyższyć zyski, ale także zmienić PR zakładów sportowych, w których Polacy dostrzegli rodzaj legalnej i bezpiecznej rozrywki.
Jak bukmacherzy chronią dane osobowe graczy? cz.2
Jak bukmacherzy chronią dane osobowe graczy? cz.2
3131
87
Legalni bukmacherzy działają w granicach prawa – dotyczy to także zabezpieczenia danych graczy przed ingerencją osób trzecich.
Rynek zakładów bukmacherskich w Polsce
Rynek zakładów bukmacherskich w Polsce
1391
31
Nowelizacja ustawy hazardowej mocno zmieniła rynek bukmacherski w naszym kraju. Przede wszystkim zawęziła ofertę legalnych zakładów sportowych, eliminując z rynku bukmacherów bez odpowiednich zezwoleń.
Wniosek o licencję na organizację zakładów online
Wniosek o licencję na organizację zakładów online
1531
44
Wniosek o udzielenie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych składa się do Ministra Finansów na 6 miesięcy przed planowanym rozpoczęciem działalności. Musi on zwierać wszystkie dokumenty, określone w art. 36 ustawy hazardowej. Pewne dodatkowe wymogi dotyczą spółek mających siedzibę w innym kraju unijnym oraz tych, które zamierzają przyjmować zakłady wzajemne przez Internet.
Czy nielegalna reklama hazardu pozostaje bezkarna?
Czy nielegalna reklama hazardu pozostaje bezkarna?
2263
60
Zgodnie z obowiązującą ustawą tylko licencjonowani bukmacherzy mogą się reklamować, ale w Internecie bez trudu można znaleźć strony zachęcające do obstawiania u nieautoryzowanych buków, grania w sieci na automatach, kasynie czy w inne gry hazardowe. 
Dlaczego MF cofa wnioski o polską licencję?
Dlaczego MF cofa wnioski o polską licencję?
1237
54
Po nowelizacji ustawy hazardowej nielegalne organizowanie zakładów wzajemnych zostało znacząco ograniczone, więc wielu zagranicznych bukmacherów zainteresowało się zalegalizowaniem swej działalności. 
Reklama zakładów bukmacherskich
Reklama zakładów bukmacherskich
3245
89
Para wybierająca się w podróż na San Escobar – dżentelmen w garniturze od Armaniego wsiadający do nowego, błyszczącego świeżością Porsche i jego seksowna, ubrana w małą czarną sukienkę, długonoga blond partnerka. W tle zaś kasyno przypominające królestwo Emperors – z pewnością byłaby to idealna inscenizacja do reklamy zakładów wzajemnych.
Zabezpieczenia finansowe bukmachera
Zabezpieczenia finansowe bukmachera
1807
43
Podmioty organizujące gry hazardowe są zobowiązane – zgodnie z ustawą o grach losowych – do złożenia zabezpieczenia finansowego, którego wysokość zależy od rodzaju prowadzonej działalności oraz ilości posiadanych salonów, kasyn lub punktów. 
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.