środa, 28 lutego 2024

MMA - jak obstawiać zakłady

13.02.2024, 21:52
Autor: M. Stępień
Spis treści
Rozwiń
 1. Ranking bukmacherów z ofertą na MMA
  1. U których bukmacherów obstawiać zakłady?
  2. Pierwsza grupa: STS, Fortuna i Betclic
  3. Druga grupa: forBET, LVBET, Totolotek, TOTALbet i Etoto
  4. Zakłady u pozostałych operatorów internetowych
 2. Najlepszy bukmacher na mieszane sztuki walki
 3. Kod promocyjna na MMA
  1. Bonus STS
  2. Bonus Fortuna
  3. Bonus Betclic
 4. Jak obstawiać MMA?
 5. Oferta bukmacherska na MMA
  1. Najpopularniejsze zakłady
  2. Zakłady przedmeczowe
  3. Zakłady LIVE (na żywo)
  4. Zakłady długoterminowe
  5. Kupony w aplikacji na urządzenia mobilne
 6. Bonusy na MMA
  1. Freebety
  2. Bonusy bez ryzyka
  3. Bonusy od depozytu
  4. Promocje tymczasowe
  5. Bonus bez obrotu
 7. Oferta na MMA u bukmacherów internetowych
  1. Analiza ofert sportowych
 8. MMA: statystyki
  1. Gdzie szukać sprawdzonych statystyk
 9. MMA - historia, rozgrywki, zawodnicy
  1. Zasady walk MMA
  2. Najważniejsze turnieje i rozgrywki
  3. Najbardziej znani sportowcy
  4. Zarobki zawodników
  5. Sponsoring
 10. FAQ: Pytania graczy o zakłady bukmacherskie
 11. Co warto wiedzieć o zakładach bukmacherskich na MMA
Zakłady bukmacherskie na MMA w ofertach legalnych polskich bukmacherów. Bonusy, typy, kursy online na MMA

Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. W większości przypadków możemy uzyskać przewagę nad bukmacherem internetowym. Na popularność tej dyscypliny wpływa również to, że takie walki mogą być rozstrzygnięte w kilka sekund. Początek walki, gong, szybka akcja i ktoś leży na deskach. Innymi słowy pisząc, szybki zakład bezpieczny i szybka kasa na koncie depozytowym z opcją wypłaty na prywatny rachunek bankowy.

BONUS 100 pln NA MMA
Promocja bez obrotu w BETFAN

Obecnie światowymi rozgrywkami MMA kieruje kilka federacji, które mają w swoich szeregach najlepszych z najlepszych. Na tablicach polskich legalnych operatorów, którzy mają potrzebne licencje Ministerstwa Finansów, najczęściej zobaczymy walki organizowane przez UFC (Ultimate Fighting Championship), Bellator MMA (formalnie Bellator Fighting Championships) oraz ACA (Absolute Championship Akhmat).

W poniższym tekście zajmiemy się analizą mieszanych sztuk walki w odniesieniu do zakładów bukmacherskich. Przedstawimy własny ranking wszystkich wiarygodnych i sprawdzonych operatorów internetowych z najlepszą ofertą na ten sport. W drugiej części artykułu przybliżymy zasady MMA, opiszemy najlepszych sportowców oraz największe organizacje. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Ranking bukmacherów z ofertą na MMA

Prawie każdy legalny polski bukmacher, działający online, oferuje zakłady sportowe na MMA. Co więcej, niemal każdy operator internetowy udostępnia je w dwóch formach: przedmeczowej (prematch) oraz na żywo (LIVE). Wybór jest naprawdę solidny. W związku z tym przeanalizowaliśmy wszystkie dostępne oferty bukmacherskie na mieszane sztuki walki i na bazie wyników utworzyliśmy poniższe zestawienie ze szczegółowymi recenzjami.

Który bukmacher jest najlepszy do stawiania typów na MMA?Gracze najczęściej korzystają z oferty STSTyperzy chwalą tego buka za: wysokie kursy i pewne bonusy 
Który bukmacher jest najlepszy do stawiania typów na MMA?
Gracze najczęściej korzystają z oferty STS
Typerzy chwalą tego buka za: wysokie kursy i pewne bonusy 
GRAM w

Dzięki temu bardzo szybko będziecie mogli zaznajomić się z najlepszymi bukmacherami na MMA. Warto w tym momencie zaznaczyć, że w dalszej analizie weźmiemy pod uwagę dostępne rynki (organizacje Mixed Martial Arts), wysokość kursów oraz liczbę możliwych zdarzeń. Dodatkowo nasz ranking oparliśmy na opiniach regularnych typerów, tak więc otrzymujecie gotowy i pełnowartościowy produkt, który z całą pewnością może Wam przy wyborze indywidualnego buka do stawiania zakładów na MMA.

U których bukmacherów obstawiać zakłady?

W trakcie prac nad naszą analizą zdecydowaliśmy się zestawić legalnych polskich bukmacherów z ofertą na zakłady MMA (mniejszą bądź większą) w kilka grup. Nie ma jednoznacznego lidera, który zarządzałby największym rynkiem, zapewniał najlepsze kursy oraz najszerszy wybór zdarzeń. U których bukmacherów warto więc stawiać zakłady na MMA w pierwszej kolejności?

W pierwszej grupie, z najbardziej okazałą i rzetelną ofertą na mieszane sztuki walki, znajdują się następujący operatorzy zakładów bukmacherskich: STS, Fortuna oraz Betclic, który jako pierwszy zagraniczny bukmacher wszedł na polski rynek. Co więcej, tak się złożyło, że ci operatorzy posiadają przy okazji najlepsze bonusy gotówkowe na MMA. Są to kompletne buki, z usług których powinniście na co dzień korzystać, jeżeli oczywiście myślicie o wygrywaniu pieniędzy na kuponach na mieszane sztuki walki.

Ranking legalnych polskich bukmacherów internetowych - u wszystkich operatorów online aktywny jest kod promocyjny LEGALSPORT

Natomiast w drugiej grupie operatorów znalazły się takie firmy jak: forBET, LVBET, Totolotek, TOTALbet i eToto. Ich oferty na MMA są naprawdę solidne. Dzięki temu sprawdzą się idealnie przy dywersyfikacji kapitału i rozszerzenia horyzontu zakładowego (im więcej aktywnych kont u różnych bukmacherów, tym większa szansa na zgarnięcie valuebeta czy pewniaka). Przejdziemy teraz do szczegółowego przedstawienia zakładów prezentowanych na tablicach wyżej wymienionych podmiotów.

Pierwsza grupa: STS, Fortuna i Betclic

Żebyście mogli zaznajomić się z każdym najdrobniejszym detalem, każdego kolejnego bukmachera internetowego z licencją, z grupy pierwszej, opiszemy osobno. Pozwoli Wam to złapać odpowiedni dystans, a następnie zadecydować, który bukmacher jest dla Was najlepszy oraz który ma najlepsze kursy i typy pasujące do Wasze strategii gry.

Oferta STS Zakłady Bukmacherskie

Oferta Start-Typ Sport (STS) obejmuje walki organizowane przez największe i te mniej znane organizacje MMA. Zainteresowani gracze będą mieć możliwość typowania rozgrywek w ramach UFC, Bellator, ACA, EFC World Wide oraz KSW i FEN. Najczęściej spotykanymi zakładami są typy dwudrogowe (12), nie brak jednak i bardziej szczegółowych selekcji bukmacherskich na mieszane sztuki walki.

Między innymi, możemy wypełnić kupon dotyczący tego, czy dany zawodnik wygra przed czasem, czy wygra na punkty, ile rund potrwa walka, czy w której rundzie pojedynek zostanie zakończony. W tej kategorii STS zapewnia graczom największy wybór, co daje mu przewagę nad pozostałymi legalnymi bukmacherami. Liczba proponowanych zdarzeń niejednokrotnie dochodzi u niego do kilkudziesięciu (ponad 30 typów na jedną walkę).

Oferta zakładów na MMA w STSKluczowe cechy: wysokie kursy, dużo kombinacji typówBonusy na MMA: freebet 25 zł, cashback 34 zł
Oferta zakładów na MMA w STS
Kluczowe cechy: wysokie kursy, dużo kombinacji typów
Bonusy na MMA: freebet 25 zł, cashback 34 zł
OBSTAWIAM w

Kursy na tablicach STS także prezentują się korzystnie i potrafią nieźle podciągnąć wygraną na pojedynczym kuponie akumulowanym. Z naszej analizy wynika, że współczynniki tego buka zaliczają się do najwyższych na rynku. Szczególnie, jeżeli popatrzymy na zakłady specjalne, jak chociażby "czy dany zawodnik wygra przed czasem" czy "w której rundzie zakończy się pojedynek".

Ilość typów: 10/10
Ilość zdarzeń: 9/10
Wysokość kursów: 9/10

Oferta Fortuna Zakłady Bukmacherskie

Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. udostępnia swoim graczom czołowe rynki na turnieje i eventy związane z MMA. U tego operatora znajdziemy zarówno walki największych światowych gwiazd, jak Jon Jones, Khabib Nurmalagomedov, Henry Cejudo oraz Stipe Miocic, jak i pojedynki mniej znanych zawodników.

Jeżeli chodzi o poszczególne federacje, to w ofercie eFortuny dostępne są gale UFC, Bellator, ACA oraz EFC, GFC, KSW i FEN. Na wszystkie te wydarzenia bukmacher wypuszcza świetne typy i podtypy oraz wysokie kursy. Z wysokich współczynników ucieszą się przede wszystkim typerzy, który lubują się w typowaniu na faworytów (typy na zwycięzcę). Jeżeli jesteśmy przy obszerności oferty, to warto w tym miejscu dodać, że bukmacher Fortuna w ogóle nie ustępuje STS w liczbie zdarzeń towarzyszących.

Oferta zakładów na MMA w FortunaKluczowe cechy: ponad 30 typów na szybkie rynkiBonusy na MMA: freebet 20 zł, cashback 125 zł
Oferta zakładów na MMA w Fortuna
Kluczowe cechy: ponad 30 typów na szybkie rynki
Bonusy na MMA: freebet 20 zł, cashback 125 zł
STAWIAM w

Na największych imprezach możemy liczyć nawet na kilkadziesiąt (ponad 30). Nierzadko trafiają się zakłady na sposób ukończenia walki (KO, TKO, dyskwalifikacja, poddanie itd.), na dokładną ilość rund oraz czy pojedynek zakończy się w przeciągu pierwszych 60 sekund. Podsumowując, w Fortunie dostępne są pozycje ofertowe, na których można bardzo szybko zarobić i to bez obrotu.

Ilość typów: 10/10
Ilość zdarzeń: 9/10
Wysokość kursów: 9/10

Oferta Betclic Zakłady Bukmacherskie

Na tle Fortuny i STS równie dobrze prezentuje się także kolejny bukmacher internetowy Betclic - pierwszy legalny zagraniczny buk. Jego oferta zakładowa obejmuje walki w obrębie organizacji takich jak m.in. UFC, ACA, EFC, FEN oraz Gorilla Fighting. Spółka przykłada wiele starań, aby urozmaicać swoje zakłady sportowe o jak najszerszą grupę zdarzeń.

Oprócz typów na zwycięzcę gracze mogą spróbować swoich sił w określeniu sposobu zakończenia walki czy oszacowaniu, w której rundzie dojdzie do rozstrzygnięcia pojedynku. Obszerność oferty na daną walkę w 100% zależy od jej popularności. Im bardziej rozpoznawalni zawodnicy, jak na przykład na polskim podwórku Mateusz Gamrot, Marcin Held, Jan Błachowicz czy Piotr Hallmann (nie wspominając o Mariuszu Pudzianowskim czy Damianie Janikowskim), tym bardziej wartościowsza oferta na MMA.

Oferta zakładów na MMA w BetclicKluczowa cecha: mega oferta na top zdarzeniaBonusy na MMA: bonusy tymczasowe + cashback 550 pln
Oferta zakładów na MMA w Betclic
Kluczowa cecha: mega oferta na top zdarzenia
Bonusy na MMA: bonusy tymczasowe + cashback 550 pln
GRAM w

Kursy zdarzeń, jakie można wyszukać na tablicach Betclic, są na podobnym poziomie jak w Fortunie i STS. Szczególnie dochodowe mogą okazać się dla Was typy na zwycięzcę pojedynku w ujęciu 2-drogowym (w pierwszej kolejności typy na zawodników, którzy nie są faworytami). Takie typy charakteryzują się współczynnikami wyższymi o +17% w zestawieniu z konkurencją.

Ilość typów: 10/10
Ilość zdarzeń: 8/10
Wysokość kursów: 9/10

Podsumowując, w tej grupie legalnych polskich bukmacherów znajdziemy największą liczbę wydarzeń, dość duży wybór towarzyszących im zdarzeń głównych i pobocznych oraz najlepsze kursy online do zakładów. Różnica kursów w tych spółkach rzadko przekracza 0.15. Potwierdzenie tezy znajdziecie bezpośrednio poniżej. Obie walki to starcia w ramach organizacji UFC:

Bukmacher Andrade J. vs Namajunas R. Nurmagomedov K. vs Ferguson T.
STS 2.35-1.55 1.35-3.20
Fortuna 2.25-1.57 1.36-3.00
Betclic 2.30-1.54 1.32-3.15

Jak widzicie, sprawdzony i wysoko oceniany przez typerów operator STS Zakłady Bukmacherskie ma najlepszy kurs zarówno na zwycięstwo Andrade J. (2.35), jak i na triumf Fergusona T. (3.20). Dzięki takiej dochodowej kombinacji można stworzyć wyjątkowy zakład typu "double", który pozwoli sporo zarobić.

Druga grupa: forBET, LVBET, Totolotek, TOTALbet i Etoto

Legalne i w pełni zweryfikowane spółki skupione w tej grupie dysponują mniejszą liczbą typów na MMA, co przekłada się bezpośrednio na oferowanie zakładów wyłącznie na najważniejsze wydarzenia organizowane przez największe federacje. Nie zmienia to jednak faktu, że i u tych operatorów można stworzyć całkiem sensowne i przynoszące zyski kupony bukmacherskie.

Typerzy mogą wypełniać kupony, obstawiając wyniki walk w obrębie UFC, EFC, ACA i KSW oraz FEN. Popularność mieszanych sztuk walki w Polsce systematycznie rośnie, więc z dużym prawdopodobieństwem w niedalekiej przyszłości firmy poszerzą swoją ofertę o inne zrzeszenia zawodników. Tak jak wspomnieliśmy, skromniejszy pakiet wydarzeń nie oznacza automatycznie mniej okazałej liczby towarzyszących im zdarzeń.

Bonus na MMA w TOTALbetNa start 5050 zł do wykorzystania na typy z MMAKod promocji do aktywacji bonusu: LEGALSPORT
Bonus na MMA w TOTALbet
Na start 5050 zł do wykorzystania na typy z MMA
Kod promocji do aktywacji bonusu: LEGALSPORT
TYPUJĘ w

Bukmacherzy z tej grupy nie odstają od czołowych spółek w tej kategorii. Tablice z ofertami forBET, LVBET, Totolotek, TOTALbet i eToto dają graczom mnóstwo możliwości do typowania zakładów internetowych. Typy główne to tylko początek. Dostępnych jest również multum zdarzeń pobocznych, w tym na przykład under/overy na ilość rund, określenie rundy, w której zakończy się walka, czy także próba wskazania formy rozwiązania pojedynku (nokaut, poddanie, dyskwalifikacja itd.).

Ponadto LVBET oraz TOTALbet czynnie sponsorują rozgrywki MMA – ten pierwszy patronuje FAME MMA, drugi zaś FEN. Przekłada się to na dodatkowe, okazjonalne promocje bukmacherskie związane z typowaniem, które realnie dostarczają na salda bonusowe darmową kasę.

Pozostał aspekt kursów. Czy współczynniki ma MMA są u tych operatorów godne uwagi? Tutaj bez niespodzianek: kursy zdarzeń prezentują się równie atrakcyjnie co w pierwszej grupie. Parametry nie odbiegają zbytnio od siebie i nie za często spotkamy drastycznie różne szacowania prawdopodobieństwa danego rezultatu. Przykład:

Bukmacher Andrade J. vs Namajunas R. Nurmagomedov K. vs Ferguson T.
forBET 2.20-1.60 1.43-2.63
LVBET 2.35-1.53 1.30-3.20
Totolotek 2.19-1.60 1.35-2.94
TOTALbet 2.35-1.55 1.32-3.20
ETOTO 2.40-1.57 1.31-3.30

Reasumując, w tym przypadku najlepszy kurs na Andrade proponuje typerom eToto (2.40). Ten sam bukmacher oferuje również najwyższy mnożnik na zwycięstwo Fergusona (3.30), tak więc bez względu na to, jaki typ wybierzemy, możemy mieć pewność, że będzie on najwyższy na rynku! Podsumowanie wymienionych powyżej buków prezentuje się następująco:

Ilość typów: 8/10
Ilość zdarzeń: 8/10
Wysokość kursów: 9/10

Zakłady u pozostałych operatorów internetowych

Pierwsze dwie grupy tworzą spółki, które przygotowały dla swoich graczy dość duży zbiór wydarzeń (przynajmniej na polskim rynku zakładów na MMA). Pozostali legalni bukmacherzy, jak eWinner, BETFAN, PZBuk oraz Superbet, działający w internecie również udostępniają zakłady na mieszane sztuki walki, ale oferowany przez nich wybór jest nieco mniejszy. Przeważnie gracze mają do wyboru wyłącznie walki zawodników organizacji UFC oraz EFC.

Bonusy bukmacherskie na MMA (mieszane sztuki walki) - promocje od legalnych operatorów zakładów online

Warto jednak zwrócić uwagę, że oferta na mieszane sztuki walki u powyższych bukmacherów internetowych jest na bieżąco uaktualnia przez analityków. Dlatego też zachęcamy Was, abyście osobiście i regularnie sprawdzali, czy nie doszły do oferty jakieś mega typy. Wówczas będziecie mieć pewność, że żaden pewniak nie przeszedł Wam koło nosa.

Najlepszy bukmacher na mieszane sztuki walki

W obrębie zakładów na mieszane sztuki walki nie ma jednoznacznego faworyta wśród polskich bukmacherów internetowych. Wyłoniły się za to trzy grupy legalnych spółek, które prezentują mniejszą lub większą liczbę rynków na zakłady MMA. Kursy, które oferują opisane wyżej firmy, nie odstają zbytnio od siebie, rzadko przekraczając granicę 0.20. Mixed martial arts to dyscyplina mocno zależna od chwilowej predyspozycji walczących, więc śledząc pilnie formę sportowców, mamy naprawdę duże szanse na znalezienie wartościowych zakładów (valuebetów).

Wróćmy jednak do listy najlepszych bukmacherów na MMA. Warto skorzystać z oferty Fortuny, STS oraz Betclic, ponieważ na tle pozostałych koncesjonowanych polskich spółek wspomnianych bukmacherów wyróżnia dość duże zaplecze zakładowe. Możemy typować walki organizowane przez większość liczących się federacji MMA – nie tylko spotkania UFC i Bellator, ale także ACA, EFC, FEN, KSW oraz GWC. Ponadto gracze mają dostęp do szerokiego wachlarza zdarzeń, a im bliżej walki, tym ta liczba się zwiększa.

STS - najlepszy bukmacher na MMANajwyższe kursy na rynku i ciekawe bonusyNa start 1279 zł, w tym freebet 25 zł i cashback 34 zł!
STS - najlepszy bukmacher na MMA
Najwyższe kursy na rynku i ciekawe bonusy
Na start 1279 zł, w tym freebet 25 zł i cashback 34 zł!
GRAM w

Początkowo liczymy jedynie na 1X2, za to w miarę zbliżania się terminu walki możemy się spodziewać szeregu dodatkowych atrakcji, w tym under/overów na liczbę rund, przewidywania sposobu zakończenia wydarzenia czy dokładnego określenia momentu końca rozgrywki. Te oraz wiele innych możliwości typowania czeka na każdego, kto zdecyduje się skorzystać z oferty u wymienionych bukmacherów.

Jeżeli musielibyśmy jednak jednoznacznie wskazać spółkę, która wybija się na tle pozostałych, to byłby to STS. Firma często proponuje graczom lepsze kursy na niektóre zdarzenia (nieprzekraczające 0.15). Jednak trzeba podkreślić, że jest to wyłącznie nasza subiektywna opinia, podparta analizą niedużej próbki składającej się z kilkunastu nadchodzących walk w obrębie UFC i Bellator. Aby móc sprawnie typować MMA, należy na bieżąco obserwować tablice bukmacherów i samodzielnie wyszukiwać najlepsze oferty.

Kod promocyjna na MMA

Każda premia, prezent czy dodatek, który umożliwia typowanie bez ponoszenia kosztów, jest wysoce pożądany przez typerów. I tutaj mamy dla Was niespodziankę! Na naszych czytelników czeka właśnie taki bonus. Jak go odebrać? Jak z niego skorzystać? Już wszystko po kolei wyjaśniamy. Wystarczy skorzystać z całkowicie darmowego i działającego u każdego legalnego bukmachera online kodu promocyjnego LEGALSPORT.

Warunkiem koniecznym do zdobycia wartościowego benefitu jest założenie indywidualnego konta gracza u wybranego operatora. Procedura trwa zaledwie kilka minut. Trzeba tylko pamiętać, aby podczas rejestracji wpisać nasz kod. Zyskamy w ten sposób dodatkowe środki, które pozwolą nam na zawieranie zakładów m.in. w obrębie mieszanych sztuk walki. Przykładowy proces rejestracyjny przedstawiamy poniżej na specjalnej infografice:

Jak założyć konto w Fortunie? Zakłady bukmacherskie na efortuna.pl na MMA: bonus z kodem VIP

Przejdźmy teraz do najkorzystniejszych i najlepszych bonusów, które otrzymuje się po skorzystaniu z naszej promocji z kodem [ LEGALSPORT ] u czołowych bukmacherów na MMA. Nasz kod jest nielimitowany, tak więc możecie do uruchomić u wszystkich operatorów z licencją Ministerstwa Finansów.

Bonus STS

Jeżeli zdecydujemy się grać typy na MMA w czołowej polskiej spółce, jaką niewątpliwie jest buk STS Zakłady Bukmacherskie, to dzięki uaktywnieniu naszego kodu [ LEGALSPORT ] zyskamy 1279 zł na start. Ta kwota dzieli się na cztery niezależne dodatki gotówkowe: freebet o wartości 25 zł, cashback równy 34 zł, 20 zł na BETGAMES, czyli symulowane gry karciane (ewentualną wygraną można przeznaczyć na typy na MMA), oraz bonus od depozytu do maksymalnie 1200 zł.

Zastanawiacie się pewnie teraz, jak obrócić bonus, prawda? Już spieszymy z odpowiedzią. Aby móc przelać na swoje prywatne konto bankowe na przykład ostatni bonus (od depozytu za pierwszą wpłatę), musimy dokonać trzykrotnego obrotu wpłaconej kwoty. Mamy na to nieograniczony czas, jednak w tym przypadku wliczane są tylko trafione kupony, których łączny kurs przekracza 1.91.

Zakłady bukmacherskie STS

Promocja STS składa się z trzech premii gotówkowych:
- bonus 25 zł w formie freebetu
- bonus 34 zł w formie cashbacku
- bonus 20 zł na BETGAMES
- bonus 1200 zł od pierwszego depozytu

Odbieram pakiet promocyjny 1279 zł

Przykładowo, wpłacając 500 zł, zyskamy drugie tyle. Oznacza to, że na pewne kupony akumulowane, pojedyncze czy systemowe na mieszane sztuki walki, z selekcjami na przykład na nokauty, mamy do dyspozycji aż 1000 zł. I teraz obrót. Aby te środki zasiliły nasz bankroll, należy dokonać obrotu na 1500 zł. Co nie jest trudne do zrealizowania, bo typy w STS na MMA są naprawdę okazałe.

Bonus Fortuna

Bukmacher internetowy z koncesją Fortuna Zakłady Bukmacherskie udostępnił graczom dodatek pieniężny o łącznej wysokości 1145 zł do wykorzystania na pozycje ofertowe z MMA. Wykorzystując nasz kod do prezentów ponadstandardowych [ LEGALSPORT ], będziemy mogli otrzymać bonus od depozytu do 1000 zł, zakład bez ryzyka o wartości 125 zł oraz freebet na kwotę 20 zł.

Jak obrócić tymi prezentami? W tym przypadku, aby środki mogły wylądować na indywidualnym koncie bankowym, musimy w przeciągu 30 dni (od pierwszej wpłaty) dokonać zakładów o minimum 4-krotnej wartości dodatku (np. za pomocą typów na zwycięzcę w MMA). Do obrotu dopuszczane są kupony z kursem bukmacherskim nie mniejszym niż 1.90. Ważna adnotacja! Obrót dotyczy tylko i wyłącznie bonusu od pierwszej wpłaty.

Zakłady bukmacherskie Fortuna
Bonus na start z kodem LEGALSPORT w Fortuna:
- cashback 125 zł bez obrotu
- freebet 25 zł bez obrotu
- bonus od pierwszej wpłaty 1000 zł
Przechodzę na stronę www.efortuna.pl

Zarówno freebet bez wpłaty 25 pln, jak i cashback bez ryzyka utraty własnego kapitału 34 pln w eFortuna zostały zwolnione z obrotu bukmacherskiego. Dzięki temu oba bonusy internetowe można niezwłocznie spieniężyć. Wypłata u tego operatora zakładów sportowych na indywidualny rachunek bankowy trwa statystycznie jeden dzień roboczy.

Bonus Betclic

Zakłady bukmacherskie Betclic oferują bardzo ciekawy bonus internetowy w formie klasycznego cashbacku. Po założeniu nowego i bezpłatnego konta gracza u tego operatora (pamiętajmy, że trzeba wpisać w trakcie procedury rejestracyjnej kod LEGALSPORTPL) zyskamy do maksymalnie 550 zł.

Premia gotówkowa na zakład bez ryzyka dzieli się na dwie części: 500 zł to jest standardowy bonus na zakłady online, natomiast 50 zł to specjalny dodatek spełniający wszystkie warunki vipowskiej premii. Dzięki naszemu kodowi maksymalne ubezpieczenie kuponu to 550 zł. Kiedy można wypłacić bonus na konto bankowe?

Zakłady bukmacherskie Betclic
Bonus powitalny na start w Betclic z kodem LEGALSPORTPL
- bezpieczny cashback bez ryzyka 550 zł
- promocje tymczasowe i okazjonalne na MMA
Bonus cashback 550 zł na start w wersji VIP

Zasady obrotu bonusem w Betclic Zakłady Bukmacherskie są proste. Bukmacher online daje 30 dni (liczone od pierwszej wpłaty) na 6-krotny obrót wyjściowym depozytem. Ważne są jedynie kupony, których kurs przekracza 2.00. Po spełnieniu tych warunków będziemy mogli przelać bonus na własne konto bankowe. Oczywiście całą gotówkę można również przeznaczyć na kolejne mega kupony z wysokimi współczynnikami na MMA u tego buka.

Jak obstawiać MMA?

Nie tylko nie ma jednego konkretnego sposobu, który działałby zawsze i wszędzie. Nie ma również ogólnego przepisu, który dawałby graczom przewagę nad bukmacherem w większości przypadków. Wszystko, na czym możemy się opierać, to połączenie wiedzy oraz szczęścia, a i to niejednokrotnie da się wykorzystać tylko w wąskiej grupie walk.

W odróżnieniu od sportów zespołowych w MMA na wynik wpływ ma tylko jedna osoba. Wystarczy chwilowa niedyspozycja, brak formy czy wypadek losowy i w ułamku sekundy pewniak staje się przegranym. Stwarza to idealne środowisko do tego, aby wyłapywać bardzo wysokie kursy bukmacherskie. Takie pozycje, na przykład z kursem grubo ponad 8.00 czy 10.00, najlepiej typować na zakładach pojedynczych (SOLO).

bonus na mieszane sztuki walki (MMA): legalny bukmacher z bonusem na start z kodem MMA

Walki w ramach MMA są niezwykle widowiskowe i mogą zagwarantować spory zysk. Żeby zoptymalizować swoją szansę na zwycięstwo, należy trzymać się prostych zasad. Najbardziej istotne parametry, które typer powinien wziąć pod uwagę w swoich prognozach to:

Forma zawodnika – najważniejszy czynnik w całej analizie. Na to, czy sportowiec jest w dobrej kondycji, wpływa kilka rzeczy. Po pierwsze, liczą się ostatnie walki, a dokładniej to, czy były wygrane, w jakim stylu oraz czy zostały zakończone szybko. Po drugie, kontuzje – czy zawodnik doznał w ostatnim czasie jakiegoś urazu, a jeśli tak, to czy przeszedł (zakończone pozytywnie) leczenie lub rehabilitację. Po trzecie, bilans bezpośrednich walk – historia spotkań z danym przeciwnikiem, jak się potoczyła i jaki status ma pojedynek (rewanż czy obrona tytułu). To tylko podstawowe aspekty, które mają wpływ na ogólną formę. Nie bez znaczenia są również pozostałe czynniki. Znaczący wpływ na kondycję (zarówno fizyczną, jak i psychiczną) danego zawodnika mogą mieć wydarzenia z jego życia prywatnego. Zapaleni typerzy dodają to do swoich wyliczeń i śledzą na bieżąco np. aktywność w mediach społecznościowych czy artykuły na portalach plotkarskich.

Styl walki – to, w jaki sposób zawodnik radzi sobie na ringu. Mamy tu na myśli porównanie stylu walk obu rywalizujących ze sobą sportowców. Jeśli walka będzie dynamiczna, o wyniku może przesądzić zaledwie jedna akcja. W przypadku mieszanych podejść (dynamika, a z drugiej strony statyka), także należy się liczyć z bardzo szybkim rozwiązaniem pojedynku. Jeżeli obaj zawodnicy prezentują strategię "wykończeniową", typerzy mogą się spodziewać końcowego podliczania punktów. Wszystko zależy od prawidłowej oceny przeciwnika oraz oszacowania, czy styl walki naszego sportowca może być dla niego trudny do obrony.

Status pojedynku – walka o tytuł, obrona tytułu czy pojedynek o lepsze miejsce w rankingu to całkiem inne zmagania, wymagające diametralnie różnych podejść i motywacji zawodników. Status każdego spotkania zakłada inne podejście. Sportowiec broniący tytułu będzie ostrożny i skupiony, z kolei jego przeciwnik – agresywny i ryzykujący (w końcu może tylko zyskać). Rozgrywki bez ostatecznej nagrody (pas federacji) również kierują się swoimi zasadami. Obaj zawodnicy walczą o lepszą lokatę końcową i obaj są zdeterminowani, żeby wygrać. Każda sytuacja wymaga więc innego podejścia, które przełoży się na typ online.

Doświadczony typer ma swoje metody szacowania powodzenia danego zdarzenia i nie ulega wątpliwości, że w jego przypadku powyższa lista jest o wiele dłuższa. Naszym celem było przedstawienie tylko najważniejszych aspektów, które początkujący klient zakładów bukmacherskich powinien mieć na uwadze. W swoich analizach można się wspierać także gotowymi strategiami opartymi na matematyce (rozkłady prawdopodobieństwa czy nawet sieci neuronowe), ale na samym początku przygody z wypełnianiem kuponów warto skupić się głównie na wymienionych przez nas parametrach.

Oferta bukmacherska na MMA

W poniższej sekcji przedstawimy Wam nie tylko najpopularniejsze typy i podtypy na walki MMA, ale również zaprezentujemy listę wszystkich selekcji dostępnych w ofertach legalnych polskich bukmacherów internetowych. 

Najpopularniejsze zakłady

Zakłady bukmacherskie na mieszane sztuki walki są dostępne z poziomu przedmeczowego oraz na żywo. W przypadku prematch do najpopularniejszych i najszybciej dostępnych zaliczają się typy dwudrogowe (12). Na wczesnym etapie dużo rzadziej spotkamy się z opcją typowania remisu (kurs online na tablicach jest bardzo wysoki, bo oscyluje bardzo blisko poziomu 30.00 - 50.00). Nie ma się jednak czemu dziwić, albowiem statystycznie tylko 7% graczy typuje w MMA remis.

Przykładowo, współczynniki 1X2 w wydaniu Fortuny na walkę Jessica Andrade vs Rose Namajunas to 2.32 - 40.00 - 1.60. Natomiast na pojedynek Hunter Azure vs Umar Nurmagomedov ten bukmacher internetowy przygotował następujące kursy: 3.96 - 45.00 - 1.24. U innych operatorów współczynniki rozłożone były w mniej więcej takich samych proporcjach.

Najpopularniejsze typy na MMA u bukmacherów- zakłady na zwycięzcę (12)- zakłady na handicapy (liczba rund)- zakłady na KO/TKO oraz poddanie
Najpopularniejsze typy na MMA u bukmacherów
- zakłady na zwycięzcę (12)
- zakłady na handicapy (liczba rund)
- zakłady na KO/TKO oraz poddanie
STAWIAM w

Wraz ze zbliżającym się terminem walki bukmacherzy udostępniają coraz więcej możliwości. Drugi w kolejności rodzaj zakładów, który lubią gracze, to handicapy na liczbę rund (np. zawodnik X wygra więcej rund startując z poziomu -1,5). Popularnością cieszą się też typy na rodzaj zakończenia spotkania (KO/TKO, poddanie itd.). Ze wszystkich dostępnych opcji przoduje oczywiście selekcja na KO, czyli nokaut.

W typowaniu LIVE (zakłady na żywo) najbardziej oblegane są – podobnie jak wyżej – rozwiązania dwudrogowe, które dają 50% szans na pozytywne wytypowanie. Na marginesie możemy dodać, że podobne schematy wykorzystywane są przez bukmacherskich graczy w koszykówce, piłce nożnej czy siatkówce

Prócz tego dynamizm zakładów na żywo otwiera drogę do określania dokładnej rundy zakończenia spotkania, co również stanowi bardzo popularne rozwiązanie. Takie typy najczęściej wykorzystywane są na zakładach typu "double", czyli kuponach, które są złożone z dokładnie dwóch pewnych selekcji.

Zakłady przedmeczowe

STS, Fortuna oraz Betclic to bukmacherzy internetowi, którzy oferują największą ilość zakładów na mieszane sztuki walki. Na tablicach tych spółek znajdziemy pojedynki organizowane przez wszystkie liczące się organizacje MMA. Ponadto na tle konkurencji wymienione firmy wyróżnia dość duży wybór możliwych rodzajów zakładów w opcji przedmeczowej. Poniżej zebraliśmy te, z którymi gracze mają szansę spotkać się najczęściej.

 • Zwycięzca pojedynku 12 – określamy, czy wygra zawodnik numer 1 czy numer 2,
 • 1X2 – podobnie jak wyżej, ale do możliwych rezultatów dodajemy opcję remisu,
 • liczba rozpoczętych rund – typujemy, ile dokładnie będzie rund w pojedynku,
 • liczba rozpoczętych rund Under/Over – czy ilość rund przekroczy daną ilość lub czy nie przekroczy,
 • spotkanie zakończy się w pierwszej rundzie,
 • walka zakończy się na punkty – czyli założenie, że końcowy wynik będzie w rękach sędziów punktujących,
 • dany zawodnik wygra na punkty – jak wyżej, ale typujemy wygranego,
 • walka zakończy się przez poddanie – któryś z zawodników podda walkę,
 • dany zawodnik podda walkę – jak wyżej, ale w odniesieniu do konkretnego zawodnika,
 • dany sportowiec wygra przez KO/TKO lub przez dyskwalifikację,
 • dany zawodnik wygra walkę w konkretnej rundzie,
 • walka zakończy się w przeciągu 60 sekund od rozpoczęcia pierwszej rundy,
 • walka zakończy się w przeciągu 90 sekund od rozpoczęcia pierwszej rundy.

Mamy więc kilkanaście rodzajów zakładów bukmacherskich online. Pokrywają praktycznie każdą możliwą sytuację przewidzianą przez regulamin spotkania. Dlatego też za pomocą tych typów internetowych możecie stworzyć zestaw mega pewnych zakładów o wysokich kursach, które pozwolą czerpać emocje od pierwszego do ostatniego gongu. Świetna opcja dla graczy, którzy łączą obstawianie z oglądaniem sportowych walk przez internet/TV.

Zakłady LIVE (na żywo)

Zakłady na żywo to emocje typowania w czasie rzeczywistym, gdzie każda sekunda może przeważyć o udanym typie. To również dynamicznie zmieniające się kursy. Na polskim rynku zakładów bukmacherskich najlepszą ofertę LIVE na MMA prezentują operatorzy STS, Fortuna oraz Noblebet. Ci legalni organizatorzy zakładów bukmacherskich proponują typerom następujące rodzaje zakładów live:

 • zwycięzca pojedynku 12,
 • 1X2,
 • liczba rozpoczętych rund,
 • liczba rozpoczętych rund Under/Over,
 • rywalizacja zakończy się w pierwszej rundzie,
 • walka zakończy się na punkty,
 • dany zawodnik wygra na punkty,
 • walka zakończy się przez poddanie,
 • dany zawodnik podda walkę,
 • dany sportowiec wygra przez KO/TKO lub przez dyskwalifikację,
 • dany zawodnik wygra walkę w konkretnej rundzie,
 • walka zakończy się w przeciągu 60 sekund od rozpoczęcia pierwszej rundy,
 • walka zakończy się w przeciągu 90 sekund od rozpoczęcia pierwszej rundy.

Wszystkie powyższe typy bukmacherskie mogą w ostatecznym rozrachunku zagwarantować zysk na kuponie. Najlepiej jednak typować 2-drogowe zakłady, ponieważ przy takich typach ma się aż 50% szans na pozytywne wytypowanie konkretnego zdarzenia. Do grona takich selekcji zaliczają się następujące między innymi pozycje: zwycięzca pojedynku 12, dany zawodnik podda walkę oraz rywalizacja zakończy się w pierwszej rundzie.

Zakłady długoterminowe

Zakłady długoterminowe na MMA nie istnieją, przynajmniej w potocznie rozumianym sensie. Walki nie są toczone w systemie sezonowym, jak to ma miejsce chociażby w sportach zespołowych (ligi, turnieje cykliczne itd.). Nie mamy więc możliwości typowania zawodnika/zawodników, którzy np. na końcu roku uzyskają czołowe miejsca. W zawodowych mieszanych sztukach walki nie ma mistrzostw świata, Europy czy danego kraju.

Być może wkrótce bukmacherzy będą wystawiać typy długoterminowe na rankingi konkretnych federacji (na przykład Jan Błachowicz będzie numerem 1 w rankingu federacji UFC), ale na razie to nic pewnego. Jak tylko zakłady długoterminowe na MMA wejdą do ofert legalnych operatorów, to od razu Was o tym poinformujemy.

Kupony w aplikacji na urządzenia mobilne

Każdy legalny bukmacher, który działa online, zapewnia graczom dostęp do zakładów za pośrednictwem aplikacji. Oferta, z którą można się zapoznać z poziomu apki, pokrywa się całkowicie z tą na stronie internetowej. Dotyczy to zarówno zdarzeń, jak i kursów na nie. Co to oznacza? Że typerzy mają możliwość korzystania z opcji przedmeczowej oraz LIVE.

W przypadku punktów stacjonarnych (u bukmacherów dysponujących takimi jednostkami) oferta pokrywa się całkowicie z tą desktopową. Gracze zawierający zakłady w obrębie aplikacji oraz punktów naziemnych mogą liczyć na specjalne bonusy. Tego rodzaju dodatek oferuje m.in. bukmacher BETFAN, który umożliwia zawieranie zakładów nieobciążonych podatkiem (gra bez podatku w BETFAN).

Wystarczy wybrać na kuponie co najmniej trzy zdarzenia z kursem nie mniejszym niż 1.35 i już można cieszyć się z wyższego mnożnika. Oczywiście +14% do wygranej na zakładzie u tego buka aktywuje się automatycznie. Nie trzeba dodatkowo wgrywać dodatkowego mnożnika premiowego czy extra kursu, jak na przykład w Fortunie.

Bonusy na MMA

Typowanie MMA jest tak proste, że coraz więcej graczy przerzuca się na obstawianie mieszanych sztuk walki. W stawianiu walk realnie pomagają nagrody finansowe. Liczba dodatków jest tak duża, że każdy typer bez problemów znajdzie coś dla siebie. Jedyne, co musimy zrobić, to założyć darmowe konto u legalnego bukmachera, a premia startowa pomnoży nasze środki pieniężne automatycznie.

Kod afiliacyjny do maksymalnych bonusów

To jeszcze nie koniec: każdy nowy gracz ma szansę uzyskania darmowego zakładu (freebet) oraz zakładu bez ryzyka (cashback). W tym celu należy utworzyć indywidualne konto, zatwierdzić regulaminy i zgodzić się na wyżej wymienione bonusy.  Dodatkowo przygotowaliśmy dla naszych czytelników specjalny i ekskluzywny kod promocyjny do benefitów cashowych [ LEGALSPORT ] (w Betclic LEGALSPORTPL), który gwarantuje ekstra dodatkową kwotę na start.

Wszystkie opisane wyżej dodatki pieniężne są całkowicie darmowe, a zdobycie ich nie zajmie nam więcej niż kilkanaście minut. Wysokość bonusów zależy od bukmachera, jednak wielkość ta waha się w granicach od 20 zł (freebety i cashbacki) do nawet 5000 zł (bonus na start od Totalbet). Zresztą zobaczcie sami, jakie bonusy można zgarnąć za nasz kod afiliacyjny.

Freebety

Wszelkie bonusy, które otrzymamy za sam fakt założenia konta u danego buka, to wartościowe dodatki, które można przeznaczyć na zakłady bukmacherskie w obrębie mieszanych sztuk walki. Za utworzenie profilu w legalnej spółce nic nie płacimy. Aby móc otrzymać darmowy zakład – bo o takiej promocji mowa – trzeba poświęcić kilka minut na wypełnienie odpowiedniego formularza rejestracyjnego (zazwyczaj nowy profil klienta zakłada się w 60 sekund - szybka rejestracja).

Podczas tej czynności, z którą poradzi sobie nawet początkujący typer, należy jeszcze w odpowiednim miejscu wpisać nasz kod do nagród i prezentów [ LEGALSPORT ] - hasło wpisuje się w polu "Kod promocyjny" lub "Kod bonusowy" (zależy od buka), przy czym procedura nie jest obciążona żadną prowizją.

Obecnie freebet otrzymamy u takich operatorów jak: STS, Fortuna, Totalbet, LVBET oraz PZBuk. Poniżej prezentujemy wysokości odpowiednich dodatków premiowych, które uzyskamy u danego legalnego bukmachera:

Bukmacher Kwota darmowego bonusu Rejestracja
STS 25 zł Odbieram freebet w STS >>>
Fortuna 20 zł Odbieram freebet w Fortunie >>>
Totalbet 50 zł Odbieram freebet w Totalbet >>>
LVBET 20 zł Odbieram freebet w LVBET >>>
PZBUK 50 zł Odbieram freebet w PZBuk >>>

Warto jeszcze odnotować, że jeżeli nasz darmowy zakład na MMA okaże się wygrany, otrzymaną kwotę możemy od razu przeznaczyć na kolejne pewne zakłady bukmacherskie. Dzięki temu w mgnieniu oka możemy zwiększyć swój bankroll na grę i typy sportowe.

Bonusy bez ryzyka

Obstawiać i nie ryzykować własnych środków – to marzenie każdego typera. Z takiej możliwości mogą skorzystać posiadacze profilu gracza u bukmacherów Fortuna, STS, eWinner, Betclic oraz Betfan. Co należy zrobić? Podczas tworzenia indywidualnego konta wykorzystać nasz kod LEGALSPORT (w Betclic LEGALSPORTPL), aby cieszyć się z cashbacku. W przypadku nietrafionego zakładu kwota, którą opłaciliśmy kupon, zostanie nam zwrócona. Oto, na co możemy liczyć:

Bukmacher Kwota bonusu bez ryzyka Rejestracja online
Betclic 550 zł Stawiam za cashback Betclic >>
Fortuna 120 zł Stawiam za cashback Fortuna >>
STS 34 zł Stawiam za cashback STS >>
eWinner 170 zł Stawiam za cashback eWinner >> 
BETFAN 100 zł Stawiam za cashback BETFAN >>

Najwyższy dodatek otrzymamy od Betclic – 550 zł. Dzięki takiej kwocie zakłady na MMA mogą okazać się bardzo zyskowne. Na tle innych wyróżnia się również bonus od Fortuny. Nie jest obciążony wymogiem obrotu czy warunkami minimalnego kursu i ilości zdarzeń na kuponie. 120 zł (100 zł bazowo oraz 20 zł, zdobyte dzięki naszemu kodowi - LEGALSPORT) możemy przeznaczyć na dowolny zakład, z dowolnym kursem i dowolną ilością zdarzeń. Co warto podkreślić, zaraz po rozliczeniu kuponu środki mogą zostać przelane na nasze konto bankowe.

Bonusy od depozytu

Dodatki uzależnione od wysokości pierwszej lub kilku pierwszych wpłat to powszechna forma promocji dla nowych graczy. Aby zwiększyć swój bankroll i dysponować większą kwotą na zakłady bukmacherskie w obrębie MMA, musimy:

 • wybrać bukmachera online, który ma w swojej ofercie premię powitalną z opcją powiększenia depozytu. Bonusy od wpłaty kapitału są dostępne u następujących bukmacherów: STS, Fortuna, Totalbet, LVBET, eWinner, forBET, eToto, Totolotek oraz BETFAN.
 • założyć indywidualne konto gracza, u któregoś z powyższych buków, i w trakcie tej procedury zatwierdzić dodatek,
 • dokonać pierwszej wpłaty/wpłat i cieszyć się z dodatkowej kwoty na mieszane sztuki walki.

W zależności od regulaminu legalnej spółki możemy spodziewać się ekstra bonusu w postaci zwiększenia depozytu do 1200 zł (STS) lub do 2000 zł (forBET) lub dodatkowo 200% do 300 zł (eToto). Wybór jest dość duży, więc każdy wyszuka coś dla siebie, a kompletną listę ze startowymi promocjami na nasz kod znajdziecie w tym miejscu.

Promocje tymczasowe

Nie tylko nowi gracze mogą liczyć na premie związane z zakładami bukmacherskimi. U legalnych bukmacherów stosunkowo często pojawiają się także promocje tymczasowe na rozgrywki MMA. Z okazji ważnych wydarzeń sportowych legalni bukmacherzy działający w Polsce udostępniają graczom liczne specjalne dodatki. Typerzy mogą je przeznaczyć na daną dyscyplinę lub cały asortyment.

Promocje bukmacherskie na MMADarmowe zakłady i bezpieczne cashbackiRóżne warianty kwotowe od 50 zł do 200 zł
Promocje bukmacherskie na MMA
Darmowe zakłady i bezpieczne cashbacki
Różne warianty kwotowe od 50 zł do 200 zł
Sprawdzam ofertę w

Nie inaczej jest w przypadku zawodów MMA – najlepsze okazje złowimy w trakcie prestiżowych gal o tytuł mistrza - np. walka o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej UFC. Zainteresowanym z pewnością przypadną do gustu bonusy w postaci zakładów bez ryzyka i darmowych zakładów. Warto na bieżąco śledzić informacje na ten temat, m.in. na naszym portalu.

Bonus bez obrotu

Olbrzymim powodzeniem wśród graczy cieszą się również bonusy nieobciążone kosztem uzyskania obrotu, czyli m.in. darmowe zakłady oraz zakłady bez ryzyka, które można wypłacić od razu na konto bankowe. Poniżej prezentujemy promocje, które nie są obciążane obrotem bukmacherskim:

Bonusy w Fortuna z gwarancją wypłaty

Bukmacher Fortuna przygotował ekskluzywny dodatek finansowy dla nowych graczy w postaci darmowego zakładu na kwotę 20 zł oraz zakładu bez ryzyka o wartości 125 zł. Ci, którzy chcą zdobyć ów bonusy, muszą jedynie założyć indywidualne konto z naszym kodem [ LEGALSPORT ]. Obie premie można spożytkować na kupony z MMA.

Bonusy w PZBUK z gwarancją wypłaty

Bonusami bez wymaganego obrotu kusi graczy również bukmacher PZBuk. Aby móc skorzystać z takiej promocji, należy zarejestrować indywidualne konto, wykorzystując przy tym nasz kod [ LEGALSPORT ]. Po zakończeniu procedury rejestracji pozostaje zasilić saldo kwotą nie mniejszą niż 50 zł, zawrzeć zakład za co najmniej 50 zł (kupon z kursem minimum 2,00) i poczekać na rozstrzygnięcie. Bez względu na wynik otrzymamy darmowy zakład na kwotę 50 zł, który można wykorzystać w dowolnym celu – w tym na zakłady MMA.

Oferta na MMA u bukmacherów internetowych

MMA to dyscyplina sportowa, której popularność w naszym kraju stale rośnie. Gale organizowane przez KSW czy FEN znane są praktycznie każdemu bywalcowi zakładów wzajemnych, ponieważ większość legalnych spółek działających w Polsce regularnie zachęca swoich graczy do typowania w obrębie mieszanych sztuk walki. Na tablicach bukmacherów oferta na mixed martial arts obejmuje prematch oraz LIVE.

Analiza ofert sportowych

Legalni bukmacherzy operujący na terenie Polski proponują typerom przede wszystkim walki, które rozgrywają się pod patronatem największych światowych i europejskich federacji MMA. Chętni do obstawiania mogą się sprawdzić w szacowaniu sił zawodników UFC, Bellator, ACA, EFC, FEN oraz KSW.

Zazwyczaj spółki oferują tylko zdarzenia główne, tzn. zakłady na zwycięzcę. W przypadku większych imprez sportowych (takich jak np. obrona tytułu) możemy się pokusić o bardziej szczegółowe określenie rezultatu – spróbować zgadnąć, czy finałem spotkania będzie nokaut, poddanie walki itd. Przykładową ofertę na UFC znajdziecie poniżej. Jest to opcja z typami od bukmachera STS Zakłady Bukmacherskie.

Oferta bukmacherska na UFC - walki MMA - w STS Zakłady Bukmacherskie. Typy na zwycięzcę

Najszerszą i najbardziej bogatą ofertę wśród bukmacherów z licencją Ministerstwa Finansów mają operatorzy STS, Fortuna oraz Betclic. Tablice ofertowe tych firm zapełniają zarówno spotkania z rynków międzynarodowych, jak i z rodzimego. Mniej rozbudowany, ale nadal bardzo atrakcyjny zbiór wydarzeń na MMA proponują graczom forBET, LVBET, Totolotek, Totalbet i eTOTO.

U reszty legalnych spółek działających online znajdziemy tylko najważniejsze imprezy obejmujące m.in. rozgrywki w obrębie UFC oraz Bellator. Pamiętajcie, że specjalistyczne podtypy, na przykład liczba rund czy liczba knockdownów, pojawiają się u wszystkich bukmacherów tuż przed galą. Jeżeli chcemy stawiać kupony internetowe na MMA na sporo przed pojedynkami, to będziemy musieli ograniczyć się do typów 12.

MMA: statystyki

W zawodowym MMA na wynik każdej walki składa się przede wszystkim aktualna forma obu zawodników, ale aspekty historyczne także mogą odgrywać w niej kluczową rolę. Informacje na temat przeszłych spotkań, ich rozstrzygnięcia i rodzaju zakończenia wnoszą istotny wkład w przyszłe prognozy. Żaden klient zakładów bukmacherskich nie powinien o tym zapominać. Gracze w swoich analizach powinni brać pod uwagę:

 • rangę wydarzenia (jak wysoko sklasyfikowani są walczący, czy to walka o tytuł itd.),
 • rezultaty i szczegółowy przebieg historycznych spotkań, zwłaszcza jeśli walkę toczą sportowcy, którzy w przeszłości ze sobą rywalizowali,
 • odporność na stres – jak zawodnicy radzą sobie w wielkich wydarzeniach,
 • aktualną formę sportowca,
 • inne – wszystko, co uznamy za istotne.

Na stronach legalnych bukmacherów znajdziemy jedynie rezultaty zakończonych spotkań. Nie dowiemy się, jak wyglądała sama walka. Warto zatem poszukać innych źródeł, które pozwolą nam na przeprowadzenie pełnej analizy. Pomoże Wam to w zoptymalizowaniu kuponów. Tym samym zwiększycie swoje szanse na trafienie zakładu bukmacherskiego na MMA.

Gdzie szukać sprawdzonych statystyk

Informacji na temat aktualnych spotkań, przyszłych, a przede wszystkim historycznych powinniśmy szukać na stronach internetowych federacji MMA. To wiarygodne i pewne miejsca, które powinien znać każdy typer. Poniżej zebraliśmy najważniejsze adresy.

www.ufc.com – główna i oficjalna witryna federacji UFC. Na stronie zamieszczono absolutnie wszystko, co dotyczy walk MMA: kalendarz spotkań, statystyki, rankingi itd. Ponadto na portalu zdobędziemy bardziej szczegółowe informacje na temat konkretnych zawodników. To doskonałe miejsce dla każdego zaangażowanego typera.

www.bellator.com – oficjalna strona federacji Bellator. Podobnie jak w przypadku UFC, na portalu opublikowano wszelkie niezbędne informacje, które mogą być pomocne dla każdego uczestnika zakładów bukmacherskich.

Reszta liczących się na rynku MMA organizacji również dysponuje witrynami, które stanowią potężne źródło wiedzy przydatnej typerom. Znajdziemy je pod adresami: www.aca-mma.com/en, www.fightnights.ru/, www.onefc.com, www.m-1global.com.

Jeśli chodzi o polski rynek mieszanych sztuk walki, warto regularnie odwiedzać strony www.kswmma.com oraz www.fen-mma.com. To sprawdzone serwisy z rzetelną wiedzą z tego zakresu, bazy dla osób szukających danych nie tylko historycznych, ale także aktualnych rankingów i statystyk.

Obszerny zbiór informacji, zawierający nie tylko zakończone walki, ale i szczegółowe dane na temat poszczególnych zawodników (praktycznie każdej organizacji) znajdziemy na Wikipedii. Prócz tego warto odwiedzać fora poświęcone stricte MMA oraz social media zawodników – jeżeli dążymy do tego, aby budować swoje analizy w oparciu o wszystkie dostępne treści.

MMA - historia, rozgrywki, zawodnicy

Mieszane sztuki walki po raz pierwszy pojawiły się w antycznej Grecji, jako jedna z dyscyplin wchodzących do programu igrzysk olimpijskich. Pierwotnie było to połączenie pięściarstwa oraz zapasów i nosiło nazwę "pankration". Bliższe nowoczesnemu wydaniu MMA były walki, które toczono na turniejach organizowanych na początku XX w. w Brazylii ("vale tudo"), a następnie w latach 70. w Japonii ("kakutougi").

Za prawdziwy początek współczesnych mieszanych sztuk walki uznaje się jednak dopiero lata 90., kiedy w USA odbył się pierwszy konkurs MMA – UFC 1 – The Ultimate Fighting Championship lub UFC 1: The Beginning. Trzeba było poczekać jeszcze dekadę, by mixed martial arts zadebiutowały na światowej arenie sportowej. Dzięki licznym kontraktom z międzynarodowymi telewizjami MMA stało się dostępne w niemal każdym zakamarku globu.

Dobry typer wie, że obstawianie danej dyscypliny sportowej powinno być podparte dogłębną znajomością jej zasad. Brak tej wiedzy jest równoznaczny ze sprowadzeniem zakładów do poziomu gry losowej jak w LOTTO czy BETGAMES – wygrana zależy tylko i wyłącznie od naszego szczęścia. Zebraliśmy poniżej najważniejsze elementy regulaminowe walk MMA, które powinien znać każdy, kto pragnie zarabiać na zakładach w obrębie tego sportu.

Zasady walk MMA

Każda rozgrywka toczy się pomiędzy dwoma zawodnikami, którzy muszą spełniać szereg wymagań. Zasady są zawarte w oficjalnym dokumencie (tzw. Unified Rules), a dotyczą każdej walki organizowanej w ramach międzynarodowych imprez. Na poziomie lokalnym (np. w obrębie KSW) dopuszczalne są nieznaczne modyfikacje tych zapisów – o ile organizator uwzględnia taką możliwość.

Parametrem, który ma najistotniejszy wpływ na dane wydarzenie, jest waga zawodników. Podobnie jak w boksie zawodowym, rozróżnia się około dziesięciu kategorii:

 • waga słomkowa – 115 funtów (około 52,2 kg),
 • waga musza – 125 funtów (około 56,7 kg),
 • waga kogucia – 125-135 funtów (około 61,2 kg),
 • waga piórkowa – 135-145 funtów (około 65,8 kg),
 • waga lekka – 145-155 funtów (około 70,3 kg),
 • waga półśrednia – 155-170 funtów (około 77,1 kg),
 • waga średnia – 170-185 funtów (około 83,9 kg),
 • waga ciężka – 205-265 funtów (około 120,2 kg) oraz
 • waga superciężka – ponad 265 funtów.

W zawodach o randze mistrzowskiej waga obu zawodników musi być taka sama i mieścić się w odpowiedniej kategorii. W pozostałych imprezach dopuszcza się pewien zakres tolerancji (np. w tej samej kategorii wagowej mogą znaleźć się sportowcy, których waga różni się o około 0.5 kg=1 funt).

Kolejnymi aspektami, które regulamin określa w sposób jednoznaczny, są:

 • specyfikacja bandażowania rąk – rodzaje i sposób zakładania gazy oraz samoprzylepnych taśm chirurgicznych,
 • ochraniacze na zęby – obowiązek zakładania,
 • wyposażenie ochronne – w przypadku mężczyzn istnieje obowiązek zakładania ochraniaczy na krocze, a w przypadku kobiet – zakaz ich zakładania,
 • rękawice – specyfikacja wagi oraz rozmiarów rękawic,
 • strój i wygląd zawodnika – rodzaj stroju oraz ogólne zasady dotyczące wyglądu zewnętrznego,
 • długość walki – w zależności od rangi spotkania. Walki o tytuł mistrza trwają po pięć rund, każda po pięć minut. Przerwa między rundami to jedna minuta. Pozostałe pojedynki rozgrywane są po trzy rundy.

Powyższe zasady dotyczą przygotowania do walki. Z punktu widzenia gracza ważna jest sama rozgrywka i elementy, które determinują wynik. Do takich parametrów należą:

 • przerwanie pojedynku – wpływ na taki przebieg akcji ma jedynie sędzia ringowy, który może konsultować się tylko z lekarzem ringowym,
 • punktacja – oceny dokonują trzej niezależni sędziowie, którzy przyglądają się pojedynkowi z różnych miejsc wokół ringu,
 • faule – szczegółowy zbiór niedopuszczalnych zachowań można znaleźć w przytoczonym powyżej źródle,
 • rodzaje rezultatów – możliwy rezultat pojedynku. Wyróżnia się: poddanie (fizyczne i werbalne), nokaut (TKO, KO), decyzja sędziowska (jednogłośna, niejednogłośna i większościowa), remis (jednogłośny, niejednogłośny lub większościowy), dyskwalifikacja lub brak decyzji.

Poprawne typowanie MMA to kombinacja wiedzy i umiejętności przewidywania. Aby zostać dobrym graczem i górować nad bukmacherem, musimy przyswoić sobie zasady dyscypliny. Przede wszystkim zachęcamy do zaznajomienia się z powyższymi regułami.

Najważniejsze turnieje i rozgrywki

Najbardziej prestiżowe i najważniejsze turnieje mieszanych sztuk walki odbywają się w obrębie największych federacji. Poniżej zebraliśmy informacje na temat rozgrywek i organizacji MMA, które mają najszersze zasięgi i są najchętniej typowane wśród uczestników zakładów bukmacherskich.

 • UFC (Ultimate Fighting Championship) – największa federacja na świecie, założona w 1993 roku w USA. Pod patronatem tej organizacji rozegrano prawie 500 zawodowych gal MMA. Najważniejsze imprezy to oczywiście obrona tytułu mistrza w danej kategorii wagowej. Obecnie zawodnicy mogą rywalizować w dwunastu kategoriach wagowych (osiem męskich i cztery kobiece).
 • Bellator MMA druga organizacja na świecie, założona w 2008 roku w USA. Podobnie jak w UFC, najważniejsze imprezy obejmują walkę o tytuł mistrza w odpowiedniej kategorii wagowej.
 • ACA (Absolute Championship Akhmat) – dość młoda organizacja (założona w 2018 roku), mająca swoje korzenie w Rosji. Walki rozgrywane są w ośmiu kategoriach wagowych (wszystkie męskie), a nagrodą w najważniejszych konkursach jest pas federacji.
 • FNG (Fight Nights Global) – kolejna na naszej liście rosyjska organizacja MMA. Założona w 2010 roku, swoje gale organizuje głównie w Rosji. Wewnątrz federacji rozgrywane są konkursy w ośmiu kategoriach wagowych (męskich). Do tej pory odbyła się prawie setka turniejów, z których najważniejsze obejmowały walkę o tytuł mistrza.
 • ONE Championship – najbardziej znana azjatycka organizacja MMA. Za początek funkcjonowania uznaje się rok 2011. W jej ramach organizowane są walki w 11 kategoriach wagowych (9 mężczyzn i 2 kobiety).
 • M-1 Global – rosyjska federacja założona w 1998 roku. Do tej pory rozegrano ponad 250 gal. Obowiązuje 8 kategorii wagowych (męskich).
 • KSW (Konfrontacja Sztuk Walki) – polska organizacja powstała w 2004 roku. Obecnie toczone są walki w 10 kategoriach wagowych (8 męskich i 2 kobiece).

W obrębie MMA organizowane są także mistrzostwa kraju, kontynentu oraz świata. W większości przypadków są to konkursy z rangą "Amatorskie", a ich przeprowadzeniem zajmują się niezawodowe organizacje. Z naszych obserwacji wynika, że gracze najczęściej typują KSW i UFC. W drugiej kolejności uzupełniają swoje kupony o zakłady z wysokimi kursami na Bellator i FNG.

Najbardziej znani sportowcy

Historia MMA na świecie nie sięga daleko wstecz. Lata 90. XX w. to początek boomu na mieszane sztuki walki, a także narodziny wielu legend tego sportu. Poniżej zebraliśmy informacje o zawodnikach najlepszych z najlepszych, którzy dzięki własnemu talentowi i uporowi dokonali rzeczy, jakie na stałe wpisały ich do panteonu gwiazd MMA.

 • Georges St. Pierre – w roli zawodowca zadebiutował w 2002 roku. Przez całą profesjonalną karierę zwyciężył w 26 pojedynkach i przegrał tylko w dwóch. Od 2006 roku niepokonany. Jest jednym z czterech sportowców, którzy uzyskali tytuł Mistrza UFC w dwóch kategoriach wagowych: w półśredniej i średniej.
 • Anderson Silva – walki zawodowe rozpoczął w 1997 roku. W swojej karierze rozegrał ponad 40 pojedynków, z których wygrał 34. To mistrz wagi półciężkiej, który tytułu bronił z sukcesem aż dziesięciokrotnie.
 • Jon Jones – amerykański zawodnik, który zadebiutował w zawodowym MMA w 2008 roku. Aktualny mistrz UFC w wadze półciężkiej.
 • Demetrious Johnson – mistrz UFC w wadze muszej w latach 2012-2018. Jedenastokrotnie z powodzeniem bronił tytułu.
 • Fedor Emalianenko – rosyjski zawodnik MMA, który zadebiutował na profesjonalnym ringu w 2000 roku. Wielokrotny mistrz w kategorii ciężkiej. Do tej pory rozegrał 44 walki, z których wygrał 38.
 • Travis Fulton – legenda mieszanych sztuk walki. Zawodnik, który rozegrał ponad trzysta pojedynków w zawodowym MMA, wygrywając 251.

Powyższe gwiazdy to ledwie ułamek spośród sportowców, którzy na stałe zapisali się w historii zawodowego MMA. Wśród rodzimych zawodników, którzy są doskonale znani bywalcom zakładów bukmacherskich, należy wymienić m.in. Marcina Tybura, Adama Wieczorka, Michała Andryszaka, Mariusza Pudzianowskiego oraz Daniela Omielańczuka.

Zarobki zawodników

Popularność mieszanych sztuk walki przekłada się nie tylko na ofertę legalnych bukmacherów, ale również na pieniądze przeznaczane dla samych sportowców. Pomimo tego, że daleko jeszcze MMA do boksu, nie mówiąc o dyscyplinach zespołowych (takich jak piłka nożna czy koszykówka), to gaże czołowych zawodników potrafią być zawrotne. Na UFC 246 padł dotychczasowy rekord wysokości wynagrodzenia. W oktagonie spotkali się Conor McGregor i Donald Cerrone. Pierwszy zawodnik zainkasował za to spotkanie aż pięć milionów dolarów, z kolei do drugiego należy inny wyczyn: Cerrone znalazł się na liście najlepiej zarabiających sportowców według Forbes – zajął czwarte miejsce.

Kod promocyjny do bukmachera Fortuna Zakłady Bukmacherskie - max. bonusy i premie powitalne

W polskim KSW kwoty gaż dla czołowych zawodników nie robią już takiego wrażenia, niemniej jest o co powalczyć. Popularność tej dyscypliny w Polsce zawdzięczamy głównie Mariuszowi Pudzianowskiemu. W szczycie swojej kariery zarobki strongmana sięgały setek tysięcy złotych za pojedynek. To tylko szacunki, a sama wypłata objęta jest oczywiście tajemnicą. Najbardziej komercyjne wydarzenia, mające mało wspólnego z rywalizacją sportową (FAME MMA), również kumulują duże pieniądze. Przykładem może być "walka" Moniki Godlewskiej z Martą Linkiewicz, w której obie panie zainkasowały po około 100 000 zł każda (szacunki).

Sponsoring

Mieszane sztuki walki już od dawna nie są w Polsce dyscypliną niszową, wydaje się więc naturalną koleją rzeczy, że coraz więcej podmiotów będzie się interesować sponsoringiem tego sportu. Do grona spółek, które wspierają MMA, należy:

 • TOTALbet Zakłady Bukmacherskie – oficjalny sponsor Fight Exclusive Night (FEN). Każdej gali organizowanej w obrębie tej federacji towarzyszą konkursy ze strony bukmachera. Zazwyczaj obejmują wejściówki na walki i specjalne promocje dla fanów MMA.
 • LVBET Zakłady Bukmacherskie – sponsor gal z serii FAME MMA. Imprezy w ramach tej gali odbywają się cyklicznie i za każdym razem przyciągają sporą publiczność. Przypominamy, że nie jest to typowo zawodowe MMA. Walczą ze sobą na przykład Youtuberzy.

Pozostali legalni bukmacherzy umożliwiają swoim klientom zawieranie korzystnych zakładów podczas gal MMA. Okazjonalnie możemy zyskać freebety czy cashbacki, a osoby zakładające indywidualne konto – specjalne dodatki. Warto przeglądać aktualną ofertę spółek, gdyż możemy trafić na bardzo dobre promocje. Wszystko wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości zainteresowanie MMA ze strony rodzimych firm będzie się tylko zwiększać, co przełoży się na wymierne korzyści dla samych graczy.

FAQ: Pytania graczy o zakłady bukmacherskie

MMA cieszy się dość sporym zainteresowaniem w Polsce, dzięki czemu legalni bukmacherzy wychodzą do graczy z bardzo dobrą ofertą bukmacherską. Mamy nadzieję, że ten artykuł przełoży się na skuteczniejsze typowanie w obrębie mieszanych sztuk walki. Mając to na względzie, postanowiliśmy przystąpić do podsumowania i zebrać w jednym miejscu najważniejsze kwestie związane z tym sportem.

1. Gdzie najlepiej obstawiać MMA?

Najwięcej rynków, bardzo dobre kursy oraz dość dużą ilość zdarzeń znajdziemy na tablicach trzech legalnych bukmacherów: STS, Fortuny oraz Betclic. U nich możemy typować walki organizowane przez większość liczących się federacji na świecie. Oferta obejmuje m.in. takie organizacje jak UFC, Bellator, ACA, EFC, FEN oraz KSW, ponadto każdemu pojedynkowi towarzyszy cały wachlarz zdarzeń głównych i pobocznych. Równocześnie praktycznie każde wydarzenie jest dostępne dla typerów w formie przedmeczowej i LIVE.

2. Jakie zakłady na MMA najlepiej opłaca się stawiać?

Na to nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo ilość zdarzeń jest dość duża i każdy wyszuka takie, które odpowiada mu najbardziej. Największe pole do popisu mamy oczywiście w przypadku spotkań wysoko klasyfikowanych zawodników, o których można zebrać wiele informacji. Tutaj liczy się przede wszystkim forma samych walczących, więc porządny wywiad na pewno spełni swoje zadanie. Polecamy jednak bezpieczne zakłady dwudrogowe i handicapy na ilość rund. Wydaje się, że tutaj możemy najwięcej zyskać.

3. Czy na typowaniu MMA da się wygrywać?

W przypadku każdej dyscypliny sportowej da się wygrywać z bukmacherem. Jednym wystarczy łut szczęścia, inni potrzebują szczegółowej analizy. Najważniejszym elementem, który w dłuższej perspektywie czasu pozwoli nam czerpać korzyści z gry, jest ilość informacji, które pomogą oszacować prawdopodobieństwo wydarzenia lepiej, niż zrobi to legalna spółka. Naprawdę warto poświęcić czas na wyszukanie danych, które dadzą nam przewagę nad bukmacherem. W sieci nie brakuje serwisów z treściami, którymi możemy się posiłkować w naszej analizie. Strony internetowe federacji MMA, prywatne witryny zawodników oraz liczne fora – to tylko wierzchołek góry lodowej. Zdobyta wiedza pozwoli nam szukać valuebetów (zawyżonych kursów), a to już prawie gwarancja zysków.

4. Czemu zakłady na MMA są popularne?

Mieszane sztuki walki, jak każdy sport kontaktowy, budzą wielkie emocje. Skumulowanie kilku dyscyplin w jedną połączyło też fanów każdej z oddzielna w jedną olbrzymią grupę. Dynamika wydarzenia, czynnik ludzki oraz coraz większe pieniądze związane z MMA sprawiają, że popularność tego sportu wzrasta z każdym dniem, z każdą kolejną walką. 

5. Czy są bonusy na MMA?

Dedykowane bonusy zdarzają się coraz częściej. Zainteresowanie ze strony legalnych bukmacherów rośnie systematycznie, a obecnie gale sponsorują TOTALbet i LVBET. W trakcie tych imprez obie spółki przygotowują dla typerów szereg specjalnych atrakcji. 

Co warto wiedzieć o zakładach bukmacherskich na MMA

W ofercie legalnych bukmacherów znajdziemy zakłady na MMA w obrębie większości liczących się federacji mieszanych sztuk walki. Dodatkowo liczyć możemy na całe zaplecze zdarzeń głównych i pobocznych towarzyszących każdemu pojedynkowi (średnio kilkanaście typów). Zakłady bukmacherskie na mixed martial arts są oferowane w formie przedmeczowej i LIVE.

Wśród polskich legalnych bukmacherów polecamy STS, Fortunę i Betclic – ich oferta sportowa na MMA jest największa i gwarantuje dostęp do najpewniejszych i najlepszych kursów bukmacherskich. U tych buków z powodzeniem można stawiać zakłady AKO i SOLO na mieszane sztuki walki.

W Polsce największym powodzeniem widzów i graczy cieszą się spotkania organizowane przez KSW i FEN. Typerzy lubią ponadto obstawiać UFC, w której swoje walki toczyli i będą toczyć tacy zawodnicy jak: Karolina Kowalkiewicz, Joanna Jędrzejczyk czy Jan Błachowicz.

Komentarze (0)
MMA - jak obstawiać zakłady
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.

Inni czytali również

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.