środa, 30 września 2020
Najnowsze: Borussia Dortmund vs Bayern Monachium - typy na Superpuchar Niemiec

Najwyższe zanotowane kursy u bukmachera

Jakie najwyższe kursy na kuponie grali typerzy u polskich i zagranicznych bukmacherów? Kosmiczne współczynniki bukmacherskie.

Kod do premii powitalnej BETFAN Pakiet Pudziana 3100 PLN dla nowych klientów na wrzesień 2020
Spis treści
Rozwiń
 1. Mega wysokie kursy u bukmacherów zagranicznych
 2. Ekstremalnie wysokie kursy na kuponach w Polsce
  1. Kurs 33 422.50 z kuponu LIVE na tenis
  2. Wygrany kupon z kursem 9 689 w Betclic
  3. Kurs 10 424.35 na kuponie AKO na piłkę nożną
  4. Trafiony kupon z kursem 17 311.70
  5. Mega współczynnik 104 919.61 w STS
  6. Rekordowy kurs 189 659.38 
 3. Wielkie wygrane bukmacherskie: wysoka stawka czy wysoki kurs?
 4. Najwyższe kursy – gdzie obstawiać?
  1. Promocje kursowe u bukmacherów online
 5. FAQ - pytania graczy o wysokie kursy
Mega współczynniki na kuponach bukmacherskich online

Istnieją dwa czynniki, które wpływają na wysokość ewentualnej wygranej u bukmachera. Pierwszym z nich jest stawka, czyli kwota, za którą gracz stawia kupon, drugą – jego kurs.

darmowe bonusy na start
Powitalne freebety 20-50 zł na nowe konto z kodem LEGALSPORT

Jeśli mamy do czynienia z kuponem SOLO, kurs kuponu jest oczywiście równy kursowi danego zdarzenia. Jeżeli natomiast gracz obstawia kupon AKO, jego łączny kurs oblicza się poprzez przemnożenie przez siebie kursów poszczególnych zdarzeń na kuponie (sprawdź jak policzyć kurs całkowity kuponu). Oczywiście należy pamiętać, że – zgodnie z obowiązującymi przepisami – od kwoty wygranej należy jeszcze odliczyć 12% podatku, i to niezależnie od tego, czy stawiamy kupon SOLO, AKO czy systemowy.

Pierwsza zasada skutecznego typowania mówi, że im więcej zdarzeń na kuponie, tym mniejsza szansa na wygraną - w końcu sport z samej swojej natury jest nieprzewidywalny. Chyba każdy typer zaliczył sytuację, w której jego kupon AKO "nie wszedł" z powodu jednego zdarzenia, które wydawało się klasycznym pewniakiem. Druga zasada odnosi się do kursów - im wyższy współczynnik danej selekcji, tym mniej jest ona prawdopodobna, a więc znowu - mamy mniejszą szansę na trafienie kuponu.

Najwyższe kursy bukmacherskie każdego dniaGwarancja najlepszego kursu na e-sportTOTAL Boost - mega kursy na wybrane selekcje z oferty

Najwyższe kursy bukmacherskie każdego dnia
Gwarancja najlepszego kursu na e-sport
TOTAL Boost - mega kursy na wybrane selekcje z oferty

TYPUJ w

Zdarza się jednak - i to wcale nierzadko! - że gracze stawiają kupony z mega kursami, które okazują się trafione. Sprawdźmy zatem, jakie były najwyższe kursy bukmacherskie na trafionych kuponach zarówno u zagranicznych, jak i u polskich bukmacherów.

Mega wysokie kursy u bukmacherów zagranicznych

Nasz przegląd zdarzeń i kuponów z ekstremalnie wysokimi kursami, które dały graczom równie imponujące wygrane, rozpoczniemy od bukmacherów spoza Polski. Przykładów jest mnóstwo! W 2011 r. w Wielkiej Brytanii pewien mężczyzna postawił kupon AKO po stawce 85 centrów z łącznym kursem wynoszącym aż… 683 738. Jak się okazało, był on poprawny, a gracz wzbogacił się o imponującą sumę ponad 585 000 funtów. Ze względów bezpieczeństwa nie ujawniono, w jakim mieście padła wygrana ani nawet ile i jakie konkretnie zdarzenia znalazły się na kuponie.

W sezonie 2014/2015 drużyna Leicester bardzo długo broniła się przed spadkiem z Premier League. Nie może więc dziwić, że przed sezonem 2015/2016 kurs na to, że popularne „Lisy” wygrają mistrzostwo Anglii wynosił aż 5000.00. Były jednak osoby, które wierzyły, że Leicester będzie w stanie osiągnąć taki rezultat – jeden z kibiców postawił na takie rozwiązanie 50 funtów. Jak wszyscy fani piłki nożnej pamiętają, Leicester ostatecznie wygrał ligę, a na konto wiernego kibica wpłynęły 72 000 funtów – wygrana mogła co prawda wynosić aż 250 tys. funtów, ale gracz zamknął kupon wcześniej, po 28. kolejce rozgrywek, kiedy zespół Claudio Ranieriego był liderem rozgrywek.

Kolejny przykład imponującego kursu na kuponie AKO pochodzi z Malty. W 2011 r. pewien mężczyzna postawił tam zakład akumulowany składający z 19 meczów. Pomimo symbolicznej, wynoszącej zaledwie 1 euro stawki, całkowity kurs kuponu wynosił aż… 683 783. Firma bukmacherska William Hill nie miała wyjścia i musiała wypłacić graczowi bardzo wysoką wygraną w kwocie 570 tys. euro.

Najwyższy znany kurs kuponu postawionego u bukmachera wynosił jednak niebotyczne 2 000 000. Został on zagrany – jakżeby inaczej – w Wielkiej Brytanii, czyli kolebce zakładów bukmacherskich, a konkretnie – w Yorkshire. W 2008 r. 60-letni mężczyzna wydał zaledwie 50 centów na dość skomplikowany zakład AKO dotyczący zwycięzców ośmiu wyścigów konnych. Ku zaskoczeniu – zarówno gracza, jak i bukmachera – wszystkie typy okazały się trafne, a mężczyzna wzbogacił się równo o milion funtów.

Ekstremalnie wysokie kursy na kuponach w Polsce

Również polscy legalni bukmacherzy internetowi regularnie chwalą się obstawionymi przez graczy kuponami z mega wysokimi kursami i ogromnymi wygranymi. Trudno się dziwić - to dla nich doskonała reklama, która udowadnia, że u danego buka naprawdę da się wygrywać. Wiele z takich rekordowych kuponów ma naprawdę imponujące współczynniki - aż trudno uwierzyć, że kupony z takimi kursami okazały się trafione! Ogromna wiedza, szczęście, dobry system bukmacherski? Zapewne po trochu wszystkiego.

Kurs 33 422.50 z kuponu LIVE na tenis

W kwietniu 2018 roku typerów w naszym kraju rozgrzała informacja, że pewien gracz postawił w firmie Fortuna za 20 zł kupon LIVE składający się z sześciu meczów tenisowych. Łączny kurs kuponu wynosił aż 33 422.50 – a ponieważ wszystkie typy okazały się poprawne, gracz wzbogacił się o imponującą sumę 529 412, 40 zł.

Wygrany kupon LIVE na tenis z kursem 33 422.50
Rekordowy kurs na kuponie LIVE w Fortunie

Jest to dowód na to, że szukając wysokich kursów – zarówno na kupony SOLO, jak i AKO – warto szczególnie przyglądać się wydarzeniom LIVE. W takich sytuacjach kursy są z pewnością bardziej atrakcyjne niż w przypadku zakładów długoterminowych.

Wygrany kupon z kursem 9 689 w Betclic

Mega wysoki kurs miał kupon obstawiony jakiś czas temu u legalnego bukmachera internetowego Betclic. Pewien gracz za zaledwie 20 zł postawił kupon AKO składający się z ośmiu meczów naszej piłkarskiej Ekstraklasy – łączy kurs wynosił w tym przypadku aż 9 698.

Kurs 9689 na kuponie bukmacherskim na Ekstraklasę w Betclic
Kupon bukmacherski AKO w Betclic z kursem 9689

Jak się okazało, typy były poprawne, a na konto szczęśliwca wpłynęła spora sumka, bo ponad 230 000 zł (oczywiście po odliczeniu podatku).

Kurs 10 424.35 na kuponie AKO na piłkę nożną

I kolejny kupon z naprawdę wysokim kursem, trafiony u bukmachera Fortuna. Tym razem gracz postawił na piłkę nożną, typując jedenaście spotkań o bardzo zróżnicowanych współczynnikach - od 1.14 do 4.15. Łączny kurs kuponu naprawdę robi wrażenie i wynosi aż 10 424.35!

Fortuna Zakłady Bukmacherskie - wygrany kupon z kursem 10 424.35
Kupon AKO11 z kursem całkowitym 10424.35 w Fortunie

Dzięki tak imponującemu współczynnikowi gracz naprawdę niewielką stawkę kuponu - zaledwie 2 zł - przekuł w wygraną w wysokości przekraczającej 16 500 zł, a więc wygrał ponad 8000 razy więcej, niż postawił! To kolejny dowód na to, że gra na wysokie kursy może się okazać mega opłacalna.

Trafiony kupon z kursem 17 311.70

Fortuna to bukmacher, u którego pojawiło się wiele kuponów internetowych z mega wysokimi kursami. Kolejny szczęśliwy zakład, postawiony za zaledwie 8 zł, posiadał kurs całkowity 17 311.70. Gracz obstawił na nim aż 17 spotkań na piłkę nożną, rozgrywających się w ramach m.in. polskiej Ekstraklasy, angielskiej Premier League czy niemieckiej Bundesligi.

Trafiony kupon z mega kursem w Fortuna
Fortuna Zakłady Bukmacherskie - wygrany kupon z kursem 17 311.70

Mimo niskiej stawki kuponu, duża liczba zdarzeń i wcale nie najniższe kursy selekcji (część to tzw. pewniaki z kursami poniżej 1.50, jednak sporo z nich przekraczało 2.0, a typ na zwycięstwo Cracovii z Pogonią Szczecin wyceniono na 4.80) graczowi udało się zgarnąć wygraną w wysokości ponad 109 000 zł, co oznacza, że wygrał prawie 14 000 razy więcej niż zainwestował.

Mega współczynnik 104 919.61 w STS

O innym bardzo interesującym przypadku w lutym 2019 r. poinformował bukmacher internetowy STS. Gracz postawił tam wówczas aż 14 kuponów, dzięki którym wygrał prawie… 1 250 000 zł!

Jeden z kuponów przedstawiał się wręcz nieprawdopodobnie – był to „tasiemiec” składający się aż z 25 meczów piłki nożnej. I choć jego stawka wynosiła zaledwie 3 zł, a kursy poszczególnych zdarzeń rzadko przekraczały 2,00, to jednak dzięki ich liczbie całkowity kurs kuponu wyniósł 104 919.61, co przełożyło się na blisko 25 000 zł wygranej!

STS Zakłady Bukmacherskie - wygrany kupon AKO25 z kursem 104919.61
Mega taśma z kursem całkowitym 104919.61 u bukmachera STS

Jak widać, nawet kupony AKO z dużą liczbą selekcji mogą się okazać trafione. W tym przypadku imponujący kurs ogólny umożliwił typerowi zgarnięcie znacznej wygranej, choć na kupon wydał zaledwie parę złotych.

Rekordowy kurs 189 659.38 

Ekstremalnie wysoki kurs – bo wynoszący aż 189 659.38 – miał kupon postawiony w 2008 r. przez gracza z Kielc. Za zaledwie 0,5 zł wytypował on dziewięć meczów ówczesnej I oraz II ligi piłki nożnej w Polsce – każde zdarzenie miało bardzo wysoki kurs pojedynczy. Przełożyło się to na wygraną rzędu 100 tys. zł, ale bukmacher – tłumacząc się procedurami – odmówił wypłaty tej kwoty i ostatecznie na konto gracza trafiło tylko 6 tys. zł.

Obecnie taka sytuacja nie mogłaby mieć miejsca – zgodnie z nowelizacją ustawy hazardowej, każdy legalny bukmacher musi posiadać opracowany regulamin, w których wcześniej ustala zasady i limity wypłat wygranych (przeczytaj o wpływie nowej ustawy na rynek zakładów bukmacherskich w Polsce). Dzięki temu gracze, obstawiający swoje kupony SOLO i AKO u koncesjonowanych buków, mogą być pewni, że wygrana z kuponu zostanie im wypłacona w całości.

Wielkie wygrane bukmacherskie: wysoka stawka czy wysoki kurs?

Każdy z powyższych kuponów jest dowodem na to, że mega wysokie kursy bukmacherskie mogą zapewnić imponujące wygrane, nawet przy niewielkim wkładzie własnym. Stawka żadnego z tych kuponów nie przekroczyła 20 zł, a dwa z nich zostały zagrane za przysłowiowe"drobne", podczas gdy wygrane wynoszą od kilkunastu tysięcy do pół miliona złotych.

Oczywiście, są typerzy, którzy zgarniają mega wysokie wygrane idące w setki tysięcy czy nawet (choć zdecydowanie rzadziej) miliony złotych, ale inwestują wcześniej równie imponujące kwoty. Tak było w przypadku gracza, który wygrał w Fortunie trzy miliony złotych w dwa dni, ale zainwestował w kupony kilkadziesiąt tysięcy (jeden z kuponów postawił za prawie 50 000 zł). Takich historii jest naprawdę wiele - za ogromnymi wygranymi idzie niedostępny dla większości typerów wkład własny.

Wysokie kursy na wszystkie dyscypliny sportoweTOTAL Boost - promocja kursowa każdego dniaGwarancja najwyższych współczynników na e-sport

Wysokie kursy na wszystkie dyscypliny sportowe
TOTAL Boost - promocja kursowa każdego dnia
Gwarancja najwyższych współczynników na e-sport

TYPUJ w

Porównując Stosunek inwestycji do wygranej, o wiele atrakcyjniej wypadają trafione kupony z mega kursami, gdzie zysk potrafi być kilka, a nawet kilkanaście tysięcy razy wyższy niż stawka zakładu. Takie kuponu o wiele bardziej przemawiają też do wyobraźni graczy - o ile mało kto może sobie pozwolić na zagranie zakładu za kilkanaście tysięcy złotych, tak kilkanaście złotych i wysoki kurs są o wiele bardziej realne, a - jak dowodzą powyższe kupony - również pozwalają wiele wygrać!

Najwyższe kursy – gdzie obstawiać?

U polskich legalnych bukmacherów internetowych znaleźć można naprawdę atrakcyjne, wysokie kursy na różnego rodzaju zdarzenia – zarówno sportowe, jak i związane z rozrywką czy polityką. Oczywiście warto przy tym śledzić ich strony internetowe oraz aplikacje mobilne, porównywać oferty, a w szczególności – sprawdzać kursy na wydarzenia LIVE, które uchodzą za najbardziej opłacalne do typowania. W rankingach zdarzeń z najwyższymi kursami selekcje w opcji na żywo zawsze dobrze oceniane, zwłaszcza w porównaniu do zakładów na wydarzenia długoterminowe.

Analizując oferty kursowe bukmacherów online śmiało można stwierdzić, że u każdego z nich warto założyć konto do obstawiania - wszystko zależy od tego, jakie są nasze preferencje, jakie sporty najchętniej wrzucamy na kupony, czy celujemy w selekcje przedmeczowe czy na żywo, a nawet czy wolimy puszczać kupony SOLO czy AKO.

STS - rekomendacje dla legalnego bukmachera internetowego
Dlaczego warto stawiać zakłady bukmacherskie w STS?

Typowanie e-sportu jest szczególnie korzystne u buka STS, który od lat angażuje się w sponsoring zawodników i drużyn e-sportu, a co za tym idzie - bardzo dba o swoją e-sportową ofertę (TU więcej o esporcie w STS). Niedawno typy na e-sport weszły do czołówki zakładów najchętniej obstawianych przez graczy w STS-ie, co potwierdza, że kursy są tam naprawdę atrakcyjne. Dodatkowo, za regularne typowanie e-sportu można tam otrzymać bonus 25 zł.

Dobre kursy na piłkę nożną znaleźć można z pewnością w ofercie firmy bukmacherskiej Fortuna. Ten buk posiada nie tylko rozbudowaną ofertę lig i typów, ale również korzystne współczynniki, które umożliwiają zgarnianie atrakcyjnych wygranych. W wielu przypadkach oferta Fortuny na piłkę nożną, jeśli chodzi o wysokość współczynników na poszczególne selekcje, znajduje się w ścisłej czołówce rankingów. Świetną ofertę kursową na futbol ma też Betclic i TOTALbet, które dodatkowo mają szczególnie dużo podtypów na piłkarskie mecze.

Jeśli interesują nas wysokie kursy na koszykówkę, to warto obstawiać ją w BETFAN, zaś w forBET znajdziemy wyjątkowo dobre współczynniki na siatkówkę i mniej popularne dyscypliny sportowe, jak darts czy piłka wodna. Nie ma więc jednego buka, którego rekomendujemy do typowania na wysokie kursy - u każdego można znaleźć coś dla siebie i grać o wysokie wygrane bukmacherskie!

Promocje kursowe u bukmacherów online

Warto wspomnieć, że wielu bukmacherów przygotowuje dla graczy atrakcyjne promocje kursowe, dzięki którym typowanie staje się jeszcze bardziej opłacalne. To na przykład promocja kursowa TOTAL Boost w TOTALbet, w której ten koncesjonowany buk każdego dnia przygotowuje zakłady łączone z mega kursami, podniesionymi w stosunku do oferty standardowej nawet o 40%!

Premia kursowa Matchday Boost w BETFAN online
BETFAN - podwyższone kursy w promocji Matchday Boost

Zakłady bukmacherskie z podwyższonymi kursami możemy też grać w Betclic w ramach akcji Boost, gdzie codziennie znajdziemy selekcje z mega współczynnikami na różne sporty. Podobnie działający system promocyjny ma BETFAN - w promocji Matchday Boost najczęściej pojawiają się selekcje na piłkę nożną, hokej, tenis czy koszykówkę, ale nie brakuje też e-sportu czy MMA i boksu.

Pozostali bukmacherzy również systematycznie aktywują dla graczy promocje kursowe - wystarczy wspomnieć Superofertę+ w Fortunie czy Hit Dnia w STS.  Dzięki takim akcjom zarówno na kuponach pojedynczych, jak i AKO, nasze wygrane mogą być jeszcze wyższe!

FAQ - pytania graczy o wysokie kursy

Kupony bukmacherskie z wysokimi kursami rozpalają wyobraźnię typerów, zwłaszcza jeśli przynoszą imponujące wygrane. Stąd też regularnie dostajemy od Was zapytania, dotyczące grania na wysokie kursy. Poniżej zebraliśmy te najczęściej powtarzające się.

1. Czy warto grać kupony z wysokim kursem?

Tak, z całą pewnością polecamy typowanie tzw. "taśm" czy kuponów z wysokim kursem całkowitym. Oczywiście im więcej zdarzeń na kuponie tym większe ryzyko, że kupon może nie wejść, jednak jeśli rozsądnie dobierzecie swoje typy, nawet niewielka stawka może zaowocować imponującą wygraną.

2. U którego bukmachera znajdę najwyższe kursy?

Każdy bukmacher oferuje atrakcyjne współczynniki - wiele zależy od aktualnej oferty czy dyscypliny sportowej. Polecamy więc rejestrację profilu typerskiego przynajmniej u kilku bukmacherów, np. w STS, TOTALbet (sprawdź jak się zarejestrować), eWinner i Superbet - dzięki temu będziecie mogli grać kupony z wysokimi współczynnikami na wiele dyscyplin.

3. Ile zainwestować w kupon z wysokim kursem?

Nie ma tu jednej przyjętej strategii - są gracze, którzy tworzą kupony z mega kursami i puszczają je za kilka złotych, a są i tacy, którzy podobne kupony stawiają za 50 zł czy 100 zł. My osobiście polecamy mniejsze stawki, co pozwoli na zagranie większej ilości kuponów - przy wysokim kursie całkowitym nawet kilka złotych wkładu może dać Wam kilka czy kilkanaście tysięcy do kieszeni.

Inni czytali również

Komentarze i opinie (0)

Najwyższe zanotowane kursy u bukmachera
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.