Forma w lidze
Trefelin w tabeli
15. miejsce / 6 punktów Bezpieczna strefa
Strata do lidera: 31 punktów
Serie w ostatnich meczach
10 meczów ze straconą bramką
Wyniki u siebie / na wyjeździe
1 pkt
2:15 bramki
0,33 gola/mecz
5 pkt
6:16 bramki
0,86 gola/mecz
Lepszy bilans na wyjeździe
Zawodnicy Trefelin
| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() |
Najlepszy strzelec 2 bramek | Walia | 25 | obrońca | 11 | 50 tys. € | ||
![]() |
Najwięcej minut 1170 minut | Walia | 27 | bramkarz | 13 | – |
Trefelin w tabeli Cymru Premier (Walia)
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
The New Saints
|
13 | 12 | 1 | 0 | 44:6 | 37 |
2
|
GAP Connah S Quay FC
|
13 | 10 | 1 | 2 | 30:9 | 31 |
| ··· | |||||||
14
|
Flint Town United
|
13 | 2 | 2 | 9 | 12:25 | 8 |
15
|
Trefelin
|
13 | 1 | 3 | 9 | 8:31 | 6 |
16
|
Holywell
|
13 | 0 | 2 | 11 | 14:44 | 2 |
Wyniki Trefelin
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
09 Paź Koniec
|
Cardiff MET
1
Trefelin
3
Cymru Premier (Walia), 13. kolejka
|
|
|
03 Paź Koniec
|
Airbus UK
3
Trefelin
0
Cymru Premier (Walia), 12. kolejka
|
|
|
26 Wrz Koniec
|
Trefelin
1
The New Saints
3
Cymru Premier (Walia), 11. kolejka
|
Terminarz Trefelin
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
17 Paź 18:30
|
Trefelin
Llantwit Major
Puchar Walii
|
|
|
23 Paź 20:45
|
Trefelin
Flint Town United
Cymru Premier (Walia), 14. kolejka
|
|
|
30 Paź 20:45
|
Barry Town
Trefelin
Cymru Premier (Walia), 15. kolejka
|
Trefelin to klub piłkarski z Walii występujący w Cymru Premier (Walia). Swoim domowym obiektem jest Ynys Park, który może pomieścić 1 000 widzów. Poza rozgrywkami ligowymi klub rywalizuje w Puchar Walii.
Przegląd klubu
Które miejsce zajmuje Trefelin w tabeli Cymru Premier (Walia)?
Trefelin zajmuje obecnie 15. miejsce w tabeli Cymru Premier (Walia) z dorobkiem 6 punktów po 13 kolejkach. Strata do prowadzącego The New Saints wynosi 31 punktów, a przewaga nad 16. miejscem to 4 punkty. Bilans bramkowy zespołu wynosi 8:31, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 4 punkty.
Kiedy Trefelin gra następny mecz?
Najbliższy mecz Trefelin to spotkanie z Llantwit Major, które odbędzie się 17 października 2026 o godzinie 18:30 na obiekcie Ynys Park w ramach Pucharu Walii.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Trefelin?
Ostatni mecz Trefelin to wygrana z Cardiff MET 1:3 w Cymru Premier (Walia), 9 października 2026. Bramki zdobyli Ware, Jones oraz Piper. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma Trefelin w tym sezonie?
Bilans Trefelin w tym sezonie to 13 meczów i wynik 1-3-9 przy 8 zdobytych bramkach i 31 straconych. Czyste konto padło w 0 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 45%, a oddaje 6,2 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz Trefelin w sezonie 2026/2027
Jakie mecze rozegra Trefelin w sezonie 2026/2027.
Podgląd nadchodzących spotkań Trefelin
Trefelin terminarz
Kiedy Trefelin gra następny mecz?
Najbliższy mecz Trefelin to spotkanie z Llantwit Major, które odbędzie się 17 października 2026 o godzinie 18:30 na obiekcie Ynys Park w ramach Pucharu Walii.
Wyniki Trefelin w sezonie 2026/2027
Jakie wyniki osiągnął klub Trefelin w sezonie 2026/2027.
Forma i bramki Trefelin w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
Trefelin wyniki
| Data | Mecz | Wynik | Ustawienie | Rożne | Kartki | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
09 Paź Koniec
|
Cymru Premier (Walia), 13. kolejka
|
1:3 | – | 1/9 | 0/0 | |
|
03 Paź Koniec
|
Cymru Premier (Walia), 12. kolejka
|
3:0 | – | 3/8 | 2/3 | |
|
26 Wrz Koniec
|
Cymru Premier (Walia), 11. kolejka
|
1:3 | – | 1/7 | 1/2 | |
|
18 Wrz Koniec
|
Cymru Premier (Walia), 10. kolejka
|
1:1 | – | 5/10 | 0/1 | |
|
15 Wrz Koniec
|
Cymru Premier (Walia), 9. kolejka
|
0:4 | – | 4/13 | 1/2 | |
|
11 Wrz Koniec
|
Cymru Premier (Walia), 8. kolejka
|
0:1 | – | 1/12 | 3/7 | |
|
04 Wrz Koniec
|
Cymru Premier (Walia), 7. kolejka
|
1:1 | – | 5/11 | 0/1 | |
|
31 Sie Koniec
|
Cymru Premier (Walia), 6. kolejka
|
2:1 | – | 4/7 | 0/1 | |
|
28 Sie Koniec
|
Cymru Premier (Walia), 5. kolejka
|
1:1 | – | 8/10 | 5/9 | |
|
21 Sie Koniec
|
Cymru Premier (Walia), 4. kolejka
|
0:2 | – | 1/6 | 2/2 |
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Trefelin?
Ostatni mecz Trefelin to wygrana z Cardiff MET 1:3 w Cymru Premier (Walia), 9 października 2026. Bramki zdobyli Ware, Jones oraz Piper. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Trefelin – tabela Cymru Premier (Walia)
Jakie miejsce w tabeli Cymru Premier (Walia) zajmuje Trefelin w sezonie 2026/2027.
Miejsce Trefelin w tabeli Cymru Premier (Walia)
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
The New Saints
|
13 | 12 | 1 | 0 | 44:6 | 38 | 37 | |
2
|
GAP Connah S Quay FC
|
13 | 10 | 1 | 2 | 30:9 | 21 | 31 | |
3
|
Penybont
|
13 | 9 | 3 | 1 | 25:11 | 14 | 30 | |
4
|
Caernarfon Town
|
13 | 8 | 2 | 3 | 37:15 | 22 | 26 | |
5
|
Colwyn Bay
|
13 | 8 | 1 | 4 | 22:15 | 7 | 25 | |
6
|
Barry Town
|
13 | 8 | 1 | 4 | 28:23 | 5 | 25 | |
7
|
Cardiff MET
|
13 | 6 | 3 | 4 | 24:16 | 8 | 21 | |
8
|
Airbus UK
|
13 | 7 | 0 | 6 | 25:18 | 7 | 21 | |
9
|
Cambrian & Clydach
|
13 | 5 | 3 | 5 | 21:33 | -12 | 18 | |
10
|
Llandudno
|
13 | 5 | 1 | 7 | 22:23 | -1 | 16 | |
11
|
Briton Ferry
|
13 | 3 | 3 | 7 | 12:22 | -10 | 12 | |
12
|
Haverfordwest County AFC
|
13 | 3 | 1 | 9 | 8:19 | -11 | 10 | |
13
|
Ammanford AFC
|
13 | 2 | 3 | 8 | 10:32 | -22 | 9 | |
14
|
Flint Town United
|
13 | 2 | 2 | 9 | 12:25 | -13 | 8 | |
15
|
Trefelin
|
13 | 1 | 3 | 9 | 8:31 | -23 | 6 | |
16
|
Holywell
|
13 | 0 | 2 | 11 | 14:44 | -30 | 2 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
The New Saints
|
13 | 12 | 1 | 0 | 44:6 | 38 | 37 | |
2
|
GAP Connah S Quay FC
|
13 | 10 | 1 | 2 | 30:9 | 21 | 31 | |
3
|
Penybont
|
13 | 9 | 3 | 1 | 25:11 | 14 | 30 | |
4
|
Caernarfon Town
|
13 | 8 | 2 | 3 | 37:15 | 22 | 26 | |
5
|
Colwyn Bay
|
13 | 8 | 1 | 4 | 22:15 | 7 | 25 | |
6
|
Barry Town
|
13 | 8 | 1 | 4 | 28:23 | 5 | 25 | |
7
|
Cardiff MET
|
13 | 6 | 3 | 4 | 24:16 | 8 | 21 | |
8
|
Airbus UK
|
13 | 7 | 0 | 6 | 25:18 | 7 | 21 | |
9
|
Cambrian & Clydach
|
13 | 5 | 3 | 5 | 21:33 | -12 | 18 | |
10
|
Llandudno
|
13 | 5 | 1 | 7 | 22:23 | -1 | 16 | |
11
|
Briton Ferry
|
13 | 3 | 3 | 7 | 12:22 | -10 | 12 | |
12
|
Haverfordwest County AFC
|
13 | 3 | 1 | 9 | 8:19 | -11 | 10 | |
13
|
Ammanford AFC
|
13 | 2 | 3 | 8 | 10:32 | -22 | 9 | |
14
|
Flint Town United
|
13 | 2 | 2 | 9 | 12:25 | -13 | 8 | |
15
|
Trefelin
|
13 | 1 | 3 | 9 | 8:31 | -23 | 6 | |
16
|
Holywell
|
13 | 0 | 2 | 11 | 14:44 | -30 | 2 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
The New Saints
|
7 | 7 | 0 | 0 | 25:2 | 23 | 21 | |
| 2 |
Colwyn Bay
|
6 | 6 | 0 | 0 | 13:3 | 10 | 18 | |
| 3 |
Penybont
|
7 | 5 | 2 | 0 | 12:6 | 6 | 17 | |
| 4 |
GAP Connah S Quay FC
|
7 | 5 | 1 | 1 | 16:3 | 13 | 16 | |
| 5 |
Barry Town
|
6 | 4 | 1 | 1 | 14:10 | 4 | 13 | |
| 6 |
Llandudno
|
7 | 4 | 1 | 2 | 12:9 | 3 | 13 | |
| 7 |
Airbus UK
|
6 | 4 | 0 | 2 | 15:7 | 8 | 12 | |
| 8 |
Cardiff MET
|
7 | 3 | 2 | 2 | 15:13 | 2 | 11 | |
| 9 |
Cambrian & Clydach
|
6 | 3 | 2 | 1 | 10:8 | 2 | 11 | |
| 10 |
Caernarfon Town
|
6 | 3 | 0 | 3 | 18:7 | 11 | 9 | |
| 11 |
Haverfordwest County AFC
|
8 | 3 | 0 | 5 | 7:12 | -5 | 9 | |
| 12 |
Briton Ferry
|
6 | 2 | 1 | 3 | 6:10 | -4 | 7 | |
| 13 |
Ammanford AFC
|
6 | 1 | 1 | 4 | 5:20 | -15 | 4 | |
| 14 |
Flint Town United
|
6 | 1 | 1 | 4 | 7:8 | -1 | 4 | |
| 15 |
Holywell
|
7 | 0 | 2 | 5 | 8:24 | -16 | 2 | |
| 16 |
Trefelin
|
6 | 0 | 1 | 5 | 2:15 | -13 | 1 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Caernarfon Town
|
7 | 5 | 2 | 0 | 19:8 | 11 | 17 | |
| 2 |
The New Saints
|
6 | 5 | 1 | 0 | 19:4 | 15 | 16 | |
| 3 |
GAP Connah S Quay FC
|
6 | 5 | 0 | 1 | 14:6 | 8 | 15 | |
| 4 |
Penybont
|
6 | 4 | 1 | 1 | 13:5 | 8 | 13 | |
| 5 |
Barry Town
|
7 | 4 | 0 | 3 | 14:13 | 1 | 12 | |
| 6 |
Cardiff MET
|
6 | 3 | 1 | 2 | 9:3 | 6 | 10 | |
| 7 |
Airbus UK
|
7 | 3 | 0 | 4 | 10:11 | -1 | 9 | |
| 8 |
Colwyn Bay
|
7 | 2 | 1 | 4 | 9:12 | -3 | 7 | |
| 9 |
Cambrian & Clydach
|
7 | 2 | 1 | 4 | 11:25 | -14 | 7 | |
| 10 |
Briton Ferry
|
7 | 1 | 2 | 4 | 6:12 | -6 | 5 | |
| 11 |
Ammanford AFC
|
7 | 1 | 2 | 4 | 5:12 | -7 | 5 | |
| 12 |
Trefelin
|
7 | 1 | 2 | 4 | 6:16 | -10 | 5 | |
| 13 |
Flint Town United
|
7 | 1 | 1 | 5 | 5:17 | -12 | 4 | |
| 14 |
Llandudno
|
6 | 1 | 0 | 5 | 10:14 | -4 | 3 | |
| 15 |
Haverfordwest County AFC
|
5 | 0 | 1 | 4 | 1:7 | -6 | 1 | |
| 16 |
Holywell
|
6 | 0 | 0 | 6 | 6:20 | -14 | 0 |
Które miejsce zajmuje Trefelin w tabeli Cymru Premier (Walia)?
Trefelin zajmuje obecnie 15. miejsce w tabeli Cymru Premier (Walia) z dorobkiem 6 punktów po 13 kolejkach. Strata do prowadzącego The New Saints wynosi 31 punktów, a przewaga nad 16. miejscem to 4 punkty. Bilans bramkowy zespołu wynosi 8:31, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 4 punkty.
Statystyki Trefelin w sezonie 2026/2027
Kompleksowe statystyki Trefelin na tle ligi w sezonie 2026/2027.
Trefelin na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 6,2
- Strzały celne / mecz 2,4
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 2,38
- Czyste konta 0%
Strzelcy Trefelin
-
Jacob Jones 2

-
Lewys Morgan Ware 1

-
Tyler Brock 1

-
Louis Gerrard 1

-
Roan Piper 1

-
Louis Phillips 1
Rozkład bramek w czasie
Bramki Trefelin i rywali według minuty w ostatnich 13 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres Trefelin to 31–45+ minuta, w której padły 2 bramki. Drugi najlepszy okres to 61–75 minuta z 2 trafieniami.
Przebieg meczu Trefelin i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 2 | 1-1-0 |
| Stracił pierwszą bramkę | 11 | 0-2-9 |
| Prowadził do przerwy | 1 | 1-0-0 |
| Remis do przerwy | 3 | 0-1-2 |
| Przegrywał do przerwy | 9 | 0-2-7 |
Gdy Trefelin otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 1 raz na 2 takie mecze.
Jak padają bramki dla Trefelin
86% bramek Trefelin pada z gry. Z karnych odpowiadają za 14% dorobku.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
Trefelin zdobywa w sezonie średnio 0,46 punktu na mecz. W ostatnich 10 meczach średnia wynosi 0,60.
Aktualne serie Trefelin
- Bez porażki rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Zwycięstw z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Ze zdobytą bramką rynek: drużyna strzeli gola 1 mecz
- Obie drużyny strzelały rynek: BTTS – tak 1 mecz
- Powyżej 2,5 bramki rynek: over 2,5 3 mecze
- Bez czystego konta rynek: rywal strzeli gola 10 meczów
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 10 meczów Trefelin, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
Bramki w meczach Trefelin
- Powyżej 0,5 100%
- Powyżej 1,5 92%
- Powyżej 2,5 54%
- Powyżej 3,5 38%
- Powyżej 4,5 8%
- Powyżej 5,5 8%
W 54% meczów Trefelin padają co najmniej trzy bramki, a w 46% spotkań trafiają obie drużyny.
Trefelin – faule i karne
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla Trefelin, 0 przeciw.
Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie Trefelin zdobywa 0,17 punktu na mecz wobec 0,71 na wyjeździe.
Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 13 meczach Trefelin ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 63% goli Trefelin, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 2 z 13 meczów.
Trefelin – strzały
- Celne / mecz 2,4
- Niecelne / mecz 3,8
- Celność strzałów 39%
- Skuteczność (gole / strzały) 10%
- Strzałów na gola 10,0
Trefelin oddaje 6,2 strzału na mecz. Do bramki trafia 39% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 10,0 strzału.
Trefelin – posiadanie piłki
- U siebie 40,5%
- Na wyjeździe 48,1%
- Mecze z posiadaniem > 60% 1 z 13
- Mecze z posiadaniem > 55% 2 z 13
- Najniższe w sezonie 28%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 2 z 13 meczów. Średnio Trefelin utrzymuje przy piłce 44,6% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 28%.
Trefelin – czyste konta
- U siebie 0 z 6
- Na wyjeździe 0 z 7
- Stracone / mecz 2,38
- Bez straty do przerwy 31%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 62%
Czyste konto Trefelin to 0% meczów sezonu (0 z 13), z czego 0 w 6 meczach u siebie.
Trefelin – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 92%
- Pow. 8,5 w meczu 54%
- Pow. 10,5 w meczu 31%
- Rożne u siebie / mecz 2,8
- Rożne na wyjeździe / mecz 3,4
Trefelin wykonuje średnio 3,2 rzutów rożnych na mecz wobec 6,1 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 54% spotkań.
Trefelin – kartki
- Żółte kartki 21
- Pow. 3,5 kartki w meczu 38%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 15%
- Kartki rywali / mecz 1,2
- Mecze bez kartki 31%
Trefelin ogląda średnio 1,6 żółtej kartki na mecz, a rywale Trefelin – 1,2. W sezonie zespół otrzymał 2 czerwone kartki.
Trefelin według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 5 tabeli | 5 | 0-0-5 | 0,00 | 0,20 | 2,80 |
| Środka tabeli (6–11) | 5 | 1-1-3 | 0,80 | 0,80 | 2,60 |
| Dołu tabeli (12–16) | 3 | 0-2-1 | 0,67 | 1,00 | 1,33 |
Najwięcej punktów na mecz Trefelin zdobywa z drużynami z środka tabeli (6–11), najmniej z drużynami z top 5 tabeli.
Trefelin na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
12.
|
1,13 0,20 | 0,88 0,20 | 1,50 1,40 |
|
13.
|
0,67 0,71 | 0,83 0,71 | 3,33 1,71 |
|
14.
|
0,67 0,57 | 1,17 0,71 | 1,33 2,43 |
|
15.
|
0,17 0,71 | 0,33 0,86 | 2,50 2,29 |
|
16.
|
0,29 0,00 | 1,14 1,00 | 3,43 3,33 |
Ciekawe rekordy w meczach Trefelin
Skrajne wyniki i osiągnięcia Trefelin w tym sezonie
- Najwyższa wygrana Cardiff MET - Trefelin 1:3 Cymru Premier (Walia), 9.10.2026
- Najwyższa porażka GAP Connah S Quay FC - Trefelin 6:0 Cymru Premier (Walia), 14.08.2026
- Najwięcej bramek w meczu 6 bramek GAP Connah S Quay FC - Trefelin 6:0, Cymru Premier (Walia), 14.08.2026
- Najszybsza bramka 8. minuta Ware, Cardiff MET - Trefelin 1:3, Cymru Premier (Walia), 9.10.2026
- Najpóźniejsza bramka 90+3 minuta Haverfordwest County AFC - Trefelin 2:1, Cymru Premier (Walia), 31.08.2026
Jakie statystyki ma Trefelin w tym sezonie?
Bilans Trefelin w tym sezonie to 13 meczów i wynik 1-3-9 przy 8 zdobytych bramkach i 31 straconych. Czyste konto padło w 0 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 45%, a oddaje 6,2 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Trefelin – zawodnicy
Jak wygląda kadra Trefelin w sezonie 2026/2027.
Kadra Trefelin
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 7 |
![]() |
27 | Walia | – | – | 13 | 100% | 1 | 0 | 955' | 2 | 0 | |||||||
| 7 |
![]() |
30 | Irlandia Północna | 50 tys. € | – | 12 | 92% | 0 | 0 | 714' | 3 | 0 | |||||||
| 11 |
![]() |
21 | Walia | – | – | 13 | 100% | 1 | 0 | 1 029' | 1 | 0 | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 17 |
![]() |
21 | Walia | – | – | 13 | 100% | 0 | 0 | 716' | 0 | 0 | |||||||
| 21 |
|
38 | Walia | 50 tys. € | 221 tys. € | 10 | 77% | 0 | 0 | 883' | 0 | 0 | |||||||
| 32 |
![]() |
23 | Walia | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
Wartość całej kadry Trefelin
100 tys. €
śr. 17 tys. € / zawodnika
Ile Trefelin wydaje na pensje
221 tys. € rocznie
śr. 37 tys. € / zawodnika
Narodowości w kadrze
2
najliczniej: Walia (5 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy Trefelin w sezonie 2026/2027
Trefelin wycena zawodników
