środa, 27 stycznia 2021
Najnowsze: Jakie kursy bukmacherskie oferuje PZBuk

Typy na Puchar Anglii - co obstawić na FA Cup?

FA Cup to najstarsze rozgrywki piłkarskie na świecie. Od 1/32 finału startują w nim zespoły z Premier League. Co wytypować w tej fazie?

Freebet 20 zł na mecze FA Cup Darmowy zakład do odebrania w Fortunie z kodem LEGALSPORT
Spis treści
Rozwiń
  1. Zakłady na 1X2 - kto awansuje do kolejnej rundy
    1. Typy w Fortuna na mecz Arsenal FC - Newcastle United
  2. Typy bramkowe - jak zarobić na FA Cup
    1. Strategia typowania "underów" bramkowych
  3. FAQ: najczęściej zadawane pytania o Puchar Anglii
Typy, zakłady, kursy, systemy, bonusy na 1/32 FA Cup 2020/21
3. runda Pucharu Anglii 2020/21

FA Cup to najstarsze rozgrywki piłkarskie na świecie. Udział w nim biorą absolutnie wszystkie kluby zrzeszone w Football Association, a o ich prestiżu najdobitniej świadczy tradycja, jaką jest wręczanie trofeum przez przedstawiciela rodziny królewskiej.

Freebety na FA CUP
Bonusy bez depozytu za nasz kod LEGALSPORT

Zanim jednak dotrzemy do finału, czeka nas kilka emocjonujących rund, które mamy nadzieję - przełożą się także na konkrety w postaci bukmacherskich zysków. Bieżąca edycja jest o tyle wyjątkowa, że z uwagi na napięty terminarz, zrezygnowano z powtórek meczów w przypadku remisów. Na ten moment trudno przewidzieć, jak taki zapis w regulaminie wpłynie na boiskowe nastawienie poszczególnych zespołów, ale można zadać sobie na przykład pytanie, czy nie zdeterminuje on zachowawczej gry mniejszych klubów, które swoich szans będą mogły upatrywać w konkursie rzutów karnych?

Nasze typy: listopad - styczeń
Trafione/zagrane: 35/60
Yield: +11%
Najwyższy trafiony kurs: 7.80
Średni trafiony kurs: 1.90

Podążając tym tropem, warto pomyśleć o zakładach bramkowych, a selekcje na popularne "undery" powinny sprawdzać się częściej, niż oszacowali to sportowi analitycy. Jednak bez względu na wszystko, możecie być pewni, że licencjonowani operatorzy odrobili swoje zadanie i przygotowali szerokie oferty, zawierające świetnie wycenione selekcje. Zanim jednak przejdziemy do ich omówienia, musimy jeszcze przypomnieć o naszym kodzie promocyjnym LEGALSPORT, którego użycie przy rejestracji zapewni Wam ponadstandardowe bonusy i dodatki na start.

Zakłady na 1X2 - kto awansuje do kolejnej rundy

Stawką rywalizacji w trzeciej rundzie jest oczywiście awans, a system pucharowy naturalnie determinuje cel, w jakim piłkarze wychodzą na boisko. Ewentualne kalkulacje i kunktatorstwo dotyczyć będą głównie tych zespołów, które zechcą przetrwać do rzutów karnych. Przy typowaniu rozstrzygnięć pomocne powinno okazać się również rozeznanie w ligowych tabelach, dzięki któremu uda się oszacować, z jak dużym priorytetem poszczególny klub podejdzie do swojego spotkania.

Typy w Fortuna na mecz Arsenal FC - Newcastle United

Na pierwszy rzut wybraliśmy mecz Arsenalu z Newcastle, ponieważ z kilku powodów zapowiada się on przystępnie od strony bukmacherskiego typowania. Przede wszystkim "The Gunners" są rekordzistami pod względem liczby zdobytych tytułów. FA Cup wznosili oni aż 14x, a w ciągu ostatnich 7 edycji, ta sztuka udała im się aż czterokrotnie! Stało się już małą tradycją, że Arsenal kiepsko spisuje się w lidze, za to ze świetnym skutkiem mobilizuje wszystkie siły na puchar.

Arsenal FC - Newcastle United:TYP: Arsenal FC

Arsenal FC - Newcastle United:
TYP: Arsenal FC

1.51
GRAM w

W związku z nienajlepszą sytuacją w Premier League, "Kanonierzy" zapewne ponownie bardzo poważnie potraktują swoją pucharową kampanię, a za ich zwycięstwem nad Newcastle przemawia kilka mocnych argumentów. Pierwszym z nich jest fantastyczna statystyka domowych spotkań ze "Srokami", która na przestrzeni 22 ostatnich pojedynków zamyka się w bilansie 18-2-2. Za dobry prognostyk należy także uznać zwyżkującą formę "The Gunners", która zaowocowała trzema ligowymi zwycięstwami z rzędu.

Kod promocyjny do bonusu w Fortuna Zakłady Bukmacherskie

Spodziewamy się, że piłkarze Mikela Artety zechcą podtrzymać dobre morale i przedłużyć swoją passę, a zwłaszcza, że zagrają na własnym stadionie. Pewną ciekawostką, która także dorzuca swoje trzy grosze do uzasadnienia selekcji na zwycięstwo Arsenalu, jest historia 1/32 finału FA Cup. "Kanonierzy" w XXI wieku wygrali wszystkie mecze, jakie przyszło im rozegrać na tym etapie rozgrywek w roli gospodarza. Jako, że bukmacherzy świetnie płacą za podtrzymanie tej serii, rekomendujemy ten typ w perspektywie kuponów akumulowanych, które bez podatku zagracie w: Fortuna, TOTALbet oraz BETFAN. Promocje na grę na pełnych stawkach są nielimitowane!

Typy bramkowe - jak zarobić na FA Cup

Przed nami 32 mecze w ramach trzeciej rundy Pucharu Anglii. Tak duży komfort wyboru skłonił nas, by poszukać sprawdzającego się trendu, który spoi wszystkie spotkania w jeden system obstawiania. Zabieg tego rodzaju zaowocował wyborem typów bramkowych i mamy nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z naszymi założeniami. Specjalnie dla Was sprawdziliśmy, jak w ostatnich edycjach wypadały typy poniżej 2.5 gola, czyli najczęściej wybieranej przez graczy linii bramkowej. A jako, że Premier League wbrew pozorom nie jest specjalnie "overową" ligą i ustępuje w tym względzie Bundeslidze oraz Serie A, obranie strategii na obstawianie "underów" powinno przynieść zysk.

Strategia typowania "underów" bramkowych

Nie ukrywamy, że przy tym wszystkim spróbowaliśmy nieco uprzedzić fakty i spekulujemy, że zmiana regulaminu rozgrywek (wycofanie powtórek meczów) odbije się negatywnie na widowiskowości spotkań. Jak powszechnie wiadomo, menadżerowie klubów z Premier League zwykle robili wszystko, by nie zremisować swojego meczu w FA Cup i nie dołożyć sobie kolejnego spotkania w terminarzu napiętym do granic możliwości.

Dlaczego warto wybrać Betclic Zakłady Bukmacherskie

W związku z faktem, że tym razem o powtórkach nie ma mowy, przewidujemy, że drużyny z najwyższej klasy rozgrywkowej w wielu przypadkach podejdą do gry na zaciągniętym hamulcu ręcznym i zechcą je wygrać naprawdę minimalnym nakładem sił. Ryzyko dodatkowego meczu tym razem nie wchodzi w grę, toteż spodziewany się występu mniej lub bardziej rezerwowych składów i braku forsowania tempa przez kluby rywalizujące w angielskiej elicie. A skoro tak, to naturalnym wyborem w tym przypadku będą typy na wcześniej wspomniane poniżej 2.5 gola.

3. runda FA Cup - typy poniżej 2.5 gola (8 stycznia)- Aston Villa vs Liverpool (2.32 Betclic)- Wolves vs Crystal Palace (1.70 Fortuna)

3. runda FA Cup - typy poniżej 2.5 gola (8 stycznia)
- Aston Villa vs Liverpool (2.32 Betclic)
- Wolves vs Crystal Palace (1.70 Fortuna)

GRAM w

Żeby jednak nie opierać swojej strategii jedynie na domysłach, przeanalizowaliśmy trzy poprzednie edycje FA Cup (które były rozgrywane z powtórkami) i znaleźliśmy w nich potwierdzenie naszych przypuszczań. Na 53 spotkania, jakie kluby Premier League rozegrały w 1/32 finału Pucharu Anglii (sezony 2017/18, 2018/19. 2019/20), aż 27 zakończyło się liczbą goli niższą niż 2.5! Jest to ponad połowa meczów, a dodając do tego fakt, że kursy bukmacherskie na ten wybór mieściły się w przedziale 2.00-3.50, nie trudno się domyślić, iż można było ugrać na tym dużą przebitkę.

3. runda FA Cup - typy poniżej 2.5 gola (9 stycznia):- Everton vs Rotherham (2.13 Betclic, Fortuna)- Blackpool vs West Brom (1.94 Betclic)- Bristol Rovers vs Sheffield Utd (1.99 Betclic)- Burnley vs Milton Keynes (2.07 Betclic)- Oldham vs Bournemouth (2.30 Betclic)- QPR vs Fulham (1.85 LVBET)- Stoke vs Leicester (1.76 Betclic)- Arsenal vs Newcastle (2.32 Betclic)- Manchester United vs Watford (2.44 Betclic)- Southampton vs Shrewsbury (2.41 Totolotek)

3. runda FA Cup - typy poniżej 2.5 gola (9 stycznia):
- Everton vs Rotherham (2.13 Betclic, Fortuna)
- Blackpool vs West Brom (1.94 Betclic)
- Bristol Rovers vs Sheffield Utd (1.99 Betclic)
- Burnley vs Milton Keynes (2.07 Betclic)
- Oldham vs Bournemouth (2.30 Betclic)
- QPR vs Fulham (1.85 LVBET)
- Stoke vs Leicester (1.76 Betclic)
- Arsenal vs Newcastle (2.32 Betclic)
- Manchester United vs Watford (2.44 Betclic)
- Southampton vs Shrewsbury (2.41 Totolotek)

GRAM w

W bieżącej edycji liczba zachowawczych spotkań powinna być wyraźnie wyższa, toteż liczymy, że nasza taktyka okaże się skuteczna. Oczywiście internetowi bukmacherzy również wyszli naprzeciw temu, co najprawdopodobniej wydarzy się w 3. rundzie Pucharu Anglii i zareagowali kursami na linie bramkowe, które są wyraźnie niżej ustalone, niż w poprzednich edycjach. Jednak spodziewana skuteczność przekraczająca 50%, powinna pozwolić uzyskać nam satysfakcjonujący przychód.

3. runda FA Cup - typy poniżej 2.5 gola (10/11 stycznia):- Chelsea vs Morecambe (3.56 Totolotek)- Crawley vs Leeds (2.21 Betclic)- Manchester City vs Birmingham (2.55 Betclic, LVBET)- Marine vs Tottenham (7.30 LVBET)- Newport vs Brighton (2.17 Fortuna)- Stockport vs West Ham (2.28 Betclic, Fortuna)

3. runda FA Cup - typy poniżej 2.5 gola (10/11 stycznia):
- Chelsea vs Morecambe (3.56 Totolotek)
- Crawley vs Leeds (2.21 Betclic)
- Manchester City vs Birmingham (2.55 Betclic, LVBET)
- Marine vs Tottenham (7.30 LVBET)
- Newport vs Brighton (2.17 Fortuna)
- Stockport vs West Ham (2.28 Betclic, Fortuna)

TYPUJĘ w

Rzecz jasna typowanie bramkowych "underów" w ramach przytoczonej strategii, może ulec dowolnym modyfikacjom. Nie odradzamy, by spróbować stworzyć kilka kuponów SYSTEM, lub na przykład wykluczyć zespoły wyłamujące się z tego trendu. Do nich zalicza się Manchester City, który w trzeciej rundzie zagrał powyżej 2.5 gola we wszystkich ostatnich edycjach FA Cup. Z kolei na drugim biegunie znajdują się: Manchester United, Chelsea FC oraz West Ham United, bowiem wszystkie ujęte przez nas spotkania tych zespołów, planowo zakończyły się poniżej 2.5 bramki.

Aktywne kody promocyjne do bonusów bukmacherskich

Ostatnią rzeczą, o jakiej musimy przypomnieć przed weekendem z Pucharem Anglii, są rzecz jasna bukmacherskie bonusy na start, dostępne przy rejestracji z naszym kodem afiliacyjnym LEGALSPORT. Bez dwóch zdań wydatnie zwiększają one szanse na powodzenie absolutnie każdego systemu obstawiania i chyba żadne typerskie wskazówki nie mogłyby się bez nich obyć. A zwłaszcza wtedy, gdy w grę wchodzi 18 selekcji, na które najwyższe mnożniki znajdziecie u kilku różnych buków.

FAQ: najczęściej zadawane pytania o Puchar Anglii

Na sam koniec zebraliśmy wszystkie najważniejsze kwestie, dotyczące zakładów bukmacherskich na 1/32 finału Pucharu Anglii

1️⃣ Jakie zakłady 1X2 warto obstawić w 3. rundzie Pucharu Anglii?

Na ten moment trudno przewidzieć, który zespół priorytetowo potraktuje rywalizację w ramach FA Cup, natomiast historyczne rezultaty oraz aktualna forma kazały nam zwrócić swoją uwagę na mecz Arsenal FC - Newcastle United. Zwycięstwo gospodarzy zostało dobrze wycenione przez bukmacherów (1.50-1.54), a jako, że stoją za nim naprawdę solidne argumenty, warto włączyć ten typ do kuponów akumulowanych.

2️⃣ Jaką strategię obstawiania obrać na 3. rundę Pucharu Anglii?

Zmiana w regulaminie w postaci wycofania powtórek meczów, na pewno wpłynie na nastawienie zespołów z Premier League. Jako, że nie grożą im dodatkowe pojedynki w napiętym do granic możliwości terminarzu - spekulujemy, że podejdą one do 3. rundy ze sporą rezerwą. To z kolei powinno zaowocować zachowawczą grą bez forsowania tempa, bezpośrednio przekładającą się na niższą, niż zwykle liczbę goli. Typowanie zakładów poniżej 2.5 bramki doskonale sprawdziłoby się w przypadku wszystkich zespołów angielskiej Ekstraklasy w 1/32 finału FA Cup, w trzech poprzednich edycjach tych rozgrywek.

3️⃣ Jak odebrać bukmacherskie bonusy na Puchar Anglii?

Nasz kod promocyjny LEGALSPORT gwarantuje ponadstandardowe pakiety powitalne u wszystkich legalnych operatorów bukmacherskich. Ich wykorzystanie wydatnie zwiększy Wasze szanse na skuteczność obranej strategii obstawiania.

Inni czytali również

Komentarze i opinie (0)

Typy na Puchar Anglii - co obstawić na FA Cup?
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.