środa, 17 sierpnia 2022
Najnowsze: Legia Warszawa - Górnik Zabrze | Typy

Jak ograć buka cz.1 – Analiza w zakładach bukmacherskich

Jeden z najważniejszych elementów pozwalających wygrać z bukmacherem.

Spis treści
Rozwiń
  1. Analiza pozwala na dobre, wygrywające typy
  2. Zaawansowana analiza meczów – na co zwrócić uwagę?
  3. Analiza bukmacherska. Czy ma wpływ na naszą skuteczność?
  4. Warto wiedzieć
Analiza statystyk u bukmachera STS lub Forbet
Dlaczego analiza meczów jest w bukmacherce taka ważna?

Dziś skupimy się jednak tylko i wyłącznie na tej drugiej grupie typerów, albowiem jesteśmy przekonani, że od dokładnej i specjalistycznej analizy bardzo wiele zależy.

Ograj buka z bonusem
W sumie do zdobycia jest w bonusach 24543 zł

Poza tym, dzięki niej nasze szanse na osiągnięcie wyższej skuteczności trafionych typów zdecydowanie się zwiększają i postaramy się Wam to w tym tekście udowodnić. A więc do dzieła, sprawdźmy, dlaczego warto analizować wydarzenia sportowe!

Zakłady bukmacherskie bez podatku 12% w Betfan+ 3100 zł bonus powitalny na start

Zakłady bukmacherskie bez podatku 12% w Betfan
+ 3100 zł bonus powitalny na start

Zagraj

Ruszamy z naszym cyklem „jak ograć buka”! O idei cyklu oraz o tym, jakie kwestie będziemy w nim poruszać, mogliście już przeczytać tutaj. Dzisiaj punkt pierwszy programu, czyli analiza meczów. Dlaczego jest taka ważna? Przekonajcie się!

Analiza pozwala na dobre, wygrywające typy

Na początek przez chwilę popatrzmy na analizę trochę z innej perspektywy, a więc zbadajmy ją od strony technicznej. Dlaczego wielu graczy omija ją szerokim łukiem? Czy jest ona trudnym wyzwaniem albo zabiera bardzo dużo czasu? Po pierwsze, na sto procent w analizie bukmacherskiej nie ma nic szczególnie skomplikowanego.

Tak naprawdę, z najprostszym rodzajem analizy poradzi sobie nawet początkujący gracz, który jeszcze nie jest zaznajomiony z podstawowymi zagadnieniami bukmacherskimi. Tak tak, nie żartujemy. Tym bardziej że podstawowy przegląd statystyczny nie zajmuje dużo czasu, a więc bez problemów można w mgnieniu oka się z nim zaznajomić.

Najwyższy bonus bez ryzyka - nawet 550 złZakłady bez przegranej za 50 zł, 100 zł czy 300 zł - wybierz

Najwyższy bonus bez ryzyka - nawet 550 zł
Zakłady bez przegranej za 50 zł, 100 zł czy 300 zł - wybierz

Zagraj

Jeżeli chcemy sporządzić najprostszą analizę, to potrzebujemy zaglądnąć nie tylko do ligowej tabeli czy statystyki bezpośrednich meczów (H2H), ale także musimy nieco rozeznać się w sytuacji kadrowej oraz sporządzić taki krótki spis najwartościowszych danych. Zaliczają się do nich między innymi wywiady z zawodnikami i trenerami oraz ciekawostki, które czasami potrafią wykreować w naszej głowie ciekawy pomysł na skuteczny typ.

Nie ma w tym nic trudnego, prawda? Pozostaje tylko sprawdzić, jak to wszystko działa w praktyce. Naturalnie, do własnej analizy bukmacherskiej możecie dokładać swoje elementy, które uważacie za słuszne. Tak naprawdę w tej materii panuje dowolność, a analiza to naprawdę przydatne narzędzie jeśli chcecie ograć buka.

Zaawansowana analiza meczów – na co zwrócić uwagę?

W analizie pomagają statystyki od bukmachera LVBET, PZBuk czy Betclic
Analiza kondycji drużyny, taktyki i mentalności pozwala trafniej typować swoje wygrane bukmacherskie i ograć buka

Jeżeli opanujecie do perfekcji podstawy, to wówczas będziecie mogli bez problemów wskoczyć na wyższy poziom. Analiza zaawansowana wykracza już zdecydowanie poza ramy czysto statystyczne, albowiem skupia się ona między innymi na takich elementach jak taktyka czy przygotowanie mentalne do danego spotkania. Bardzo często zdarza się tak, że bukmacherzy przy kreowaniu współczynników w ogóle nie biorą pod uwagę tych dwóch wyżej wymienionych elementów i w efekcie źle oszacowują kursy. A wtedy warto z tego skorzystać!

Przykładów nie musimy długo szukać, ponieważ najświeższy mamy tuż pod nosem. Chodzi oczywiście o rewanżową rywalizację Manchesteru City z Liverpoolem w ramach Ligi Mistrzów UEFA.

Legalni operatorzy zakładów wzajemnych oszacowali, że zwycięstwo The Reds najlepiej zamknąć w przedziale od 5.00 do 6.60. Na pierwszy rzut oka wydawało się, że Obywatele bez problemów ograją teoretycznie niżej notowanego rywala. Rzeczywistość bardzo szybko zweryfikowała jednak przedmeczowe kursy bukmacherskie. Ale czy dało się to przewidzieć? Albo przynajmniej czy można było uchronić się przed wtopą, stawiając na coś innego? Oczywiście, wystarczyło dzień, góra dwa przed rywalizacją usiąść wygodnie w fotelu i rozszyfrować pewne zależności, przeanalizować pewne scenariusze – i pomijamy tutaj zupełnie czysto statystyczne fakty, choć one też po części wskazywały na ewentualne i niekorzystne dla buków możliwości.

JAKI JEST NAJLEPSZY BUKMACHER INTERNETOWY

Zobacz czy jest to STS, forBET, Fortuna czy Betclic - TU porównanie najlepszych firm

Ale do rzeczy. Po pierwsze mentalność. Gospodarze wyszli na to spotkanie napakowani pozytywną energią i z werwą atakowali rywala. Obijali bramkę Lorisa Kariusa, jak tylko mogli, ale no właśnie. Do którego momentu? Zawodnicy Obywateli rozsypali się – i to nie pierwszy raz! – (i było to bardzo dobrze widać na ujęciach z kamer) tuż po tym, jak stracili bramkę na 1:1, która już definitywnie przekreśliła ich szanse na awans. Tego kursy bukmacherskie nie przewidziały, bo opierają się one tylko i wyłącznie na statystyce, ale analizując ten dwumecz punkt po punkcie, można było na coś takiego wpaść. No i teraz warto zaznaczyć, że mentalność w jakimś stopniu jest połączona z taktyką.

Dlaczego? Proszę zwrócić uwagę, jak osiemnastokrotni mistrzowie Anglii radzą sobie w spotkaniach z mocnymi rywalami i jaką stosują taktykę. Jurgen Klopp w meczach z Manchesterem United, Arsenalem czy właśnie Manchesterem City preferuje głębsze ustawienie, nastawione na impulsywny pressing, który następnie otwiera dwie drogi rozwoju akcji. Pierwsza opiera się na szybkiej na przykład diagonalnej piłce w boczne sektory boiska do Sadio Mane czy Mo Salaha, natomiast druga na szybkiej kombinacyjnej akcji środkiem pola, więc możliwości jest całkiem sporo.

Co więcej, The Reds potwierdzali już niejednokrotnie, że tę taktykę – po części dzięki możliwościom motorycznym – opanowali do perfekcji. I proszę sobie to teraz zestawić z ustawieniem taktycznym (tak naprawdę zupełnie niezrozumiałym w połączeniu z preferencjami rywali) zaproponowanym przez hiszpańskiego managera Man City, Pepa Guardiolę.

I co Wam wychodzi? A weźcie jeszcze pod uwagę dodatkowo przedmeczowy fakt, że Czerwonym do pełni szczęścia wystarczała tylko jedna taka skuteczna akcja. No właśnie. Oczywiście, to tylko czubek góry lodowej, wycinek większej całości. Takich zależności, bardziej specjalistycznych, w tym spotkaniu było więcej (np. proszę sobie przeanalizować postawę Trenta Alexandera-Arnolda i pomoc, jaką dostał od klubowych kolegów przy asekuracji, a to wpłynęło niewątpliwie na jego zachowanie), więc można było uchronić się przed stawianiem na czystą jedynkę, która była bardzo popularnym zakładem.

Dlatego też zachęcamy do analiz bukmacherskich, bo sprawiają one nie tylko radość, ale także pozwalają osiągnąć więcej w zakładach bukmacherskich a czasem pomagają po prostu ograć buka!

Analiza bukmacherska. Czy ma wpływ na naszą skuteczność?

No i na koniec zbierzmy to w jedną całość. Gdy już wiemy, jak tworzyć skuteczne analizy, warto zastanowić się teraz, dlaczego należy poświęcać na nie czas. A powodów jest mnóstwo. Od wspomnianej satysfakcji, przez poczucie bukmacherskiego bezpieczeństwa i rozwagi, aż po zwykły bukmacherski zysk. Nie da się ukryć, że analizując wydarzenia sportowe jesteśmy w stanie już we wstępnej fazie wyłapać tak zwane „pozorne pewniaki”, które tylko na pierwszy rzut oka są godne uwagi i inwestycji.

Oczywiście, nigdy nie ma stuprocentowej szansy na trafienie, ale jeżeli chcemy obstawiać mecze w dłuższej perspektywie, to powinniśmy zainwestować nasz czas w analizy, bo kto nie chciałby ograć buka i wygrywać więcej? Obstawianie po współczynnikach czy faworytach nigdy nie zagwarantuje Wam radości z obstawiania i długofalowych pieniężnych zysków. Zatem do dzieła! Zabierajcie się za analizy i za wygrywanie. Powodzenia!

Już wkrótce kolejne części naszego cyklu – zapraszamy do lektury!

Chcesz wykorzystać swoją wiedzę w praktyce, obstawiając mecze online? Możesz robić to legalnie, korzystając z oferty bukmacherów internetowych:

Bukmacherzy internetowi w Polsce - licencje, bonusy i kod do promocji
Bukmacher Bonus  Darmowe konto
STS ( SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12 ) bonus na nowe konto 1279 zł   sprawdź KOD 
Fortuna (SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565) bonus na nowe konto 1140 zł   sprawdź KOD
BetFan ( PS4.6831.3.2018 ) bonus na nowe konto 3100 zł  sprawdź KOD
Betclic ( PS4.6831.11.2017 ) bonus na nowe konto 550 zł  sprawdź KOD 
LVBET ( PS4.6831.9.2016.EQK ) bonus na nowe konto 1590 zł  sprawdź KOD
forBET  ( PS4.6831.10.2016 ) bonus na nowe konto 2110 zł  sprawdź KOD
PZBuk ( PS4.6831.26.2017 ) bonus na nowe konto 500 zł  sprawdź KOD 
TOTALbet ( PS4.6831.12.2017 ) bonus na nowe konto 5020 zł  sprawdź KOD
Totolotek (AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485) bonus na nowe konto 1049 zł  sprawdź KOD 
eToto ( AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17 ) bonus na nowe konto 300 zł  sprawdź KOD 
Milenium (SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599) bonus na nowe konto 1670 zł  sprawdź KOD 
eWinner ( PS4.6831.29.2017 ) bonus na nowe konto 1170 zł  sprawdź KOD 

Kod będzie potrzebny przy rejestracji. Jaki jest aktywny kod do bukmachera? To LEGALSPORT. Ten kod działa w STS, Fortuna, LVBET czy forBET. Wpisuje się go zakładając nowy profil i rejestrując internetowe konto do zakładów bukmacherskich.

Warto wiedzieć

  • Jeżeli chcemy sporządzić podstawową analizę bukmacherską, musimy przede wszystkim przeanalizować ligową tabelę, statystyki bezpośrednich meczów (H2H) oraz rozeznać się w sytuacji kadrowej.
  • Wyższy poziom wtajemniczenia to analiza zaawansowana, która opiera się już na niuansach taktycznych i przygotowaniu mentalnym. Sporą rolę odgrywa też potencjalne zaangażowanie, które już niejednokrotnie wpływało na losy rywalizacji.
  • Analiza bukmacherska bardzo często gwarantuje zwiększenie skuteczności trafionych typów. Dzieje się tak, ponieważ niepewne propozycje jesteśmy w stanie odrzucić już na samym początku. W efekcie zmniejszamy ryzyko nietrafienia typów w dłuższej perspektywie.
19.04.2018, 21:46
Aktualizacja: 14.07.2022, 09:33
Autor: M. Stępień

Inni czytali również

Komentarze i opinie (1)

Jak ograć buka cz.1 – Analiza w zakładach bukmacherskich
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
Tind.E.S.
skomentowano ponad miesiąc temu
ja mam nosa, ale analizę tez wykorzystuję. Gram na serie remisowe w lidze włoskiej. ktoś potrzebuje dobry typ do buka?
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.