poniedziałek, 6 lutego 2023
Najnowsze: Promocja 7 wyzwań od BetFan. Do zgarnięcia 150 zł

Jak ograć buka cz.4 – korzystaj ze statystyk

Znaczenie statystyk bukmacherskich w skutecznym typowaniu zakładów sportowych - poradnik.

Odbierz kod promocyjny PZBuk
Oferta na bonus PZBuk VIP ważna do 28 lutego 2023
Spis treści
Rozwiń
  1. Gdzie znajdę statystyki sportowe do typowania?
  2. Co zyskam analizując statystyki?
  3. Na jakie statystyki zwracać uwagę w pierwszej kolejności?
  4. Jak interpretować statystyki, czyli nie bierz wszystkiego dosłownie
  5. Gdzie spożytkować wiedzę wydobytą ze statystyk?
  6. Warto wiedzieć o statystykach w bukmacherce
Statystyki w zakładach sportowych

Statystyki sportowe bardzo często chronią nas przed podjęciem błędnej decyzji podczas typowania zakładów wzajemnych, dlatego też warto się z nimi zaznajomić.

  BONUSY POWITALNE U LEGALNYCH BUKÓW  

Oferta na start z kodem LEGALSPORT

Gdzie ich szukać i jak je interpretować? Na te i na inne pytania odpowiedź znajdziecie w naszym tekście. Zapraszamy do lektury!

Gdzie znajdę statystyki sportowe do typowania?

Na samym początku sprawdźmy, gdzie najlepiej szukać sprawdzonych danych statystycznych. Tutaj sprawa wygląda bardzo prosto, gdyż statystyki sportowe – np. koszykarskie czy piłkarskie – możemy wyszukiwać na dwa różne sposoby. Pierwszy, przeznaczony głównie dla początkujących typujących, wiąże się ze sprawdzaniem wszystkich potrzebnych danych na stronie operatora zakładów wzajemnych. Niemal każdy legalny bukmacher w Polsce umożliwia swoim graczom wgląd do podstawowych danych statystycznych, więc nie musicie się martwić o ich dostępność. Przeważnie są one ulokowane w specjalnie wyselekcjonowanej kategorii „statystyki”. Można je również znaleźć na końcu danego wydarzenia sportowego, znajdującego się w ofercie.

Zakłady bukmacherskie STS
Najlepsze bonusy do przetestowania skuteczności statystyk bukmacherskich znajdziesz w STS
Extra bonus na start z kodem LEGALSPORT
Odbieram z kodem

„Pomiary” na witrynach bukmacherów to jedno, ale oczywiście statystyk możecie szukać również na portalach zewnętrznych. W tym miejscu możemy wyróżnić wortal Transfermarkt (strona jest przetłumaczona na język polski, ale posiada ona zdecydowanie mniej sprawdzonych danych), na którym możecie znaleźć nie tylko statystyki klubowe, ale także indywidualne, odnoszące się do poszczególnych zawodników (jest ich naprawdę mnóstwo). Drugim przykładem może być strona Flashscore, która gwarantuje statystyki między innymi w czasie rzeczywistym. I to jest tak naprawdę jej największa zaleta, gdyż na bieżąco możecie sprawdzać puszczone kupony bukmacherskie.

Warto zaznaczyć, że takich stron ze sportowymi danymi statystycznymi jest zdecydowanie więcej, dlatego też zachęcamy Was do samodzielnych poszukiwań. Wówczas z całą pewnością, na bazie powyższych propozycji, odnajdziecie dla siebie najlepsze dostępne na ryku możliwości. Z doświadczenia polecamy, abyście nie bazowali tylko i wyłącznie na jednym źródle, gdyś bardzo często zdarzają się na takich stronach drobne nieścisłości. Jeżeli będziecie mieli okazję do zestawienia pozyskanych danych, to wówczas Wasza szansa na ostateczną wygraną zdecydowanie podskoczy. A czy nie o to właśnie chodzi?

Co zyskam analizując statystyki?

Analizowanie danych statystycznych w każdym przypadku, bez względu na doświadczenie czy styl gry, może tylko zwiększyć Wasze wygrane. Analizując statystyki nic więc nie tracicie, a możecie tylko zyskać – i to naprawdę wiele. Dzięki statystykom możecie łatwiej wyłapać na przykład opisywane w jednej z poprzednich części naszego cyklu valuebety.

I tutaj należy wspomnieć między innymi o spotkaniu w ramach 38. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy Newcastle United a londyńską Chelsea, które zakończyło się przekonującym triumfem „Srok” 3:0 (1:0). Na pierwszy rzut oka jest to mega sensacja, ale jeżeli wgłębimy się w statystyki (The Blues nie wygrali w mieście nad rzeką Tyne od grudnia 2011 roku) i do tego wszystkiego dodamy czynniki pozasportowe, jak chociażby sytuacja mentalna w obu ekipach, to wówczas nasze postrzeganie wyniku ulegnie zdecydowanej zmianie. Wiedząc to wszystko, postawilibyście za rozsądną stawkę na jedynkę, prawda? Na marginesie można zaznaczyć, że kurs bukmacherski na triumf ekipy z St James’ Park oscylował w granicach aż 4.70, więc stawiając zakład na podstawie statystyk można było w pokaźny sposób powiększyć swój bankroll.

Kod promocyjny do najlepszych bukmacherskich bonusów powitalnych

Oczywiście to nie wszystko, albowiem dzięki „cyferkom” możecie wykreować sobie również wizję modelu gry poszczególnych ekip bez oglądania cyklicznie meczów piłkarskich. Jest to oczywiście dość ryzykowny sposób, ale za to pozwalający obstawiać zdecydowanie mniej medialne rozgrywki – np. ligi argentyńskie, australijskie czy ligi amerykańskie. Potrzeba do tego jednak bardzo szczegółowych informacji, które będziecie musieli z całą pewnością pozyskać z kilku źródeł. O jakie statystyki chodzi? Przede wszystkim pod lupę będziecie musieli wziąć dane dotyczące nie tylko stałych fragmentów gry, posiada piłki, czy też jakości podań, ale także – a może nawet i przede wszystkim – statystyki dotyczące skuteczności strzałów, gdyż tak naprawdę bardzo często to one w pierwszej kolejności decydują o wyniku rywalizacji (niektórzy typerzy bardzo często spychają te dane na margines, robiąc tym samym ogromny błąd).

Na jakie statystyki zwracać uwagę w pierwszej kolejności?

Oprócz wyżej wymienionych statystyk, które niewątpliwie są bardzo szczegółowe, warto swoją uwagę zwrócić również na zestawienia żółtych czy czerwonych kartek, fauli oraz interwencji bramkarzy. Nie wspominając już o statystykach dotyczących ogólnej liczby bramek czy najświeższej dyspozycji danej drużyny.

Doświadczeni gracze starają się zestawiać ze sobą także poszczególnych zawodników (najczęściej grających „na siebie”, czyli np. lewy obrońca vs prawy skrzydłowy/prawy napastnik – w zależności od taktyki). Dzięki takiemu zabiegowi potrafią oni przewidzieć, w które rejony boiska może zostać przeniesiona gra, albo który zawodnik będzie najbardziej obciążony sportowo podczas boiskowej rywalizacji. Mogą też przewidzieć, przed operatorami zakładów wzajemnych, spadek formy czysto piłkarskiej!

Darmowe zakłady na piłkę nożną u legalnych bukmacherów

Do tego używają między innymi statystyk spersonalizowanych, odnoszących się m.in. do skuteczności odbiorów i podań, rajdów z futbolówką czy częstotliwości dryblingów. Może zdarzyć się tak, że kluczowy zawodnik faworyzowanej drużyny A, lubiący dryblować, trafi na defensora ze świetnym odbiorem piłki, który już niejednokrotnie zatrzymywał najgroźniejszych rywali. Wówczas losy meczu nie muszą ułożyć się według myśli bukmacherów. Tym bardziej, jak krycie strefowe zostanie zastąpione indywidualnym. Wówczas szanse drużyny B na zwycięstwo, bądź remis, zdecydowanie się zwiększają. A to tego dochodzą kolejne kombinacje, więc warto się tym zainteresować i przez dłuższą chwilę nad tym pomyśleć.

Jak interpretować statystyki, czyli nie bierz wszystkiego dosłownie

Naturalnie wszystkie statystyki trzeba traktować z odpowiednim dystansem, albowiem należy zdać sobie sprawę z tego, że nie tylko one wpływają na końcowy rezultat boiskowych zmagań. Bardzo często mogą nas naprowadzić na najkorzystniejsze rozwiązanie, ale nigdy nie zagwarantują stuprocentowej wygranej i o tym trzeba pamiętać.

Nie zmienia to jednak faktu, że statystyki bardzo ułatwiają wytypowanie ostatecznego wyniku, gdyż sygnalizują one warianty niewidoczne gołym okiem. Jeżeli dobrze będziecie stosować wyciągane dane, to jesteśmy pewni, że Wasza skuteczność trafionych typów zdecydowanie osiągnie wyższy poziom. Być może będzie ona na tyle duża, że wygrane bukmacherskie będą świetnym dodatkiem do Waszej comiesięcznej pensji.

Gdzie spożytkować wiedzę wydobytą ze statystyk?

Wiedzę, jaką zapewni Wam analiza statystyk sportowych, możecie wykorzystać u wszystkich legalnie działających na terenie naszego kraju operatorów zakładów wzajemnych, których jest obecnie 24. Warto też dodać, że każdy z legalnych bukmacherów internetowych w Polsce oferuje bardzo atrakcyjne bonusy na start dla nowych graczy! To nie wszystko - nasi czytelnicy mogą zyskać na start jeszcze więcej - wystarczy podczas rejestracji konta typerskiego wykorzystać nasz unikalny kod promocyjny „LEGALSPORT, który u każdego legalnego buka online zapewnia ponadstandardowe warunki bonusów powitalnych.

I tak na przykład stosując kod promocyjny do bonusu powitalnego w LVBET możecie zyskać dodatkowo darmowy zakład o wartości 20 zł, a w forBET Zakłady Bukmacherskie nasz kod zapewnia dodatkowo aż 110 zł w trzech bonusach, co łącznie daje aż 2100 zł na start! Jeżeli macie ochotę zapoznać się ze szczegółami naszej kooperacji z legalnymi bukmacherami, sprawdźcie, jakie są korzyści dla graczy z kodem LEGALSPORT. Wszystkie bonusy powitalne, dostępne u legalnych bukmacherów internetowych w Polsce z kodem LEGALSPORT, zebraliśmy też dla was w poniższej tabeli.

Zakłady bukmacherskie

Bonus za kod promocyjny

Kod na 2023

STS Zakłady Bukmacherskie

1259 zł  +59 zł ekstra

Odkryj

Fortuna Zakłady Bukmacherskie

1140 zł  +20 zł 

Odkryj

forBET Zakłady Bukmacherskie

2110 zł  +110 zł 

Odkryj

Totolotek Zakłady Bukmacherskie

1136 zł   +116 zł 

Odkryj

LVBET Zakłady Bukmacherskie

1570 zł  +20 zł 

Odkryj

eWinner Zakłady Bukmacherskie

1170 zł  +20 zł 

Odkryj

PZBuk Zakłady Bukmacherskie

500 zł

Odkryj

Milenium Zakłady Bukmacherskie

1030 zł +30 zł 

Odkryj

Totalbet Zakłady Bukmacherskie

5020 zł +10 zł 

Odkryj

Betclic Zakłady Bukmacherskie

510 zł  +10 zł 

Odkryj

eToto Zakłady Bukmacherskie

200 zł

Odkryj

Betfan Zakłady Bukmacherskie

3090 zł  +90 zł ekstra

Odkryj

Warto wiedzieć o statystykach w bukmacherce

  • Statystyki bukmacherskie możemy znaleźć nie tylko na stronach internetowych legalnych bukmacherów, ale także na specjalistycznych witrynach, które udostępniają dane również w czasie rzeczywistym.
  • Analizować pod kątem statystyk można nie tylko rozgrywki ligowe, kluby, ale również poszczególnych zawodników. W efekcie możecie wyłapać chociażby słabe strony wybranych zespołów. Takie działanie pomoże Wam również nakreślić ogólny zarys taktyczny.
  • Wiedzę wydobytą ze statystyk możecie wykorzystać u wszystkich legalnie działających na terenie naszego kraju operatorów zakładów wzajemnych. Grono bukmacherów posiadających licencje Ministerstwa Finansów tworzą takie firmy jak Fortuna, Milenium, STS, forBET czy eToto - łącznie legalnych bukmacherów jest w Polsce 24.
12.06.2018, 15:47
Aktualizacja: 26.01.2023, 16:28
Autor: M. Stępień
Komentarze (0)
Jak ograć buka cz.4 – korzystaj ze statystyk
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.

Inni czytali również

Jaki bukmacher ma punkty stacjonarne

Jaki bukmacher ma punkty stacjonarne

207
27
Punkty do stacjonarnego obstawiania zakładów ma pięciu topowych polskich bukmacherów, w tym dwóch najbardziej rozpoznawalnych – STS i Fortuna. Takie lokale wciąż są popularne wśród graczy, dlatego na terenie kraju znajdziemy ich łącznie ponad 900.
Franczyza na własny punkt bukmacherski

Franczyza na własny punkt bukmacherski

827
21
Franczyza na zakłady bukmacherskie jest świetną metodą rozkręcenia własnego biznesu. Podpowiadamy, u jakiego bukmachera można wziąć franczyzę na punkt stacjonarny przyjmowania zakładów, jakie zasady trzeba spełnić i na czym polega franczyza u bukmachera.
Który bukmacher ma szybkie wypłaty?

Który bukmacher ma szybkie wypłaty?

673
25
Większość bukmacherów internetowych w Polsce, w tym STS, Fortuna czy Superbet, oferują swoim graczom możliwość dokonywania szybkich wypłat wygranych na rachunek bankowy. Z taką opcją przelew wygranej trwa nie więcej niż kilka minut. Sprawdziliśmy, którzy bukmacherzy mają opcję szybkich wypłat i jak działają systemy do błyskawicznej wypłaty gotówki na konto.
Kto ma najlepsze statystyki piłkarskie

Kto ma najlepsze statystyki piłkarskie

624
23
Doskonale zdajemy sobie sprawę, że piłka nożna jest dla typujących sportem numer jeden. W skutecznym obstawianiu futbolu potrzebne będą nie tylko wiedza specjalistyczna, wyczucie czy trochę szczęścia, ale i również odpowiednia znajomość i weryfikacja danych statystycznych. Sprawdzamy na jaką propozycję piłkarskich statystyk mogą liczyć gracze na co dzień korzystający z usług legalnych firm bukmacherskich.
Jak obstawiać handicapy w forBET

Jak obstawiać handicapy w forBET

387
51
Na pierwszy rzut oka handicapy wydają się dość skomplikowane, jednak w praktyce typowanie tego rodzaju zakładów bukmacherskich nie powinno sprawiać typerom większych problemów. O tym jak dobrze obstawiać i jak w ogóle działają handicapy tłumaczymy na przykładzie w pełni bezpiecznego i sprawdzonego operatora forBET, który w swojej szerokiej ofercie udostępnia mnóstwo sportowych typów obejmujących handicap.
Jak zacząć obstawiać u bukmachera?

Jak zacząć obstawiać u bukmachera?

928
38
Jeśli natrafiłeś na ten artykuł, to z całą pewnością jesteś początkującym typerem, który dopiero chce zacząć obstawiać zakłady u bukmachera przez internet. Jesteśmy świadomi, że właśnie wkraczasz w świat zakładów bukmacherskich, dlatego też przygotowaliśmy dla Ciebie mega prosty poradnik, który poprowadzi Cię przez cały proces stawiania pierwszych kroków w bukmacherce. Jak zacząć grać u bukmachera? Już podpowiadamy!
Jak obstawiać sporty wirtualne w Superbet

Jak obstawiać sporty wirtualne w Superbet

355
18
Sporty wirtualne u legalnych operatorów zakładów wzajemnych nieustannie zyskują na znaczeniu i w chwili obecnej znajdują się one praktycznie w każdej ofercie bukmacherskiej. Wyjątku nie stanowi także propozycja Superbet, która pełna jest wirtualnej rywalizacji i niezwykle atrakcyjnych mnożników. Specjalnie dla Was przyjrzeliśmy się bliżej wirtualnej ofercie tego buka i wyselekcjonowaliśmy z niej najbardziej opłacalne rozwiązania.
Jak obstawiać żużel w Superbet

Jak obstawiać żużel w Superbet

336
13
W Polsce żużel darzony jest szczególną sympatią i to nie tylko przez miłośników ryku motocykli, ale także amatorów obstawiania. W związku z tym czarny sport w chwili obecnej stanowi swego rodzaju must have każdego renomowanego bukmachera. Do grona tego zalicza się także Superbet, który dla swoich klientów przygotował całą gamę niezwykle intratnych żużlowych selekcji wzajemnych. Chcecie wiedzieć co dokładnie obejmują i na które szczególnie warto zwrócić uwagę? Jeżeli tak, to ten tekst jest właśnie dla Was.
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.