wtorek, 21 maja 2019
Najnowsze: Kod promocyjny Betclic na maj 2019

Jak ograć buka cz.4 – korzystaj ze statystyk

Spis treści
Rozwiń
 1. Gdzie znajdę statystyki sportowe do typowania?
 2. Co zyskam analizując statystyki?
 3. Na jakie statystyki zwracać uwagę w pierwszej kolejności?
 4. Jak interpretować statystyki, czyli nie bierz wszystkiego dosłownie
 5. Gdzie spożytkować wiedzę wydobytą ze statystyk?
 6. Warto wiedzieć
Czas na czwarty element naszego cyklu „jak ograć buka„. W poprzednich częściach skupiliśmy się na zakładach długoterminowych, szeroko pojętej analizie bukmacherskiej oraz bardzo pomocnych i niezwykle ważnych w dłuższej perspektywie valuebetach. Teraz pod lupę wzięliśmy równie istotne statystyki, gdyż w wielu przypadkach okazują się one nieocenione.
analiza danych staystycznych jako narzędzie pomocne w ogrywaniu bukmachera
Dlaczego analiza statystyk pomaga ograć bukmachera?

Statystyki sportowe bardzo często chronią nas przed podjęciem błędnej decyzji podczas typowania zakładów wzajemnych, dlatego też warto się z nimi zaznajomić. Gdzie ich szukać i jak je interpretować? Na te i na inne pytania odpowiedź znajdziecie w naszym tekście. Zapraszamy do lektury!

Gdzie znajdę statystyki sportowe do typowania?

Na samym początku sprawdźmy, gdzie najlepiej szukać sprawdzonych danych statystycznych. Tutaj sprawa wygląda bardzo prosto, gdyż statystyki sportowe – np. koszykarskie czy piłkarskie – możemy wyszukiwać na dwa różne sposoby. Pierwszy, przeznaczony głównie dla początkujących typujących, wiąże się ze sprawdzaniem wszystkich potrzebnych danych na stronie operatora zakładów wzajemnych. Niemal każdy legalny bukmacher w Polsce umożliwia swoim graczom wgląd do podstawowych danych statystycznych, więc nie musicie się martwić o ich dostępność. Przeważnie są one ulokowane w specjalnie wyselekcjonowanej kategorii „statystyki”. Można je również znaleźć na końcu danego wydarzenia sportowego, znajdującego się w ofercie.

„Pomiary” na witrynach bukmacherów to jedno, ale oczywiście statystyk możecie szukać również na portalach zewnętrznych. W tym miejscu możemy wyróżnić wortal Transfermarkt (strona jest przetłumaczona na język polski, ale posiada ona zdecydowanie mniej sprawdzonych danych), na którym możecie znaleźć nie tylko statystyki klubowe, ale także indywidualne, odnoszące się do poszczególnych zawodników (jest ich naprawdę mnóstwo). Drugim przykładem może być strona Flashscore, która gwarantuje statystyki między innymi w czasie rzeczywistym. I to jest tak naprawdę jej największa zaleta, gdyż na bieżąco możecie sprawdzać puszczone kupony bukmacherskie.

Warto zaznaczyć, że takich stron ze sportowymi danymi statystycznymi jest zdecydowanie więcej, dlatego też zachęcamy Was do samodzielnych poszukiwań. Wówczas z całą pewnością, na bazie powyższych propozycji, odnajdziecie dla siebie najlepsze dostępne na ryku możliwości. Z doświadczenia polecamy, abyście nie bazowali tylko i wyłącznie na jednym źródle, gdyś bardzo często zdarzają się na takich stronach drobne nieścisłości. Jeżeli będziecie mieli okazję do zestawienia pozyskanych danych, to wówczas Wasza szansa na ostateczną wygraną zdecydowanie podskoczy. A czy nie o to właśnie chodzi?

Co zyskam analizując statystyki?

eToto Zakłady bukmacherskie - logo
Legalny bukmacher eToto

Analizowanie danych statystycznych w każdym przypadku, bez względu na doświadczenie czy styl gry, może tylko zwiększyć Wasze wygrane. Analizując statystyki nic więc nie tracicie, a możecie tylko zyskać – i to naprawdę wiele. Dzięki statystykom możecie łatwiej wyłapać na przykład opisywane w jednej z poprzednich części naszego cyklu valuebety.

I tutaj należy wspomnieć między innymi o spotkaniu w ramach 38. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy Newcastle United a londyńską Chelsea, które zakończyło się przekonującym triumfem „Srok” 3:0 (1:0). Na pierwszy rzut oka jest to mega sensacja, ale jeżeli wgłębimy się w statystyki (The Blues nie wygrali w mieście nad rzeką Tyne od grudnia 2011 roku) i do tego wszystkiego dodamy czynniki pozasportowe, jak chociażby sytuacja mentalna w obu ekipach, to wówczas nasze postrzeganie wyniku ulegnie zdecydowanej zmianie. Wiedząc to wszystko, postawilibyście za rozsądną stawkę na jedynkę, prawda? Na marginesie można zaznaczyć, że kurs bukmacherski na triumf ekipy z St James’ Park oscylował w granicach aż 4.70, więc stawiając zakład na podstawie statystyk można było w pokaźny sposób powiększyć swój bankroll.

Oczywiście to nie wszystko, albowiem dzięki „cyferkom” możecie wykreować sobie również wizję modelu gry poszczególnych ekip bez oglądania cyklicznie meczów piłkarskich. Jest to oczywiście dość ryzykowny sposób, ale za to pozwalający obstawiać zdecydowanie mniej medialne rozgrywki – np. ligi argentyńskie, australijskie czy ligi amerykańskie. Potrzeba do tego jednak bardzo szczegółowych informacji, które będziecie musieli z całą pewnością pozyskać z kilku źródeł. O jakie statystyki chodzi? Przede wszystkim pod lupę będziecie musieli wziąć dane dotyczące nie tylko stałych fragmentów gry, posiada piłki, czy też jakości podań, ale także – a może nawet i przede wszystkim – statystyki dotyczące skuteczności strzałów, gdyż tak naprawdę bardzo często to one w pierwszej kolejności decydują o wyniku rywalizacji (niektórzy typerzy bardzo często spychają te dane na margines, robiąc tym samym ogromny błąd).

Na jakie statystyki zwracać uwagę w pierwszej kolejności?

Oprócz wyżej wymienionych statystyk, które niewątpliwie są bardzo szczegółowe, warto swoją uwagę zwrócić również na zestawienia żółtych czy czerwonych kartek, fauli oraz interwencji bramkarzy. Nie wspominając już o statystykach dotyczących ogólnej liczby bramek czy najświeższej dyspozycji danej drużyny.

Doświadczeni gracze starają się zestawiać ze sobą także poszczególnych zawodników (najczęściej grających „na siebie”, czyli np. lewy obrońca vs prawy skrzydłowy/prawy napastnik – w zależności od taktyki). Dzięki takiemu zabiegowi potrafią oni przewidzieć, w które rejony boiska może zostać przeniesiona gra, albo który zawodnik będzie najbardziej obciążony sportowo podczas boiskowej rywalizacji. Mogą też przewidzieć, przed operatorami zakładów wzajemnych, spadek formy czysto piłkarskiej!

bukmacher Milenium - bonusy na start
Trzy bonusy dla nowych graczy w Milenium Zakłady Bukmacherskie

Do tego używają między innymi statystyk spersonalizowanych, odnoszących się m.in. do skuteczności odbiorów i podań, rajdów z futbolówką czy częstotliwości dryblingów. Może zdarzyć się tak, że kluczowy zawodnik faworyzowanej drużyny A, lubiący dryblować, trafi na defensora ze świetnym odbiorem piłki, który już niejednokrotnie zatrzymywał najgroźniejszych rywali. Wówczas losy meczu nie muszą ułożyć się według myśli bukmacherów. Tym bardziej, jak krycie strefowe zostanie zastąpione indywidualnym. Wówczas szanse drużyny B na zwycięstwo, bądź remis, zdecydowanie się zwiększają. A to tego dochodzą kolejne kombinacje, więc warto się tym zainteresować i przez dłuższą chwilę nad tym pomyśleć.

Jak interpretować statystyki, czyli nie bierz wszystkiego dosłownie

Naturalnie wszystkie statystyki trzeba traktować z odpowiednim dystansem, albowiem należy zdać sobie sprawę z tego, że nie tylko one wpływają na końcowy rezultat boiskowych zmagań. Bardzo często mogą nas naprowadzić na najkorzystniejsze rozwiązanie, ale nigdy nie zagwarantują stuprocentowej wygranej i o tym trzeba pamiętać.

Nie zmienia to jednak faktu, że statystyki bardzo ułatwiają wytypowanie ostatecznego wyniku, gdyż sygnalizują one warianty niewidoczne gołym okiem. Jeżeli dobrze będziecie stosować wyciągane dane, to jesteśmy pewni, że Wasza skuteczność trafionych typów zdecydowanie osiągnie wyższy poziom. Być może będzie ona na tyle duża, że wygrane bukmacherskie będą świetnym dodatkiem do Waszej comiesięcznej pensji.

Gdzie spożytkować wiedzę wydobytą ze statystyk?

Wiedzę, jaką zapewni Wam analiza statystyk sportowych, możecie wykorzystać u wszystkich legalnie działających na terenie naszego kraju operatorów zakładów wzajemnych. Grono bukmacherów posiadających licencje Ministerstwa Finansów tworzą następujący operatorzy:

 • Fortuna Zakłady Bukmacherskie – zezwolenie z dnia 23 stycznia 2012 r. nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565
 • bukmacher Milenium – zezwolenie z dnia 16 lutego 2012 r. nr SC/12/7251/17- 7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599
 • legalny bukmacher STS – zezwolenie z dnia 21 lutego 2012 r. nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12
 • Totolotek – zezwolenie z dnia 20 czerwca 2013 r. nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485
 • eToto Zakłady Bukmacherskie – zezwolenie z dnia 28 listopada 2014 r. nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17
 • forBET – zezwolenie z dnia 4 maja 2016 r. nr PS4.6831.10.2016
 • operator bukmacherski LVbet – zezwolenie z dnia 13 maja 2016 r. PS4.6831.9.2016.EQK
 • Superbet – zezwolenie nr PS4.6831.4.2017 – działa tylko w punktach stacjonarnych
 • bukmacher Totalbet – zezwolenie z dnia 22 marca 2018 r. nr PS4.6831.15.2017 (nie rozpoczął jeszcze oficjalnej działalności w Polsce)

Co więcej, chcemy zaznaczyć, że dzięki naszej współpracy z organizatorami zakładów sportowych, możecie uzyskać zdecydowanie lepsze warunki bonusów na start! Aby to zrobić, wystarczy podczas rejestracji wpisać kod promocyjny „LEGALSPORT”. I tak, na przykład w LVbet możecie zyskać dodatkowy darmowy zakład o wartości 20 złotych, a w Totolotku zdecydowanie lepsze warunki podwojenia pierwszej wpłaty oraz bonusu bez depozytu: 545 zł na start i freebet 25 zł zamiast podwojenia do 500 zł i freebetu 20 zł – to aż o 50 zł więcej niż w standardowej ofercie! Jeżeli macie ochotę zapoznać się ze szczegółami naszej kooperacji z legalnymi bukmacherami, sprawdźcie, jakie są korzyści dla graczy z kodem LEGALSPORT. W tym dziale znajdziecie nie tylko wykaz naszych unikalnych promocji, ale też dokładne instrukcje, jak skorzystać z naszych preferencyjnych warunków niedostępnych w standardowych ofertach. Polecamy Wam to, bo zdajemy sobie sprawę z tego, że dodatkowe środki na grę to jest to, czego szukacie w pierwszej kolejności.

Warto wiedzieć

WARTO WIEDZIEĆ

 • Statystyki bukmacherskie możemy znaleźć nie tylko na stronach internetowych legalnych bukmacherów, ale także na specjalistycznych witrynach, które udostępniają dane również w czasie rzeczywistym.
 • Analizować pod kątem statystyk można nie tylko rozgrywki ligowe, kluby, ale również poszczególnych zawodników. W efekcie możecie wyłapać chociażby słabe strony wybranych zespołów. Takie działanie pomoże Wam również nakreślić ogólny zarys taktyczny.
 • Wiedzę wydobytą ze statystyk możecie wykorzystać u wszystkich legalnie działających na terenie naszego kraju operatorów zakładów wzajemnych. Grono bukmacherów posiadających licencje Ministerstwa Finansów tworzą takie firmy jak Fortuna, Milenium, STS, forBET czy eToto oraz Totolotek, LVbet, Superbet i Totalbet.

Inni czytali również

Komentarze i opinie (0)

Jak ograć buka cz.4 – korzystaj ze statystyk
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
Zgłoś uwagi do strony
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.