środa, 28 lutego 2024

Jak odrobić straty przy jednym dobrym typie?

10.01.2024, 17:58
Autor: M. Stępień
Spis treści
Rozwiń
 1. Stawkowanie progresywne
  1. Jak działa system progresywny w zakładach bukmacherskich
 2. Modyfikacja stawkowania Martingal’a
 3. Metody progresywne w bukmacherce: wady i zalety
 4. FAQ - metody progresywne w pytaniach i odpowiedziach
 5. Warto wiedzieć
Korzyści z metod progresywnych w bukmacherce - odzyskiwanie strat
Czy możliwe jest odrobienie start bukmacherskich jednym poprawnym typem?

W większości przypadków gracze lubiący bezpieczną grę muszą się liczyć z niskimi wygranymi. O ile przy takich systemach stawkowania nawet długa seria porażek nie doprowadzi do ruiny, to kwestia odzyskania kapitału może być trudna.

W pewnym momencie musimy zaryzykować i zagrać bardziej agresywnie. Najlepiej sprawdzają się w tym przypadku metody progresywne. Pomimo tego, że ryzyko bankructwa rośnie bardzo szybko, to perspektywa błyskawicznego odzyskania strat kusi niejednego gracza.

Przedstawimy tutaj pewne podejście do tego zagadnienia, które wyrasta z systemu bukmacherskiego Martingale’a – mianowicie zaprezentujemy całą rodzinę metod progresywnych, które w przypadku pierwszego poprawnego typu pozwalają na odzyskanie z góry założonej kwoty.

200 zł na zakłady bez ryzyka przegranejKupon ze zwrotem pieniędzy
200 zł na zakłady bez ryzyka przegranej
Kupon ze zwrotem pieniędzy
ZAGRAJ w

Strategie te są na tyle elementarne, że każdy gracz (nawet nielubiący stosować matematyki w codziennej grze) bez problemu poradzi sobie z doborem kwot na kolejne zakłady.

Stawkowanie progresywne

W zakładach wzajemnych serie błędnych typów mogą być długie i bardzo dotkliwe dla portfela. Odzyskanie wkładu może być czasochłonne, co niejednokrotnie w przypadku mniej odpornych graczy doprowadza do chęci szybszego odegrania się i zagrania bardzo ryzykownie.

Przyjrzyjmy się, jak to działa w przypadku najprostszego i bardzo bezpiecznego systemu płaskiej stawki. Straciliśmy 20 zł, grając cały czas za 2 zł i spotkania z kursem 2.00 (seria błędnych typów jest długości 10). By odzyskać tę wartość w sensownie krótkim czasie, musimy średnio na każde trzy kupony dwa poprawnie obstawić. Ile to może trwać przy dalszym typowaniu w sposób płaski, tego nikt nie wie – skuteczność na poziomie 66% dla kursów 2.00 raczej nie jest osiągalna dla początkujących graczy.

Jak działa system progresywny w zakładach bukmacherskich

Wprost z powyższego założenia wynika, że mamy do czynienia z metodą progresywną: od pewnego momentu stawki naszych zakładów będą musiały rosnąć. By lepiej uzmysłowić sobie, jak działa taki system, przyjrzyjmy się najprostszemu przypadkowi: obstawiamy spotkania, których kurs (dla prostoty obliczeń) jest stale równy 2.00. Zakładamy, że chcemy odzyskać 20 zł (jak w przykładzie z płaską stawką).

Pierwszy krok to po prostu postawienie kolejnych 20 zł na spotkanie z kursem 2.00. W przypadku dobrze wytypowanego kuponu zyskujemy drugie tyle, a więc odzyskujemy stratę i ewentualnie wracamy do gry z systemem płaskiej stawki. Jeżeli źle obstawimy, to tracimy kolejne 20 zł. Naszym celem jest taki dobór kwoty na kolejny zakład, by ewentualnie po dobrym typie wyjść całościowo na zero. Musimy więc rozwiązać następujące równanie:

40 zł+a=2*a, gdzie a jest kwotą wyłożoną na drugi kupon

Powyższe wynika z faktu, że szukana kwota musi pokryć nam dotychczasowe wydatki. Nietrudno policzyć, że

a=40 zł.

Jeżeli udaje nam się poprawnie wytypować, to odzyskujemy stratę i możemy powrócić do bezpiecznej metody płaskiej stawki. W przypadku porażki jesteśmy 80 zł na minusie. Naszym kolejnym zadaniem jest ustalenie kwoty następnego zakładu tak, by odzyskać tę wartość. I znów stajemy przed prostym problemem rozwiązania następującego równania:

80 zł+a=2*a.

Z powyższego otrzymujemy, że

a=80 zł.

Ta właśnie kwota pozwoli nam odzyskać wcześniej wyłożone fundusze. Powtarzając całe rozumowanie, można wyliczyć wartości kolejnych zakładów: 160 zł, 320 zł, 640 zł itd. Wprawne oko zauważy, że kolejne wielkości rosną w tempie geometrycznym i że tak naprawdę otrzymujemy nic innego jak stawkowanie Martingale’a. O ile ta metoda pozwala na szybkie odzyskanie wkładu, to fakt, że kwoty rosną błyskawicznie, nie nastraja optymistycznie. Przyjrzyjmy się więc bliżej modyfikacji, która pozwala zmniejszyć te wartości.

Modyfikacja stawkowania Martingal’a

Dokładniej zastanówmy się, jak rosną kolejne wartości zakładów, gdy gramy bardziej ryzykownie. Weźmy pod uwagę spotkania, których kursy są równe 3.00. Przypomnijmy, że mamy do odzyskania 20 zł. Pytanie, ile musimy postawić, by ta strata plus wartość kolejnego kuponu dawała zwrot? Wystarczy rozwiązać równanie:

20 zł+a=3*a, co daje a=10 zł.

Jeżeli uda nam się poprawnie wytypować, możemy wrócić do bezpiecznej gry. W przypadku porażki musimy teraz odrobić 30 zł. Powtarzając całe rozumowanie (podobnie jak dla kursu 2.00), kolejne kwoty będą prezentowały się następująco: 15 zł, 22.5 zł, 33.75 zł, 50.63 zł itd. Pierwsze, co rzuca się w oczy, to fakt, że wartości rosną wolniej niż w przypadku systemu Martingale’a. Można jednak pokazać, że wzrost kolejnych stawek także jest geometryczny – każda kolejna wartość jest 1.5 razy większa niż wcześniejsza.

Analogicznie całe rozumowanie możemy przeprowadzić także dla innych wartości kursu. Poniższa tabela przedstawia zestawienie, w zależności od kursu, wysokości kwoty pierwszego zakładu (wyrażonego w ogólnych jednostkach j). Ponadto zawiera parametr określający, jak szybko rosną kolejne wartości kuponów. Zakładamy, że mamy do odrobienia 10j.

Kurs 1.50 2.00 2.50 3.00 3.50 4.00 4.50 5.00
Kwota pierwszego zakładu 20j 10j 6.67j 5j 4j 3.34j 2.86j 2.5j
Stosunek wartości kolejnych zakładów 3 2 1.67 1.5 1.4 1.34 1.29 1.25

Metodę można równie dobrze stosować w przypadku zmiennych kursów, z tą różnicą, że na każdym kroku w obliczeniach należy wtedy brać pod uwagę aktualny. Nie uwzględniliśmy ponadto w naszych obliczeniach opłaty, jaką narzucają bukmacherzy. By poradzić sobie z tym problemem, wystarczy od rozpatrywanego kursu odjąć marżę (od kilku do kilkunastu procent – zależy od kolektury sportowej) i z tak zmienioną wartością podeprzeć się powyższymi obliczeniami.

Metody progresywne w bukmacherce: wady i zalety

Metodę przedstawioną powyżej wraz z odpowiednim doborem spotkań będziemy traktować jak system bukmacherski. Poniżej przedstawiamy wady oraz zalety takiej strategii.

Wady:

 • dość duże ryzyko utraty znacznej kwoty w przypadku serii porażek – stawki kolejnych zakładów dla powyższych metod progresywnych rosną w tempie geometrycznym;
 • niskie stawki następujących po sobie kuponów wymuszają grę ryzykownych spotkań – by przyrost stawek był w miarę niski, musimy obstawiać wydarzenia z wysokim kursem;
 • chęć odegrania się może doprowadzić do bankructwa – musimy ustalić sobie moment stopu, gdyż nierozsądna gra doprowadzi do ruiny.

Zalety:

 • zwrot kosztów gwarantuje pierwszy poprawny typ – by odzyskać dotychczasowy wkład, wystarczy dobrze obstawić przynajmniej jeden kupon;
 • stawki kolejnych zakładów da się szybko obliczyć – prosta formuła gwarantuje przejrzyste wysokości kolejnych kuponów (postęp geometryczny, czyli mnożenie przez stałą liczbę).

Przedstawiona powyżej strategia doboru stawek to w istocie połączenie systemu typu Martingale’a z metodą stałego profitu. Progresja wynika z faktu, że stawki wzrastają w sposób geometryczny, a stały profit przejawia się w doborze kwoty zakładu pod ściśle określony zakładany zysk. W tym przypadku chcemy odzyskać stracony wcześniej wkład. Ze względu na duże ryzyko polecamy jedynie tym graczom, którzy lubią zagrać agresywnie.

FAQ - metody progresywne w pytaniach i odpowiedziach

1. W jaki sposób te metody progresywne są korzystne dla gracza / pomagają graczowi?

Przede wszystkim pozwalają (w kontekście całego tekstu) na szybkie odzyskanie utraconego wcześniej wkładu.

2. W jakich punktach metody progresywne mają przewagę nad innymi metodami stosowanymi przez graczy?

Jako systemy progresywne pozwalają na szybkie uzyskanie znacznych profitów w krótkim czasie. Są bardzo ryzykowne, ale w porównaniu do stabilnych metod, np. płaskiej stawki czy stawki modulowanej, dają możliwość ciekawszej i bardziej ryzykownej gry.

3. O czym należy pamiętać, stosując metody progresywne?

Przede wszystkim należy pamiętać o ryzyku płynącym ze stosowania takich systemów – stawki kolejnych zakładów rosną bardzo szybko. Musimy ustalić sobie odpowiedni do naszych zasobów moment stopu, gdyż przekroczenie go doprowadzi do bankructwa.

4. Jacy gracze korzystają z metod progresywnych?

Systemy tego typu służą uzyskaniu dużych profitów w krótkim czasie. Stosują je zarówno profesjonalni bywalcy zakładów wzajemnych, jak również początkujący (w większości przypadków system stawkowania jest bardzo prosty).

5. W jakich typach sportów metody progresywne występują najczęściej?

Dobór odpowiedniego stawkowania uzależniony jest od kursu wydarzenia. Systemy progresywne mają zastosowanie w każdej dyscyplinie sportowej.

6. Czy korzystanie z metod progresywnych daje korzyści?

Jeżeli potrafimy grać ryzykownie oraz jesteśmy dobrym typerem, to metody te pozwolą nam szybko osiągnąć zyski. Graczom rozpoczynającym współzawodnictwo z bukmacherem polecamy te systemy tylko jako odskocznię od bezpieczniejszych strategii obstawiania wydarzeń sportowych.

Warto wiedzieć

To, co proponujemy, to systemy bukmacherskie, które pozwalają odzyskać stracony wkład już przy pierwszym poprawnym typie.

Jedyne, czego żądamy od metody, to aby spełniała następujący warunek: w przypadku serii porażek pierwszy poprawny typ musi zwracać nam cały dotychczas poniesiony wkład.

Komentarze (1)
Jak odrobić straty przy jednym dobrym typie?
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
Chorwacja Mistrzem
skomentowano ponad miesiąc temu
Straty w bukmacherce są nieuniknione. Najważniejsze, aby podchodzić do nich spokojnie. Tylko wtedy można coś odrobić. Niestety przeważnie kończy się to tak, że gracz na szybkiego chce wrócić na zero…. I traci jeszcze więcej… A potem jeszcze więcej i więcej!

Inni czytali również

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.