czwartek, 20 czerwca 2024

System Greenwood w zakładach bukmacherskich

Przedstawiamy bardzo ceniony system "Greenwood". Jakie typy i na jakich kuponach online najlepiej obstawiać w ramach tego systemu?

Spis treści
Rozwiń
 1. Opis systemu bukmacherskiego Greenwood
 2. Modyfikacje systemu bukmacherskiego Greenwood
 3. Czy system Greenwood jest skuteczny?
 4. Wady i zalety systemu bukmacherskiego Greenwood
 5. Przykłady zastosowania systemu bukmacherskiego Greenwood
 6. FAQ - system bukmacherski Greenwood w pytaniach i odpowiedziach
 7. Warto wiedzieć o systemie Greenwood
zdjęcie do tekstu o systemie Greenwood
Na czym polega system bukmacherski Greenwood i jak go stosować?

Z kolei ryzykowna gra to taka, która daje szansę na wysokie potencjalne zyski, ale też niesie ze sobą bardzo duże szanse bankructwa w krótkim czasie.

 BONUSY ONLINE 
 NA SYSTEM GREENWOOD
 

Do tego typu systemów można zaliczyć wszelkie metody progresywne (o których pisaliśmy w tym tekście). Czy może istnieć metoda bardziej narażona na bankructwo niż system Martingale’a? Może – jest połączeniem systemu stałego profitu i progresji. Mowa tu o systemie Greenwood.

Opis systemu bukmacherskiego Greenwood

W oryginale metoda Greenwood zakłada obstawienie kilku spotkań na jednym kuponie (4-5 spotkań) o kursach z przedziału 1.30-1.80, tak, by kurs całego kuponu oscylował w okolicach 7.00. W przypadku porażki (źle wytypowane przynajmniej jedno spotkanie) procedurę powtarzamy – szukamy nowych wydarzeń sportowych.

Całość nie byłaby bardzo skomplikowana (ot po prostu kilka spotkań na kuponie), gdyby nie fakt, że na każdym kroku powinniśmy stosować system stałego profitu. Dokładniej, ustalamy jaki zysk chcemy osiągnąć. Jest on stały na każdym kroku – można oczywiście na własne potrzeby modyfikować jego wartość, ale dla prostoty przedstawimy tutaj wariant ustaloną wartością. Następnie stawki każdego zakładu dobieramy tak, by potencjalna wygrana dawała założony zysk i, w przypadku wcześniejszych porażek, zwracała cały dotychczas włożony kapitał.

Ustalmy sobie, że naszym celem jest uzyskanie stałego profitu w wysokości 100j. Następny krok to określenie wysokości stawki, która zależy od kursu kuponu. Dla prostoty obliczeń ustalmy, że kurs każdego obstawianego kuponu jest stały i wynosi 7.00. Pierwszą rzeczą, jaką musimy uczynić, to policzyć, jaką kwotę należy postawić, by w przypadku wygranej uzyskać zakładany profit. Tę wartość (k) obliczymy z następującego wzoru:

7.00*k=k+100j,

co daje k=16,67j. Dokładnie ta kwota w przypadku wygranej da nam zwrot za kupon oraz profit w wysokości 100j. W przypadku przegranej powtarzamy procedurę. W tej sytuacji kwotę kolejnego zakładu obliczamy ze wzoru:

7.00*k=k+16,67j+100j,

skąd k=19,44j. Powtarzając całe rozumowanie i zakładając, że nastąpiła seria porażek o długości n otrzymamy następujący wzór na kwotę zakładu (k) w n+1 kroku:

7.00*k=k+a1+a2+…+an+100j, skąd k=(a1+a2+…+an+100j)/6,

gdzie aj oznacza kwotę zakładu w j-tym kroku (w naszym przypadku a1=16,67j, a2=19,44j, itd.).

Można podsumować ten system następująco:

 1. ustalamy profit, jaki chcemy otrzymać, następnie obliczamy stawkę pierwszego zakładu i za tyle gramy;
 2. w przypadku wygranej wracamy do punktu wyjścia (otrzymaliśmy zwrot za zakład oraz profit), a przy błędnie obstawionym kuponie powtarzamy obliczenia na stawkę, ale przy założeniu profitu oraz kosztu dwóch zakładów;
 3. procedurę powtarzamy do momentu, w którym otrzymamy zadowalające zyski, bankrutujemy lub na dowolnym innym, wybranym przez nas etapie gry.

System Greenwood to dość ciekawa opcja dla grających ryzykownie oraz tych, którzy nie boją się nietrafionych kuponów bukmacherskich online. Metoda ta wymaga dużej skuteczności (dla kursów około 7.00) na poziomie ponad 20% (średnio co najmniej jeden na pięć kuponów potrafimy poprawnie wytypować).

Bonusy bez depozytu z kodem promocyjnym - freebet na start - darmowa kasa na kupon

Można powiedzieć, że jest to prawdopodobnie najbardziej agresywna i ryzykowna forma gry. Nawet bardziej niż system Martingale’a, który również opisaliśmy u nas na stronie. To właśnie wyróżnia tę metodę wśród innych i dlatego nie polecamy jej, no chyba, że ktoś czuje się pewnie grając tak wysokie kursy. Naturalnie, system Greenwood ma również mocne strony. Jak jesteście dobrymi typerami i macie trochę szczęścia, to naprawdę idzie na takim systemie mocno zarobić.

Co więcej, system Greenwood możecie przetestować za pomocą darmowych zakładów. Obecnie wielu bukmacherów udostępnia taką formę bonusów, tak więc możecie grać na niej nawet w dłuższej perspektywie. Po tym czasie będziecie mogli już stwierdzić, czy ten system jest dla Was dobry, czy też nie. 

Modyfikacje systemu bukmacherskiego Greenwood

Na własne potrzeby możemy modyfikować system Greenwood pod kątem:

 • całościowego kursu na kuponie – nie musi to być okolica 7.00, ale np. 5.00;
 • ilości spotkań na pojedynczym kuponie – w oryginale 4-5 spotkań może być zastąpione 2-3, a nawet jednym;
 • wymieszaniem powyższych dwóch.

Czy system Greenwood jest skuteczny?

O ile jesteśmy bardzo dobrymi typerami lub mamy bardzo dużo szczęścia, to system da nam upragnione profity. Metoda ta jest jednak wyjątkowo ryzykowna i w dłuższej perspektywie czasu może przynieść duże straty.

Wady i zalety systemu bukmacherskiego Greenwood

Przedstawimy pokrótce wady oraz zalety systemu Greenwood.

Wady:

 • bardzo duże ryzyko bankructwa;
 • potrzebne pokaźne środki na grę (jest to system progresywny);
 • przy klasycznym podejściu z kursem 7.00 podatność na długie serie porażek;
 • wymagana wysoka skuteczność przy obstawianiu kursów na poziomie 5.00-7.00 – co najmniej 20%;

Zalety: tu niestety nie widzimy nic poza:

 • relatywnie niski wzrost stawek na kolejne zakłady w przypadku błędnie obstawionego kuponu.

Naszym zdaniem system Greenwood (w klasycznej postaci) powinien być rozpatrywany tylko w kategoriach folkloru bukmacherskiego. Obstawianie czy to pojedynczego spotkania z wysokim kursem, czy to serii wydarzeń na jednym kuponie, nie jest bezpiecznym systemem gry. Tylko osoby z wysokim współczynnikiem trafności będą czerpały zyski z takiego systemu obstawiania - jeżeli szukacie alternatyw, to zachęcamy do zapoznania się z systemami na wysokie kursy, które też potrafią dokapitalizować bankroll.

Przykłady zastosowania systemu bukmacherskiego Greenwood

Poniżej przedstawimy pewną symulację, dotyczącą funkcjonowania systemu Greenwood. Przypuśćmy, że nasza skuteczność poprawnego typowania wysokich kursów jest na poziomie 20%. Ponadto załóżmy sobie, że chcemy osiągnąć profit w wysokości 100 zł (to jest nasza baza w części dotyczącej systemu stałego profitu).

Najkorzystniejsze bonusy na system Greenwood. Wszystkie opcje z naszym kodem promocyjnym

Rozgrywamy pięć kuponów (tutaj zmodyfikowana wersja z jednym spotkaniem przy każdym zakładzie) i, by lepiej pokazać, jak dobierać stawki kolejnych zakładów, przegrywamy pierwsze cztery kupony, a dopiero ostatni wygrywamy. Cała symulacja przedstawiona jest w poniższej tabeli:

Spotkanie Kurs Stawka Wynik Wygrana
Manchester City-FC Basel 7.00 na remis 16,67 zł Błędny typ 0 zł
Atlanta Hawks-Toronto Raptors 6.60 wygrana Atlanty (100 zł+16,67 zł)/5.60=20,83 zł Błędny typ 0 zł
FC Barcelona-Chelsea FC 7.60 wygrana Chelsea (100 zł+16,67 zł+20,83 zł)/6.60=20,83 zł Błędny typ 0 zł
SS Lazio-Dynamo Kijów 7.40 wygrana Dynamo (100 zł+16,67 zł+20,83 zł+20,83 zł)/6.40=24,74 zł Błędny typ 0 zł
Armenia-Lichtenstein 6.80 remis ( 100 zł+16,67 zł+20,83 zł+20,83 zł+24,74 zł)/5.80=31,56 zł Poprawny typ 214,64 zł

Całkowity zysk, jaki otrzymujemy z powyższego, wynosi:

214,64 zł-16,67 zł-20,83 zł-20,83 zł-24,74 zł-31,56 zł=100,01 zł,

czyli tyle, ile chcieliśmy. Ta symulacja jest tylko i wyłącznie stworzona na potrzeby opisania, jak dobierać kolejne kwoty. Nie należy się również sugerować tym, że uda nam się poprawnie wytypować w tak krótkim czasie jak pięć spotkań – w praktyce możemy zaliczyć bardzo długie serie porażek.

FAQ - system bukmacherski Greenwood w pytaniach i odpowiedziach

1. W jaki sposób system Greenwood jest korzystny dla gracza / pomaga graczowi?

System Greenwood pozwala osiągnąć zadowalające zyski tylko i wyłącznie w przypadku, gdy mamy szczęście lub jesteśmy znakomitymi typerami. Gdy nie należymy do tych grup, to nie powinniśmy grać w ten sposób.

2. W jakich punktach system Greenwood ma przewagę nad innymi systemami bukmacherskimi?

Jest to metoda bardzo ryzykowna, nawet w grupie systemów progresywnych. Można powiedzieć, że takie stawkowanie ma przewagę nad np. systemem Martingale’a ze względu na dużo wolniejszy wzrost kwot kolejnych zakładów, ale z drugiej strony ryzyko bankructwa jest większe (obstawiamy wysokie kursy).

3. O czym należy pamiętać, stosując system Greenwood?

Stosując system Greenwood należy przede wszystkim pamiętać o tym, że metoda ta jest narażona na długą serię porażek. Nasz budżet powinien być duży, o ile chcemy mieć możliwość rozegrania wystarczającej ilości kuponów. To też nie gwarantuje sukcesu.

Nasza skuteczność musi być na wysokim poziomie, by w ogóle marzyć o zyskach z tej metody stawkowania. Nie polecamy rozpoczynania gry w zakładach wzajemnych od tego systemu. Oczywiście można próbować, ale zanim zaczniecie typować, bardzo dobrze się do tego przygotujcie.

4. Dla jakich graczy przeznaczony jest system Greenwood?

System Greenwood został opracowany z myślą o graczach z wysoką skutecznością w obrębie ryzykownych spotkań sportowych. O ile nie posiadamy wiedzy oraz umiejętności do tego typu wydarzeń, nie powinniśmy brać pod uwagę tej metody.

W jakich typach sportów ma największe zastosowanie?

Zakres kursów, ilość spotkań znajdujących się na kuponie oraz ostateczny kurs całego zakładu można modyfikować na własne potrzeby, dlatego nie ma szczególnej dziedziny sportowej, w której ta metoda ma największe zastosowanie.

Warto wiedzieć o systemie Greenwood

Na wstępie wspomnimy, że kapitał, który powinniśmy mieć na ten typ gry, powinien być duży. Jak duży, to zależy od tego jakimi stawkami chcemy grać oraz na jak długą serię porażek możemy sobie pozwolić. Każdy, kto planuje bawić się systemem bukmacherskim Greenwood, powinien wziąć pod uwagę fakt, że prawdopodobieństwo wytypowania poprawnie kuponu jest bardzo niskie, a długie serie niepoprawnych typów mogą się ciągnąć bardzo długo.

07.06.2024, 17:28
Autor: M. Stępień
Komentarze (0)
Skomentuj artykuł pt. System Greenwood w zakładach bukmacherskich
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.