piątek, 8 grudnia 2023
Najnowsze: Boston Celtics - New York Knicks promocje (09.12, 01:30)

Systemy bukmacherskie dla początkujących graczy

Przeczytaj, jaki system do zakładów bukmacherskich jest polecany na start.

Spis treści
Rozwiń
  1. Od czego zacząć, wybierając łatwy system bukmacherski?
  2. Najlepsze systemy bukmacherskie dla początkujących graczy
    1. Progresywne systemy dla początkujących typerów
Grafika przedstawiająca voucher 50 zł od PZBuk na systemy bukmacherskie
Voucher na 50 zł od PZBuk do wykorzystania na systemy bukmacherskie

Jeżeli jesteśmy niedzielnym graczem i obstawiamy tylko wielkie komercyjne wydarzenia jak mecze Ligi Mistrzów, Mistrzostwa Świata lub Europy, to z większym lub mniejszym powodzeniem będziemy wygrywać (w zależności od szczęścia i wiedzy sportowej).

    Bonus 100% - 500 zł na zakłady    

Zagraj systemem bukmacherskim na PZBuk

Osoby, które jednak oczekują czegoś więcej i chcą czerpać regularne zyski, powinny wiedzieć, że wymagana jest cierpliwość, wiedza i konsekwentna realizacja strategii danego systemu bukmacherskiego.

Jak w każdej dziedzinie życia, w której obracamy kapitałem, tak i w typowaniu zakładów wzajemnych ważna jest gruntowna znajomość rynku. Pomóc nam w tym może odpowiedni plan gospodarowania dostępnym portfelem i sposób typowania wydarzeń sportowych, w których chcemy się specjalizować. Cały ten proces nazywamy systemem bukmacherskim.

Warto wspomnieć, że dla potwierdzenia swoich umiejętności analitycznych, sprawdzenia jak działa system i czy potrafimy go stosować można na pierwsze kupony wykorzystać darmowe bonusy jakie są oferowane przez firmy bukmacherskie - najlepiej te o najwyższych kwotach (np voucher na za bonus 50 zł, 25 zł oraz 20 zł - tu lista wszystkich bonusów bez depozytu). Dzięki temu gramy bez ryzyka utraty własnych pieniędzy,

Od czego zacząć, wybierając łatwy system bukmacherski?

Jeżeli ktoś ma za dużo pieniędzy lub jest geniuszem typowania, nie musi robić nic poza graniem. Dla pozostałych grających w zakładach bukmacherskich istotnym powinno być, by zakłady przynosiły więcej zysków niż strat. Różne są motywacje osób, które dopiero zaczynają grę u bukmachera. Poczynając od zwykłej ciekawości, a kończąc na dobrej znajomości rynku sportowego i chęci przekucia tej wiedzy na wymierne korzyści. O ile ci pierwsi mogą zakończyć przygodę z bukmacherką już po kilku błędnych typach (proste zderzenie z rzeczywistością), to ci drudzy, mając potencjał, nie powinni zrażać się tak szybko. Posiadając przysłowiowego bakcyla, brakuje im tylko jednej rzeczy: rozsądnego gospodarowania własnym kapitałem. Stawkowanie plus strategia obstawiania to nic innego jak system bukmacherski.

Mając odpowiednią wiedzę z dyscypliny/dyscyplin sportowych, możemy się wspomóc oczywiście dowolną metodą dobierania kwot na kolejne zakłady. Jeżeli ktoś lubi ryzykowną grę, to metody progresywne powinny dać mu to, czego oczekuje. Gdy wolimy bezpieczną zabawę, możemy skupić się na systemach, które dają potencjalnie mniejsze, ale pewniejsze zyski. W niniejszym tekście przedstawimy kilka wybranych metod stawkowania, które mogą być pomocne na początku współzawodnictwa z bukmacherem. Równocześnie pozwolą nam one na lepsze zrozumienie zasad rządzących grami wzajemnymi. Innymi słowy, zaczynając obstawianie powinniśmy mieć plan gospodarowania pieniędzmi.

Najlepsze systemy bukmacherskie dla początkujących graczy

Od tego miejsca jedyne, czego wymagamy, to minimalna wiedza sportowa na temat dyscyplin, w których będziemy typować. O ile nasza determinacja i chęć nauki będzie na dobrym poziomie, to w dłuższej perspektywie czasu będziemy zyskiwać. W tym miejscu przedstawimy trzy bezpieczne metody stawkowania, które naszym zdaniem doskonale sprawdzą się na starcie. Ponadto, prostota opisu doboru kwot na kolejne zakłady sprawia, że systemy te są przyjemne w zastosowaniu i nie wymagają od gracza żmudnych kalkulacji.

Kwestię kwoty przeznaczanej na odpowiedni czas, w trakcie którego będziemy korzystać z konkretnego systemu stawkowania, pozostawiamy indywidualnym predyspozycjom gracza. Równie dobrze można stosować poniższe metody, mając na start 100 zł, jak i wyższe kwoty. Graczom rozpoczynającym przygodę z bukmacherką polecamy ustalenie początkowego budżetu na niskim poziomie, na wyższe zakłady przyjdzie pora.

System bukmacherski płaskiej stawki– idea jest bardzo prosta: dysponując pewną kwotą, która przeznaczana jest na zakłady na dany okres czasu (tydzień, miesiąc itd.), dzielimy ją na kilkadziesiąt równych porcji. W zależności od zasobów oraz zakładanej długości gry każda taka porcja powinna być nie większa niż 2%-5% całości. Mamy wtedy w perspektywie od dwudziestu do pięćdziesięciu możliwych do rozegrania kuponów. W najprostszej formie metoda ta zakłada jednolitość w obstawianiu pod kątem kursów: na każdy zakład przeznaczamy tę samą bazową kwotę. System płaskiej stawki to najlepsza metoda na start – pozwala na długą grę oraz może utwierdzić nas w przekonaniu, że bukmacherka to coś dla nas. Podsumowanie: Tego typu obstawianie polecamy początkującym graczom zakładów wzajemnych właśnie ze względu na bardzo prosty system stawkowania kolejnych kuponów oraz ze względu na relatywnie długą grę.

System stawkowania procentowego założenia podobnie jak wyżej, z tą różnicą, że kolejne zakłady stawkowane są dynamicznie. Dokładniej, gdy wygrywamy, to do całego kapitału doliczamy wygraną i dla tak otrzymanej kwoty liczymy wartość kolejnego zakładu, biorąc 2%-5% całości. Gdy błędnie wytypujemy, to 2%-5% liczymy z aktualnie posiadanego portfela. Dużym minusem tej metody jest malejąca wartość kolejnych kuponów w przypadku serii porażek – trudno nam będzie się odegrać. Podsumowanie: Kolejny system stawkowania, który bardzo polecamy zaczynającym współzawodnictwo z bukmacherem. Ze względu na bardzo długą grę, możliwą przy każdej kwocie startowej, możemy pozwolić sobie na serię błędnych typów, a co za tym idzie, jest to bardzo bezpieczna metoda dobierania kwot na następujące po sobie zakłady.

Okazjonalny voucher na 20 zł od zakładów bukmacherskich Fortuna
Voucher na 20 zł z kodem bonusowym u bukmachera FortunaSystem stawkowania modulowanego – chyba najbardziej lubiana metoda, także wśród zawodowych graczy. Sposób doboru kwot w tym przypadku jest modyfikacją systemu płaskiej stawki na potrzeby zmniejszenia strat przy graniu wyższych kursów. Podstawowa kwota zakładów (2%-5% całości) jest dzielona na dziesięć porcji (10j) i w zależności od wysokości obstawianego kursu przydzielana jest takiemu kuponowi odpowiednia ilość jednostek. Dla przykładu, granie z kursami w okolicy 1.50 jest w miarę bezpieczne, więc możemy postawić na takie wydarzenia 9j-10j. Zaś na mniej pewne zakłady przeznaczamy proporcjonalnie mniej jednostek (kursy powyżej 4.00 kosztują nas np. 1j-2j). Podsumowanie: Bardzo dobra metoda dla początkujących graczy ze względu na możliwość dobierania stawek zakładów pod kątem także własnych typów. Sami określamy wartości kuponów (bezpieczniej niż w przypadku systemu płaskiej stawki) i przy okazji możemy stwierdzić, jak dobrym typerem jesteśmy.

Progresywne systemy dla początkujących typerów

Powyższe metody stawkowania charakteryzują się stosunkowo bezpiecznym doborem kwot na kolejne zakłady i mogą być pewnego rodzaju bazą, dzięki której możemy uzbierać odpowiednią kwotę na bardziej ryzykowne systemy bukmacherskie. Wcześniej wspomnieliśmy o metodach progresywnych. Gracze czujący się pewniej mogą zagrać bardziej ryzykownie i skorzystać z bardziej dochodowych metod. Poniżej przedstawiamy dwie progresje, które są proste w opisie i mogą być brane pod uwagę przez amatorów (oczywiście tylko jako odskocznia od bezpiecznych metod).

System bukmacherski Martingale’a – stosowany dla wydarzeń z kursami powyżej 2.00 (najczęściej w graniu na remisy w piłce nożnej i hokeju). Idea jest prosta: ustalamy kwotę pierwszego zakładu (polecamy na poziomie 1% całego kapitału) i w przypadku błędnego typu zwiększamy dwa razy wartość kolejnej stawki. Metoda ta jest bardzo wrażliwa na serię porażek – szybko mogą nam się skończyć środki na grę. Podsumowanie: Z racji na prostotę dobierania stawek na kolejne zakłady polecamy graczom początkującym. Ze względu na duże ryzyko bankructwa powinna być stosowana tylko jako pewnego rodzaju chwilowa odskocznia od bezpiecznych metod.

System bukmacherski Paroli – inaczej zwany antymartingale. Jak powyżej, wyjściowa kwota nie powinna być większa niż 1% całości. Podwajamy stawkę kolejnego zakładu tylko w przypadku poprawnego typu. Metoda nastawiona na następujące po sobie poprawnie obstawione kupony. Naszym zdaniem bardziej niebezpieczna od systemu Martingale’a ze względu na możliwość utraty znacznej części kapitału w przypadku pierwszego błędnego typu po serii zwycięstw. Podsumowanie: Podobnie jak w przypadku systemu podwajania stawek w sytuacji błędnych typów, początkujący gracze powinni stosować tę metodę tylko jako odskocznie od bardziej bezpiecznych.

Zakłady bukmacherskie Fortuna

Najwięcej dyscyplin sportowych do typowania ma w ofercie Fortuna

Promocje, najwyższe kursy + gra bez podatku

 

Wszystkie przytoczone tutaj systemy stawkowania mogą z powodzeniem być stosowane przez początkujących graczy zakładów bukmacherskich. Uważamy, że tylko plan gospodarowania portfelem oraz wiedza sportowa może pozwolić na ogranie bukmachera. Nie twierdzimy, że szczęście nie ma tu nic do powiedzenia, jednak zaplanowane i konsekwentne działanie z naszej strony pozwoli na potencjalne zyski.

26.01.2023, 17:16
Autor: M. Stępień
Komentarze (4)
Systemy bukmacherskie dla początkujących graczy
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
Martin
skomentowano ponad miesiąc temu
Ostatnio próbuję szczęścia z systemem Martingale’a. Zobaczymy co z tego wyjdzie 😀 Na razie po tygodniu grania mam 4 trafione zakłady i 1 w plecy + 1 zakład w grze, więc chyba jest dobrze. Ktoś jeszcze próbuje grać tą metodą?
Dino
skomentowano ponad miesiąc temu
Gram i kicha .Za mało trafnych 3/7 .Ale walczymy dalej....
Be.N
skomentowano ponad miesiąc temu
Ja zaczałem bez systemu, troche na początku wpadło, teraz jestem na zero i szukam systemu który jest prosty i łatwy do ogarnięcia. Macie jakies podpowiedzi co najlepiej wybrać?
Smyk
skomentowano ponad miesiąc temu
Jaki system jest najlepszy, ale tak naprawdę. Próbuje kilku na raz i nic nie wychodzi :/

Inni czytali również

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.