środa, 28 lutego 2024

CUSTOM BET w eWinner

Jak zgłosić własny zakład bukmacherski w eWinner online. Jak postawić internetowy kupon SOLO lub AKO na swój typ w eWinner?

Spis treści
Rozwiń
 1. CUSTOM BET – jak to działa?
  1. Jak zgłosić swój zakład w eWinner?
  2. Jak postawić zakład? Przykłady Custom BET
  3. Czy warto zgłaszać swoje typy?
 2. Jakie zakłady proponują typerzy?
  1. Jaki zakład zaproponować na Custom Bet?
 3. Wygrane w zgłaszanych zakładach
  1. Trafiony kupon Custom BET
  2. Wygrane na autorskich typach za granicą
 4. eWinner – nie tylko Custom BET
 5. FAQ – pytania o Custom Bet
eWinner Custom BET - własne zakłady graczy

Świat sportu nieustannie się rozwija, wprowadzając coraz nowocześniejsze technologie, jak chociażby stosowany od 2016 roku system wideoweryfikacji VAR, usprawniający sędziowanie na meczach piłkarskich. Nie inaczej jest z firmami bukmacherskimi, które rozszerzają oferty online o nowe opcje do obstawiania.

Ciekawe typy custom bet
Sprawdzam ofertę unikalnych typów lub zgłaszam własny zakład

Przykładem innowacyjnego podejścia do zakładów bukmacherskich jest CUSTOM BET w eWinner, czyli platforma do proponowania bukmacherowi własnych typów. Korzystając z formularza na internetowej stronie www.ewinner.pl każdy gracz może zgłosić bukmacherski zakład, który według niego powinien być włączony do oferty.

eWinner jako pierwszy z polskich legalnych bukmacherów internetowych wprowadził opcję zgłaszania własnych typów. W innych państwach możliwość skomponowania swojego zakładu cieszy się dużą popularnością i zainteresowaniem wśród typerów. Zagraniczni bukmacherzy tacy jak William Hill, betway czy bet365 dziennie przyjmują mnóstwo zakładów tworzonych przez typujących. U polskich legalnych buków ta usługa jest jeszcze stosunkowo mało rozpropagowana (posiada też forBET i BETFAN), choć po wprowadzeniu jej do oferty produktów eWinner, z miejsca podbiła serca graczy.

CUSTOM BET – jak to działa?

Opcja CUSTOM BET to możliwość dodania przez każdego gracza zakładu bukmacherskiego do istniejącej już oferty do obstawiania. Ogromną zaletą tej usługi jest dowolność w tworzeniu typów, co oznacza, że możemy zaproponować właściwie dowolny zakład - niezależnie, czy dotyczy on piłki nożnej, siatkówki czy choćby darts.

Custom BET - zakład zaproponowany przez graczaMin. 14 z 16 drużyn strzeli min. 1 gola w 27. kolejce Ekstraklasy TAK: kurs 5.75 | NIE: kurs 1.10
Custom BET - zakład zaproponowany przez gracza
Min. 14 z 16 drużyn strzeli min. 1 gola w 27. kolejce Ekstraklasy
TAK: kurs 5.75 | NIE: kurs 1.10
GRAJ w

To sprawia, że mamy możliwość opracowania zakładu, którego do tej pory nigdzie nie mogliśmy obstawić.

Custom BET działa tak, że eWinner bierze pod uwagę typy, które obejmują wydarzenia rozrywkowe, społeczne, a nawet kulturalne. Twój unikalny zakład nie musi dotyczyć tylko zmagań sportowych. 

W przypadku pozytywnej weryfikacji przez analityków bukmachera, zakład pojawi się w ogólnodostępnej ofercie i będzie dostępny dla wszystkich graczy, stawiających swoje kupony u koncesjonowanego operatora jakim jest eWinner Zakłady Bukmacherskie

Jak zgłosić swój zakład w eWinner?

Proces tworzenia dowolnego zakładu u internetowego operatora eWinner online jest banalnie prosty i składa się z trzech kroków. Poniżej przedstawiamy Wam krótką instrukcję, jak zgłosić zakład CUSTOM BET w eWinner krok po kroku.

 • Custom BET - krok pierwszy

Wejdź na stronę internetową online bukmachera lub w aplikację mobilną eWinner, a następnie kliknij w zakładkę CUSTOM BET, która znajduje się w górnej części witryny (jeżeli korzystasz z telefonu komórkowego, zakładka mieści się po lewej stronie ekranu). Zostaniesz automatycznie przekierowany do formularza #PostawNaSwoim.

 • Custom BET - krok drugi

Wypełnij formularz rejestracyjny CUSTOM BET, który składa się z pięciu elementów, potrzebnych do utworzenia zakładu. Bukmacher będzie potrzebował następujących informacji:

 • adres e-mail
 • data (kiedy odbędzie się dane wydarzenie)
 • rodzaj rozgrywek/wydarzenia (np. angielska Premier League, Okno transferowe lub Pandemia koronowirusa)
 • mecz/zdarzenie (np. Manchester City – Newcastle United, transfer Neymara czy Gala Rozdania Oscarów)
 • szczegółowy opis zakładu
eWinner CUSTOM BET - formularz zgłoszeniowy dla typu
Formularz zgłaszania własnego typu CustomBET w eWinner

W przypadku opisu zakładu bardzo ważne jest precyzyjne przedstawienie nowego zakładu, tak aby przekonać bukmachera do swojego pomysłu. Przed wysłaniem propozycji CUSTOM BET warto też sprawdzić, czy podobny zakład nie został wystawiony u innego operatora bukmacherskiego.

Jak postawić zakład? Przykłady Custom BET

Poniżej wybrane, przykładowe zakłady, które zostały zgłoszone do obstawiania w eWinner:

 • Czy do końca 2020 roku w oficjalnym komunikacie Ministerstwa Zdrowia liczba zakażonych wirusem przekroczy liczbę 40 tysięcy? 
 • W którym klubie w nowym sezonie wystąpi Philippe Coutinho?
 • Która drużyna jako czwarta wystąpi z Polską w grupie na Euro 2021?

Po uzupełnieniu wszystkich wymaganych okienek kliknij na pole z napisem: „Wyślij CUSTOM BET”, aby przejść do ostatniego kroku.

 • Custom BET - krok trzeci

W ciągu 12 godzin eWinner rozpatrzy naszą propozycję. Po pozytywnej weryfikacji zakład zostanie dodany do oferty, o czym zostaniemy poinformowani za pośrednictwem poczty elektronicznej. Co warte uwagi, większa szansa na pomyślne rozstrzygnięcie będzie miała miejsce, gdy swój zakład ułożysz dużo wcześniej przed rozpoczęciem wydarzenia. Bukmacher chce, aby taki proponowany typ był dostępny w ofercie zakładów jak najdłużej.

Unikalne typy graczy w eWinner - #PostawNaSwoim
Custom BET - własne typy graczy w eWinner online

Dodanie naszego typu CUSTOM BET do szerokiej oferty tego cieszącego się świetnymi recenzjami graczy bukmachera na pewno będzie powodem do dumy i sprawi, że osoba która wymyśliła dany zakład poczuje się wyróżniona. Jednak ten unikatowy zakład będzie dostępny dla wszystkich graczy zarejestrowanych u buka, którego ambasadorem jest były koszykarz NBA Marcin Gortat.

Czy będziemy mieli jakikolwiek wpływ na wysokość współczynników kursowych w wymyślonym zakładzie? Niestety nie. Grupa analityków eWinner po szczegółowych analizach typu CUSTOM BET i nałożeniu marży bukmacherskiej sama ustala poszczególne kursy do obstawiania.

Czy warto zgłaszać swoje typy?

Mimo, że proponowanie własnych zakładów do ofert legalnych bukmacherów nie jest jeszcze tak popularne w Polsce, to naszym zdaniem zdecydowanie warto skorzystać z tej opcji. Po pierwsze, możemy mieć bezpośredni wpływ na to, co obstawiamy u buka. Ponadto, każdy z nas spotkał się z sytuacją, że nie mógł znaleźć konkretnego zakładu, który chciał obstawić. Teraz o takim problemie można zapomnieć – wystarczy wypełnić formularz CUSTOM BET i czekać, aż nasz autorski typ pojawi się w ofercie online w eWinner!

Do zgłoszenia Custom BET wymagane jest konto do obstawiania w eWinner (TU przeczytasz jak przebiega rejestracja z użyciem kodu promocyjnego).

Bukmacherzy bardzo często zakładają się o nietypowe i niestandardowe zdarzenia, które są trudne do wytypowania i zainteresują szersze grono typerów. Jeżeli posiadasz wyjątkową wiedzę na temat danej sytuacji, możesz to wykorzystać i rekomendować zakład bukmacherowi, a następnie cieszyć się z wysokiej wygranej.

Jakie zakłady proponują typerzy?

To jak wyglądają zakłady znajdujące się w zakładce CUSTOM BET warunkuje konkretna sytuacja na rynku. Im bliżej wielkiej i renomowanej imprezy, tym więcej typów dotyczących właśnie tego wydarzenia (np. Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata czy Europy lub wybory parlamentarne).

Jakie zakłady zgłaszają typerzy w ramach akcji #PostaeNaSwoim w eWinner online?
eWinner Custom BET - przykładowe typy graczy

Nie jest to jednak regułą. Zakłady bukmacherskie zgłaszane przez graczy mogą odnosić się także do aktualnych rozgrywek, takich jak polska Ekstraklasa czy niemiecka Bundesliga. Przykłady takich typów, rzeczywiście zgłoszonych do eWinner przez graczy, to np:

 • liczba strzelonych bramek przez Bayern Monachium w sezonie 2020/2021 (poniżej / powyżej 99.5)
 • liczba zdobytych punktów przez Legię Warszawa w sezonie 2020/2021 (powyżej / poniżej 75.5)

  Jaki zakład zaproponować na Custom Bet?

  Na szczęście w #PostawNaSwoim oprócz sportu do wyboru są również inne typy i zdarzenia. Gracze obstawiający u tego legalnego operatora online (wysokie miejsce w rankingu bukmacherów na rok 2024) proponują zakłady związane z życiem społecznym (np. Gorzów – czy odbudowa katedry zakończy się do 31 grudnia 2020 roku). Można założyć się z bukmacherem o to, jakie ceny paliw będą w danym miesiącu lub czy konkretnego dnia spadnie deszcz. Poza tym eWinner akceptuje jeszcze zakłady rozrywkowe, dotyczące produkcji filmowych czy gier (np. Wiedźmin – kto będzie głównym bohaterem kolejnej serii gry?).
Unikalne typy graczy zgłoszone w Custom BET eWinner
Zakłady graczy Custom BET z kursami eWinner

Taka mieszanka nowych, niestandardowych zakładów powinna zadowolić wszystkich tych, którzy lubią zakłady bukmacherskie ale nieszczególnie interesują się sportem, lub po prostu szukają przyjemnej odmiany, by nieco urozmaicić swoje kupony pojedyncze lub kombi.

Wygrane w zgłaszanych zakładach

W Polsce nie odnotowano jeszcze spektakularnych wygranych z wykorzystaniem własnych zakładów w CUSTOM BET. Gracze decydujący się na typowanie tego rodzaju zakładów najczęściej przeznaczają na kupony kwotę ok. 100 zł, a wysokość wygranej zależy oczywiście od kursów na poszczególne typy.

Trafiony kupon Custom BET

Obowiązuje taka sama zależność, jak w przypadku wszystkich zakładów bukmacherskich: jeśli zdarzenie jest prawdopodobne, buk ustala na nie stosunkowo niski kurs. Z tego względu te najbardziej prawdopodobne wydarzenia warto łączyć w kupony AKO.

zgłaszam własny typ w ewinner
Aktywuję opcję Custom Bet i proponuję autorski zakład

Postanowiliśmy przygotować dla Was przykładowy kupon, zawierający tylko unikalne typy CustomBET, zaproponowane przez graczy w ramach akcji #PostwNaSwoim.

Proponowany kupon AKO składa się z dwóch pozycji: typ dotyczący ceny benzyny (kurs 1.70 na 3.95 zł lub mniej za litr) oraz nocnej komunikacji MPK w Krakowie, który buk udostępnił do obstawiania po kursie 2.84.

Cutom BET w eWinner - kupon z zakładami zgłoszonymi przez typerów
eWinner - przykładowy kupon z typami graczy CUSTOM BET

Kurs całkowity takiego wirtualnego kuponu online wynosi 4.83, dzięki czemu ostateczna wygrana przy średniej stawce 100 zł wyniesie ponad 420 zł (już po odliczeniu obowiązkowego podatku od gier).

Jak widać, wygrana pieniężna tylko z dwóch zakładów jest całkiem pokaźna – ktoś, kto posiada jakiekolwiek informacje na temat danych zdarzeń ma oczywiście zdecydowanie większą szansę na wygraną. Warto wtedy przeznaczyć wyższą kwotę na zakład CUSTOM BET.

Wygrane na autorskich typach za granicą

Dużo więcej efektownych wygranych z własnych zakładów padło u zagranicznych bukmacherów. Jednym z takich przykładów może być typ obstawiony w 1998 rok. Pewien angielski typer postawił wówczas zakład bukmacherski na to, że 13 letni wówczas Lewis Hamilton, ścigający się na torach kartingowych, zostanie mistrzem Formuły 1 przed ukończeniem 25. roku życia – przeznaczył na to 100 funtów. Hamilton potwierdził, że ma potencjał i swój pierwszy tytuł mistrzowski zdobył w wieku 23 lat. Na konto Richarda Hopkinsa z Peterbourough wpłynęło ponad 100 tysięcy funtów.

Kolejna ogromna wygrana w CUSTOM BET ponownie padła w Wielkiej Brytanii u buka William Hill. W 2000 roku Peter Edwards stworzył własny zakład, którym mówił o tym, że jego trzyletni wtedy wnuk (Harry Wilson) w przyszłości wystąpi w reprezentacji Walii. Postawił na to 50 funtów, ale jak każdy się domyśla kurs na TAK był gigantyczny. Wilson w wieku 16 lat zadebiutował w kadrze Walii, a jego dziadek zainkasował w sumie ponad 125 tysięcy funtów.

Inne gigantyczne wygrane u bukmachera (w tym kupon za milion) prezentujemy w TYM artykule o wygranych STS, natomiast wygrane 4 miliony w Fortuna Zakłady Bukmacherskie opisane są TU.

eWinner – nie tylko Custom BET

Usługa CUSTOM BET to świetne uzupełnienie dla graczy obstawiających swoje kupony bukmacherskie w eWinner, zwłaszcza, że ten buk jako pierwszy wprowadził opcję autorskich typów do swojej oferty. Dzięki temu eWinner szybko znalazł się na wysokich lokatach w rankingu TOP bukmacherów internetowych w Polsce, obok takich marek jak STS, Fortuna, PZBuk, forBET czy TOTALbet.

Pakiet na start z kodem promocji u bukmachera eWinner
Bonusy powitalne eWinner z kodem

Jak odebrać najlepszy zestaw bonusów od eWinner Zakłady Bukmacherskie? Wystarczy aktywować swój profil bukmacherski - możesz to zrobić zarówno na witrynie internetowej, jak i w funkcjonalnej apce mobilnej na urządzenia z systemem Android i IOS (TU przeczytasz jak się zarejestrować w eWinner). Pamiętaj, by przy zakładaniu konta do typowania wykorzystać nasz darmowy kod promocyjny do eWinner - hasło kodu to LEGALSPORT. Tylko z tym kodem otrzymasz pakiet bonusów nawet na , do wykorzystania m.in. na obstawianie typów Custom BET lub freebet na tenis.

FAQ – pytania o Custom Bet

Chociaż opcja tworzenia własnych zakładów nie jest jeszcze mocno rozpowszechniona na polskim rynku bukmacherskim, zauważyliśmy, że czytelnicy naszego serwisu zadają coraz więcej pytań związanych z CUSTOM BET. Poniżej znajdziecie komplet odpowiedzi, przygotowanych przez naszych ekspertów do usługi, która dostępna jest w systemie internetowym eWinner Zakłady Bukmacherskie.

1️⃣ Czy warto stawiać własne zakłady w eWinner?

Tak, obstawiając własne zakłady zwiększamy nasze szanse na poprawne wytypowanie końcowego wyniku – a to przekłada się na dużo wyższe wygrane pieniężne. Zakłady proponowane przez typerów są dla bukmachera bardziej ryzykowne, ponieważ taki rynek ma więcej niewiadomych niż klasyczny zakład, dostępny w ogólnej ofercie online. >> Sprawdź jak działa Custom BET

2️⃣ Jak zgłosić swój typ w CUSTOM BET?

Opcja CUSTOM BET dedykowana jest dla zarejestrowanych graczy. Swój typ może zgłosić każdy, jednak zakład zostanie wystawiony w momencie, gdy użytkownik zarejestruje się w eWinner. Wystarczy wejść na stronę internetową lub aplikację mobilną buka i wypełnić specjalny formularz, w którym należy podać swój adres email oraz niezbędne szczegóły zakładu (data, rodzaj rozgrywek, mecz i opis). Weryfikacja autorskiego zakładu trwa zazwyczaj do 12 godzin. >> Zasady zgłasznia własnych typów w eWinner

3️⃣ Czy eWinner może odrzucić mój zakład?

Każdy zaproponowany zakład jest szczegółowo analizowany przez zespół analityków bukmacherskich eWinner i może zostać odrzucony bez podania powodu. Podstawową przyczyną dyskwalifikacji CUSTOM BET jest problem w weryfikacji wyniku danego zakładu. Przykładowy typ, który zostanie odrzucony: W 2021 roku moja siostra wyjdzie za mąż za bruneta. Bukmacher z całą pewnością nie doda takiego typu do swojej oferty, dlatego że ostateczny wynik zakładu jest niemożliwy do sprawdzenia. >> Custom Bet w eWinner - jak to działa?

4️⃣ Jak ustalane są kursy?

Zakład z formularza trafia do odpowiedniego działu bukmacherskiego eWinner, gdzie jest badany przez zespół wyspecjalizowanych analityków, którzy zajmują się tylko kursami na CUSTOM BET-y. Ta grupa osób szczegółowo analizuje każdy zakład, ocenia prawdopodobieństwo, po czym dopasowuje kursy adekwatne do propozycji z uwzględnieniem marży dla bukmachera. >> Więcej o opcji Custom BET

5️⃣ Czy do CUSTOM BET potrzebny jest kod promocyjny?

Zakład CUSTOM BET może rekomendować każda osoba, nawet nieposiadająca konta w Winner. Jednak należy pamiętać o tym, że wystawienie konkretnego CUSTOM BET do ogólnodostępnej oferty online będzie możliwe dopiero w momencie aktywacji konta - a do tego będzie już potrzebny kod promocyjny LEGALSPORT. Reasumując – bez naszego kodu przy rejestracji nie ma szans, aby osobisty zakład pojawił się w ofercie tego buka.

6️⃣ Czy CUSTOM BET można grać w aplikacji mobilnej?

Tak, opcja CUSTOM BET jest dostępna w aplikacji mobilnej. Można z niej korzystać przy użyciu smartfonów zarówno do zgłoszenia własnych zakładów, jak i typowania na wydarzenia pojawiające w akcji #PostawNaSwoim.

7️⃣ Czy inni bukmacherzy umożliwiają graczom zgłaszanie własnych typów?

Po eWinner drugim bukmacherem, który wprowadził możliwość zgłaszania własnych zakładów do oferty, jest BETFAN. U tego operatora usługa tworzenia swoich typów nazywa się My BET i działa na bardzo podobnych zasadach, jak ta oferowana przez gdyńskiego buka. Zauważalną różnicą jest tylko czas oczekiwania na weryfikację zakładu – w BETFAN typ będzie rozpatrzony w ciągu 24 godzin. Wszystkie dostępne zakłady My Bet można sprawdzić w zakładce „Rozrywka”.

03.04.2023, 13:50
Autor: R. Grycz
Komentarze (1)
CUSTOM BET w eWinner
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
Rick
skomentowano ponad miesiąc temu
Wreszcie wiem o co w tym chodzi, dzięki wielkie! Trzeba spróbować swoich sił tylko ciekawe jakie kursy ustalą. Ktoś wie czy są korzystne dla graczy?

Przeczytaj również

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.