wtorek, 23 kwietnia 2019
Najnowsze: Kursy na Błaszczykowskiego w LV BET 2019

Lista legalnych bukmacherów 2019

Spis treści
Rozwiń
 1. Który bukmacher jest w Polsce legalny?
 2. Lista legalnych bukmacherów - 2019
 3. Fortuna
 4. LV BET
 5. Milenium
 6. forBET
 7. PZBuk
 8. eToto
 9. Totolotek
 10. Totalbet
 11. STS Zakłady Bukmacherskie
 12. Betclic
 13. BetFan
 14. Superbet
 15. eWinner
 16. Typiko
 17. Traf – Zakłady Wzajemne
 18. Polski Bukmacher
 19. Legalni bukmacherzy w Polsce - lista MF
 20. Pytania o listę legalnych bukmacherów
 21. Warto wiedzieć - ważne info o liście legalnych bukmacherów
Prezentacja przedstawiająca listę legalnych bukmacherów z ofertą kodów i bonusów powitalnych
Lista legalnych bukmacherów z kodami bonusowymi na start

By posiadać status legalnego bukmachera w Polsce, firma musi uzyskać licencję Ministerstwa Finansów oraz spełnić określone ustawą kryteria m.in. wiarygodności finansowej i bezpieczeństwa danych. Licencja bukmacherska, przyznawana na podstawie wniosku, wymaga między innymi posiadania strony internetowej w języku polskim i w polskiej domenie.

  Lista bonusów powitalnych na 2019 
    Odbierz kody promocyjne >
  

Poniżej aktualna lista legalnych bukmacherów na 2019 rok - zawiera informacje, u kogo Polacy mogą bezpiecznie i zgodnie z prawem stawiać zakłady bukmacherskie i sportowe. Legalni bukmacherzy to m.in. Fortuna Zakłady Bukmacherskie, LV BET, PZBuk oraz Betclic - wszyscy oni dla polskich klientów mają w ofercie bonusy powitalne,  kody promocyjne oraz freebety - lista poniżej.

Który bukmacher jest w Polsce legalny?

W Polsce funkcjonuje szesnastu legalnych organizatorów zakładów bukmacherskich (legalni bukmacherzy) - w tym kilku posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów zarówno na prowadzenie naziemnych punktów bukmacherskich, jak i organizowanie zakładów wzajemnych online oraz tacy, którzy posiadają licencję tylko na zakłady bukmacherskie w internecie (online). Jeden bukmacher posiada koncesję tylko na prowadzenie punktów stacjonarnych.

Czternastu operatorów może legalnie oferować zakłady bukmacherskie w sieci (prematch oraz live - na żywo). Warto wiedzieć, jaki bukmacher jest legalny w Polsce, by wybierać świadomie i obstawiać zakłady bukmacherskie u operatorów, którzy działają zgodnie z polskim prawem.

Ważna informacja - każdy bukmacher internetowy posiada ofertę powitalną dla nowych graczy. Polecamy zapoznanie się z listą bonusów powitalnych z kodem promocyjnym LEGALSPORT - porównaj i wybierz najlepszą ofertę bukmacherską na polskim rynku.

Lista legalnych bukmacherów - 2019

Legalni bukmacherzy – poniżej pełna, na bieżąco aktualizowana lista firm z licencjami Ministerstwa Finansów, analizowana pod kątem aktualności i poprawności danych.

Co istotne wszyscy licencjonowani bukmacherzy, posiadają w swoich ofertach korzystne bonusy powitalne oraz darmowe zakłady (freebety). Fortuna jako jedyny legalny operator z listy dorzuca jeszcze zakład bez ryzyka za 120 zł (powiększony, jest dostępny tylko z kodem bonusowym LEGALSPORT).

Fortuna

Nr 1 - legalny bukmacher z siedzibą w Cieszynie, numer jeden na liscie, posiadający ponad 500 naziemnych punktów przyjmowania zakładów wzajemnych na terenie Polski i bardzo popularną witrynę eFortuna. Operator działa legalnie,numer licencji bukmacherskiej dla Fortuna SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565, wydanej 23 stycznia 2012 roku.

Zakłady bukmacherskie Fortuna

400 zł bonus od depozytu + 120 zł zakład bez ryzyka

Wybieram Fortuna

Fortuna Zakłady Bukmacherskie Online oferuje bonusy powitalne dla nowych graczy z kodem promocyjnym. Dodatkowa korzyść dla graczy to wysokie kursy na mecze Ligi Mistrzów oraz Reprezentacji Polski. Fortuna Zakłady Bukmacherskie z doskonałymi opiniami typerów, dla graczy przygotowała najwyższy zakład bez ryzyka - za 120 zł. Freebet bez depozytu od Fortuny za 20 zł, pozwala na postawienie dowolnego i darmowego zakładu bukmacherskiego.

LV BET

Nr 2 - bukmacher legalny na polskim rynku, który swoją ofertę dla graczy z Polski otworzył w połowie 2016 roku. Działa zgodnie z polskim prawem na podstawie licencji bukmacherskiej o numerze PS4.6831.9.2016.EQK, udzielonej LVbet przez Ministerstwo Finansów 13 maja 2016 roku.

Zakłady bukmacherskie LV BET

Promocja na start legalnego bukmachera LV BET

Odbieram bonusy LV BET

LV BET Zakłady Bukmacherskie oferuje graczom promocje bonusowe lub pozwalające wyższe wygrane (Gruby Kupon). Może z nich skorzystać zarówno początkujący gracz, jak i doświadczony typer. Co więcej, główny sponsor ekstraklasowej Wisły Kraków, jako jedyny w Polsce, oferuje rozbudowane zakłady handicapowe na piłkarskie rozgrywki ligowe i pucharowe. Zakłady LV BET opatrzone są wysokimi kursami bukmacherskimi. Jeśli rozważacie założenie nowego konta gracza online w LV BET, to powinniście również zwrócić uwagę na porządnie rozbudowane zakłady na żywo.

Milenium

Nr 3 - operator zakładów sportowych funkcjonujący legalnie na polskim rynku od 2004 roku, umożliwia graczom obstawianie zakładów za pośrednictwem sieci punktów naziemnych, online na witrynie internetowej i w aplikacji mobilnej. Posiada status legalnego bukmachera od 16 lutego 2012 roku, a numer licencji Milenium to SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599.

Zakłady bukmacherskie Milenium

Bonusy na start dla nowych graczy

Odbieram kod - idę do Milenium

Legalny bukmacher Milenium ma bogatą ofertę zakładów wzajemnych na ponad dwadzieścia dyscyplin sportowych. Graczy nowych i zaawansowanych przyciąga wysokimi kursami bukmacherskimi na rozgrywki piłkarskie, promocjami nie tylko bonusowymi na zakłady (m.in. gra bez podatku) oraz atrakcyjnym bonusem powitalnym: 760 zł od depozytu, darmowy zakład 10 zł i extra bonus 20 zł - wszystko do odebrania z kodem promocyjnym.

forBET

nr 4 - bukmacher skupia się na ofercie online – sieć punktów naziemnych znajduje się w fazie planowania. Firma legalna - posiada zezwolenie Ministerstwa Finansów zarówno na organizację zakładów naziemnych drogą internetową, jak i w punktach stacjonarnych – numer licencji bukmacherskiej forBET to PS4.6831.10.2016, przyznanej 4 maja 2016 roku.

Zakłady bukmacherskie forBET

Bonus powitalny od 3 wpłat

Wybieram bonus forBET

 

forBET Zakłady Bukmacherskie poza Szybkim Kuponem (można stworzyć zakład na chybił trafił), dla graczy internetowych oferuje 1250 zł bonusu powitalnego. Dodatkowe promocje to Szczęśliwa 13 z pula nagród ponad 100 000 zł dla aktywnych graczy oraz freebet urodzinowy za 20 zł. Z kodem bonusowym forBET możesz powiększyć swoją pulę bonusową na start.

PZBuk

Nr 5 - legalny bukmacher działający pod marką internetową Polskie Zakłady Bukmacherskie, a którego nazwa rejestrowa brzmi Cherry Online Polska Sp. z o.o., licencję Ministerstwa Finansów na oferowanie zakładów wzajemnych za pośrednictwem internetu otrzymał 28 czerwca 2018 roku (tego dnia pojawił się wpis na liście), a jej numer to PS4.6831.26.2017. Siedziba tego operatora, którego numer KRS to 0000678163, znajduje się w Warszawie, jednak nie jest to firma polska - Cherry Online należy do szwedzkiego koncernu Cherry AB.

Zakłady bukmacherskie PZBUK

PZBuk Polskie Zakłady Bukmacherskie

Idę do PZBuk

Bukmacher PZBuk stawia na bonusy startowe dla nowych graczy: promocja powitalna tego operatora to darmowy zakład 50 zł, a wszystkie akcje bonusowe umożliwiają wypłatę wygranej bez konieczności obrotu. Doświadczonych typerów PZBuk przyciąga również rozbudowaną ofertą bukmacherską na najważniejsze dyscypliny sportowe (m.in. zakłady przedmeczowe i live na piłkę nożną, hokej na lodzie i koszykówkę), opatrzoną wysokimi kursami bukmacherskimi.

eToto

Nr 6 - warszawski bukmacher, oferujący zawieranie legalnych zakładów przede wszystkim za pośrednictwem strony internetowej (posiada tylko 30 punktów naziemnych). eToto posiada zezwolenie Ministerstwa Finansów na organizację zakładów wzajemnych o numerze AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17 uzyskaną 28 listopada 2014 roku.

   eToto Bonus 200 % > odbieram   
Najlepszy bonus powitalny na rynku - za 50 zł masz 150 zł

Zakłady bukmacherskie eToto przyciągają graczy bonusem na start 200 % (za 50 zł wpłaty masz 150 zł do wykorzystania na zakłady) oraz bonusem powitalnym do 1000 zł. Cotygodniowe promocje bukmacherskie (Git TYP, Nocne Granie) oraz freebet mobilny za 20 zł to więcej korzyści dla graczy. Aplikacja mobilna eToto jest intuicyjna i łatwa w obsłudze, zawiera także więcej bonusów, w tym mobilny freebet.

Totolotek

Nr 7 - kolejny bukmacher z listy, z długoletnią tradycją na polskim rynku, oficjalny partner Pucharu Polski w sezonie 2017/2018. Status legalnego operatora zakładów wzajemnych w punktach stacjonarnych i online nadaje mu licencja MF z dnia 20 czerwca 2013 roku. Nr pozwolenia dla bukmachera Totolotek to AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485.

Legalny bukmacher Totolotek posiada rozbudowaną ofertę zakładów wzajemnych m.in. na piłkę nożną (Liga Mistrzów, Ekstraklasa, La Liga, Serie A, zakłady na ligę hiszpańską), hokej, tenis i siatkówkę, oferując graczom nierzadko ponad sto selekcji na jeden mecz. Totolotek umożliwia typowanie online zakładów bukmacherskich za pośrednictwem strony internetowej i w aplikacji mobilnej, a także w punktach stacjonarnych. Bonus powitalny dla nowych graczy - na start 1050 zł od depozytu i freebet 25 zł - można odebrać z kodem bonusowym.

Totalbet

Nr 8 - firma kontrolowana przez Zbigniewa Bembenka poprzez spółkę Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe, otrzymała 5 stycznia 2018 roku licencję Ministerstwa Finansów o numerze PS4.6831.15.2017, tym samym stając się kolejnym legalnym bukmacherem w Polsce. Totalbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. (nr KRS 0000662497) jako organizator zakładów wzajemnych z siedzibą w Warszawie ma pozwolenie MF dotyczące działalności naziemnej i internetowej.

STS Zakłady Bukmacherskie

Nr 9 - licencjonowany operator bukmacherski z siedzibą w Katowicach, funkcjonujący na rynku od 1997 roku, którego pełna nazwa brzmi Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. STS legalnym bukmacherem jest od dnia 21 lutego 2012 roku, kiedy to Ministerstwo Finansów udzieliło mu koncesji bukmacherskiej o numerze SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12.

STS to najbardziej rozpoznawalny bukmacher, sponsor Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej dla graczy przygotował bonus powitalny 1000 zł. Voucher STS za 25 zł (freebet bez depozytu) to więcej możliwości na ogranie bukmachera - możesz postawić darmowy zakład na wybrane mecze piłki nożnej czy koszykówki. Bonusy STS działają z kodem promocyjnym LEGALSPORT.

Betclic

Nr 10 - legalny bukmacher listy licencyjnej Ministerstwa Finansów, nr zezwolenia PS4.6831.11.2017.  Licencja przyznana została 26 września 2018 roku firmie BEM Operations Limited z siędzibą na Malcie (właściciel marki Betclic), która w Polsce reprezentowana jest przez przedstawiciela Pejot 1 Sp. z o.o. Bukmacher o numerze KRS 0000573383 posiada zezwolenie na oferowanie zakładów wzajemnych w sieci internet.

Bukmacher Betclic, jest licencjonowanym i w pełni wiarygodnym operatorem zakładów sportowych, to jeden z najbardziej cenionych przez graczy bukmacherów. Typujący chwalą sobie tego buka online ze względu na wysokie kursy bukmacherskie oraz bogatą ofertę zakładów sportowych na piłkę nożną, siatkówkę oraz hokej na lodzie. Na tle konkurencji wyróżnia się on ponadto niską marżą bukmacherską, a także nieocenioną grą bez podatku. Bonusy powitalne Betclic odbierzesz z kodem promocyjnym.

BetFan

Nr 11 - legalny bukmacher z siedzibą w Warszawie (Betfan sp. z o. o., KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041), otrzymał zezwolenie dnia 29 października 2018 roku - licencja nr PS4.6831.3.2018.

Superbet

Nr 12 - wywodzący się z Rumunii, legalny operator na polskim rynku, który działalność rozpoczął w ostatnim tygodniu listopada 2017 roku. Firma Superbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. posiada licencję Ministerstwa Finansów (o numerze PS4.6831.4.2017) jedynie na bukmacherskie punkty naziemne, których początkowo chce otworzyć 50 – zezwolenie na działalność bukmacherską zostało mu wydane 6 października 2017 roku.

eWinner

Nr 13 - kolejny bukmacher z listy, z siedzibą w Gdyni (KRS 0000692778; NIP 5862321957; REGON 368141505), który licencję Ministerstwa Finansów na działalność bukmacherską w sieci internet o numerze PS4.6831.29.2017 otrzymał 30 października 2018 roku i tego dnia został wpisany na listę legalnych podmiotów MF.

Typiko

Nr 14 - legalny bukmacher, którego pełna nazwa to  Typiko Sp. z o.o., posiada swoją siedzibę w Bielsku-Białej. Operator ten (KRS:0000623608; NIP:54721618; REGON: 364718161) licencję na oferowanie zakładów wzajemnych drogą internetową o numerze PS4.6831.30.2017 otrzymał dnia 28 listopada 2018 roku. 

Traf – Zakłady Wzajemne

Nr 15 - ten operator bukmacherski (jego pełna nazwa to Traf-Zakłady Wzajemne Sp. z o.o.; KRS:0000358998; NIP: 1132805190, REGON: 142435268) z siedzibą w Warszawie na ul. Kijowskiej już od dłuższego czasu funkcjonuje stacjonarnie, jest spółką z grupy kapitałowej Totalizatora Sportowego, organizując zakłady wzajemne na wyścigi konne. 30 listopada 2018 roku Traf uzyskał od MF również licencję na działalność online - jej numer to PS4.6831.3.2018.

Polski Bukmacher

Nr 16 - legalny bukmacher z siedzibą w Dąbrowie Górniczej, nazwa podmiotu to Polski Bukmacher Sp. z o.o. . Numer licencji na działalność bukmacherską online Polskiego Bukmachera to PS4.6831.28.2017, numer KRS to 0000687635, numer NIP – 6292481907, a numer REGON – 367989720.

Legalni bukmacherzy w Polsce - lista MF

Zakłady bukmacherskie działające legalnie w Polsce, podlegają regulacjom prawnym i kontroli Ministerstwa Finansów. Wg informacji ze strony Ministerstwa zamieszczonej przy liście zezwoleń na urządzanie zakładów bukmacherskich: "Jedynie podmioty wymienione na niniejszej liście posiadają zezwolenia na oferowanie zakładów wzajemnych przez sieć Internet na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

Lista jest uzupełniana o kolejne podmioty i operatorów zakładów sportowych uzyskujące licencję. Stały monitoring tego zestawienia prowadzi zespół Legalsport.pl, aktualizując niniejszy artykuł.

Lista legalnych bukmacherów w formacie PDF do pobrania tutaj: Legalni bukmacherzy – infografika 

Infografika przedstawiająca legalnych bukmacherów wg listy licencji z Ministerstwa Finansów:

Infografika z loga z listy legalnych bukmacherów Polsce z licencją Ministerstwa Finansów
Lista zakładów bukmacherskich z licencja MF Legalni bukmacherzy są publikowanie na specjalnej liście podmiotów które uzyskały zezwolenie

Pytania o listę legalnych bukmacherów

1. Jak często aktualizowana jest lista legalnych zakładów bukmacherskich.

Spis firm bukmacherskich posiadających licencję Ministerstwa Finansów jest na bieżąco uaktualniany. Zespół Legalsport.pl codziennie monitoruje stronę internetową i komunikaty Ministerstwa Finansów w zakresie przyznawanych licencji bukmacherskich, uzupełniając powyższą listę o nowych legalnych bukmacherów w momencie przyznania kolejnego zezwolenia na organizację zakładów sportowych i bukmacherskich, zarówno online jak i w punktach naziemnych.

2. Jakie firmy są wpisywane na listę legalnych bukmacherów.

Rejestr firm bukmacherskich prowadzi Departament Gier Losowych w Ministerstwie Finansów, wpisując do wykazu podmioty, które otrzymały zgodę MF na działalność bukmacherską w Polsce. Przyznanie licencji i wpisanie firmy na listę legalnych bukmacherów, oznacza, iż spełniła ona wysokie wymagania ustawy hazardowej w zakresie prowadzenia zakładów bukmacherskich i może legalnie oferować zawieranie kuponów, bonusy powitalne oraz promocje dla nowych graczy.

Na liście legalnych bukmacherów są firmy akceptujące kod promocyjny LEGALSPORT
Legalni bukmacherzyKod bonusowy do wszystkich bukmacherów z listy legalnych

3. Czy zagraniczny bukmacher może być legalny w Polsce?

Każdy bukmacher, nawet ten, który ma siedzibę poza granicami Polski, może starać się o licencję przyznawaną przez Ministerstwo Finansów. Aby pozytywnie przejść przez cały proces weryfikacji i uzyskać koncesję MF, buk musi posiadać określoną formę prawną (spółka akcyjna lub spółka z ograniczoną odpowiedzialnością), a ponadto powinien mieć siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz prowadzić stronę w języku polskim, funkcjonującą w domenie ".pl".

4. Który bukmacher z listy legalnych jest najlepszy?

Obecnie najkorzystniejszą ofertę ma bukmacher forBET. Główny sponsor ekstraklasowego Śląska Wrocław dysponuje nie tylko wysokimi kursami bukmacherskimi na najważniejsze wydarzenia sportowe, ale również udostępnia graczom wspaniały bonus na start, który gwarantuje dodatkową kasę na grę: w sumie można zgarnąć nawet 1250 zł! W ofercie powitalnej z kodem promocyjnym LEGALSPORT otrzymujesz 50 zł na dodatkowe zakłady.

Dodatkowo zapewnia on obstawiającym pomoc przy obstawianiu wszystkich kuponów bukmacherskich - robi to między innymi za pomocą inicjatywy "Szybki Kupon" - zakład bukmacherski generuje się automatycznie po wpisaniu odpowiednich parametrów (m.in zakres kursów czy stawka). W efekcie typowanie meczów w forBET jest niezwykle proste i intuicyjne.

Warto wiedzieć - ważne info o liście legalnych bukmacherów

Licencjonowana firma bukmacherska powinna spełniać szereg wymagań licencyjnych i ustawowych – zobacz jakie na infografice pt „Legalny bukmacher

 • Aktualna lista legalnych bukmacherów znajduje się na stronie Ministerstwa Finansów (www.finanse.mf.gov.pl/inne-podatki/podatek-od-gier/gry-hazardowe-przez-internet)
 • Legalne zakłady bukmacherskie z licencjami w naszym kraju: Fortuna, LVbet, Millenium i STS, a także forBET, eToto, Totolotek, Totalbet i rumuński Superbet, a także PZBuk (Cherry Online), Betclic, BetFan i eWinner oraz Typiko i Traf, a także Polski Bukmacher
 • Gra u legalnych bukmacherów jest bezpieczna i zgodna z prawem

Inni czytali również

Komentarze i opinie (11)

Lista legalnych bukmacherów 2019
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
Ryś
06.03.2018, godz. 23:08
Ci legalni z 12 % podatkiem dają pograć, ale wolałbym legalnych z niższymi podatkami coby się dało na pewniaki zagrywać;)
Urzedas
06.03.2018, godz. 23:10
O legalnych bukmacherach i ich pozycjach w rankingu możecie przeczytać na tym serwisie, a listę nielegalnych bukmacherów w Polsce możecie sobie aktualizować na stronie Ministerstwa Finansów tu hazard.mf.gov.pl co parę dni kogoś dodają
ja
07.03.2018, godz. 14:00
a jest gdzieś lista legalnych operatorów jednorękich bandytów? 😉
Jednoreki
07.03.2018, godz. 14:02
Legalnych to nie, ale lista nielegalnych jest na dworcach, stacjach benzynowych i w knajpach 😉
Zgredek
07.03.2018, godz. 14:13
Ej tam ludzie, co wy piszecie, u mnie wyczyścili wszystko z maszyn i nie zagrasz, jedynie u bukmachera można popykać 😉
KrecikZ
07.03.2018, godz. 20:51
A u mnie stoi budka z jednorękimi, a 100 m dalej stacjonarny punkt bukmachera – jest w czym wybierać – co nie? 😉
JanZboku
12.03.2018, godz. 00:07
a kiedy bet@t-home będzie na takiej liście legalnych buków? jest szansa, że kiedyś będzie?
Barti
13.03.2018, godz. 11:07
podobno bah czeka licencję – fajnie jakby dostali, wreszcie będzie można do nich wrócić;) może przed mistrzostwami świata w rosji dostaną…
Jakub Nowak / Waw
15.05.2018, godz. 12:50
coś mało tych legalnych buków z dobrymi bonusami powitalnymi, prosimy ministra finansów o więcej 😉
Robi
16.05.2018, godz. 13:50
@Jakub Nowak / Waw. No trochę bonusy powitalne kuleją, ale może zmieni się to z dniem, kiedy Totalbet wejdzie na rynek 🙂 Liczę na to, że wprowadzą trochę nowości, a pozostałe buki to podchwycą 🙂 No, bo ileż można wałkować w kółko to samo xD
Grywajacy
21.12.2018, godz. 21:17
Ta lista legalnych bukmacherow jest pelna? Slyszalem ze jakies nowe licencje wpadly dla starych bukow z Malty, ktos jescze poza Bclic?
Adolf
28.12.2018, godz. 13:34
Poprosiłbym też o listę nielegalnych bukmacherów, ale takich gdzie można grać legalnie ;) tak, wiem, wiem że w tym kraju to niemożliwe - to tylko takie życzenie noworoczne ;)
Zgłoś uwagi do strony
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.