Forma w lidze
Espanyol w tabeli
12. miejsce / 8 punktów Bezpieczna strefa
Strata do lidera: 16 punktów
Strata do 6. miejsca: 5 punktów
Serie w ostatnich meczach
3 mecze bez zwycięstwa
10 meczów ze strzeloną bramką
3 mecze ze straconą bramką
Wyniki u siebie / na wyjeździe
4 pkt
6:6 bramki
1,50 gola/mecz
4 pkt
5:5 bramki
1,25 gola/mecz
Równy bilans
Zawodnicy Espanyolu
Wartość drużyny: 35 mln €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() |
Najlepszy strzelec 6 bramek | Hiszpania | 24 | napastnik | 8 | 20 mln € | ||
|
|
Najwięcej asyst 5 asyst | Hiszpania | 22 | pomocnik | 8 | 6 mln € | ||
![]() |
Najwyższa ocena 7,19 średnia ocena | Hiszpania | 24 | napastnik | 8 | 20 mln € | ||
![]() |
Najwięcej minut 695 minut | Hiszpania | 24 | napastnik | 8 | 20 mln € |
Przewidywany skład Espanyolu 4-2-3-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.



Espanyol w tabeli La Ligi
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Barcelona
|
8 | 8 | 0 | 0 | 34:7 | 24 |
2
|
Atletico Madryt
|
8 | 6 | 1 | 1 | 18:8 | 19 |
| ··· | |||||||
11
|
Villarreal
|
8 | 2 | 2 | 4 | 13:13 | 8 |
12
|
Espanyol
|
8 | 2 | 2 | 4 | 11:11 | 8 |
13
|
Rayo Vallecano
|
7 | 2 | 2 | 3 | 11:16 | 8 |
Wyniki Espanyolu
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
09 Paź Koniec
|
Malaga
1
Espanyol
1
La Liga, 8. kolejka
|
|
|
18 Wrz Koniec
|
Espanyol
1
Elche
3
La Liga, 7. kolejka
|
|
|
15 Wrz Koniec
|
Rayo Vallecano
2
Espanyol
1
La Liga, 6. kolejka
|
Terminarz Espanyolu
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
17 Paź 14:00
|
Espanyol
Atletico Madryt
La Liga, 9. kolejka
|
|
|
24 Paź 16:15
|
Racing Santander
Espanyol
La Liga, 10. kolejka
|
|
|
30 Paź 21:00
|
Villarreal
Espanyol
La Liga, 11. kolejka
|
Ostatnie transfery Espanyolu
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 31 Sie 2026 |
|
Hiszpania |
|
wypożyczenie | |
| 31 Sie 2026 |
![]() |
Hiszpania |
|
500 tys. € | |
| 26 Sie 2026 |
|
Hiszpania |
|
wypożyczenie | |
| 21 Sie 2026 |
|
Hiszpania |
|
za darmo |
Espanyol to klub piłkarski z Hiszpanii występujący w La Liga. Swoim domowym obiektem jest Stage Front Stadium, który może pomieścić 40 423 widzów. Zespół prowadzi Manolo Gonzalez. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 35 milionów euro.
Przegląd klubu
Jakie trofea zostały zdobyte przez Espanyol?
Klub piłkarski Espanyol zdobył w swojej historii 13 trofeów. Najczęściej wygrywał Copa Catalunya oraz Puchar Hiszpanii. Ponadto triumfował w Mistrzostwo 2. ligi Hiszpanii oraz Puchar Intertoto.
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Espanyol w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Espanyolu trafiło 7 zawodników za łączną kwotę 5,6 mln €, a klub opuściło 10 piłkarzy, co przyniosło 500 tys. € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Alex Calatrava Torrado z CD Castellón za 5 mln €, a najwyższa sprzedaż to transfer Ruben Sanchez Saez do Elche za 500 tys. €.
Które miejsce zajmuje Espanyol w tabeli La Ligi?
Espanyol zajmuje obecnie 12. miejsce w tabeli La Ligi z dorobkiem 8 punktów po 8 kolejkach. Strata do prowadzącego Barcelony wynosi 16 punktów. Bilans bramkowy zespołu wynosi 11:11, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 5 punktów.
Jak wygląda skład Espanyolu?
W wyjściowym ustawieniu Espanyolu między słupkami staje M. Dmitrović, a linię obrony najczęściej tworzą Omar El Hilali, C. Riedel, L. Cabrera oraz R. Hinojo. W środku pola grają Alex Calatrava Torrado, U. Gonzalez, Francisco Javier Hernandez Coarasa, Eduardo Expósito Jaen oraz T. Dolan, a za skuteczność w ataku odpowiadają Roberto Fernandez Jaen. Trener Manolo Gonzalez ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w La Liga i pucharach.
Kiedy Espanyol gra następny mecz?
Najbliższy mecz Espanyolu to spotkanie z Atletico Madryt, które odbędzie się 17 października 2026 o godzinie 14:00 na obiekcie Stage Front Stadium w ramach La Ligi (9. kolejka). Transmisję pokażą STS TV, Fortuna TV, Superbet TV oraz Betclic TV.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Espanyolu?
Ostatni mecz Espanyolu to remis z Malagą 1:1 w La Lidze, 9 października 2026. Bramki zdobyli Zaragoza, Nino. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma Espanyol w tym sezonie?
Bilans Espanyolu w tym sezonie to 8 meczów i wynik 2-2-4 przy 11 zdobytych bramkach i 11 straconych. Czyste konto padło w 2 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 49%, a oddaje 9,6 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz Espanyolu w sezonie 2026/2027
Jakie mecze rozegra Espanyol w sezonie 2026/2027.
Podgląd nadchodzących spotkań Espanyolu
Espanyol terminarz
| Data | Mecz | Miejsce | Rywal | |
|---|---|---|---|---|
|
17 Paź 14:00
|
La Liga, 9. kolejka
|
Stage Front Stadium U siebie | Trudny | |
|
24 Paź 16:15
|
La Liga, 10. kolejka
|
Campos de Sport de El Sardinero Wyjazd | Łatwy | |
|
30 Paź 21:00
|
La Liga, 11. kolejka
|
Estadio de la Cerámica Wyjazd | Umiarkowany | |
|
07 Lis 16:15
|
La Liga, 12. kolejka
|
Stage Front Stadium U siebie | Umiarkowany | |
|
22 Lis 17:00
|
La Liga, 13. kolejka
|
San Mamés Barria Wyjazd | Umiarkowany | |
|
29 Lis 17:00
|
La Liga, 14. kolejka
|
Stage Front Stadium U siebie | Łatwy | |
|
06 Gru 17:00
|
La Liga, 15. kolejka
|
Estadio de Mendizorroza Wyjazd | Umiarkowany | |
|
12 Gru 20:00
|
La Liga, 16. kolejka
|
Stage Front Stadium U siebie | Umiarkowany | |
|
19 Gru 20:00
|
La Liga, 17. kolejka
|
Estadio de Mestalla Wyjazd | Łatwy | |
|
02 Sty 20:00
|
La Liga, 18. kolejka
|
Stage Front Stadium U siebie | Trudny |
Kiedy Espanyol gra następny mecz?
Najbliższy mecz Espanyolu to spotkanie z Atletico Madryt, które odbędzie się 17 października 2026 o godzinie 14:00 na obiekcie Stage Front Stadium w ramach La Ligi (9. kolejka). Transmisję pokażą STS TV, Fortuna TV, Superbet TV oraz Betclic TV.
Wyniki Espanyolu w sezonie 2026/2027
Jakie wyniki osiągnął klub Espanyol w sezonie 2026/2027.
Forma i bramki Espanyolu w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
Espanyol wyniki
| Data | Mecz | Wynik | Ustawienie | Rożne | Kartki | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
09 Paź Koniec
|
La Liga, 8. kolejka
|
1:1 | 4-2-3-1 | 2/10 | 5/9 | |
|
18 Wrz Koniec
|
La Liga, 7. kolejka
|
1:3 | 4-2-3-1 | 3/6 | 2/5 | |
|
15 Wrz Koniec
|
La Liga, 6. kolejka
|
2:1 | 4-2-3-1 | 5/8 | 2/7 | |
|
12 Wrz Koniec
|
La Liga, 5. kolejka
|
0:2 | 4-2-3-1 | 4/7 | 3/5 | |
|
06 Wrz Koniec
|
La Liga, 4. kolejka
|
1:1 | 4-2-3-1 | 0/4 | 2/6 | |
|
29 Sie Koniec
|
La Liga, 3. kolejka
|
2:1 | 4-2-3-1 | 3/10 | 4/6 | |
|
22 Sie Koniec
|
La Liga, 2. kolejka
|
1:2 | 4-4-2 | 0/8 | 5/6 | |
|
16 Sie Koniec
|
La Liga, 1. kolejka
|
3:0 | 4-2-3-1 | 0/1 | 3/3 | |
|
23 Maj Koniec
|
La Liga, 38. kolejka
|
1:1 | 4-4-2 | 3/8 | 1/4 | |
|
17 Maj Koniec
|
La Liga, 37. kolejka
|
1:2 | 4-4-2 | 2/11 | 2/3 |
Espanyol ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 4-2-3-1 21 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 4-2-3-1 – w 7 z 8 meczów, ze średnią 1,14 punktu. W pozostałych ustawieniach Espanyol zdobywa 0,00 punktu na spotkanie.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Espanyolu?
Ostatni mecz Espanyolu to remis z Malagą 1:1 w La Lidze, 9 października 2026. Bramki zdobyli Zaragoza, Nino. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Espanyol – tabela La Liga
Jakie miejsce w tabeli La Liga zajmuje Espanyol w sezonie 2026/2027.
Miejsce Espanyolu w tabeli La Ligi
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Barcelona
|
8 | 8 | 0 | 0 | 34:7 | 27 | 24 | |
2
|
Atletico Madryt
|
8 | 6 | 1 | 1 | 18:8 | 10 | 19 | |
3
|
Real Betis
|
8 | 6 | 1 | 1 | 14:9 | 5 | 19 | |
4
|
Real Madryt
|
8 | 6 | 0 | 2 | 19:8 | 11 | 18 | |
5
|
Sevilla
|
8 | 4 | 2 | 2 | 13:12 | 1 | 14 | |
6
|
Real Sociedad
|
8 | 4 | 1 | 3 | 12:15 | -3 | 13 | |
7
|
Deportivo Alaves
|
8 | 3 | 2 | 3 | 12:8 | 4 | 11 | |
8
|
Deportivo La Coruna
|
8 | 2 | 4 | 2 | 12:11 | 1 | 10 | |
9
|
Celta Vigo
|
8 | 1 | 5 | 2 | 8:6 | 2 | 8 | |
10
|
Athletic Bilbao
|
6 | 2 | 2 | 2 | 7:6 | 1 | 8 | |
11
|
Villarreal
|
8 | 2 | 2 | 4 | 13:13 | 0 | 8 | |
12
|
Espanyol
|
8 | 2 | 2 | 4 | 11:11 | 0 | 8 | |
13
|
Rayo Vallecano
|
7 | 2 | 2 | 3 | 11:16 | -5 | 8 | |
14
|
Getafe
|
8 | 2 | 2 | 4 | 4:10 | -6 | 8 | |
15
|
Racing Santander
|
8 | 2 | 2 | 4 | 13:23 | -10 | 8 | |
16
|
Osasuna
|
8 | 2 | 2 | 4 | 8:18 | -10 | 8 | |
17
|
Levante
|
7 | 1 | 3 | 3 | 11:15 | -4 | 6 | |
18
|
Elche
|
8 | 1 | 3 | 4 | 11:17 | -6 | 6 | |
19
|
Valencia
|
8 | 1 | 2 | 5 | 6:15 | -9 | 5 | |
20
|
Malaga
|
8 | 0 | 4 | 4 | 4:13 | -9 | 4 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Barcelona
|
8 | 8 | 0 | 0 | 34:7 | 27 | 24 | |
2
|
Atletico Madryt
|
8 | 6 | 1 | 1 | 18:8 | 10 | 19 | |
3
|
Real Betis
|
8 | 6 | 1 | 1 | 14:9 | 5 | 19 | |
4
|
Real Madryt
|
8 | 6 | 0 | 2 | 19:8 | 11 | 18 | |
5
|
Sevilla
|
8 | 4 | 2 | 2 | 13:12 | 1 | 14 | |
6
|
Real Sociedad
|
8 | 4 | 1 | 3 | 12:15 | -3 | 13 | |
7
|
Deportivo Alaves
|
8 | 3 | 2 | 3 | 12:8 | 4 | 11 | |
8
|
Deportivo La Coruna
|
8 | 2 | 4 | 2 | 12:11 | 1 | 10 | |
9
|
Celta Vigo
|
8 | 1 | 5 | 2 | 8:6 | 2 | 8 | |
10
|
Athletic Bilbao
|
6 | 2 | 2 | 2 | 7:6 | 1 | 8 | |
11
|
Villarreal
|
8 | 2 | 2 | 4 | 13:13 | 0 | 8 | |
12
|
Espanyol
|
8 | 2 | 2 | 4 | 11:11 | 0 | 8 | |
13
|
Rayo Vallecano
|
7 | 2 | 2 | 3 | 11:16 | -5 | 8 | |
14
|
Getafe
|
8 | 2 | 2 | 4 | 4:10 | -6 | 8 | |
15
|
Racing Santander
|
8 | 2 | 2 | 4 | 13:23 | -10 | 8 | |
16
|
Osasuna
|
8 | 2 | 2 | 4 | 8:18 | -10 | 8 | |
17
|
Levante
|
7 | 1 | 3 | 3 | 11:15 | -4 | 6 | |
18
|
Elche
|
8 | 1 | 3 | 4 | 11:17 | -6 | 6 | |
19
|
Valencia
|
8 | 1 | 2 | 5 | 6:15 | -9 | 5 | |
20
|
Malaga
|
8 | 0 | 4 | 4 | 4:13 | -9 | 4 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Barcelona
|
4 | 4 | 0 | 0 | 17:4 | 13 | 12 | |
| 2 |
Real Betis
|
4 | 4 | 0 | 0 | 8:2 | 6 | 12 | |
| 3 |
Real Madryt
|
4 | 4 | 0 | 0 | 13:2 | 11 | 12 | |
| 4 |
Atletico Madryt
|
4 | 3 | 1 | 0 | 10:3 | 7 | 10 | |
| 5 |
Deportivo Alaves
|
5 | 3 | 0 | 2 | 10:5 | 5 | 9 | |
| 6 |
Getafe
|
4 | 2 | 2 | 0 | 4:2 | 2 | 8 | |
| 7 |
Racing Santander
|
4 | 2 | 2 | 0 | 9:7 | 2 | 8 | |
| 8 |
Real Sociedad
|
4 | 2 | 1 | 1 | 5:6 | -1 | 7 | |
| 9 |
Rayo Vallecano
|
3 | 2 | 1 | 0 | 6:4 | 2 | 7 | |
| 10 |
Sevilla
|
4 | 2 | 0 | 2 | 5:7 | -2 | 6 | |
| 11 |
Deportivo La Coruna
|
4 | 1 | 2 | 1 | 5:4 | 1 | 5 | |
| 12 |
Athletic Bilbao
|
4 | 1 | 2 | 1 | 5:4 | 1 | 5 | |
| 13 |
Osasuna
|
4 | 1 | 2 | 1 | 2:3 | -1 | 5 | |
| 14 |
Celta Vigo
|
4 | 1 | 1 | 2 | 7:5 | 2 | 4 | |
| 15 |
Espanyol
|
4 | 1 | 1 | 2 | 6:6 | 0 | 4 | |
| 16 |
Levante
|
3 | 1 | 1 | 1 | 10:9 | 1 | 4 | |
| 17 |
Villarreal
|
3 | 1 | 0 | 2 | 6:6 | 0 | 3 | |
| 18 |
Malaga
|
4 | 0 | 3 | 1 | 3:5 | -2 | 3 | |
| 19 |
Elche
|
4 | 0 | 1 | 3 | 4:11 | -7 | 1 | |
| 20 |
Valencia
|
4 | 0 | 1 | 3 | 2:9 | -7 | 1 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Barcelona
|
4 | 4 | 0 | 0 | 17:3 | 14 | 12 | |
| 2 |
Atletico Madryt
|
4 | 3 | 0 | 1 | 8:5 | 3 | 9 | |
| 3 |
Sevilla
|
4 | 2 | 2 | 0 | 8:5 | 3 | 8 | |
| 4 |
Real Betis
|
4 | 2 | 1 | 1 | 6:7 | -1 | 7 | |
| 5 |
Real Madryt
|
4 | 2 | 0 | 2 | 6:6 | 0 | 6 | |
| 6 |
Real Sociedad
|
4 | 2 | 0 | 2 | 7:9 | -2 | 6 | |
| 7 |
Deportivo La Coruna
|
4 | 1 | 2 | 1 | 7:7 | 0 | 5 | |
| 8 |
Villarreal
|
5 | 1 | 2 | 2 | 7:7 | 0 | 5 | |
| 9 |
Elche
|
4 | 1 | 2 | 1 | 7:6 | 1 | 5 | |
| 10 |
Celta Vigo
|
4 | 0 | 4 | 0 | 1:1 | 0 | 4 | |
| 11 |
Espanyol
|
4 | 1 | 1 | 2 | 5:5 | 0 | 4 | |
| 12 |
Valencia
|
4 | 1 | 1 | 2 | 4:6 | -2 | 4 | |
| 13 |
Athletic Bilbao
|
2 | 1 | 0 | 1 | 2:2 | 0 | 3 | |
| 14 |
Osasuna
|
4 | 1 | 0 | 3 | 6:15 | -9 | 3 | |
| 15 |
Deportivo Alaves
|
3 | 0 | 2 | 1 | 2:3 | -1 | 2 | |
| 16 |
Levante
|
4 | 0 | 2 | 2 | 1:6 | -5 | 2 | |
| 17 |
Rayo Vallecano
|
4 | 0 | 1 | 3 | 5:12 | -7 | 1 | |
| 18 |
Malaga
|
4 | 0 | 1 | 3 | 1:8 | -7 | 1 | |
| 19 |
Getafe
|
4 | 0 | 0 | 4 | 0:8 | -8 | 0 | |
| 20 |
Racing Santander
|
4 | 0 | 0 | 4 | 4:16 | -12 | 0 |
Które miejsce zajmuje Espanyol w tabeli La Ligi?
Espanyol zajmuje obecnie 12. miejsce w tabeli La Ligi z dorobkiem 8 punktów po 8 kolejkach. Strata do prowadzącego Barcelony wynosi 16 punktów. Bilans bramkowy zespołu wynosi 11:11, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 5 punktów.
Statystyki Espanyolu w sezonie 2026/2027
Kompleksowe statystyki Espanyolu na tle ligi w sezonie 2026/2027.
Espanyol na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 9,6
- Strzały celne / mecz 3,9
- Asysty / mecz 1,00
- Udane dryblingi / mecz 6,6
- Bramki z rzutów wolnych 0
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 1,38
- Czyste konta 25%
- Odbiory / mecz 17,1
- Przechwyty / mecz 7,1
- Wybicia / mecz 28,0
- Zablokowane strzały / mecz 3,4
Strzelcy Espanyolu
-
Roberto Fernandez Jaen 6

-
Alex Calatrava Torrado 1
-
Marcos Fernandez 1
-
Tyrhys Dolan 1
-
Bryan Zaragoza 1
Rozkład bramek w czasie
Bramki Espanyolu i rywali według minuty w ostatnich 8 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres Espanyolu to 0–15 minuta, w której padły 3 bramki. Drugi najlepszy okres to 16–30 minuta z 2 trafieniami.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Espanyol - Atletico Madryt Po przerwie pada 36% bramek Espanyolu.Przebieg meczu Espanyolu i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 3 | 2-1-0 |
| Stracił pierwszą bramkę | 5 | 0-1-4 |
| Prowadził do przerwy | 3 | 2-1-0 |
| Remis do przerwy | 3 | 0-1-2 |
| Przegrywał do przerwy | 2 | 0-0-2 |
Gdy Espanyol otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 2 razy na 3 takie mecze.
Jak padają bramki dla Espanyolu
91% bramek Espanyolu pada z gry. Samobójcze rywali odpowiadają za 9% dorobku.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
Espanyol zdobywa w sezonie średnio 1,00 punktu na mecz. W ostatnich 8 meczach średnia wynosi 1,00.
Aktualne serie Espanyolu
- Bez porażki rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Porażek z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 0 meczów
- Ze zdobytą bramką rynek: drużyna strzeli gola 8 meczów
- Obie drużyny strzelały rynek: BTTS – tak 3 mecze
- Poniżej 2,5 bramki rynek: under 2,5 1 mecz
- Bez czystego konta rynek: rywal strzeli gola 3 mecze
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 8 meczów Espanyolu, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
Espanyol wygra mecz Espanyol - Atletico Madryt Espanyol nie przegrywa od 1 meczu.Bramki w meczach Espanyolu
- Powyżej 0,5 100%
- Powyżej 1,5 100%
- Powyżej 2,5 63%
- Powyżej 3,5 13%
- Powyżej 4,5 0%
- Powyżej 5,5 0%
W 63% meczów Espanyolu padają co najmniej trzy bramki, a w 75% spotkań trafiają obie drużyny.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Espanyol - Atletico Madryt Powyżej 2,5 bramki padło w 63% meczów Espanyolu.Espanyol – faule i karne
- Faule / mecz 16,9
- Faule rywali / mecz 9,9
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
Espanyol fauluje średnio 16,9 razy na mecz, a wymusza 9,9 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla Espanyolu, 0 przeciw.
Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie Espanyol zdobywa 1,00 punktu na mecz wobec 1,00 na wyjeździe.
Espanyol wygra mecz Espanyol - Atletico Madryt Espanyol zdobywa u siebie 33% możliwych punktów, na wyjeździe 33%.Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 8 meczach Espanyolu ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 36% goli Espanyolu, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 2 z 8 meczów.
Espanyol wygra drugą połowę meczu Espanyol - Atletico Madryt Drugą połowę Espanyol wygrywał w 2 z 8 meczów.Espanyol – strzały
- Celne / mecz 3,9
- Niecelne / mecz 5,8
- Celność strzałów 40%
- Skuteczność (gole / strzały) 14%
- Strzałów na gola 7,0
Espanyol oddaje 9,6 strzału na mecz. Do bramki trafia 40% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 7,0 strzału.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Espanyol - Atletico Madryt Espanyol oddaje 9,6 strzałów na mecz.Espanyol – posiadanie piłki
- U siebie 53,3%
- Na wyjeździe 44,0%
- Mecze z posiadaniem > 60% 1 z 8
- Mecze z posiadaniem > 55% 2 z 8
- Najniższe w sezonie 37%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 2 z 8 meczów. Średnio Espanyol utrzymuje przy piłce 48,6% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 37%.
Espanyol wygra mecz Espanyol - Atletico Madryt Espanyol utrzymuje średnio 48,6% posiadania piłki.Espanyol – podania
- Kluczowe / mecz 8,6
- Dośrodkowania / mecz 17,1
- Celność dośrodkowań 23%
- Podania długie / mecz 47
- Celność długich podań 41%
Espanyol wymienia średnio 388 podań na mecz przy celności 82%, z czego 8,6 to podania kluczowe.
Espanyol – czyste konta
- U siebie 1 z 4
- Na wyjeździe 1 z 4
- Stracone / mecz 1,38
- Bez straty do przerwy 50%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 50%
Czyste konto Espanyolu to 25% meczów sezonu (2 z 8), z czego 1 w 4 meczach u siebie.
Obie drużyny strzelą w meczu Espanyol - Atletico Madryt Czyste konto Espanyol zachowuje w 25% meczów.Espanyol – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 63%
- Pow. 8,5 w meczu 25%
- Pow. 10,5 w meczu 0%
- Rożne u siebie / mecz 0,8
- Rożne na wyjeździe / mecz 3,5
Espanyol wykonuje średnio 2,1 rzutów rożnych na mecz wobec 4,6 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 25% spotkań.
Powyżej 8,5 rzutu rożnego w meczu Espanyol - Atletico Madryt Powyżej 8,5 rożnego padło w 25% meczów Espanyolu.Espanyol – kartki
- Żółte kartki 25
- Pow. 3,5 kartki w meczu 88%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 75%
- Kartki rywali / mecz 2,4
- Mecze bez kartki 0%
Espanyol ogląda średnio 3,1 żółtej kartki na mecz, a rywale Espanyolu – 2,4. W sezonie zespół otrzymał 1 czerwoną kartkę.
Espanyol według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 6 tabeli | 3 | 0-1-2 | 0,33 | 1,00 | 1,67 |
| Środka tabeli (7–14) | 1 | 0-0-1 | 0,00 | 1,00 | 2,00 |
| Dołu tabeli (15–20) | 4 | 2-1-1 | 1,75 | 1,75 | 1,00 |
Najwięcej punktów na mecz Espanyol zdobywa z drużynami z dołu tabeli (15–20), najmniej z drużynami z środka tabeli (7–14).
Espanyol na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
10.
|
1,25 1,50 | 1,25 1,00 | 1,00 1,00 |
|
11.
|
1,00 1,00 | 2,00 1,40 | 2,00 1,40 |
|
12.
|
1,00 1,00 | 1,50 1,25 | 1,50 1,25 |
|
13.
|
2,33 0,25 | 2,00 1,25 | 1,33 3,00 |
|
14.
|
2,00 0,00 | 1,00 0,00 | 0,50 2,00 |
Ciekawe rekordy w meczach Espanyolu
Skrajne wyniki i osiągnięcia Espanyolu w tym sezonie
- Najwyższa wygrana Espanyol - Levante 3:0 La Liga, 16.08.2026
- Najwyższa porażka Espanyol - Elche 1:3 La Liga, 18.09.2026
- Najwięcej bramek w meczu 4 bramek Espanyol - Elche 1:3, La Liga, 18.09.2026
- Najszybsza bramka 3. minuta Fernandez Jaen, Osasuna - Espanyol 0:2, La Liga, 12.09.2026
- Najpóźniejsza bramka 90+8 minuta Fernandez, Espanyol - Sevilla 1:1, La Liga, 6.09.2026
Jakie statystyki ma Espanyol w tym sezonie?
Bilans Espanyolu w tym sezonie to 8 meczów i wynik 2-2-4 przy 11 zdobytych bramkach i 11 straconych. Czyste konto padło w 2 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 49%, a oddaje 9,6 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Espanyol – zawodnicy
Jak wygląda kadra Espanyolu w sezonie 2026/2027.
Przewidywany skład Espanyolu 4-2-3-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.



Kontuzje w kadrze Espanyolu
-
Jofre Carreras Pages Pomocnik Uraz pachwiny pauzuje od 31 dniopuszczone: 3 mecze
-
Kike Garcia Napastnik Uraz mięśnia dwugłowego uda pauzuje od 71 dniopuszczone: 9 meczów
-
Bryan Zaragoza Pomocnik Kolano skoczka pauzuje od 171 dniopuszczone: 15 meczów
Kadra Espanyolu
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 9 |
![]() |
24 | Hiszpania | 20 mln € | 1,3 mln € | 8 | 100% | 6 | 0 | 695' | 0 | 0 | |||||||
| 22 |
|
26 | Hiszpania | 5 mln € | 520 tys. € | 8 | 100% | 1 | 0 | 405' | 3 | 0 | |||||||
| 18 |
|
23 | Hiszpania | 2 mln € | 120 tys. € | 8 | 100% | 1 | 1 | 219' | 2 | 0 | |||||||
| 24 |
|
24 | Anglia | 10 mln € | 1,5 mln € | 8 | 100% | 1 | 0 | 515' | 0 | 0 | |||||||
| 11 |
|
34 | Hiszpania | 1 mln € | 1,3 mln € | 8 | 100% | 0 | 0 | 77' | 1 | 0 | |||||||
| 7 |
|
28 | Hiszpania | 7,5 mln € | 2,1 mln € | 1 | 13% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 19 |
|
36 | Hiszpania | 500 tys. € | 1,3 mln € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 15 |
|
25 | Hiszpania | 8 mln € | 4,2 mln € | 5 | 63% | 1 | 0 | 210' | 1 | 0 | |||||||
| 28 |
|
22 | Hiszpania | 6 mln € | 240 tys. € | 8 | 100% | 0 | 5 | 618' | 2 | 0 | |||||||
| 8 |
|
30 | Hiszpania | 5 mln € | – | 8 | 100% | 0 | 0 | 640' | 2 | 0 | |||||||
| 4 |
|
25 | Hiszpania | 12 mln € | 1,5 mln € | 8 | 100% | 0 | 0 | 475' | 2 | 0 | |||||||
| 17 |
|
25 | Hiszpania | 3 mln € | 1 mln € | 5 | 63% | 0 | 0 | 18' | 0 | 0 | |||||||
| 20 |
|
21 | Brazylia | 7 mln € | 960 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 173' | 1 | 0 | |||||||
| 10 |
|
27 | Hiszpania | 6 mln € | 1,2 mln € | 8 | 100% | 0 | 0 | 129' | 1 | 0 | |||||||
| 26 |
|
21 | Hiszpania | 1,2 mln € | – | 8 | 100% | 0 | 1 | 107' | 1 | 0 | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 6 |
|
35 | Urugwaj | 900 tys. € | 1 mln € | 5 | 63% | 0 | 0 | 450' | 0 | 0 | |||||||
| 23 |
|
23 | Maroko | 15 mln € | 940 tys. € | 7 | 88% | 0 | 1 | 623' | 2 | 1 | |||||||
| 21 |
![]() |
21 | Hiszpania | 3 mln € | 120 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 544' | 3 | 0 | |||||||
| 5 |
![]() |
23 | Niemcy | 4 mln € | – | 8 | 100% | 0 | 0 | 453' | 4 | 0 | |||||||
| 14 |
|
29 | Hiszpania | 3,5 mln € | 850 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 423' | 0 | 0 | |||||||
| 3 |
|
24 | Holandia | 12 mln € | 2,8 mln € | 8 | 100% | 0 | 0 | 229' | 0 | 0 | |||||||
| 16 |
|
26 | Słowenia | 5 mln € | 1,5 mln € | 8 | 100% | 0 | 0 | 115' | 0 | 0 | |||||||
| 2 |
|
30 | Hiszpania | 3 mln € | 1,6 mln € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 13 |
|
34 | Serbia | 700 tys. € | 1,3 mln € | 8 | 100% | 0 | 0 | 630' | 0 | 0 | |||||||
| 1 |
|
25 | Hiszpania | 300 tys. € | 210 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 90' | 0 | 0 | |||||||
Wartość całej kadry Espanyolu
141,6 mln €
śr. 5,7 mln € / zawodnika
Ile Espanyol wydaje na pensje
27,2 mln € rocznie
śr. 1,1 mln € / zawodnika
Narodowości w kadrze
9
najliczniej: Hiszpania (17 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy Espanyolu w sezonie 2026/2027
Espanyol wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry Espanyolu
Jak wygląda skład Espanyolu?
W wyjściowym ustawieniu Espanyolu między słupkami staje M. Dmitrović, a linię obrony najczęściej tworzą Omar El Hilali, C. Riedel, L. Cabrera oraz R. Hinojo. W środku pola grają Alex Calatrava Torrado, U. Gonzalez, Francisco Javier Hernandez Coarasa, Eduardo Expósito Jaen oraz T. Dolan, a za skuteczność w ataku odpowiadają Roberto Fernandez Jaen. Trener Manolo Gonzalez ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w La Liga i pucharach.
Espanyol – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub Espanyol w sezonie 2026/2027.
Espanyol transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 31 Sie 2026 |
|
Hiszpania | 30 |
|
wypożyczenie | |
| 31 Sie 2026 |
![]() |
Hiszpania | 25 |
|
500 tys. € | |
| 26 Sie 2026 |
|
Hiszpania | 25 |
|
wypożyczenie | |
| 21 Sie 2026 |
|
Hiszpania | 28 |
|
za darmo | |
| 13 Sie 2026 |
|
Słowenia | 26 |
|
300 tys. € | |
| 05 Sie 2026 |
|
Hiszpania | 29 |
|
250 tys. € | |
| 04 Sie 2026 |
|
Hiszpania | 25 |
|
za darmo | |
| 26 Lip 2026 |
|
Hiszpania | 26 |
|
wypożyczenie | |
| 24 Lip 2026 |
|
Hiszpania | 26 |
|
wypożyczenie | |
| 23 Lip 2026 |
|
Hiszpania | 24 |
|
wypożyczenie |
Kluczowe transfery Espanyolu
Espanyol bilans transferowy
- -6,1 mln € 2026
- +9,3 mln € 2025
- +650 tys. € 2024
- +24,4 mln € 2023
- +1,9 mln € 2022
Rekordy transferowe w historii Espanyolu
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Espanyol w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Espanyolu trafiło 7 zawodników za łączną kwotę 5,6 mln €, a klub opuściło 10 piłkarzy, co przyniosło 500 tys. € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Alex Calatrava Torrado z CD Castellón za 5 mln €, a najwyższa sprzedaż to transfer Ruben Sanchez Saez do Elche za 500 tys. €.
Espanyol – trofea
Jakie trofea w swojej historii zdobył klub piłkarski Espanyol? Poniżej znajdziesz pełną listę w podziale na rozgrywki krajowe i międzynarodowe — z latami zdobycia.
Jakie trofea zostały zdobyte przez Espanyol?
Klub piłkarski Espanyol zdobył w swojej historii 13 trofeów. Najczęściej wygrywał Copa Catalunya oraz Puchar Hiszpanii. Ponadto triumfował w Mistrzostwo 2. ligi Hiszpanii oraz Puchar Intertoto.