Forma w lidze
Olympique Marsylia w tabeli
13. miejsce / 6 punktów Bezpieczna strefa
Strata do lidera: 8 punktów
Strata do 5. miejsca: 5 punktów
Serie w ostatnich meczach
3 mecze ze strzeloną bramką
Wyniki u siebie / na wyjeździe
3 pkt
7:5 bramki
2,33 gola/mecz
3 pkt
2:3 bramki
0,67 gola/mecz
Równy bilans
Zawodnicy Marsylii
Wartość drużyny: 115 mln €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Najlepszy strzelec 4 bramek | Algeria | 26 | napastnik | 6 | 30 mln € | ||
|
|
Najwięcej asyst 1 asyst | Algeria | 26 | napastnik | 6 | 30 mln € | ||
|
|
Najwyższa ocena 7,16 średnia ocena | Dania | 31 | pomocnik | 5 | 15 mln € | ||
|
|
Najwięcej minut 540 minut | Holandia | 28 | bramkarz | 6 | 2,5 mln € |
Przewidywany skład Marsylii 4-2-3-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.
Olympique Marsylia w tabeli Ligue 1
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Monaco
|
6 | 4 | 2 | 0 | 10:5 | 14 |
2
|
Lille
|
6 | 4 | 1 | 1 | 9:4 | 13 |
| ··· | |||||||
12
|
Angers
|
6 | 2 | 1 | 3 | 7:10 | 7 |
13
|
Olympique Marsylia
|
6 | 2 | 0 | 4 | 9:8 | 6 |
14
|
Le Mans
|
6 | 1 | 3 | 2 | 10:12 | 6 |
Wyniki Marsylii
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
11 Paź Koniec
|
Troyes
0
Olympique Marsylia
2
Ligue 1, 6. kolejka
|
|
|
20 Wrz Koniec
|
Olympique Marsylia
1
Paris Saint Germain
2
Ligue 1, 5. kolejka
|
|
|
17 Wrz Koniec
|
Beşiktaş
4
Olympique Marsylia
1
Liga Europy, 1. runda
|
Terminarz Marsylii
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
dziś 21:00
|
Olympique Marsylia
Olympiakos
Liga Europy, 2. runda
|
|
|
18 Paź 15:00
|
Angers
Olympique Marsylia
Ligue 1, 7. kolejka
|
|
|
22 Paź 18:45
|
Sturm Graz
Olympique Marsylia
Liga Europy, 3. runda
|
Ostatnie transfery Marsylii
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 31 Sie 2026 |
|
Holandia |
|
20 mln € | |
| 29 Sie 2026 |
|
Argentyna |
|
1 mln € | |
| 11 Sie 2026 |
|
Argentyna |
|
3,5 mln € | |
| 10 Sie 2026 |
|
Argentyna |
|
23 mln € |
Olympique Marsylia to klub piłkarski z Francji występujący w Ligue 1. Swoim domowym obiektem jest Stade Orange Vélodrome, który może pomieścić 67 394 widzów. Zespół prowadzi Bruno Genesio. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 115 milionów euro. Poza rozgrywkami ligowymi klub rywalizuje w Liga Europy.
Przegląd klubu
Jakie trofea zostały zdobyte przez Olympique Marsylię?
Klub piłkarski Olympique Marsylia zdobył w swojej historii 31 trofeów. Najczęściej wygrywał Puchar Francji oraz Mistrzostwo Francji. Ponadto triumfował w Puchar Ligi Francuskiej, Superpuchar Francji, Puchar Intertoto, Mistrzostwo 2. ligi Francji, Liga Mistrzów, Puchar Intertoto oraz Coupe Charles Drago.
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Olympique Marsylia w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 klub opuściło 8 piłkarzy, co przyniosło 90 mln € wpływów. Najwyższą sprzedażą był transfer Mason Greenwood do Fenerbahce za 39 mln €.
Które miejsce zajmuje Olympique Marsylia w tabeli Ligue 1?
Olympique Marsylia zajmuje obecnie 13. miejsce w tabeli Ligue 1 z dorobkiem 6 punktów po 6 kolejkach. Strata do prowadzącego Monaco wynosi 8 punktów. Bilans bramkowy zespołu wynosi 9:8, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 3 punkty.
Jak wygląda skład Marsylii?
W wyjściowym ustawieniu Marsylii między słupkami staje Jeffrey de Lange, a linię obrony najczęściej tworzą T. Weah, C. Egan-Riley, N. Aguerd oraz E. Palmieri. W środku pola grają A. Harit, H. Abdelli, A. Gomes, T. Nnadi oraz I. Paixao, a za skuteczność w ataku odpowiadają A. Gouiri. Trener Bruno Genesio ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Ligue 1 i pucharach.
Kiedy Olympique Marsylia gra następny mecz?
Najbliższy mecz Marsylii to spotkanie z Olympiakos, które odbędzie się 15 października 2026 o godzinie 21:00 na obiekcie Stade Orange Vélodrome w ramach Ligi Europy (2. kolejka).
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Marsylii?
Ostatni mecz Marsylii to wygrana z Troyes 0:2 w Ligue 1, 11 października 2026. Bramki zdobyli Harit, Abdelli. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma Olympique Marsylia w tym sezonie?
Bilans Marsylii w tym sezonie to 6 meczów i wynik 2-0-4 przy 9 zdobytych bramkach i 8 straconych. Czyste konto padło w 2 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 57%, a oddaje 8,8 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz Marsylii w sezonie 2026/2027
Jakie mecze rozegra Olympique Marsylia w sezonie 2026/2027.
Podgląd nadchodzących spotkań Marsylii
Olympique Marsylia terminarz
Kiedy Olympique Marsylia gra następny mecz?
Najbliższy mecz Marsylii to spotkanie z Olympiakos, które odbędzie się 15 października 2026 o godzinie 21:00 na obiekcie Stade Orange Vélodrome w ramach Ligi Europy (2. kolejka).
Wyniki Marsylii w sezonie 2026/2027
Jakie wyniki osiągnął klub Olympique Marsylia w sezonie 2026/2027.
Forma i bramki Marsylii w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
Olympique Marsylia wyniki
| Data | Mecz | Wynik | Ustawienie | Rożne | Kartki | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
11 Paź Koniec
|
Ligue 1, 6. kolejka
|
0:2 | 4-2-3-1 | 3/9 | 1/5 | |
|
20 Wrz Koniec
|
Ligue 1, 5. kolejka
|
1:2 | 4-4-2 | 3/10 | 4/5 | |
|
17 Wrz Koniec
|
Liga Europy, 1. runda
|
4:1 | 4-2-3-1 | 3/6 | 1/3 | |
|
11 Wrz Koniec
|
Ligue 1, 4. kolejka
|
1:0 | 4-1-4-1 | 5/8 | 4/5 | |
|
06 Wrz Koniec
|
Ligue 1, 3. kolejka
|
2:3 | 4-1-4-1 | 5/9 | 0/2 | |
|
30 Sie Koniec
|
Ligue 1, 2. kolejka
|
2:0 | 4-2-3-1 | 7/12 | 0/4 | |
|
21 Sie Koniec
|
Ligue 1, 1. kolejka
|
4:0 | 4-2-3-1 | 3/7 | 1/4 | |
|
17 Maj Koniec
|
Ligue 1, 34. kolejka
|
3:1 | 4-2-3-1 | 4/15 | 3/4 | |
|
10 Maj Koniec
|
Ligue 1, 33. kolejka
|
0:1 | 4-2-3-1 | 0/3 | 2/6 | |
|
02 Maj Koniec
|
Ligue 1, 32. kolejka
|
3:0 | 4-2-3-1 | 8/15 | 3/4 |
Olympique Marsylia ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 4-2-3-1 16 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 4-2-3-1 – w 3 z 6 meczów, ze średnią 2,00 punktu. W pozostałych ustawieniach Olympique Marsylia zdobywa 0,00 punktu na spotkanie.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Marsylii?
Ostatni mecz Marsylii to wygrana z Troyes 0:2 w Ligue 1, 11 października 2026. Bramki zdobyli Harit, Abdelli. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Olympique Marsylia – tabela Ligue 1
Jakie miejsce w tabeli Ligue 1 zajmuje Olympique Marsylia w sezonie 2026/2027.
Miejsce Marsylii w tabeli Ligue 1
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Monaco
|
6 | 4 | 2 | 0 | 10:5 | 5 | 14 | |
2
|
Lille
|
6 | 4 | 1 | 1 | 9:4 | 5 | 13 | |
3
|
Rennes
|
6 | 4 | 1 | 1 | 12:10 | 2 | 13 | |
4
|
Lyon
|
6 | 3 | 2 | 1 | 11:4 | 7 | 11 | |
5
|
Paris FC
|
6 | 3 | 2 | 1 | 8:4 | 4 | 11 | |
6
|
Paris Saint Germain
|
6 | 3 | 2 | 1 | 11:8 | 3 | 11 | |
7
|
Brest
|
6 | 2 | 2 | 2 | 12:9 | 3 | 8 | |
8
|
FC Lorient
|
6 | 2 | 2 | 2 | 6:6 | 0 | 8 | |
9
|
Nicea
|
6 | 2 | 2 | 2 | 5:7 | -2 | 8 | |
10
|
RC Lens
|
6 | 2 | 1 | 3 | 11:10 | 1 | 7 | |
11
|
Strasburg
|
6 | 2 | 1 | 3 | 11:12 | -1 | 7 | |
12
|
Angers
|
6 | 2 | 1 | 3 | 7:10 | -3 | 7 | |
13
|
Olympique Marsylia
|
6 | 2 | 0 | 4 | 9:8 | 1 | 6 | |
14
|
Le Mans
|
6 | 1 | 3 | 2 | 10:12 | -2 | 6 | |
15
|
Toulouse
|
6 | 1 | 3 | 2 | 9:11 | -2 | 6 | |
16
|
Auxerre
|
6 | 2 | 0 | 4 | 8:16 | -8 | 6 | |
17
|
Troyes
|
6 | 1 | 1 | 4 | 4:13 | -9 | 4 | |
18
|
Le Havre
|
6 | 0 | 2 | 4 | 4:8 | -4 | 2 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Monaco
|
6 | 4 | 2 | 0 | 10:5 | 5 | 14 | |
2
|
Lille
|
6 | 4 | 1 | 1 | 9:4 | 5 | 13 | |
3
|
Rennes
|
6 | 4 | 1 | 1 | 12:10 | 2 | 13 | |
4
|
Lyon
|
6 | 3 | 2 | 1 | 11:4 | 7 | 11 | |
5
|
Paris FC
|
6 | 3 | 2 | 1 | 8:4 | 4 | 11 | |
6
|
Paris Saint Germain
|
6 | 3 | 2 | 1 | 11:8 | 3 | 11 | |
7
|
Brest
|
6 | 2 | 2 | 2 | 12:9 | 3 | 8 | |
8
|
FC Lorient
|
6 | 2 | 2 | 2 | 6:6 | 0 | 8 | |
9
|
Nicea
|
6 | 2 | 2 | 2 | 5:7 | -2 | 8 | |
10
|
RC Lens
|
6 | 2 | 1 | 3 | 11:10 | 1 | 7 | |
11
|
Strasburg
|
6 | 2 | 1 | 3 | 11:12 | -1 | 7 | |
12
|
Angers
|
6 | 2 | 1 | 3 | 7:10 | -3 | 7 | |
13
|
Olympique Marsylia
|
6 | 2 | 0 | 4 | 9:8 | 1 | 6 | |
14
|
Le Mans
|
6 | 1 | 3 | 2 | 10:12 | -2 | 6 | |
15
|
Toulouse
|
6 | 1 | 3 | 2 | 9:11 | -2 | 6 | |
16
|
Auxerre
|
6 | 2 | 0 | 4 | 8:16 | -8 | 6 | |
17
|
Troyes
|
6 | 1 | 1 | 4 | 4:13 | -9 | 4 | |
18
|
Le Havre
|
6 | 0 | 2 | 4 | 4:8 | -4 | 2 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Rennes
|
4 | 3 | 1 | 0 | 10:5 | 5 | 10 | |
| 2 |
Nicea
|
4 | 2 | 2 | 0 | 5:3 | 2 | 8 | |
| 3 |
Monaco
|
3 | 2 | 1 | 0 | 6:3 | 3 | 7 | |
| 4 |
Lille
|
3 | 2 | 1 | 0 | 5:2 | 3 | 7 | |
| 5 |
Lyon
|
3 | 2 | 1 | 0 | 8:2 | 6 | 7 | |
| 6 |
Paris FC
|
3 | 2 | 1 | 0 | 5:1 | 4 | 7 | |
| 7 |
RC Lens
|
3 | 2 | 0 | 1 | 7:4 | 3 | 6 | |
| 8 |
Auxerre
|
3 | 2 | 0 | 1 | 4:4 | 0 | 6 | |
| 9 |
Le Mans
|
3 | 1 | 2 | 0 | 6:5 | 1 | 5 | |
| 10 |
Brest
|
3 | 1 | 1 | 1 | 7:4 | 3 | 4 | |
| 11 |
FC Lorient
|
3 | 1 | 1 | 1 | 4:4 | 0 | 4 | |
| 12 |
Strasburg
|
2 | 1 | 1 | 0 | 3:2 | 1 | 4 | |
| 13 |
Paris Saint Germain
|
2 | 1 | 0 | 1 | 4:3 | 1 | 3 | |
| 14 |
Angers
|
3 | 1 | 0 | 2 | 3:4 | -1 | 3 | |
| 15 |
Olympique Marsylia
|
3 | 1 | 0 | 2 | 7:5 | 2 | 3 | |
| 16 |
Toulouse
|
3 | 1 | 0 | 2 | 3:5 | -2 | 3 | |
| 17 |
Troyes
|
3 | 0 | 1 | 2 | 2:8 | -6 | 1 | |
| 18 |
Le Havre
|
3 | 0 | 1 | 2 | 1:3 | -2 | 1 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Paris Saint Germain
|
4 | 2 | 2 | 0 | 7:5 | 2 | 8 | |
| 2 |
Monaco
|
3 | 2 | 1 | 0 | 4:2 | 2 | 7 | |
| 3 |
Lille
|
3 | 2 | 0 | 1 | 4:2 | 2 | 6 | |
| 4 |
Lyon
|
3 | 1 | 1 | 1 | 3:2 | 1 | 4 | |
| 5 |
Paris FC
|
3 | 1 | 1 | 1 | 3:3 | 0 | 4 | |
| 6 |
Brest
|
3 | 1 | 1 | 1 | 5:5 | 0 | 4 | |
| 7 |
FC Lorient
|
3 | 1 | 1 | 1 | 2:2 | 0 | 4 | |
| 8 |
Angers
|
3 | 1 | 1 | 1 | 4:6 | -2 | 4 | |
| 9 |
Rennes
|
2 | 1 | 0 | 1 | 2:5 | -3 | 3 | |
| 10 |
Strasburg
|
4 | 1 | 0 | 3 | 8:10 | -2 | 3 | |
| 11 |
Olympique Marsylia
|
3 | 1 | 0 | 2 | 2:3 | -1 | 3 | |
| 12 |
Toulouse
|
3 | 0 | 3 | 0 | 6:6 | 0 | 3 | |
| 13 |
Troyes
|
3 | 1 | 0 | 2 | 2:5 | -3 | 3 | |
| 14 |
RC Lens
|
3 | 0 | 1 | 2 | 4:6 | -2 | 1 | |
| 15 |
Le Mans
|
3 | 0 | 1 | 2 | 4:7 | -3 | 1 | |
| 16 |
Le Havre
|
3 | 0 | 1 | 2 | 3:5 | -2 | 1 | |
| 17 |
Nicea
|
2 | 0 | 0 | 2 | 0:4 | -4 | 0 | |
| 18 |
Auxerre
|
3 | 0 | 0 | 3 | 4:12 | -8 | 0 |
Które miejsce zajmuje Olympique Marsylia w tabeli Ligue 1?
Olympique Marsylia zajmuje obecnie 13. miejsce w tabeli Ligue 1 z dorobkiem 6 punktów po 6 kolejkach. Strata do prowadzącego Monaco wynosi 8 punktów. Bilans bramkowy zespołu wynosi 9:8, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 3 punkty.
Statystyki Marsylii w sezonie 2026/2027
Kompleksowe statystyki Marsylii na tle ligi w sezonie 2026/2027.
Olympique Marsylia na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 8,8
- Strzały celne / mecz 4,3
- Asysty / mecz 0,67
- Udane dryblingi / mecz 7,7
- Bramki z rzutów wolnych 0
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 1,33
- Czyste konta 33%
- Odbiory / mecz 13,3
- Przechwyty / mecz 8,7
- Wybicia / mecz 20,7
- Zablokowane strzały / mecz 3,0
Strzelcy Marsylii
-
Amine Gouiri 4
-
Amine Harit 1
-
Himad Abdelli 1
-
Angel Gomes 1
-
Keyliane Abdallah 1
-
Pierre-Emile Hojbjerg 1
Rozkład bramek w czasie
Bramki Marsylii i rywali według minuty w ostatnich 6 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres Marsylii to 46–60 minuta, w której padły 3 bramki. Drugi najlepszy okres to 76–90+ minuta z 3 trafieniami.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Olympique Marsylia - Olympiakos Po przerwie pada 89% bramek Marsylii.Przebieg meczu Marsylii i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 2 | 2-0-0 |
| Stracił pierwszą bramkę | 4 | 0-0-4 |
| Remis do przerwy | 4 | 2-0-2 |
| Przegrywał do przerwy | 2 | 0-0-2 |
Gdy Olympique Marsylia otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 2 razy na 2 takie mecze.
Jak padają bramki dla Marsylii
78% bramek Marsylii pada z gry. Z karnych odpowiadają za 22% dorobku.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
Olympique Marsylia zdobywa w sezonie średnio 1,00 punktu na mecz. W ostatnich 6 meczach średnia wynosi 1,00.
Aktualne serie Marsylii
- Bez porażki rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Zwycięstw z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Ze zdobytą bramką rynek: drużyna strzeli gola 2 mecze
- Nie obie strzelały rynek: BTTS – nie 1 mecz
- Poniżej 2,5 bramki rynek: under 2,5 1 mecz
- Z czystym kontem rynek: rywal nie strzeli gola 1 mecz
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 6 meczów Marsylii, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
Olympique Marsylia wygra mecz Olympique Marsylia - Olympiakos Olympique Marsylia nie przegrywa od 1 meczu.Bramki w meczach Marsylii
- Powyżej 0,5 100%
- Powyżej 1,5 83%
- Powyżej 2,5 50%
- Powyżej 3,5 33%
- Powyżej 4,5 17%
- Powyżej 5,5 0%
W 50% meczów Marsylii padają co najmniej trzy bramki, a w 33% spotkań trafiają obie drużyny.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Olympique Marsylia - Olympiakos Powyżej 2,5 bramki padło w 50% meczów Marsylii.Olympique Marsylia – faule i karne
- Faule / mecz 10,5
- Faule rywali / mecz 10,2
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
Olympique Marsylia fauluje średnio 10,5 razy na mecz, a wymusza 10,2 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla Marsylii, 0 przeciw.
Powyżej 3,5 kartki w meczu Olympique Marsylia - Olympiakos Olympique Marsylia popełnia 10,5 fauli na mecz.Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie Olympique Marsylia zdobywa 1,00 punktu na mecz wobec 1,00 na wyjeździe.
Olympique Marsylia wygra mecz Olympique Marsylia - Olympiakos Olympique Marsylia zdobywa u siebie 33% możliwych punktów, na wyjeździe 33%.Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 6 meczach Marsylii ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 89% goli Marsylii, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 2 z 6 meczów.
Olympique Marsylia wygra drugą połowę meczu Olympique Marsylia - Olympiakos Drugą połowę Olympique Marsylia wygrywał w 2 z 6 meczów.Olympique Marsylia – strzały
- Celne / mecz 4,3
- Niecelne / mecz 4,5
- Celność strzałów 49%
- Skuteczność (gole / strzały) 17%
- Strzałów na gola 5,9
Olympique Marsylia oddaje 8,8 strzału na mecz. Do bramki trafia 49% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 5,9 strzału.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Olympique Marsylia - Olympiakos Olympique Marsylia oddaje 8,8 strzałów na mecz.Olympique Marsylia – posiadanie piłki
- U siebie 55,3%
- Na wyjeździe 59,3%
- Mecze z posiadaniem > 60% 3 z 6
- Mecze z posiadaniem > 55% 4 z 6
- Najniższe w sezonie 39%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 4 z 6 meczów. Średnio Olympique Marsylia utrzymuje przy piłce 57,3% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 39%.
Olympique Marsylia wygra mecz Olympique Marsylia - Olympiakos Olympique Marsylia utrzymuje średnio 57,3% posiadania piłki.Olympique Marsylia – podania
- Kluczowe / mecz 8,5
- Dośrodkowania / mecz 16,3
- Celność dośrodkowań 17%
- Podania długie / mecz 43
- Celność długich podań 46%
Olympique Marsylia wymienia średnio 592 podań na mecz przy celności 89%, z czego 8,5 to podania kluczowe.
Olympique Marsylia – czyste konta
- U siebie 1 z 3
- Na wyjeździe 1 z 3
- Stracone / mecz 1,33
- Bez straty do przerwy 67%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 50%
Czyste konto Marsylii to 33% meczów sezonu (2 z 6), z czego 1 w 3 meczach u siebie.
Obie drużyny strzelą w meczu Olympique Marsylia - Olympiakos Czyste konto Olympique Marsylia zachowuje w 33% meczów.Olympique Marsylia – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 100%
- Pow. 8,5 w meczu 67%
- Pow. 10,5 w meczu 17%
- Rożne u siebie / mecz 3,7
- Rożne na wyjeździe / mecz 5,0
Olympique Marsylia wykonuje średnio 4,3 rzutów rożnych na mecz wobec 4,8 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 67% spotkań.
Powyżej 8,5 rzutu rożnego w meczu Olympique Marsylia - Olympiakos Powyżej 8,5 rożnego padło w 67% meczów Marsylii.Olympique Marsylia – kartki
- Żółte kartki 8
- Pow. 3,5 kartki w meczu 50%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 33%
- Kartki rywali / mecz 2,3
- Mecze bez kartki 33%
Olympique Marsylia ogląda średnio 1,3 żółtej kartki na mecz, a rywale Marsylii – 2,3. W sezonie zespół otrzymał 1 czerwoną kartkę.
Powyżej 3,5 kartki w meczu Olympique Marsylia - Olympiakos Olympique Marsylia ogląda średnio 1,3 żółtych kartek na mecz.Olympique Marsylia według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 6 tabeli | 4 | 0-0-4 | 0,00 | 0,75 | 2,00 |
| Środka tabeli (7–12) | 1 | 1-0-0 | 3,00 | 4,00 | 0,00 |
| Dołu tabeli (13–18) | 1 | 1-0-0 | 3,00 | 2,00 | 0,00 |
Najwięcej punktów na mecz Olympique Marsylia zdobywa z drużynami z środka tabeli (7–12), najmniej z drużynami z top 6 tabeli.
Olympique Marsylia na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
11.
|
2,00 0,75 | 1,50 2,00 | 1,00 2,50 |
|
12.
|
1,00 1,33 | 1,00 1,33 | 1,33 2,00 |
|
13.
|
1,00 1,00 | 2,33 0,67 | 1,67 1,00 |
|
14.
|
1,67 0,33 | 2,00 1,33 | 1,67 2,33 |
|
15.
|
1,00 1,00 | 1,00 2,00 | 1,67 2,00 |
Ciekawe rekordy w meczach Marsylii
Skrajne wyniki i osiągnięcia Marsylii w tym sezonie
- Najwyższa wygrana Olympique Marsylia - Strasburg 4:0 Ligue 1, 21.08.2026
- Najwyższa porażka Monaco - Olympique Marsylia 2:0 Ligue 1, 30.08.2026
- Najwięcej bramek w meczu 5 bramek Olympique Marsylia - Paris FC 2:3, Ligue 1, 6.09.2026
- Najszybsza bramka 8. minuta Gouiri, Olympique Marsylia - Paris FC 2:3, Ligue 1, 6.09.2026
- Najpóźniejsza bramka 90+8 minuta Abdelli, Troyes - Olympique Marsylia 0:2, Ligue 1, 11.10.2026
Jakie statystyki ma Olympique Marsylia w tym sezonie?
Bilans Marsylii w tym sezonie to 6 meczów i wynik 2-0-4 przy 9 zdobytych bramkach i 8 straconych. Czyste konto padło w 2 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 57%, a oddaje 8,8 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Olympique Marsylia – zawodnicy
Jak wygląda kadra Marsylii w sezonie 2026/2027.
Przewidywany skład Marsylii 4-2-3-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.
Kontuzje w kadrze Marsylii
-
Pierre-Emile Hojbjerg Pomocnik Uraz mięśnia pauzuje od 10 dniopuszczone: 1 mecz
-
Derek Cornelius Obrońca Uraz biodra pauzuje od 20 dniopuszczone: 1 mecz
-
Igor Paixao Napastnik Uraz mięśnia pauzuje od 54 dniopuszczone: 2 mecze
Kadra Marsylii
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 9 |
|
26 | Algeria | 30 mln € | 4,6 mln € | 6 | 100% | 4 | 1 | 511' | 0 | 0 | |||||||
| 48 |
|
20 | Francja | 5 mln € | – | 6 | 100% | 1 | 0 | 148' | 1 | 0 | |||||||
| 14 |
|
26 | Brazylia | 35 mln € | 5,1 mln € | 5 | 83% | 0 | 0 | 367' | 1 | 0 | |||||||
| 11 |
|
30 | Francja | 4 mln € | 1,8 mln € | 6 | 100% | 0 | 0 | 141' | 0 | 0 | |||||||
| 29 |
|
26 | Kamerun | 3,5 mln € | 1,1 mln € | 5 | 83% | 0 | 0 | 17' | 0 | 0 | |||||||
| 43 |
![]() |
19 | Francja | 1 mln € | – | 5 | 83% | 0 | 0 | 20' | 0 | 0 | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 23 |
|
31 | Dania | 15 mln € | 6,4 mln € | 5 | 83% | 1 | 0 | 450' | 0 | 0 | |||||||
| 19 |
|
33 | Republika Środkowoafrykańska | 2,5 mln € | 5,5 mln € | 3 | 50% | 0 | 0 | 144' | 0 | 0 | |||||||
| 77 |
|
29 | Maroko | 5 mln € | 1,5 mln € | 6 | 100% | 1 | 1 | 479' | 1 | 0 | |||||||
| 8 |
|
26 | Algeria | 5 mln € | 910 tys. € | 6 | 100% | 1 | 0 | 469' | 1 | 0 | |||||||
| 6 |
|
23 | Nigeria | 4,5 mln € | 550 tys. € | 3 | 50% | 0 | 0 | 52' | 0 | 0 | |||||||
| 7 |
|
26 | Anglia | 10 mln € | 2 mln € | 6 | 100% | 1 | 1 | 459' | 2 | 0 | |||||||
| 22 |
|
26 | USA | 20 mln € | 4,6 mln € | 5 | 83% | 0 | 0 | 437' | 3 | 2 | |||||||
| 45 |
![]() |
19 | Algeria | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 4 |
|
23 | Anglia | 9 mln € | 1,8 mln € | 6 | 100% | 0 | 0 | 525' | 0 | 0 | |||||||
| 33 |
|
32 | Włochy | 9 mln € | 3,6 mln € | 6 | 100% | 0 | 1 | 533' | 0 | 0 | |||||||
| 21 |
|
30 | Maroko | 15 mln € | 4,9 mln € | 6 | 100% | 0 | 0 | 388' | 1 | 0 | |||||||
| 13 |
|
28 | Kanada | 2,5 mln € | 739 tys. € | 5 | 83% | 0 | 0 | 26' | 0 | 0 | |||||||
| 25 |
|
30 | Szwajcaria | 3 mln € | 1 mln € | 6 | 100% | 0 | 0 | 7' | 0 | 0 | |||||||
| 18 |
![]() |
25 | Wybrzeże Kości Słoniowej | 7 mln € | 1,3 mln € | 3 | 50% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 1 |
|
28 | Holandia | 2,5 mln € | 910 tys. € | 6 | 100% | 0 | 0 | 540' | 0 | 0 | |||||||
| 40 |
|
22 | Belgia | 0 € | 270 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 92 |
|
29 | Francja | 300 tys. € | 360 tys. € | 6 | 100% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
Wartość całej kadry Marsylii
188,8 mln €
śr. 8,2 mln € / zawodnika
Ile Olympique Marsylia wydaje na pensje
48,8 mln € rocznie
śr. 2,1 mln € / zawodnika
Narodowości w kadrze
16
najliczniej: Francja (4 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy Marsylii w sezonie 2026/2027
Olympique Marsylia wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry Marsylii
Jak wygląda skład Marsylii?
W wyjściowym ustawieniu Marsylii między słupkami staje Jeffrey de Lange, a linię obrony najczęściej tworzą T. Weah, C. Egan-Riley, N. Aguerd oraz E. Palmieri. W środku pola grają A. Harit, H. Abdelli, A. Gomes, T. Nnadi oraz I. Paixao, a za skuteczność w ataku odpowiadają A. Gouiri. Trener Bruno Genesio ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Ligue 1 i pucharach.
Olympique Marsylia – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub Olympique Marsylia w sezonie 2026/2027.
Olympique Marsylia transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 31 Sie 2026 |
|
Holandia | 25 |
|
20 mln € | |
| 29 Sie 2026 |
|
Argentyna | 27 |
|
1 mln € | |
| 11 Sie 2026 |
|
Argentyna | 34 |
|
3,5 mln € | |
| 10 Sie 2026 |
|
Argentyna | 27 |
|
23 mln € | |
| 23 Lip 2026 |
|
Maroko | 22 |
|
za darmo | |
| 16 Lip 2026 |
|
Gabon | 37 |
|
1,5 mln € | |
| 16 Lip 2026 |
|
Wybrzeże Kości Słoniowej | 26 |
|
2 mln € | |
| 13 Lip 2026 |
|
Anglia | 25 |
|
39 mln € | |
| 30 Cze 2026 |
|
Argentyna | 27 |
|
18 mln € | |
| 30 Cze 2026 |
|
USA | 26 |
|
14,4 mln € |
Kluczowe transfery Marsylii
Olympique Marsylia bilans transferowy
- +81,2 mln € 2026
- -6,9 mln € 2025
- -14,6 mln € 2024
- -68,2 mln € 2023
- -48,6 mln € 2022
Rekordy transferowe w historii Marsylii
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Olympique Marsylia w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 klub opuściło 8 piłkarzy, co przyniosło 90 mln € wpływów. Najwyższą sprzedażą był transfer Mason Greenwood do Fenerbahce za 39 mln €.
Olympique Marsylia – trofea
Jakie trofea w swojej historii zdobył klub piłkarski Olympique Marsylia? Poniżej znajdziesz pełną listę w podziale na rozgrywki krajowe i międzynarodowe — z latami zdobycia.
Jakie trofea zostały zdobyte przez Olympique Marsylię?
Klub piłkarski Olympique Marsylia zdobył w swojej historii 31 trofeów. Najczęściej wygrywał Puchar Francji oraz Mistrzostwo Francji. Ponadto triumfował w Puchar Ligi Francuskiej, Superpuchar Francji, Puchar Intertoto, Mistrzostwo 2. ligi Francji, Liga Mistrzów, Puchar Intertoto oraz Coupe Charles Drago.
