środa, 28 lutego 2024

Analityk sportowy TOTALbet: nawet wymagający klient znajdzie coś przydatnego w naszej ofercie

Z Arkadiuszem Ciołkiem, pracownikiem TOTALbet, porozmawialiśmy m.in. o ofercie, valuebetach i rozwoju.

Najwyższa promocja na start na rynku - działa tylko z kodem LEGALSPORT
Spis treści
Rozwiń
  1. Ad vocem: Oferta bukmacherska w TOTALbet
    1. Specjalne bonusy ułatwiające typowanie
  2. FAQ: pytania dotyczące pracy analityka sportowego
Analityk bukmacherski TOTALbet - Arkadiusz Ciołek (wywiad) - oferta, kursy, typy, zakłady
Analityk bukmacherski TOTALbet - Arkadiusz Ciołek

Innymi słowy pisząc, jest analitykiem sportowym. To dzięki jego pracy możecie regularnie obstawiać w TOTALbet zakłady bukmacherskie na piłkę nożną z wysokimi kursami internetowymi w wersji prematch i LIVE.

freebet 5 zł na start
Za bonus można grać po rejestracji z kodem LEGALSPORT

Co więcej, jeżeli w internetowej ofercie bukmacherskiej na futbol u tego buka z licencją Ministerstwa Finansów dostrzeżecie jakieś nowe mega typy sportowe, okraszone atrakcyjnymi współczynnikami, które następnie wrzucacie na swoje kupony SOLO, AKO czy SYSTEM, to również jest to zasługa Arka. W pracy analityka sportowego ma on już całkiem solidne doświadczenie. Dlatego też wypytaliśmy go nie tylko o jego zadania w czasie pracy, ale również o system kształtowania się oferty.

Bonus powitalny na start w TOTALbet
TOTALbet Zakłady Bukmacherskie
  • Cashback 333 zł
  • Freebet 5 zł

338 zł

Oczywiście, nie zabrakło także pytań o valuebety i ogólny rozwój polskiego rynku. Jak wygląda praca w TOTALbet? Analityk bukmacherski - co to za zawód? (nie zapytaliśmy ile zarabia analityk sportowy, ale obiecujemy, że następnym razem nadrobimy tę zaległość :)). Na te i na inne pytania odpowiedź znajdziecie poniżej. Serdecznie zapraszamy do lektury naszego wywiadu z Arkadiuszem Ciołkiem, analitykiem sportowym bukmachera TOTALbet.

LEGALSPORT: Cześć. Jest nam niezmiernie miło, że zgodziłeś się na wywiad. Zacznijmy od pytania rozluźniającego. Od kiedy pracujesz w TOTALbet i czym się zajmujesz na co dzień?

Arkadiusz Ciołek: Witam serdecznie i dziękuję za możliwość wypowiedzi! W TOTALbet pracuję od ponad 2 lat, czyli od samego początku naszej działalności na rynku bukmacherskim. Na co dzień zajmuję się przede wszystkim piłką nożną – zarządzaniem oraz przygotowywaniem całości piłkarskiej oferty, a oprócz tego mam trochę obowiązków polegających na koordynacji pracy całego działu.

LS: Jak wspomniałeś, zawodowo zajmujesz się piłką nożną. Był to Twój wybór, na przykład ze względu na to, że pasjonujesz się futbolem na co dzień, czy odgórnie zostałeś do tego sportu przydzielony?

AC: Na co dzień, całe życie i od najmłodszych lat pasjonuję się piłką, tak więc w TOTALbet zostałem zatrudniony w charakterze analityka głównie piłkarskiego. Zdecydowana większość przypadków w naszym dziale, a myślę, że tak samo jest w innych firmach bukmacherskich, to sprawowanie przez analityka opieki nad sportami, którymi się interesuje.

LS: Wielu naszych czytelników, którzy obstawiają regularnie zakłady bukmacherskie w TOTALbet, na pewno marzy o pracy analityka. Czy trudno jest załapać się na takie stanowisko? No i oczywiście, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać tę pracę?

AC: Wbrew pozorom nie jest to aż tak trudne. Polski rynek bukmacherski się powiększa, kolejne podmioty otrzymują licencje, tak więc potrzebują także analityków, aby móc funkcjonować. Oferty pracy regularnie pojawiają się na branżowych portalach, stronach na Facebooku. Jeśli chodzi o warunki, to absolutnie konieczne jest mocne zainteresowanie sportem, fachowa wiedza w tym temacie oraz umiejętność matematycznego myślenia i szacowania. Matematyczne wykształcenie nie jest wymagane, w naszym dziale pracę znaleźli absolwenci bardzo różnych kierunków studiów.

LS: Na co dzień zajmujesz się ofertą piłkarską, tak więc może mógłbyś nam i naszym czytelnikom uchylić rąbka tajemnicy. Jak ogólnie wygląda proces kształtowania się oferty z typami na dany mecz? Używane są przygotowane wcześniej schematy, czy też za każdym razem ręcznie wybieracie konkretne typy?

AC: Oferta na podstawowe zakłady i ich kursy (zwycięstwo, liczba bramek w meczu i wszystkie pochodne tych zakładów) jest ściśle uzależniona od światowego rynku zakładów bukmacherskich – jeśli na światowym rynku jest ruch w stronę którejś z drużyn, to znajdzie to odzwierciedlenie w kursach także u polskich bukmacherów. Jeśli chodzi o ofertę na dany mecz, to staramy się, aby w poszczególnych rozgrywkach oferta była możliwie jak najszersza i urozmaicona, pełna oryginalnych zakładów, jakich nie znajdzie się u konkurencji, a jednocześnie jak najbardziej stała. Chcemy, aby typer po upatrzeniu któregoś z zakładów miał możliwość obstawienia tego zakładu w różnych meczach tych samych rozgrywek, tak więc musimy posługiwać się schematami przy tworzeniu oferty. Oczywiście do tego dochodzą zakłady specjalne, sytuacyjne [bonus na nie to np Freebet Ekstraklasa] przygotowywane w zależności od tego co się dzieje w sporcie, np. w przypadku ligowych hitów.

LS: Oczywiście w TOTALbet Zakłady Bukmacherskie dostępna jest nie tylko oferta na piłkę nożną, ale również i na inne dyscypliny sportowe, jak tenis, koszykówka czy e-sport. Czy proces tworzenia oferty bukmacherskiej wygląda przy innych sportach tak samo czy są może jakieś różnice?

AC: Przede wszystkim do każdego sportu trzeba podejść indywidualnie, każda dyscyplina wymaga osobnej analizy, w którą wchodzi wiele czynników mających mniejsze lub większe znaczenie, jak np. pogoda w Formule 1. Oczywiście jest również wiele wspólnych czynników jak sytuacja w tabeli dla sportów drużynowych, forma zawodników czy braki kadrowe. Specyfiką wyróżniają się sporty bardzo popularne w Polsce, a mniej na świecie – jak np. skoki narciarskie, czy żużel. Przy takich sportach światowy rynek kursów nie jest wyznacznikiem, zdecydowanie bardziej musimy opierać się na wiedzy naszych analityków.

Najwyższy bonus powitalny na rynku w TOTALbet- paczka promocyjna 338 złPromocja działa z kodem LEGALSPORT
Najwyższy bonus powitalny na rynku w TOTALbet
- paczka promocyjna 338 zł
Promocja działa z kodem LEGALSPORT
ODBIERAM w

LS: Polski rynek zakładów bukmacherskich w ostatnim czasie przypomina tenisowe spotkanie. Jeden bukmacher zmienia bonus, a za chwilę drugi odbija piłeczkę i robi to samo. W efekcie operatorzy wpadli w błędne koło i gracze oglądają "bonusowe igrzyska", z których nic tak naprawdę nie mają ze względu na regulaminy. Czy nie uważasz, że rozwijanie oferty bukmacherskiej i kursowej (lub innych fundamentów bukmacherki) byłoby lepszym rozwiązaniem?

AC: Masz sporo racji w temacie polityki bonusowej, firmy prześcigają się, aby mieć jak najbardziej atrakcyjną ofertę startową. Kwoty bonusów powitalnych czy lojalnościowych stały się naprawdę wysokie, niestety czasem kosztem łatwości ich zrozumienia i obrócenia. Ale, patrząc z perspektywy gracza, czy to źle, że firmy dają więcej niż jeszcze kilka lat temu? Bonusy zawsze będą miały swoje warunki obrotu, a całe szczęście na polskim rynku nie spotykam się z próbami nabierania klienta na bonus – np. poprzez ustanowienie rażąco krótkiego terminu na obrót środkami. Poza tym nie zgodzę się, że rynek zakładów bukmacherskich to jedynie bonusowe przeciąganie liny. Oferta bukmacherska w Polsce, porównując do światowych bukmacherów, jest naprawdę szeroka i urozmaicona, w szczególności np. piłkarska oferta, która pełna jest zakładów specjalnych i statystycznych. Tak samo kursy polskich legalnych bukmacherów nie należą do niskich. W szczególności w naszej firmie przykładamy do tego wagę – praktycznie od początku obraliśmy strategię „Najwyższych kursów” na topowe wydarzenia wiedząc, że tego oczekują typerzy od firmy bukmacherskiej. Nasze kursy są wyższe nie tylko od kursów polskich konkurentów, lecz także zagranicznych firm, co łatwo można porównać.

LS: Regularni typerzy często narzekają, że bukmacherzy internetowi nie przykładają się do oferty sportowej na mniej medialne dyscypliny. Co takim klientom ma do zaproponowania TOTALbet? Wyróżniacie się jakoś na tle legalnej konkurencji?

Z mniej popularnymi dyscyplinami jest ten problem, że wystawienie kursów na takie wydarzenia wymaga posiadania w gronie analityków merytorycznie do tego przygotowanej osoby, co w przypadku każdego sportu nie jest możliwe. Jeśli chodzi o nasze działania na tym polu, to mogę powiedzieć, że okres kwarantanny był czasem wzmożonego poszerzania oferty w nietypowych sportach, m.in. oferowaliśmy zakłady na sumo, wyścigi konne, wyścigi psów, sporty elektroniczne, mocno poszerzona została oferty na tenis stołowy, czy szachy.

LS: W sieci krąży wiele mitów na temat valuebetów i ich dostępności. Jak to wygląda u Was? Macie specjalny algorytm, który wyłapuje i eliminuje takie "pewniaki", czy też można u Was spotkać takie kombinacje typów?

AC: W ofercie zdarzają się błędy i kursy nieadekwatne do rzeczywistego prawdopodobieństwa, klienci starają się takie kursy wyszukiwać, jednak wciąż daleki byłbym od nazywania takich zakładów „pewniakami”. Z naszej strony staramy się, aby tych błędów było jak najmniej, obserwujemy i analizujemy konkretne dane liczbowe, jednak szczegółów ze względów konkurencyjnych niestety nie mogą ujawnić.

LS: Jesteś ekspertem od zakładów statystycznych, które stają się coraz bardziej popularne wśród typerów. Sami lubimy podpowiadać naszym czytelnikom typy na rzuty rożne czy żółte kartki. Nie wszystkie mecze są jednak obłożone takimi ciekawymi typami – a najczęściej to nie ma ich tam, gdzie najbardziej pasują. Od czego to zależy, że jeden mecz ma rozszerzoną ofertę o selekcje na kornery i kartki, a drugi już nie?

AC: Przede wszystkim zależy to od popularności danych rozgrywek – im mniej popularne rozgrywki, tym węższa będzie na nie oferta. Kursy na liczbę rzutów rożnych, czy żółtych kartek nie są proste do oszacowania, a także dość czasochłonne w przygotowaniu, stąd częściej pojawiają się w tych bardziej popularnych rozgrywkach. Jednak obserwując rynki zakładów, widzę, że kolejne ligi są poszerzane o rożne i kartki. Ostatnie lata to mocny rozwój zakładów statystycznych, dużą popularność zdobyły zakłady na celne strzały, faule i spalone w meczu, których jeszcze kilka lat temu w ogóle nie było w ofercie.

LS: Wracając jeszcze na chwilę do oferty jako całości. Przeglądając oferty wszystkich bukmacherów ma się wrażenie, że wszystkie są takie same, a różnią się tylko detalami. Czy planujecie w najbliższym czasie poszerzyć ofertę o nowe i przede wszystkim przydatne typy?

AC: Nie jest tajemnicą, że firmy korzystają z pomocy dostawców kursów, gdyż ręczne stworzenie i zarządzanie całością oferty byłoby niewykonalne. Na rynku jest ograniczona liczba takich dostawców, stąd oferta u wielu firm będzie podobna. Uważni klienci zauważą, że niektórzy z polskich bukmacherów korzystają z pomocy tego samego dostawcy – u tych bukmacherów podstawowa oferta będzie dość podobna. Wiedząc o tym stale staramy się poszerzać ofertę poprzez dodawanie nowych zakładów, zakładów specjalnych, czy też zakładów na konkretnych zawodników w meczach różnych dyscyplin, jak choćby celne strzały piłkarzy, zbiórki koszykarzy, czy punkty siatkarzy. Myślę, że nawet wymagający klient znajdzie coś przydatnego w naszej ofercie.

Szeroka oferta zakładów bukmacherskich w TOTALbetNajwięcej kombinacji + najwyższe kursy internetoweJakość kursów można przetestować za freebety 5 zł
Szeroka oferta zakładów bukmacherskich w TOTALbet
Najwięcej kombinacji + najwyższe kursy internetowe
Jakość kursów można przetestować za freebety 5 zł
STAWIAM w

LS: A może umożliwicie, jako TOTALbet, graczom stawianie kilku typów z jednego meczu na jednym kuponie? Wydaje nam się, że takie udogodnienie wpłynęłoby pozytywnie na Waszą pozycję na rynku. Wielu graczy dostosowuje bowiem kupony pod oglądane spotkanie w TV. I dla nich dużo lepszą opcją byłoby połączenie dwóch typów z jednego meczu niż wyszukiwanie na siłę wysokiego kursu na SOLO.

AC: Gdybym o pomyśle stawiania kilku typów z jednego meczu na jednym kuponie dowiedział się podczas tego wywiadu to nie świadczyłoby to dobrze o mnie jako o analityku (śmiech). Pomysł ten padł podczas naszych dyskusji, zgadzamy się, że znacznie urozmaiciłoby to ofertę, jednak nie mogę na ten moment powiedzieć kiedy taka techniczna możliwość będzie dostępna.

LS: Przed momentem w pytaniu użyłem stwierdzenia "przydatne typy". Zrobiłem to celowo, ponieważ jest grupa typerów, i to całkiem spora, która uważa, że statystycznie 85% typów w ofertach bukmacherów nie nadaje się do typowania i jest swoistą pułapką dla obstawiających. Jak odniósłbyś się do tego zarzutu?

AC: Żaden typ nie będzie przydatny, dopóki kupon przy rozliczeniu nie zaświeci na zielono. Bukmacherka to matematyka, więc kursy muszą być dopasowane do prawdopodobieństwa. Kursy są jednak mocno zmienne, a i oferta jest obecnie bardzo szeroka, pełna zakładów łączonych, statystycznych, więc tezę o 85% jako nienadającej się do typowania uważam za znacznie przesadzoną.

LS: Przed wprowadzeniem ustawy hazardowej popularna w Polsce była giełda zakładów bukmacherskich Betfair. Do dziś żaden bukmacher internetowy nie zdecydował się wprowadzić do swojej oferty podobnego rozwiązania. Jak myślisz, dlaczego? I od razu drugie nasuwające się pytanie: czy TOTALbet myślał, bądź myśli, o takim systemie ofert u siebie?

AC: Myślę, że żaden z legalnie działających w Polsce bukmacherów nie zdecydował się na wprowadzenie takiego rozwiązania z uwagi na brak realnego zapotrzebowania rynkowego. Problemem przy funkcjonowaniu giełdy zakładów może być także ustanowiony w Polsce na bardzo wysokim poziomie 12% podatek stawkowy od zakładu [TU znajdziesz legalnych bukmacherów bez podatku]. Jest to najwyższy podatek stawkowy w Europie, jedynie Portugalia „dorównuje” pod tym względem polskim regulacjom. W naszej firmie nie przewidujemy rozszerzenia w ten sposób oferty.

LS: Idąc tym tropem. Macie zakłady sportowe, na Waszej stronie internetowej oraz aplikacji mobilnej widziałem również zakłady polityczne. Czy nie myśleliście o wprowadzeniu rozbudowanych zakładów związanych z giełdą finansową, na przykład w wersji LIVE? W ostatnim czasie otwiera się mnóstwo kont maklerskich, jednak ich obsługa jest trudniejsza niż postawienie prostego kuponu. Nie wspominając już o dodatkowych opłatach. Być może część osób wolałaby zawrzeć zakład niż kupować na przykład instrumenty nieopatrzone dywidendą na koncie maklerskim.

AC: To dość oryginalny pomysł, na pewno pod głębszą analizę, zarówno pod względem prawnym, technicznym, jak i zapotrzebowania na taką usługę. Skoro bukmacherom udało się wprowadzić ofertę na sporty wirtualne, gry karciane, to czemu by nie wprowadzić zakładów na giełdę? Jednak obawiam się, że i tutaj czynnikiem utrudniającym zainteresowanym osobom osiąganie zysków może być podatek stawkowy, który mógłby szczególnie dotkliwy w przypadku takich zakładów giełdowych.

LS: Zaczęliśmy od lekkiego pytania i tak skończymy. Przed wywiadem wspomniałeś, że z wykształcenia jesteś prawnikiem. Bez dwóch zdań są to dwa zawodowo przeciwległe bieguny, ale może byłbyś wstanie wskazać trzy elementy, które łączą oba zawody.

AC: Miało być lekkie pytanie na koniec, a tu sprawiasz mi najwięcej trudności (śmiech). Jeśli miałbym wskazać elementy łączące te profesje, to myślę, że na pewno byłaby to praca pod presją czasu, wymagana koncentracja i skupienie, a także… poświęcane nadgodziny. Co nie zmienia faktu, że w branży sportowej jest znacznie, znacznie przyjemniej i na pewno znacznie mniej formalnie. Dzięki za rozmowę!

LS: Również dziękujemy za rozmowę!

Ad vocem: Oferta bukmacherska w TOTALbet

Po rozmowie z Arkadiuszem Ciołkiem ponownie przeanalizowaliśmy ofertę bukmacherską TOTALbet na m.in. piłkę nożną. Dodatkowa analiza tylko utwierdziła nas w przekonaniu, że jest to produkt z serii premium, z którego na pewno warto skorzystać. Na szczególne wyróżnienie zasługują oczywiście kursy bukmacherskie online, które faktycznie - tak jak wspominał Arek w rozmowie z nami - należą do najlepszych w Polsce. Dlatego warto wykorzystać polecany kod promocyjny do premii i zgarnąć pulę finansowych benefitów: podwojenie depozytu do max. 5000 zł, bonus bez ryzyka 200 zł oraz freebet 39 zł za rejestrację oraz mega nielimitowana gra bez podatku.

Jeżeli sami chcecie sprawdzić jakość współczynników u tego zweryfikowanego i cenionego przez typerów buka, to możecie zajrzeć do zakładki "TOTALNIEnajlepsi" - znajdziecie ją na stronie internetowej www.totalbet.pl lub na apce mobilnej na telefon komórkowy czy tablet. Oferta bukmacherska stojąca na wysokim poziomie to bardzo ważny element, ale nie można przy tym wszystkim zapominać o bonusach i premiach gotówkowych.

Kod afiliacyjny do maksymalnych bonusów w TOTALbet

To one w dużej mierze sprawiają, że gracze mogą stawiać przez internet dodatkowe kupony bukmacherskie na swoich profilach. Teoria to jedno, tak więc warto sprawdzić dokładnie, jakie nagrody pieniężne w praktyce można zgarnąć w TOTALbet Zakłady Bukmacherskie?

Specjalne bonusy ułatwiające typowanie

Zaczniemy od klasycznego bonusu na start, który jest nieodłączną pozycją w ofercie promocyjnej każdego bukmachera z listy legalnych. Operator internetowy TOTALbet udostępnia swoim nowym klientom najwyższy na rynku bonus powitalny w wysokości 338 zł. W jego skład wchodzi: bonus 100% do max. 5000 zł, bonus bez ryzyka 200 zł oraz freebet 39 zł. Żeby odebrać maksymalny pakiet benefitów, należy podczas bezpłatnej rejestracji u tego buka aktywować nasz kod afiliacyjny LEGALSPORT.

Na marginesie można porównać, że promocje powitalne z bonusem za założenie konta w TOTALbet gwarantują więcej darmowej gotówki niż łącznie bonusy bukmacherów STS i Fortuna. Wracając do bonusów TOTALbet. Gotówka za utworzenie konta to niejedyny przywilej wynikający z darmowej rejestracji profilu użytkownika u tego organizatora zakładów sportowych. Po wykorzystaniu premii powitalnych można w TOTALbet korzystać z promocji regularnie odnawialnych. Do najlepszych promocji należą np. TOTALboost, Kasomania oraz gra bez podatku.

FAQ: pytania dotyczące pracy analityka sportowego

1. Czy analityk w zakładach bukmacherskich to wymagająca praca?

Tak, jak każda praca opierająca się na analizie danych i statystyka wymaga dużej uwagi, aby ustrzec się błędów i ustalać odpowiednie kursy.

2. Jakie wykształcenie jest potrzebne?

Najlepszym kierunkowym wykształceniem jest matematyka, ale nie jest to warunek. Systemy informatyczne są na tyle zaawansowane, że wspomagają pracę analityka - bardziej przyda się otwarty umysł i zainteresowanie spotem, bez względy na kierunek studiów.

3. Czy analityk ustala także promocje na daną dyscyplinę?

Promocje są przygotowywane w działach marketingu, promocji lub komunikacji; analityk daje pewne sugestie w zależności od zachowań klientów i archiwalnych zdarzeń.

24.02.2022, 10:26
Autor: M. Lesiak
Komentarze (0)
Analityk sportowy TOTALbet: nawet wymagający klient znajdzie coś przydatnego w naszej ofercie
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.

Inni czytali również

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.