Liga MX
Meksyk (piłka nożna)
Liga MX (Meksyk) - strzelcy
Klasyfikacja najlepszych strzelców, asystentów oraz zestawienie kanadyjskie w Lidze MX w sezonie 2026.
| # | Zawodnik | Klub | Mecze | Min. / gol | Gole / mecz | Gole | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
|
|
11 | 75' | 1,09 | 12 | |
| 2 |
|
|
10 | 118' | 0,70 | 7 | |
| 3 |
|
|
11 | 164' | 0,55 | 6 | |
| 4 |
|
|
11 | 122' | 0,55 | 6 | |
| 5 |
|
|
10 | 124' | 0,60 | 6 | |
| 6 |
|
|
11 | 143' | 0,55 | 6 | |
| 7 |
|
|
8 | 93' | 0,63 | 5 | |
| 8 |
|
|
11 | 134' | 0,45 | 5 | |
| 9 |
|
|
8 | 125' | 0,63 | 5 | |
| 10 |
|
|
10 | 180' | 0,50 | 5 | |
| 11 |
![]() |
|
7 | 100' | 0,71 | 5 | |
| 12 |
|
|
11 | 186' | 0,36 | 4 | |
| 13 |
|
|
10 | 225' | 0,40 | 4 | |
| 14 |
|
|
4 | 35' | 1,00 | 4 | |
| 15 |
|
|
10 | 226' | 0,40 | 4 | |
| 16 |
|
|
11 | 120' | 0,36 | 4 | |
| 17 |
|
|
11 | 183' | 0,36 | 4 | |
| 18 |
|
|
9 | 154' | 0,44 | 4 | |
| 19 |
|
|
10 | 173' | 0,40 | 4 | |
| 20 |
|
|
10 | 138' | 0,40 | 4 | |
| 21 |
|
|
9 | 208' | 0,33 | 3 | |
| 22 |
|
|
10 | 295' | 0,30 | 3 | |
| 23 |
|
|
10 | 217' | 0,30 | 3 | |
| 24 |
|
|
11 | 311' | 0,27 | 3 | |
| 25 |
|
|
7 | 130' | 0,43 | 3 | |
| 26 |
|
|
7 | 139' | 0,43 | 3 | |
| 27 |
|
|
9 | 219' | 0,33 | 3 | |
| 28 |
|
|
9 | 229' | 0,33 | 3 | |
| 29 |
|
|
9 | 236' | 0,33 | 3 | |
| 30 |
|
|
10 | 265' | 0,30 | 3 |
| # | Zawodnik | Klub | Mecze | Min. / asystę | Asysty / mecz | Asysty | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
|
|
10 | 150' | 0,50 | 5 | |
| 2 |
|
|
11 | 246' | 0,36 | 4 | |
| 3 |
|
|
10 | 142' | 0,40 | 4 | |
| 4 |
|
|
11 | 241' | 0,36 | 4 | |
| 5 |
|
|
9 | 208' | 0,33 | 3 | |
| 6 |
|
|
10 | 295' | 0,30 | 3 | |
| 7 |
|
|
11 | 255' | 0,27 | 3 | |
| 8 |
|
|
10 | 272' | 0,30 | 3 | |
| 9 |
|
|
10 | 412' | 0,20 | 2 | |
| 10 |
|
|
10 | 373' | 0,20 | 2 | |
| 11 |
|
|
11 | 336' | 0,18 | 2 | |
| 12 |
|
|
10 | 450' | 0,20 | 2 | |
| 13 |
|
|
11 | 372' | 0,18 | 2 | |
| 14 |
|
|
9 | 308' | 0,22 | 2 | |
| 15 |
|
|
10 | 326' | 0,20 | 2 | |
| 16 |
|
|
11 | 467' | 0,18 | 2 | |
| 17 |
|
|
11 | 487' | 0,18 | 2 | |
| 18 |
|
|
11 | 376' | 0,18 | 2 | |
| 19 |
|
|
11 | 100' | 0,18 | 2 | |
| 20 |
|
|
3 | 117' | 0,67 | 2 | |
| 21 |
|
|
6 | 126' | 0,33 | 2 | |
| 22 |
|
|
10 | 191' | 0,20 | 2 | |
| 23 |
|
|
11 | 199' | 0,18 | 2 | |
| 24 |
|
|
10 | 280' | 0,20 | 2 | |
| 25 |
|
|
8 | 290' | 0,25 | 2 | |
| 26 |
|
|
9 | 296' | 0,22 | 2 | |
| 27 |
|
|
11 | 472' | 0,18 | 2 | |
| 28 |
|
|
11 | 478' | 0,18 | 2 | |
| 29 |
|
|
11 | 731' | 0,09 | 1 | |
| 30 |
|
|
8 | 627' | 0,13 | 1 |
| # | Zawodnik | Klub | Gole | Asysty | Pkt | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
|
|
12 | 0 | 12 | |
| 2 |
|
|
6 | 4 | 10 | |
| 3 |
|
|
7 | 2 | 9 | |
| 4 |
|
|
6 | 2 | 8 | |
| 5 |
|
|
6 | 1 | 7 | |
| 6 |
|
|
5 | 2 | 7 | |
| 7 |
|
|
5 | 2 | 7 | |
| 8 |
|
|
3 | 4 | 7 | |
| 9 |
|
|
2 | 5 | 7 | |
| 10 |
|
|
6 | 0 | 6 | |
| 11 |
|
|
5 | 1 | 6 | |
| 12 |
![]() |
|
5 | 1 | 6 | |
| 13 |
|
|
4 | 2 | 6 | |
| 14 |
|
|
4 | 2 | 6 | |
| 15 |
|
|
3 | 3 | 6 | |
| 16 |
|
|
3 | 3 | 6 | |
| 17 |
|
|
2 | 4 | 6 | |
| 18 |
|
|
5 | 0 | 5 | |
| 19 |
|
|
4 | 1 | 5 | |
| 20 |
|
|
4 | 1 | 5 | |
| 21 |
|
|
4 | 1 | 5 | |
| 22 |
|
|
3 | 2 | 5 | |
| 23 |
|
|
3 | 2 | 5 | |
| 24 |
|
|
3 | 2 | 5 | |
| 25 |
|
|
4 | 0 | 4 | |
| 26 |
|
|
4 | 0 | 4 | |
| 27 |
|
|
4 | 0 | 4 | |
| 28 |
|
|
4 | 0 | 4 | |
| 29 |
|
|
3 | 1 | 4 | |
| 30 |
|
|
3 | 1 | 4 |
Kto jest najlepszym strzelcem Ligi MX?
Klasyfikację strzelców Ligi MX w sezonie 2026 otwiera Salomón Rondón (CF Pachuca) z dorobkiem 12 goli. Na kolejnych miejscach plasują się Julián Carranza i Juan Brunetta. W klasyfikacji asystentów prowadzi José Paradela z 5 asystami.
Kto prowadzi w klasyfikacji kanadyjskiej Ligi MX?
Klasyfikacja kanadyjska sumuje gole i asysty każdego zawodnika. W sezonie 2026 prowadzi w niej Salomón Rondón (CF Pachuca) z dorobkiem 12 punktów (12 goli i 0 asyst). Na kolejnych miejscach plasują się Juan Brunetta i Julián Carranza.
