sobota, 25 marca 2023
Najnowsze: Hiszpania - Norwegia kursy, typy

Jakie systemy bukmacherskie dla nowych typerów?

Polecane systemy do gry dla początkujących.

Odbierz kod promocyjny eToto
Oferta na bonus eToto VIP ważna do 31 marca 2023
Spis treści
Rozwiń
  1. Systemy bukmacherskie dla nowych typerów
  2. Jakie systemy są najlepsze dla początkujących ?
  3. Metody stawkowania dla nowych graczy
Tablet i kawa oraz kod bonusowy - infografika do tekstu o systemach bukmacherskich
Systemy bukmacherskie dla początkujących - pierwszy zakład za darmo

Zaś drugie może pozwolić nam na wytypowanie wyniku przy braku wszystkich informacji. To właśnie ta umiejętność decyduje o sukcesie, gdyż część analityczna dostępna jest każdemu, zaś nie każdy potrafi wyciągać na jej podstawie poprawne wnioski.

Darmowa kasa na kupon
 - przetestuj za free systemy bukmacherskie -

Trudno wymagać od początkującego gracza, by większość swojego czasu podporządkował żmudnym analizom i historii spotkań. Na tym etapie gry interesuje nas przede wszystkim wąski zbiór typów, w którym czujemy się dobrze. Ulubiona drużyna, zawodnik czy w końcu jakieś konkretne, większe wydarzenie sportowe może nas zmotywować do rozpoczęcia obstawiania zakładów wzajemnych u bukmachera.

Skoro wiemy co obstawiać, musimy wiedzieć również za ile. Typy oraz ich stawkowanie składają się na ogólny i sprawdzony system bukmacherski. Poniżej przedstawimy nasze propozycje tych strategii gry dla typerów, którzy chcą rozpocząć współzawodnictwo z kolekturą sportową lub rozpoczęli ją niedawno i chcą ustabilizować swoje wydatki.

Systemy bukmacherskie dla nowych typerów

Z powodu małego doświadczenia (właściwie jego braku) początkujących graczy w zakładach bukmacherskich, w tym tekście będziemy rozpatrywać tylko te systemy bukmacherskie, które nie wymagają wysiłku obliczeniowego kolejnych stawek oraz nie operują na zaawansowanych zakładach typu valuebet, middles (ten specjalny i mało skomplikowany system bukmacherski stosowany jest przez graczy w pierwszej kolejności do handicapów i dobrze dobranych linii under/over, czyli poniżej/powyżej, np. linia goli, rzutów rożnych, żółtych kartek) czy surebet - 100% pewniak bez czekania na wynik.

Zależy nam na jak najprostszych i przejrzystych metodach, które pozwolą nam na gładkie wejście w świat zakładów wzajemnych oraz równocześnie będą bezpieczne – pozwolą na długą grę przy jednoczesnym możliwie jak największym zabezpieczeniu naszych środków.

Przetestuj najlepsze systemy bukmacherskie za darmo - odbierz bonusy bez depozytu

Załóż konto gracza u legalnych buków z naszym kodem bonusowym

Sprawdź aktualne darmowe zakłady

Równocześnie uważamy, że lekkie ryzyko i tak jest nieodzownym elementem bukmacherki, dlatego przedstawimy również jedną mniej zachowawczą metodę stawkowania – klasyczną progresję. Według nas każdy początkujący gracz powinien zaznajomić się (oczywiście teoretycznie) z bardzo ryzykownym podejściem, jakim jest system bukmacherski Martingale'a, gdyż tylko w ten sposób może zobaczyć, że przy nieostrożnej grze zakłady wzajemne to nic innego jak możliwość bardzo szybkiej utraty całego kapitału.

Musimy pamiętać, że gra u bukmachera wymaga własnego wkładu, skąd nie może się obejść bez choćby minimalnej wiedzy sportowej, która jest wymagana ze względu na specyfikę rynku – kolektura sportowa to nie miejsce, w którym rządzi czysta statystyka. Ze względu na ten fakt nie polecamy skreślać kuponów na zasadzie „chybił-trafił”, gdyż takie podejście do zakładów wzajemnych najprawdopodobniej doprowadzi nas do szybkiego bankructwa.

Jakie systemy są najlepsze dla początkujących ?

Mając na uwadze powyższe, pokrótce przedstawimy trzy systemy bukmacherskie, które polecamy wypróbować na starcie typowania. Zaczniemy od najprostszej, a zarazem bardzo skutecznej metody płaskiej stawki.

  • System bukmacherski płaskiej stawki – wyobraźmy sobie sytuację, w której każdy zawierany przez nas zakład bukmacherski stawkowany jest identycznie. Nie jest ważne, że na kuponie mamy jedno albo kilka wydarzeń, czy kurs ma wartość 2.00 czy 7.00 – każdy taki typ opłacamy tą samą kwotą. Dla przykładu rozpatrzmy sytuację, gdy na starcie posiadamy 200 zł. Zaleca się, by bazowa wysokość wykładanej kwoty na pojedynczy kupon wahała się w granicach od 2% do 5% całości.

    W naszym przypadku każdy zakład będzie opłacany od 4 zł do 10 zł – wszystko zależy od tego, jakie mamy cele oraz od zasobności naszego portfela. Zauważmy, że przy takim zakresie możemy sobie pozwolić aż na pięćdziesiąt (przy kuponie za 4 zł) lub dwadzieścia (przy stawce 10 zł na jeden kupon), zanim pieniądze na grę nam się wyczerpią. Z tego właśnie względu system bukmacherski płaskiej stawki poleca się początkującym graczom - daje on dużo czasu na przetestowanie odpowiedniej strategii i opanowanie panujących w świecie zakładów wzajemnych zasad. Jak wspomnieliśmy wcześniej, ważne jest również to by zakłady, które wybieramy, były przemyślane – nie obstawiajmy na ślepo.
  • Metoda stawki modulowanej w zakładach wzajemnych – ten system bukmacherski, będący w zasadzie modyfikacją metody płaskiej stawki, to chyba najczęściej wykorzystywany sposób doboru kwot na kolejne zakłady, nie tylko przez amatorów, ale również przez zawodowych graczy. Idea jest prosta: jak w metodzie płaskiej stawki ustalamy kwotę bazową na poziomie od 2% do 5% całej posiadanej wysokości środków na grę i dodatkowo dzielimy ją na 10j.

    Przyjmując ponownie 200 zł jako całkowity portfel, otrzymujemy, że 1j=20 gr lub 1j=1 zł (w zależności od tego, jaki procent stanowi bazowa kwota). Sami decydujemy ile jednostek przeznaczamy na konkretny kupon. Uzależnione jest to od ryzyka typu. Możemy sobie ustalić, że pewne typy bukmacherskie zwane pewniakami obstawiamy pełną kwotą równą 10j=2 zł lub 10j=10 zł, a wraz z mniejszymi szansami zmniejszamy również ilość jednostek. Jeżeli uważamy, że nasz zespół ma małe szanse, ale równocześnie liczymy na niespodziankę, to gramy za 3j – minimalizuje to ewentualne straty oraz daje pewien zysk w przypadku dobrego typu.
Podwyższone bonusy powitalne u legalnych polskich bukmacherów z kodem rejestracyjnym LEGALSPORT

Dla równowagi przedstawiamy trzeci system stawkowania - metodę Martingale'a. To najprostsza progresja, czyli system dość ryzykowny. Warto jednak się z nim zapoznać, by wiedzieć, w czym tkwi ryzyko korzystania z niego - zwłaszcza w przypadku mało doświadczonych graczy bukmacherskich.

  • System bukmacherski Martingale'a – klasyczne podejście do zakładów zaczerpnięte z gry w ruletkę. Ustalamy sobie kwotę, którą przeznaczamy na grę w danym odcinku czasu (tydzień, miesiąc itd.). Przypuśćmy znów, że mamy 200 zł. Progresja, jak sama nazwa wskazuje, polega na zmianie kwoty kolejnych zakładów w określony sposób. W naszym przypadku ustalamy wartość pierwszego kuponu bukmacherskiego – możemy przyjąć, że równa jest 1 zł. W sytuacji poprawnego typu kolejny obstawiamy tak samo. Gdy źle skreślimy, zwiększamy stawkę dwa razy. Postępujemy tak do czasu osiągnięcia zadowalających rezultatów lub gdy stracimy wszystko (200 zł). Jak widać, gra jest bardzo ryzykowna, ale daje dużo satysfakcji. Najczęściej tej metody używamy, gdy obstawiamy remisy w piłce nożnej lub hokeju na lodzie.

Zakłady wzajemne bez kontroli własnych wydatków nie pozwolą cieszyć się długo z gry. Dlatego uważamy, że systemy stawkowania to jeden ze środków, które nie tylko mogą prowadzić do lepszego panowania nad wydatkami, ale również to chyba najważniejszy krok w kierunku regularnych zysków. Szczególnie warto, by zapoznali się z nimi początkujący gracze - odpowiednio dobrane metody stawkowania pozwolą w niewielkim stopniu zrównoważyć braki w wiedzy sportowej oraz analizie bukmacherskiej, umożliwią też dłuższą i bardziej bezpieczną grę.

Metody stawkowania dla nowych graczy

By dokładnie przetestować dany system bukmacherski powinniśmy dysponować określoną kwotą - najlepiej, by była to suma większa niż kilkadziesiąt złotych. Warto wiedzieć, że znaczne środki na grę - a więc i na testowanie skuteczności poszczególnych zakładów bukmacherskich - możemy sobie zapewnić dzięki bonusom powitalnym u legalnych polskich bukmacherów. Zwłaszcza, jeśli podczas rejestracji konta gracza wykorzystamy kod bonusowy LEGALSPORT - z tym kodem u legalnych buków zyskamy jeszcze więcej na start!

Zakłady bukmacherskie LV BET

Sprawdź bezpieczne systemy bukmacherskie u legalnego buka LVBET
Załóż darmowe konto gracza w LV BET z kodem bonusowym i zyskaj więcej na start

Przechodzę do LVBET

Przykładowo, u legalnego bukmachera forBET na start możemy otrzymać maksymalnie 1 200 zł od trzech pierwszych depozytów, podczas gdy z kodem bonusowym LEGALSPORT ta kwota rośnie do 1 250 zł. Również u legalnego bukmachera Fortuna możemy uzyskać wyższy bonus powitalny z kodem promocyjnym LEGALSPORT: standardowo otrzymamy bonus od pierwszego depozytu do 1000 zł i zakład bez ryzyka 100 zł, podczas gdy z kodem kwota zakładu bez ryzyka rośnie do 120 zł + freebet 20 zł.

18.01.2019, 23:53
Aktualizacja: 18.01.2019, 23:53
Autor: M. Stępień
Komentarze (0)
Jakie systemy bukmacherskie dla nowych typerów?
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.

Inni czytali również

Jak ograć bukmachera stosując system
Jak ograć bukmachera stosując system
1067
48
Chyba każdy uczestnik zakładów bukmacherskich podchodzi do gry z myślą o potencjalnych wygranych pieniężnych, ale nie każdy wie, jak ten cel skutecznie osiągnąć. Wszelka rywalizacja toczona w kolekturach sportowych naznaczona jest bowiem nieznaczną przewagą ze strony bukmachera online. O ile ta przewaga wydaje się nieduża, to w dłuższej perspektywie gry pozwala mu zyskiwać. Jak temu zapobiec? Jaki system zastosować, aby ograć operatora internetowego? Zapraszamy serdecznie do lektury.
Systemy bukmacherskie na piłkę nożną
Systemy bukmacherskie na piłkę nożną
3003
75
Jak przystało na najpopularniejszy sport zespołowy na świecie, zakłady bukmacherskie na piłkę nożną są bardzo dobrze rozwinięte. U legalnych operatorów online można stawiać nie tylko podstawowe typy 1X2, ale również specjalistyczne podtypy, do których zaliczają się na przykład selekcje na liczbę rzutów rożnych. Tak rozbudowana oferta sprawia, że codziennie miliony ludzi odwiedzają strony internetowe bukmacherów, by skreślić swoje typy na futbol. Co zrobić, żeby regularnie na nich zarabiać? Zapraszamy do lektury!
System bukmacherski na bramki
System bukmacherski na bramki
2024
60
Oferta bukmacherów online na zakłady związane z piłką nożną jest najbardziej rozwiniętą ze wszystkich, które znajdziemy na tablicach kolektur, w aplikacji mobilnej czy tabeli zdarzeń na platformie internetowej. Zakładać możemy się praktycznie o wszystko, począwszy od ilości bramek, konkretnego wyniku, aż po liczbę żółtych kartek. Każdy gracz znajdzie coś dla siebie, tym bardziej, że zakłady na gole można wzmocnić freebetami, bonusem bez ryzyka czy grać bez podatku. 
Surebety w zakładach bukmacherskich
Surebety w zakładach bukmacherskich
6454
135
Każdy gracz, rozpoczynający swoją przygodę z bukmacherką, chce nie tylko poczuć emocje podczas typowania spotkań, ale także pragnie zarobić na tym pieniądze. Poszukuje więc pewniaków, które zapewnią mu zysk bez względu na ostateczny rezultat sportowej rywalizacji. Surebety to pewna wygrana - czy coś takiego rzeczywiście istnieje? Tak! Jest sposób na mega pewny kupon, gwarantujący wygraną, i to właśnie nim się teraz zajmiemy.
Systemy bukmacherskie na żużel
Systemy bukmacherskie na żużel
2703
55
Żużel w Polsce jest dość popularnym sportem. Może nie przyciąga na stadiony i przed telewizor tak ogromnych ilości fanów jak np. piłka nożna czy koszykówka, jednak z pewnością oferuje duże sportowe emocje.
System Oscar’s Grind w zakładach bukmacherskich
System Oscar’s Grind w zakładach bukmacherskich
3212
53
Większość klasycznych metod stawkowania w bukmacherce ma swoje źródło w ruletce. Konstruowane z myślą o zastosowaniu z kursem 2.00, zostały chętnie przygarnięte przez graczy zakładów wzajemnych. Mówimy tu przede wszystkim o systemach progresywnych, z metodami progresji Martingale’a, systemem bukmacherskim Fibonacciego oraz systemem Labouchere’a na czele.
Statystyka w zakładach bukmacherskich
Statystyka w zakładach bukmacherskich
3464
101
Każda powtarzalna gra, mająca określone zasady działania, podlega wszelkiego rodzaju analizom – przede wszystkim pod kątem częstości występowania pewnych zdarzeń. Zakłady wzajemne, jako współzawodnictwo w poprawnym typowaniu pomiędzy uczestnikiem a bukmacherem, także podlegają tej regule.
Bezpieczny system bukmacherski
Bezpieczny system bukmacherski
2237
68
Początkujący gracze zakładów wzajemnych nie biorą pod uwagę możliwości bankructwa. Ekscytacja, związana z rozpoczęciem obstawiania swojego ulubionego zawodnika lub drużyny, przyćmiewa to pojęcie. Co ciekawe, wieloletni bywalcy kolektur sportowych, niejednokrotnie wygrywający niemałe kwoty, w większości przypadków także nie dostrzegają takiej możliwości. 
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.