poniedziałek, 23 maja 2022
Najnowsze: Kurs 100.00 na wygraną Milanu z Sassuolo

Porównanie systemów bukmacherskich – wybierz najlepszy system dla siebie

25.04.2018, 19:33
Aktualizacja: 25.04.2018, 19:33
Autor: M. Stępień
Odbierz kod promocyjny eToto Oferta na bonus eToto VIP ważna do 31 maja 2022
Spis treści
Rozwiń
 1. Kryteria oceny systemów bukmacherskich
 2. Ranking systemów bukmacherskich
Jak wybrać najlepszy system bukmacherski
Jak wybrać najlepszy dla siebie system bukmacherski?

Tekst jest przeznaczony dla wszystkich graczy  - od początkujących do zaawansowanych typerów zakładów wzajemnych. Nie będziemy się tutaj zajmować czysto matematycznym podejściem do analizy wszelkiego typu zagadnień, dotyczących danych systemów.

   DARMOWE BONUSY POWITALNE  

Oferta freebetów na start z kodem LEGALSPORT

Postaramy się natomiast przedstawić, naszym zdaniem, najlepsze metody stawkowania i strategii doboru wydarzeń sportowych.

Mamy ogromną nadzieję, że poniższe zestawienie ułatwi Wam wybór systemu bukmacherskiego online, który będzie najlepiej dostosowany do Waszych potrzeb, oczekiwań, założeń finansowych oraz umiejętności bukmacherskich.

Dla nowych graczy, przed pierwszym postawieniem zakładu bukmacherskiego wg jednego z poniższych systemów, rekomendujemy odbiór bonus powitalnego, zupełnie za darmo - bonus bez depozytu za 25 zł.

Freebet STS za 25 zł - dla graczy początkujących grających systemem bukmacherskim
STS Freebet 25 złZagraj systemem korzystając z darmowego vouchera STS na 25 zł

Kryteria oceny systemów bukmacherskich

Na samym początku musimy sobie uzmysłowić, co rozumiemy poprzez nazwanie jakiegoś systemu bukmacherskiego dobrym. Jeżeli kryterium, które sobie obierzemy, będzie regularny zysk (w końcu o to chodzi w grach wzajemnych – przynajmniej od strony gracza), to nie istnieje taka metoda. Wszystko, co kręci się wokół zakładów sportowych, oparte jest na mieszance praktycznej znajomości dyscypliny/dyscyplin, których spotkania obstawiamy, i chłodnej analizy statystycznej, podpartej niezliczonymi danymi, których obróbka wymaga nie lada głowy.

Uważamy jednak, że matematyka w zakładach wzajemnych powinna być na drugim miejscu. Powód jest prosty: sport to przede wszystkim czynnik ludzki, a jako taki nie podlega żadnym prawidłowościom i nie da się przekuć na liczby. Nie sposób na przykład przewidzieć, że spotkanie może prowadzić sędzia, który będzie miał zły dzień i popełni mnóstwo błędów, które wypaczą wynik, jak również domyślić się, czy faworyt (mimo wszelkich znaków na niebie) nie będzie miał problemów w dniu spotkania. Dlatego statystyczna analiza wydarzeń sportowych oparta na tabelach nie powinna być wiążąca dla gracza. Praktyczna znajomość rynku pozwala na pewne poruszanie się w tysiącach zakładów oferowanych każdego dnia i daje możliwość wyboru wartościowych spotkań. Matematykę traktujemy jako odważnik, który może przeważyć szalę, gdy nie jesteśmy pewni naszego typu.

  Konto na start w Fortuna Zakłady Bukmacherskie
  Zakład bez ryzyka za 120 zł z kodem promocyjnym  
Najlepszy dla systemu Kell'ego

Oczywiście podchodząc do zagadnienia oceny systemów bukmacherskich, możemy przeprowadzić symulację typu: bierzemy kilkaset losowo wybranych spotkań, określamy parametry liczbowe, które nas interesują (średni przychód, odchylenie, prawdopodobieństwo bankructwa itd.) i liczymy te wielkości dla każdej metody. Same sposoby stawkowania to twory matematyczne i dlatego da się to zrobić. Na podstawie wyników określamy, czy system jest wart gry. Losowość w tego typu analizach nie daje jednak wartościowych danych, a służy jedynie dodaniu kolejnych statystyk do ogromnej listy już istniejących.

Ranking systemów bukmacherskich

Nasi specjaliści w zakresie profesjonalnej gry w zakładach bukmacherskich, przygotowali dla początkujących i doświadczonych graczy, ranking systemów bukmacherskich wg metody stawkowania plus strategia doboru spotkań.

Biorąc pod uwagę powyższe argumenty, z naszego punktu widzenia, wpływ na ocenę poszczególnego systemu bukmacherskiego powinny mieć następujące parametry:

 1. Wysokość stawki zakładu – w zależności od systemu, na jaki się decydujemy, powinniśmy zagwarantować sobie możliwość długiej gry. Innymi słowy, powinniśmy wiedzieć, jaką stawkę możemy przeznaczać na każde spotkanie, by nie zakończyć współzawodnictwa z bukmacherem już po kilku typach. Wielkości te zależą od dwóch rzeczy: od systemu bukmacherskiego (dokładniej od tego, jak zmieniają się stawki kolejnych zakładów) oraz od tego, jak długo chcemy grać daną metodą.
 2. Zakres dyscyplin sportowych, dla których dany system bukmacherski ma sens. Nie szukamy metod uniwersalnych ani takich, które mają zastosowanie w bardzo egzotycznych sportach – chcemy mieć przepis na popularne i szeroko praktykowane typy wydarzeń.
 3. Rodzaj typów – nie każdy system bukmacherski nadaje się do każdego rodzaju typu.
 4. Stosowalność metody stawkowania – ogólnie miara łatwości w posługiwaniu się przepisem na kolejne stawki zakładów.
 5. Wymagany poziom wiedzy sportowej – oczywiście im wyższy, tym lepiej dla nas. Jednak nie zawsze musimy być ekspertami, by móc w pełni wykorzystywać potencjał danej metody.
 6. Stopień ryzyka bankructwa – określa, jak bardzo jesteśmy narażeni na utratę całego wkładu w przypadku serii porażek.
 7. Potencjalne zyski – najbardziej interesujący parametr, określający atrakcyjność danej metody.

Zestawienie najpopularniejszych systemów bukmacherskich wraz ze zbiorem interesujących nas parametrów przedstawiamy w poniższej tabeli.

System Wysokość stawki zakładu w % całej dostępnej kwoty Dyscypliny, w których mają zastosowanie Rodzaj typów Opis kolejnych kwot zakładów (w skali trudności 1-5) Wymagany poziom wiedzy sportowej (w skali zaawansowania 1-5) Stopień ryzyka bankructwa (w skali ryzyka 1-5)                  Potencjalne zyski (w skali wielkości 1-5)
System 1-3-2-6 2%-5% Praktycznie każda dyscyplina sportowa Kursy w okolicach 2.00 2 3 2 3
System D’Alemberta 2% Piłka nożna i hokej Kursy w okolicach 3.00 3 4 3 3
System ciągu Fibonacciego 2% Piłka nożna i hokej Kursy w okolicach 3.00 3 4 3 3
System Greenwood Zależna od profitu, jaki chcemy otrzymać Praktycznie każda dyscyplina sportowa Kupony AKO z kursem łącznym w okolicach 7.00 2 3 5 5
System Kelly’ego Określone ścisłym wzorem zależnym od valuebeta Praktycznie każda dyscyplina sportowa Typ dowolny pod warunkiem, że jest valuebetem 2 5 1 2
System Labouchere’a Zależna od profitu, jaki chcemy otrzymać Praktycznie każda dyscyplina sportowa Klasyczne podejście to kursy 2.00, zmodyfikowana metoda to dowolne 3 3 3 3
Progresja Martingale’a Pierwszy zakład 1%-2% Piłka nożna i hokej Kursy w okolicach 3.00 1 4 5 5
Middle bets 2%-5% Praktycznie każda dyscyplina sportowa Under oraz Over, handicapy 4 3 1 3
Modulowany Pojedynczy zakład 10j=2% Praktycznie każda dyscyplina sportowa Dowolne kursy – stawka dobierana 2 4 2 3
System paroli 2%-5% Praktycznie każda dyscyplina sportowa Kursy w okolicach 2.00 1 4 4 4
Piętnastka 2%-5% Praktycznie każda dyscyplina sportowa Kurs typu w okolicach 2.00-2.20 3 4 2 3
Płaska stawka 2%-5% Praktycznie każda dyscyplina sportowa Kursy powyżej 2.00 1 2 2 3
Procentowe stawkowanie 2%-5% Praktycznie każda dyscyplina sportowa Dowolne kursy 2 4 2 3
Polish middles 5%-10% Praktycznie każda dyscyplina sportowa Under oraz Over, handicapy 4 3 2 3
System stałego profitu Zależna od profitu, jaki chcemy otrzymać Praktycznie każda dyscyplina sportowa Kursy zależne od stawek zakładów 3 2 3 2

 

W zależności od powyższych danych możemy sami sobie dobrać interesujący nas system bukmacherski. Oto kilka wniosków, które nasuwają się same (pod kątem parametrów opisujących dane metody):

 • Wysokości poszczególnych stawek zakładów uzależnione są ściśle od sposobu zarządzania kapitałem wewnątrz danego systemu. W większości przypadków mieszczą się w granicach od 2% do 5% całej kwoty przeznaczonej na grę. Metody takie jak Greenwood, Labouchere oraz stały profit wymuszają dynamiczną zmianę kolejnych wartości zakładów, by utrzymać potencjalny zysk na tym samym poziomie. System Kelly’ego operuje na formule, która określa stawkę w zależności od wartości valuebeta oraz aktualnego bankrollu.

Aktualna lista legalnych bonusów na start wspierających systemy bukmacherskie 
  Wybierz najkorzystniejszą opcję i postaw swój pierwszy zakład
Przejdź do promocji powitalnych >>>

 • Prawie wszystkie z powyższych systemów bukmacherskich można wykorzystywać w każdej dziedzinie sportu, prócz systemów D’Alemberta, Fibonacciego oraz Martingale’, które są ściśle dedykowane określonym typom, mianowicie graniu na remisy (tu najlepsze dyscypliny to piłka nożna i hokej). W tym przypadku jedynie systemy modulowany, procentowy oraz zmodyfikowana metoda Labouchere’a nadają się do stosowania przy dowolnym kursie.
 • Łatwość użytkowania systemów stawkowania pod kątem doboru kolejnych kwot wykazuje większość systemów. Jedynie middle bets oraz polish middles opierają się na bardziej skomplikowanym obliczaniu wartości zakładów.
 • Tu bez wątpienia najbardziej wymagającym systemem jest stawkowanie Kelly’ego. Wymaga ono wyszukiwania valuebetów, co samo w sobie wymusza bardzo dobrą orientację w zakładach.
 • Najbardziej narażone na szybką utratę wkładu są systemy progresywne. Prym tutaj wiedzie stawkowanie Martingale’a oraz Greenwood. Najbezpieczniejszymi metodami są middle bets oraz Kelly. Ten drugi z założenia nie prowadzi nigdy do bankructwa – kwoty kolejnych zakładów nie wyczerpią nam bankrollu w kończonym czasie, gdyż operują cały czas na procencie dostępnej w danym czasie kwoty.
 • Największe zyski możemy osiągnąć, stosując systemy progresywne. Najmniejsze – stosując system stałego profitu lub stawkowanie Kelly’ego.
Kod bonusowy Totolotka - z freebetem postawisz darmoiwy zakład grając systemem
Zagraj systemem bukmacherskim w Totolotku

Podsumowując: to, jakim gramy systemem, powinno zależeć tylko od nas i naszych możliwości (finansowych, cech charakteru oraz doświadczenia). Z grubsza możemy wydzielić cztery grupy grających i, naszym zdaniem, najlepsze systemy bukmacherskie dedykowane im:

 • osoby oczekujące szybkiego oraz dużego zysku, nie liczące się z ryzykiem – tu polecamy agresywne systemy progresywne: Martingale’a, Paroli, Greenwood oraz 1-3-2-6;
 • osoby nie szukające fortun w krótkim czasie, ale mogące sobie pozwolić na duże ryzyko – doskonale odnajdą się w metodach D’Alemberta, Fibonacciego, Labouchere’a, jak również piętnastce;
 • dla graczy początkujących najlepszymi systemami będą: płaska stawka oraz stawkowanie procentowe, gdyż pozwalają na bardzo długą grę;
 • w końcu, dla doświadczonych oraz posiadających dużą wiedzę sportową (o ile nie mają własnego wypracowanego przez lata systemu) polecamy: Kelly, middle bets, stawkowanie modulowane oraz polish middles.

Inni czytali również

Komentarze i opinie (0)

Porównanie systemów bukmacherskich – wybierz najlepszy system dla siebie
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.