Forma w lidze
Luton Town w tabeli
13. miejsce / 11 punktów Bezpieczna strefa
Strata do lidera: 8 punktów
Strata do 6. miejsca: 4 punkty
Serie w ostatnich meczach
3 zwycięstwa z rzędu
3 mecze ze strzeloną bramką
2 mecze ze straconą bramką
Wyniki u siebie / na wyjeździe
5 pkt
5:4 bramki
1,25 gola/mecz
6 pkt
11:11 bramki
2,75 gola/mecz
Lepszy bilans na wyjeździe
Zawodnicy Luton Town
Wartość drużyny: 22 mln €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Najlepszy strzelec 5 bramek | Bermudy | 36 | napastnik | 8 | 200 tys. € | ||
|
|
Najwięcej asyst 2 asyst | Bermudy | 36 | napastnik | 8 | 200 tys. € | ||
|
|
Najwyższa ocena 7,12 średnia ocena | Irlandia Północna | 21 | pomocnik | 6 | 1,5 mln € | ||
|
|
Najwięcej minut 691 minut | Anglia | 29 | pomocnik | 8 | 700 tys. € |
Przewidywany skład Luton Town 4-1-4-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.
Luton Town w tabeli League One
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Plymouth
|
10 | 6 | 1 | 3 | 18:12 | 19 |
2
|
Bradford City
|
9 | 5 | 2 | 2 | 8:5 | 17 |
| ··· | |||||||
12
|
Leyton Orient
|
9 | 3 | 2 | 4 | 13:11 | 11 |
13
|
Luton Town
|
8 | 3 | 2 | 3 | 16:15 | 11 |
14
|
Mansfield Town
|
8 | 3 | 2 | 3 | 12:14 | 11 |
Wyniki Luton Town
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
10 Paź Koniec
|
Wycombe
1
Luton Town
4
League One, 10. kolejka
|
|
|
03 Paź Karne
|
Colchester United
1
(3)
Luton Town
1
(4)
EFL Trophy (Anglia), 4. runda
|
|
|
22 Wrz Koniec
|
Luton Town
6
Ipswich Town U21
0
EFL Trophy (Anglia), 4. runda
|
Terminarz Luton Town
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
17 Paź 13:30
|
Milton Keynes Dons
Luton Town
League One, 11. kolejka
|
|
|
20 Paź 20:45
|
Luton Town
Barnsley
League One, 12. kolejka
|
|
|
24 Paź 13:30
|
Luton Town
Leicester City
League One, 13. kolejka
|
Ostatnie transfery Luton Town
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 31 Sie 2026 |
|
Anglia |
|
wypożyczenie | |
| 31 Sie 2026 |
|
Anglia | – | za darmo | |
| 30 Sie 2026 |
|
Anglia |
|
wypożyczenie | |
| 28 Sie 2026 |
|
Irlandia Północna |
![]() |
wypożyczenie |
Luton Town to klub piłkarski z Anglii występujący w League One. Swoim domowym obiektem jest Kenilworth Road, który może pomieścić 11 500 widzów. Zespół prowadzi Jack Wilshere. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 22 miliony euro. Poza rozgrywkami ligowymi klub rywalizuje w EFL Trophy (Anglia).
Przegląd klubu
Jakie trofea zostały zdobyte przez Luton Town?
Klub piłkarski Luton Town zdobył w swojej historii 7 trofeów — 7 w kraju i 0 na arenie międzynarodowej. Najczęściej wygrywał Football League Trophy oraz Mistrzostwo 3. ligi Anglii. Ponadto triumfował w Puchar Ligi Angielskiej, Mistrzostwo 2. ligi Anglii oraz Mistrzostwo 4. ligi Anglii.
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Luton Town w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Luton Town trafiło 6 zawodników za łączną kwotę 2,3 mln €, a klub opuściło 11 piłkarzy, co przyniosło 4,1 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Callum Marshall z West Hamu za 1,8 mln €, a najwyższa sprzedaż to transfer Christ Makosso do Auxerre za 2,3 mln €.
Które miejsce zajmuje Luton Town w tabeli League One?
Luton Town zajmuje obecnie 13. miejsce w tabeli League One z dorobkiem 11 punktów po 8 kolejkach. Strata do prowadzącego Plymouth wynosi 8 punktów. Bilans bramkowy zespołu wynosi 16:15, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 7 punktów.
Jak wygląda skład Luton Town?
W wyjściowym ustawieniu Luton Town między słupkami staje J. Shea, a linię obrony najczęściej tworzą H. Ashby, M. Andersen, G. Johnston oraz K. Naismith. W środku pola grają J. Donley, J. Clark, L. Walsh, K. Palmer oraz D. Gore, a za skuteczność w ataku odpowiadają E. Lawrence. Trener Jack Wilshere ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w League One i pucharach.
Kiedy Luton Town gra następny mecz?
Najbliższy mecz Luton Town to spotkanie z Milton Keynes Dons, które odbędzie się 17 października 2026 o godzinie 13:30 na obiekcie Stadium mk w ramach League One (11. kolejka).
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Luton Town?
Ostatni mecz Luton Town to wygrana z Wycombe 1:4 w League One, 10 października 2026. Bramki zdobyli Palmer, Donley, Wells, Cole oraz Grimmer. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma Luton Town w tym sezonie?
Bilans Luton Town w tym sezonie to 8 meczów i wynik 3-2-3 przy 16 zdobytych bramkach i 15 straconych. Czyste konto padło w 1 meczu. Średnie posiadanie piłki wynosi 56%, a oddaje 9,4 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz Luton Town w sezonie 2026/2027
Jakie mecze rozegra Luton Town w sezonie 2026/2027.
Podgląd nadchodzących spotkań Luton Town
Luton Town terminarz
| Data | Mecz | Miejsce | Rywal | |
|---|---|---|---|---|
|
17 Paź 13:30
|
League One, 11. kolejka
|
Stadium mk Wyjazd | Łatwy | |
|
20 Paź 20:45
|
League One, 12. kolejka
|
Kenilworth Road U siebie | Łatwy | |
|
24 Paź 13:30
|
League One, 13. kolejka
|
Kenilworth Road U siebie | Łatwy | |
|
27 Paź 20:45
|
League One, 9. kolejka
|
Kenilworth Road U siebie | Łatwy | |
|
31 Paź 16:00
|
League One, 14. kolejka
|
Weston Homes Stadium Wyjazd | Łatwy | |
|
03 Lis 20:45
|
League One, 8. kolejka
|
John Smith's Stadium Wyjazd | Trudny | |
|
14 Lis 16:00
|
League One, 15. kolejka
|
Kenilworth Road U siebie | Trudny | |
|
17 Lis 20:00
|
EFL Trophy (Anglia), 4. runda
|
Kenilworth Road U siebie | Łatwy | |
|
21 Lis 16:00
|
League One, 16. kolejka
|
Pirelli Stadium Wyjazd | Umiarkowany | |
|
28 Lis 16:00
|
League One, 17. kolejka
|
Kenilworth Road U siebie | Umiarkowany |
Kiedy Luton Town gra następny mecz?
Najbliższy mecz Luton Town to spotkanie z Milton Keynes Dons, które odbędzie się 17 października 2026 o godzinie 13:30 na obiekcie Stadium mk w ramach League One (11. kolejka).
Wyniki Luton Town w sezonie 2026/2027
Jakie wyniki osiągnął klub Luton Town w sezonie 2026/2027.
Forma i bramki Luton Town w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
Luton Town wyniki
| Data | Mecz | Wynik | Ustawienie | Rożne | Kartki | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
10 Paź Koniec
|
League One, 10. kolejka
|
1:4 | 4-1-4-1 | 6/10 | 2/2 | |
|
03 Paź Karne
|
EFL Trophy (Anglia), 4. runda
|
1:1 | 4-1-4-1 | 6/10 | 0/4 | |
|
22 Wrz Koniec
|
EFL Trophy (Anglia), 4. runda
|
6:0 | 4-1-4-1 | 8/10 | 0/1 | |
|
19 Wrz Koniec
|
League One, 7. kolejka
|
0:1 | 4-2-3-1 | 14/17 | 3/7 | |
|
10 Wrz Koniec
|
League One, 6. kolejka
|
2:1 | 4-2-3-1 | 4/6 | 2/7 | |
|
05 Wrz Koniec
|
League One, 5. kolejka
|
1:1 | 3-4-2-1 | 7/9 | 2/6 | |
|
02 Wrz Koniec
|
League One, 4. kolejka
|
2:0 | 5-4-1 | 2/10 | 1/2 | |
|
30 Sie Koniec
|
League One, 3. kolejka
|
5:2 | 4-1-4-1 | 7/11 | 2/6 | |
|
27 Sie Koniec
|
Puchar Ligi Angielskiej, 1/32 finału
|
2:0 | 5-4-1 | 3/12 | 1/1 | |
|
22 Sie Koniec
|
League One, 2. kolejka
|
2:2 | 4-1-4-1 | 8/11 | 5/8 |
Luton Town ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 4-1-4-1 21 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 4-1-4-1 – w 3 z 8 meczów, ze średnią 1,33 punktu. W pozostałych ustawieniach Luton Town zdobywa 1,40 punktu na spotkanie.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Luton Town?
Ostatni mecz Luton Town to wygrana z Wycombe 1:4 w League One, 10 października 2026. Bramki zdobyli Palmer, Donley, Wells, Cole oraz Grimmer. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Luton Town – tabela League One
Jakie miejsce w tabeli League One zajmuje Luton Town w sezonie 2026/2027.
Miejsce Luton Town w tabeli League One
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Plymouth
|
10 | 6 | 1 | 3 | 18:12 | 6 | 19 | |
2
|
Bradford City
|
9 | 5 | 2 | 2 | 8:5 | 3 | 17 | |
3
|
Stockport County
|
9 | 5 | 1 | 3 | 20:11 | 9 | 16 | |
4
|
Huddersfield Town
|
9 | 4 | 4 | 1 | 16:9 | 7 | 16 | |
5
|
Cambridge United
|
9 | 4 | 4 | 1 | 14:11 | 3 | 16 | |
6
|
Reading
|
9 | 4 | 3 | 2 | 22:11 | 11 | 15 | |
7
|
Sheffield Wednesday
|
8 | 4 | 3 | 1 | 15:8 | 7 | 15 | |
8
|
Oxford United
|
7 | 4 | 2 | 1 | 15:8 | 7 | 14 | |
9
|
Stevenage
|
8 | 3 | 3 | 2 | 12:8 | 4 | 12 | |
10
|
Burton Albion
|
10 | 3 | 3 | 4 | 14:16 | -2 | 12 | |
11
|
AFC Wimbledon
|
9 | 3 | 3 | 3 | 7:10 | -3 | 12 | |
12
|
Leyton Orient
|
9 | 3 | 2 | 4 | 13:11 | 2 | 11 | |
13
|
Luton Town
|
8 | 3 | 2 | 3 | 16:15 | 1 | 11 | |
14
|
Mansfield Town
|
8 | 3 | 2 | 3 | 12:14 | -2 | 11 | |
15
|
Wycombe
|
9 | 2 | 4 | 3 | 14:20 | -6 | 10 | |
16
|
Doncaster Rovers
|
8 | 2 | 3 | 3 | 9:9 | 0 | 9 | |
17
|
Leicester City
|
8 | 2 | 3 | 3 | 10:14 | -4 | 9 | |
18
|
Blackpool
|
8 | 2 | 2 | 4 | 13:14 | -1 | 8 | |
19
|
Barnsley
|
8 | 2 | 2 | 4 | 8:15 | -7 | 8 | |
20
|
Peterborough
|
9 | 2 | 2 | 5 | 7:14 | -7 | 8 | |
21
|
Bromley
|
8 | 2 | 2 | 4 | 9:20 | -11 | 8 | |
22
|
Notts County
|
8 | 1 | 4 | 3 | 8:11 | -3 | 7 | |
23
|
Milton Keynes Dons
|
8 | 0 | 6 | 2 | 9:15 | -6 | 6 | |
24
|
Wigan Athletic
|
8 | 1 | 1 | 6 | 5:13 | -8 | 4 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Plymouth
|
10 | 6 | 1 | 3 | 18:12 | 6 | 19 | |
2
|
Bradford City
|
9 | 5 | 2 | 2 | 8:5 | 3 | 17 | |
3
|
Stockport County
|
9 | 5 | 1 | 3 | 20:11 | 9 | 16 | |
4
|
Huddersfield Town
|
9 | 4 | 4 | 1 | 16:9 | 7 | 16 | |
5
|
Cambridge United
|
9 | 4 | 4 | 1 | 14:11 | 3 | 16 | |
6
|
Reading
|
9 | 4 | 3 | 2 | 22:11 | 11 | 15 | |
7
|
Sheffield Wednesday
|
8 | 4 | 3 | 1 | 15:8 | 7 | 15 | |
8
|
Oxford United
|
7 | 4 | 2 | 1 | 15:8 | 7 | 14 | |
9
|
Stevenage
|
8 | 3 | 3 | 2 | 12:8 | 4 | 12 | |
10
|
Burton Albion
|
10 | 3 | 3 | 4 | 14:16 | -2 | 12 | |
11
|
AFC Wimbledon
|
9 | 3 | 3 | 3 | 7:10 | -3 | 12 | |
12
|
Leyton Orient
|
9 | 3 | 2 | 4 | 13:11 | 2 | 11 | |
13
|
Luton Town
|
8 | 3 | 2 | 3 | 16:15 | 1 | 11 | |
14
|
Mansfield Town
|
8 | 3 | 2 | 3 | 12:14 | -2 | 11 | |
15
|
Wycombe
|
9 | 2 | 4 | 3 | 14:20 | -6 | 10 | |
16
|
Doncaster Rovers
|
8 | 2 | 3 | 3 | 9:9 | 0 | 9 | |
17
|
Leicester City
|
8 | 2 | 3 | 3 | 10:14 | -4 | 9 | |
18
|
Blackpool
|
8 | 2 | 2 | 4 | 13:14 | -1 | 8 | |
19
|
Barnsley
|
8 | 2 | 2 | 4 | 8:15 | -7 | 8 | |
20
|
Peterborough
|
9 | 2 | 2 | 5 | 7:14 | -7 | 8 | |
21
|
Bromley
|
8 | 2 | 2 | 4 | 9:20 | -11 | 8 | |
22
|
Notts County
|
8 | 1 | 4 | 3 | 8:11 | -3 | 7 | |
23
|
Milton Keynes Dons
|
8 | 0 | 6 | 2 | 9:15 | -6 | 6 | |
24
|
Wigan Athletic
|
8 | 1 | 1 | 6 | 5:13 | -8 | 4 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Cambridge United
|
5 | 3 | 1 | 1 | 8:6 | 2 | 10 | |
| 2 |
Reading
|
5 | 3 | 1 | 1 | 14:6 | 8 | 10 | |
| 3 |
Mansfield Town
|
4 | 3 | 1 | 0 | 9:4 | 5 | 10 | |
| 4 |
Plymouth
|
5 | 3 | 0 | 2 | 8:5 | 3 | 9 | |
| 5 |
Stockport County
|
5 | 3 | 0 | 2 | 13:8 | 5 | 9 | |
| 6 |
Huddersfield Town
|
4 | 2 | 2 | 0 | 9:4 | 5 | 8 | |
| 7 |
AFC Wimbledon
|
4 | 2 | 2 | 0 | 2:0 | 2 | 8 | |
| 8 |
Bradford City
|
4 | 2 | 1 | 1 | 4:2 | 2 | 7 | |
| 9 |
Stevenage
|
4 | 2 | 1 | 1 | 6:5 | 1 | 7 | |
| 10 |
Burton Albion
|
5 | 1 | 3 | 1 | 10:9 | 1 | 6 | |
| 11 |
Sheffield Wednesday
|
4 | 1 | 2 | 1 | 7:3 | 4 | 5 | |
| 12 |
Oxford United
|
3 | 1 | 2 | 0 | 6:3 | 3 | 5 | |
| 13 |
Luton Town
|
4 | 1 | 2 | 1 | 5:4 | 1 | 5 | |
| 14 |
Doncaster Rovers
|
4 | 1 | 2 | 1 | 4:4 | 0 | 5 | |
| 15 |
Blackpool
|
4 | 1 | 2 | 1 | 9:7 | 2 | 5 | |
| 16 |
Barnsley
|
4 | 1 | 1 | 2 | 4:8 | -4 | 4 | |
| 17 |
Peterborough
|
4 | 1 | 1 | 2 | 3:5 | -2 | 4 | |
| 18 |
Bromley
|
4 | 1 | 1 | 2 | 3:9 | -6 | 4 | |
| 19 |
Notts County
|
4 | 1 | 1 | 2 | 4:5 | -1 | 4 | |
| 20 |
Leyton Orient
|
5 | 1 | 0 | 4 | 5:10 | -5 | 3 | |
| 21 |
Wycombe
|
5 | 0 | 3 | 2 | 8:12 | -4 | 3 | |
| 22 |
Leicester City
|
4 | 1 | 0 | 3 | 4:9 | -5 | 3 | |
| 23 |
Milton Keynes Dons
|
4 | 0 | 3 | 1 | 3:7 | -4 | 3 | |
| 24 |
Wigan Athletic
|
4 | 1 | 0 | 3 | 3:8 | -5 | 3 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Plymouth
|
5 | 3 | 1 | 1 | 10:7 | 3 | 10 | |
| 2 |
Bradford City
|
5 | 3 | 1 | 1 | 4:3 | 1 | 10 | |
| 3 |
Sheffield Wednesday
|
4 | 3 | 1 | 0 | 8:5 | 3 | 10 | |
| 4 |
Oxford United
|
4 | 3 | 0 | 1 | 9:5 | 4 | 9 | |
| 5 |
Huddersfield Town
|
5 | 2 | 2 | 1 | 7:5 | 2 | 8 | |
| 6 |
Leyton Orient
|
4 | 2 | 2 | 0 | 8:1 | 7 | 8 | |
| 7 |
Stockport County
|
4 | 2 | 1 | 1 | 7:3 | 4 | 7 | |
| 8 |
Wycombe
|
4 | 2 | 1 | 1 | 6:8 | -2 | 7 | |
| 9 |
Cambridge United
|
4 | 1 | 3 | 0 | 6:5 | 1 | 6 | |
| 10 |
Burton Albion
|
5 | 2 | 0 | 3 | 4:7 | -3 | 6 | |
| 11 |
Luton Town
|
4 | 2 | 0 | 2 | 11:11 | 0 | 6 | |
| 12 |
Leicester City
|
4 | 1 | 3 | 0 | 6:5 | 1 | 6 | |
| 13 |
Reading
|
4 | 1 | 2 | 1 | 8:5 | 3 | 5 | |
| 14 |
Stevenage
|
4 | 1 | 2 | 1 | 6:3 | 3 | 5 | |
| 15 |
AFC Wimbledon
|
5 | 1 | 1 | 3 | 5:10 | -5 | 4 | |
| 16 |
Doncaster Rovers
|
4 | 1 | 1 | 2 | 5:5 | 0 | 4 | |
| 17 |
Barnsley
|
4 | 1 | 1 | 2 | 4:7 | -3 | 4 | |
| 18 |
Peterborough
|
5 | 1 | 1 | 3 | 4:9 | -5 | 4 | |
| 19 |
Bromley
|
4 | 1 | 1 | 2 | 6:11 | -5 | 4 | |
| 20 |
Blackpool
|
4 | 1 | 0 | 3 | 4:7 | -3 | 3 | |
| 21 |
Notts County
|
4 | 0 | 3 | 1 | 4:6 | -2 | 3 | |
| 22 |
Milton Keynes Dons
|
4 | 0 | 3 | 1 | 6:8 | -2 | 3 | |
| 23 |
Mansfield Town
|
4 | 0 | 1 | 3 | 3:10 | -7 | 1 | |
| 24 |
Wigan Athletic
|
4 | 0 | 1 | 3 | 2:5 | -3 | 1 |
Które miejsce zajmuje Luton Town w tabeli League One?
Luton Town zajmuje obecnie 13. miejsce w tabeli League One z dorobkiem 11 punktów po 8 kolejkach. Strata do prowadzącego Plymouth wynosi 8 punktów. Bilans bramkowy zespołu wynosi 16:15, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 7 punktów.
Statystyki Luton Town w sezonie 2026/2027
Kompleksowe statystyki Luton Town na tle ligi w sezonie 2026/2027.
Luton Town na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 9,4
- Strzały celne / mecz 4,8
- Asysty / mecz 1,25
- Udane dryblingi / mecz 6,3
- Bramki z rzutów wolnych 0
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 1,88
- Czyste konta 13%
- Odbiory / mecz 14,3
- Przechwyty / mecz 7,8
- Wybicia / mecz 35,3
- Zablokowane strzały / mecz 4,1
Strzelcy Luton Town
Rozkład bramek w czasie
Bramki Luton Town i rywali według minuty w ostatnich 8 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres Luton Town to 76–90+ minuta, w której padło 5 bramek. Drugi najlepszy okres to 46–60 minuta z 4 trafieniami.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Milton Keynes Dons - Luton Town Po przerwie pada 69% bramek Luton Town.Przebieg meczu Luton Town i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 5 | 3-2-0 |
| Stracił pierwszą bramkę | 3 | 0-0-3 |
| Prowadził do przerwy | 1 | 1-0-0 |
| Remis do przerwy | 3 | 1-2-0 |
| Przegrywał do przerwy | 4 | 1-0-3 |
Gdy Luton Town otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 3 razy na 5 takich meczów.
Jak padają bramki dla Luton Town
88% bramek Luton Town pada z gry. Z karnych odpowiadają za 13% dorobku.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
Luton Town zdobywa w sezonie średnio 1,38 punktu na mecz. W ostatnich 8 meczach średnia wynosi 1,38.
Aktualne serie Luton Town
- Bez porażki rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Zwycięstw z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Ze zdobytą bramką rynek: drużyna strzeli gola 1 mecz
- Obie drużyny strzelały rynek: BTTS – tak 1 mecz
- Powyżej 2,5 bramki rynek: over 2,5 1 mecz
- Bez czystego konta rynek: rywal strzeli gola 4 mecze
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 8 meczów Luton Town, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
Luton Town wygra mecz Milton Keynes Dons - Luton Town Luton Town nie przegrywa od 1 meczu.Bramki w meczach Luton Town
- Powyżej 0,5 100%
- Powyżej 1,5 88%
- Powyżej 2,5 63%
- Powyżej 3,5 50%
- Powyżej 4,5 38%
- Powyżej 5,5 25%
W 63% meczów Luton Town padają co najmniej trzy bramki, a w 75% spotkań trafiają obie drużyny.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Milton Keynes Dons - Luton Town Powyżej 2,5 bramki padło w 63% meczów Luton Town.Luton Town – faule i karne
- Faule / mecz 12,3
- Faule rywali / mecz 12,9
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
Luton Town fauluje średnio 12,3 razy na mecz, a wymusza 12,9 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla Luton Town, 0 przeciw.
Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie Luton Town zdobywa 1,25 punktu na mecz wobec 1,50 na wyjeździe.
Luton Town wygra mecz Milton Keynes Dons - Luton Town Luton Town zdobywa u siebie 42% możliwych punktów, na wyjeździe 50%.Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 8 meczach Luton Town ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 69% goli Luton Town, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 3 z 8 meczów.
Luton Town wygra drugą połowę meczu Milton Keynes Dons - Luton Town Drugą połowę Luton Town wygrywał w 3 z 8 meczów.Luton Town – strzały
- Celne / mecz 4,8
- Niecelne / mecz 4,6
- Celność strzałów 51%
- Skuteczność (gole / strzały) 21%
- Strzałów na gola 4,7
Luton Town oddaje 9,4 strzału na mecz. Do bramki trafia 51% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 4,7 strzału.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Milton Keynes Dons - Luton Town Luton Town oddaje 9,4 strzałów na mecz.Luton Town – posiadanie piłki
- U siebie 54,8%
- Na wyjeździe 57,3%
- Mecze z posiadaniem > 60% 3 z 8
- Mecze z posiadaniem > 55% 5 z 8
- Najniższe w sezonie 38%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 5 z 8 meczów. Średnio Luton Town utrzymuje przy piłce 56,0% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 38%.
Luton Town wygra mecz Milton Keynes Dons - Luton Town Luton Town utrzymuje średnio 56,0% posiadania piłki.Luton Town – podania
- Kluczowe / mecz 9,8
- Dośrodkowania / mecz 18,5
- Celność dośrodkowań 22%
- Podania długie / mecz 56
- Celność długich podań 33%
Luton Town wymienia średnio 457 podań na mecz przy celności 81%, z czego 9,8 to podania kluczowe.
Luton Town – czyste konta
- U siebie 1 z 4
- Na wyjeździe 0 z 4
- Stracone / mecz 1,88
- Bez straty do przerwy 25%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 50%
Czyste konto Luton Town to 13% meczów sezonu (1 z 8), z czego 1 w 4 meczach u siebie.
Obie drużyny strzelą w meczu Milton Keynes Dons - Luton Town Czyste konto Luton Town zachowuje w 13% meczów.Luton Town – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 88%
- Pow. 8,5 w meczu 75%
- Pow. 10,5 w meczu 38%
- Rożne u siebie / mecz 7,8
- Rożne na wyjeździe / mecz 4,8
Luton Town wykonuje średnio 6,3 rzutów rożnych na mecz wobec 3,9 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 75% spotkań.
Powyżej 8,5 rzutu rożnego w meczu Milton Keynes Dons - Luton Town Powyżej 8,5 rożnego padło w 75% meczów Luton Town.Luton Town – kartki
- Żółte kartki 17
- Pow. 3,5 kartki w meczu 63%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 63%
- Kartki rywali / mecz 2,8
- Mecze bez kartki 0%
Luton Town ogląda średnio 2,1 żółtej kartki na mecz, a rywale Luton Town – 2,8. W sezonie zespół otrzymał 1 czerwoną kartkę.
Luton Town według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 8 tabeli | 3 | 2-0-1 | 2,00 | 2,00 | 1,33 |
| Środka tabeli (9–16) | 4 | 1-1-2 | 1,00 | 2,00 | 2,25 |
| Dołu tabeli (17–24) | 1 | 0-1-0 | 1,00 | 2,00 | 2,00 |
Najwięcej punktów na mecz Luton Town zdobywa z drużynami z top 8 tabeli, najmniej z drużynami z dołu tabeli (17–24).
Luton Town na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
11.
|
2,00 0,80 | 0,50 1,00 | 0,00 2,00 |
|
12.
|
0,60 2,00 | 1,00 2,00 | 2,00 0,25 |
|
13.
|
1,25 1,50 | 1,25 2,75 | 1,00 2,75 |
|
14.
|
2,50 0,25 | 2,25 0,75 | 1,00 2,50 |
|
15.
|
0,60 1,75 | 1,60 1,50 | 2,40 2,00 |
Ciekawe rekordy w meczach Luton Town
Skrajne wyniki i osiągnięcia Luton Town w tym sezonie
- Najwyższa wygrana Wycombe - Luton Town 1:4 League One, 10.10.2026
- Najwyższa porażka Mansfield Town - Luton Town 5:2 League One, 30.08.2026
- Najwięcej bramek w meczu 7 bramek Reading - Luton Town 3:4, League One, 15.08.2026
- Najszybsza bramka 6. minuta Richards, Reading - Luton Town 3:4, League One, 15.08.2026
- Najpóźniejsza bramka 90+6 minuta Kodua, Reading - Luton Town 3:4, League One, 15.08.2026
Jakie statystyki ma Luton Town w tym sezonie?
Bilans Luton Town w tym sezonie to 8 meczów i wynik 3-2-3 przy 16 zdobytych bramkach i 15 straconych. Czyste konto padło w 1 meczu. Średnie posiadanie piłki wynosi 56%, a oddaje 9,4 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Luton Town – zawodnicy
Jak wygląda kadra Luton Town w sezonie 2026/2027.
Przewidywany skład Luton Town 4-1-4-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.
Kontuzje w kadrze Luton Town
-
Gideon Kadua Napastnik Rana pauzuje od 11 dniopuszczone: 1 mecz
-
Harrison Ashby Obrońca Rana pauzuje od 39 dniopuszczone: 1 mecz
-
Jordan Clark Pomocnik Rana pauzuje od 51 dniopuszczone: 5 meczów
-
Shayden Morris Napastnik Uraz mięśnia dwugłowego uda pauzuje od 67 dniopuszczone: 11 meczów
-
Shandon Baptiste Pomocnik Uraz pauzuje od 411 dniopuszczone: 63 mecze
Kadra Luton Town
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 44 |
|
31 | Jamajka | 350 tys. € | 769 tys. € | 1 | 13% | 1 | 0 | 19' | 0 | 0 | |||||||
| 21 |
|
36 | Bermudy | 200 tys. € | 1,5 mln € | 8 | 100% | 5 | 2 | 396' | 1 | 0 | |||||||
| 30 |
|
22 | Anglia | 400 tys. € | 74 tys. € | 7 | 88% | 1 | 1 | 271' | 2 | 0 | |||||||
| 32 |
|
21 | Anglia | 200 tys. € | – | 5 | 63% | 0 | 0 | 250' | 0 | 0 | |||||||
| 14 |
|
24 | Anglia | 1 mln € | 462 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 20 |
![]() |
24 | Norwegia | 3,5 mln € | 450 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 10 |
|
21 | Irlandia Północna | 1,5 mln € | 308 tys. € | 6 | 75% | 2 | 2 | 376' | 0 | 0 | |||||||
| 18 |
|
33 | Anglia | 500 tys. € | 308 tys. € | 4 | 50% | 0 | 2 | 222' | 0 | 0 | |||||||
| 45 |
|
29 | Jamajka | 900 tys. € | 462 tys. € | 8 | 100% | 3 | 2 | 534' | 1 | 0 | |||||||
| 8 |
|
29 | Anglia | 700 tys. € | 769 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 691' | 4 | 0 | |||||||
| 16 |
|
22 | Anglia | 1 mln € | 123 tys. € | 4 | 50% | 0 | 0 | 259' | 3 | 0 | |||||||
| 17 |
|
21 | Anglia | 200 tys. € | 80 tys. € | 4 | 50% | 0 | 0 | 96' | 0 | 0 | |||||||
| 4 |
|
23 | Norwegia | 800 tys. € | 30 tys. € | 1 | 13% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 26 |
|
28 | Grenada | 1 mln € | 1,5 mln € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 9 |
|
21 | Irlandia Północna | 2 mln € | 923 tys. € | 7 | 88% | 2 | 0 | 320' | 0 | 0 | |||||||
| 6 |
|
28 | Szkocja | 800 tys. € | 308 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 688' | 2 | 0 | |||||||
| 5 |
|
28 | Dania | 2 mln € | 923 tys. € | 8 | 100% | 1 | 0 | 541' | 1 | 0 | |||||||
| 33 |
|
24 | Szkocja | 1,2 mln € | 308 tys. € | 6 | 75% | 0 | 0 | 265' | 2 | 2 | |||||||
| 3 |
|
34 | Szkocja | 200 tys. € | 923 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 270' | 2 | 0 | |||||||
| 2 |
|
21 | Anglia | 2,5 mln € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 24 |
|
23 | Irlandia | 800 tys. € | 462 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 540' | 0 | 0 | |||||||
| 1 |
|
35 | Anglia | 100 tys. € | 769 tys. € | 8 | 100% | 0 | 0 | 180' | 0 | 0 | |||||||
Wartość całej kadry Luton Town
21,9 mln €
śr. 993 tys. € / zawodnika
Ile Luton Town wydaje na pensje
11,5 mln € rocznie
śr. 524 tys. € / zawodnika
Narodowości w kadrze
9
najliczniej: Anglia (9 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy Luton Town w sezonie 2026/2027
Luton Town wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry Luton Town
Jak wygląda skład Luton Town?
W wyjściowym ustawieniu Luton Town między słupkami staje J. Shea, a linię obrony najczęściej tworzą H. Ashby, M. Andersen, G. Johnston oraz K. Naismith. W środku pola grają J. Donley, J. Clark, L. Walsh, K. Palmer oraz D. Gore, a za skuteczność w ataku odpowiadają E. Lawrence. Trener Jack Wilshere ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w League One i pucharach.
Luton Town – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub Luton Town w sezonie 2026/2027.
Luton Town transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 31 Sie 2026 |
|
Anglia | 21 |
|
wypożyczenie | |
| 31 Sie 2026 |
|
Anglia | 26 | – | za darmo | |
| 30 Sie 2026 |
|
Anglia | 22 |
|
wypożyczenie | |
| 28 Sie 2026 |
|
Irlandia Północna | 21 |
![]() |
wypożyczenie | |
| 26 Sie 2026 |
|
Irlandia Północna | 33 |
|
za darmo | |
| 25 Sie 2026 |
|
Anglia | 29 |
|
wypożyczenie | |
| 24 Sie 2026 |
|
Anglia | 28 |
|
za darmo | |
| 29 Lip 2026 |
|
Irlandia Północna | 21 |
|
1,8 mln € | |
| 25 Lip 2026 |
|
Irlandia | 26 |
|
1,8 mln € | |
| 14 Lip 2026 |
|
Kongo | 22 |
|
2,3 mln € |
Kluczowe transfery Luton Town
Luton Town bilans transferowy
- +1,3 mln € 2026
- +6,3 mln € 2025
- -400 tys. € 2024
- -22,1 mln € 2023
- -1,7 mln € 2022
Rekordy transferowe w historii Luton Town
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Luton Town w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Luton Town trafiło 6 zawodników za łączną kwotę 2,3 mln €, a klub opuściło 11 piłkarzy, co przyniosło 4,1 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Callum Marshall z West Hamu za 1,8 mln €, a najwyższa sprzedaż to transfer Christ Makosso do Auxerre za 2,3 mln €.
Luton Town – trofea
Jakie trofea w swojej historii zdobył klub piłkarski Luton Town? Poniżej znajdziesz pełną listę w podziale na rozgrywki krajowe i międzynarodowe — z latami zdobycia.
Jakie trofea zostały zdobyte przez Luton Town?
Klub piłkarski Luton Town zdobył w swojej historii 7 trofeów — 7 w kraju i 0 na arenie międzynarodowej. Najczęściej wygrywał Football League Trophy oraz Mistrzostwo 3. ligi Anglii. Ponadto triumfował w Puchar Ligi Angielskiej, Mistrzostwo 2. ligi Anglii oraz Mistrzostwo 4. ligi Anglii.
